Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok!

Eυχαριστω!

 

Και φαντάσου τώρα, να σου το στείλουν σε κανα 2 εδομάδες, με περασμένη την MM και το UX 4.0!

 

Θα τα "τουβλιάσουμε" όλοι να τα στείλουμε για service!!! :lol::lol::lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και φαντάσου τώρα, να σου το στείλουν σε κανα 2 εδομάδες, με περασμένη την MM και το UX 4.0!

 

Θα τα "τουβλιάσουμε" όλοι να τα στείλουμε για service!!! :lol::lol::lol:

 

θα ηθελα να συμφωνησω μαζι σου αλλα δυστυχως χωρισ ροοτ δεν παλευεται το τηλεφωνο

με το mm χωρις ροοτ θα γινει default πιο αργο και από κινητο με snapdragon 801 lol

όταν λεω ροοτ μονο για μονο για την αλλαγη των thermal είναι απαραιτητο

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να συμφωνησω μαζι σου αλλα δυστυχως χωρισ ροοτ δεν παλευεται το τηλεφωνο

με το mm χωρις ροοτ θα γινει default πιο αργο και από κινητο με snapdragon 801 lol

όταν λεω ροοτ μονο για μονο για την αλλαγη των thermal είναι απαραιτητο

Και εγώ το έκανα roοt μόλις το πήρα, δεν τίθεται θέμα.

 

Και δεν θα περάσω αμέσως στην 6. Θα διαβάσω προσεκτικά εδώ μέσα απ'τα παιδιά πως δουλεύει με την

νέα έκδοση και μετά βλέποντας και κάνοντας.

Είναι πολλά τα καλούδια που έχω με rootαρισμένη την συσκευή που βλέπω να καθυστερώ να κάνω

τη μετάβαση.

 

Θα μου κακοφανεί χωρίς όλα αυτά...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έχεις κάνει με το ροοτ?

- Έκανα uninstall αρκετές άχρηστες προ-φορτωμένες εφαρμογές της LG (bloatware).

- Δυνατότητα εγγραφής στην SD, πχ κατεβάζω torrents και "πέφτουν" κατευθείαν στην sd card,

στον κατάλογο της αρεσκείας μου.

- Root Booster. Αλλάζει τους governors κατά το δοκούν (battery, stability, speed boost κατά περίπτωση).

- Titanium Backup.

- SD Maid Pro. Αγαπημένη εφαρμογή, καθαρίζει το σύστημα από εναπομείναντα σκουπίδια.

- Xposed Framework. Ισως ο κυριότερος λόγος για να γίνει root η συσκευή.

100δες modules για κάθε λογής παραμετροποίηση του συστήματος. Ο,ΤΙ μπορείς να φανταστείς

χωρίς την ανάγκη εγκατάστασης custom rom, μόνο ένα απλό reboot μετά από κάθε εγκατάσταση module.

- Thermal Throttling. Πολύ-πολύ σημαντικό. Αυξάνει το εύρος της θερμοκρασίας της συσκευής πριν μπει ο "κόφτης".

Η "μαμά" LG τον έχει βάλει πολύ χαμηλά και με το παραμικρό ζόρισμα, το σύστημα "κλατάρει¨. (Δοκίμασε να τρέξεις 2 φορές

απανωτά το antutu και δες τι εννοώ).

- Dolby Atmos. Software υλοποίηση της Lenovo που έγινε port και στη δικιά μας συσκευή. Αλλάζει δραματικά

η ποιότητα του ήχου.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.

Από χθες το κινητό δεν μπαίνει σε deep sleep με αποτέλεσμα να ρουφάει την μπαταρία σαν νερο..

Μια δύο εφαρμογές που είχα βάλει τις έβγαλα αλλά συνεχίζει να έχει wakelocks όλο τον χρόνο της αναμονής με κλειστή οθόνη...

Δεν ξέρω το να κανω...

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.

Από χθες το κινητό δεν μπαίνει σε deep sleep με αποτέλεσμα να ρουφάει την μπαταρία σαν νερο..

Μια δύο εφαρμογές που είχα βάλει τις έβγαλα αλλά συνεχίζει να έχει wakelocks όλο τον χρόνο της αναμονής με κλειστή οθόνη...

Δεν ξέρω το να κανω...

 

sent from my nice curved LG G Flex2

 

αν εχεις ροοτ ποσταρε μας από το wakelock detector αλλιως δειξε μας από την μπαταρια(μενου)

Link to comment
Share on other sites

Τον χρόνο που βγαζει ότι ήταν σε sleep τον έχει επειδή το παιδευα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/8f398fcab68d3d7103d52f33aff56769.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/72fe90f325d993b6a69b30138928351e.jpg

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω εδω παιζει να ειναι update αν και μικρο; http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=h955

Όχι δεν είναι

 

Παιδιά θέλω να μου πείτε αν και σε εσάς ανεβάζει θερμοκρασία με 4g browsing...ενώ με wifi είναι κανονικά, με το που θα συνδεθεί με 4g σε δευτερόλεπτα αρχίζει να ανεβάζει θερμοκρασίες.

σκέφτομαι να το κάνω ρουτ (πολύ άντεξα χωρίς ;) ), αλλά από την άλλη σκέφτομαι, αν υπάρχει θέμα μόνο σε μένα με το 4g να το στείλω πρώτα στο σέρβις στην LG....

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο ειναι λιγο να ζεσταινεται με 4g μην αγχωνεστε.

Το θεμα ειναι οτι δεν ζεσταινεται λιγο, αλλα λιγο παραπανω, επισης δεν μου δουλευουν σωστα οι ενδειξεις στο gsambattery και στο cpu temp

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν ζεσταινεται λιγο, αλλα λιγο παραπανω, επισης δεν μου δουλευουν σωστα οι ενδειξεις στο gsambattery και στο cpu temp

Όταν λες ζεσταίνεται για τι θερμοκρασίες μιλάμε? Εγώ σε ότι έχω πάρει έως τώρα εκτός του Nexus 6 έχω δει αρκετή άνοδο στη θερμοκρασία κατά την πλοήγηση με Data

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ζεσταίνεται για τι θερμοκρασίες μιλάμε? Εγώ σε ότι έχω πάρει έως τώρα εκτός του Nexus 6 έχω δει αρκετή άνοδο στη θερμοκρασία κατά την πλοήγηση με Data

Οπως εγραψα το CPUtemp δεν δειχνει σωστα, το συγκρινω ομως με το LG G2 που ειχα και που με την LP ανεβαζε μεχρι 70+ βαθμους σε ζορισμα, ε λοιπον το LGGF2 ειναι πιο ζεστο :(

Link to comment
Share on other sites

εσεις που ανησυχειτε για την θερμοκρασια γιατι δεν τρεχετε κανενα antutu stress test.(θα δειτε οτι δεν υπαρχει θεμα)

απο οτι θυμαμαι παντως το oneplus μου παλαιοτερα ζεσταινοταν πιο πολυ απο το flex 2

ειδικα σε gaming και 3g browsing.(επιανε και 60-65 αρια)

επισης οι επεξεργαστες τα τελευταια χρονια αντεχουν μεχρι και 90 βαθμους κελσιου μπορει και παραπανω

(με overclocking (ak kernel) στο oneplus μου ειχε βγαλει μηνυμα μια δυο φορες οτι το κινητο κλεινει λογω μεγαλης θερμοκρασιας) απο οτι θυμαμαι το synapse εγραφε πιο πριν 94-95

ΕΠισης καιι στο ταμπλετ μου galaxy note 2014 10.1 με τον snapdragon 800 εχω παρατηρησει 60-70 βαθμους κελσιου στο gaming.

το flex 2 ακομα και με πολυ ζορι σπανια παει πανω απο 50

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

εσεις που ανησυχειτε για την θερμοκρασια γιατι δεν τρεχετε κανενα antutu stress test.(θα δειτε οτι δεν υπαρχει θεμα)

απο οτι θυμαμαι παντως το oneplus μου παλαιοτερα ζεσταινοταν πιο πολυ απο το flex 2

ειδικα σε gaming και 3g browsing.(επιανε και 60-65 αρια)

επισης οι επεξεργαστες τα τελευταια χρονια αντεχουν μεχρι και 90 βαθμους κελσιου μπορει και παραπανω

(με overclocking (ak kernel) στο oneplus μου ειχε βγαλει μηνυμα μια δυο φορες οτι το κινητο κλεινει λογω μεγαλης θερμοκρασιας) απο οτι θυμαμαι το synapse εγραφε πιο πριν 94-95

ΕΠισης καιι στο ταμπλετ μου galaxy note 2014 10.1 με τον snapdragon 800 εχω παρατηρησει 60-70 βαθμους κελσιου στο gaming.

το flex 2 ακομα και με πολυ ζορι σπανια παει πανω απο 50

Μπορεις να μου οεις πως βλεπεις θερμοκρασια? γιατι νομιζω οτι ειναι παραπανω απο 50 βαθμους (πολυ πιο πανω), οπως ειπα το CPU temp δειχνει μεν χαμηλες θερμοκρασιες αλλα δεν ειναι σωστες

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου οεις πως βλεπεις θερμοκρασια? γιατι νομιζω οτι ειναι παραπανω απο 50 βαθμους (πολυ πιο πανω), οπως ειπα το CPU temp δειχνει μεν χαμηλες θερμοκρασιες αλλα δεν ειναι σωστες

αυτη τη στιγμη εχω το aida64 και το cpu temp του xposed

με το aida βλεπεις και γενικως τι παιζει απο θερμοκρασιες

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Xposed δεν έχω δεν είμαι ρουτ (ακομα) το άλλο δουλεύει χωρίς ρουτ;

 

Κατέβασα το aida64...

Στην καρτέλα thermal έχει ένα κάρο θερμοκρασίες (όπως και το cpu-z) ποιά είναι η θερμοκρασία της cpu;

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη εχω το aida64 και το cpu temp του xposed

με το aida βλεπεις και γενικως τι παιζει απο θερμοκρασιες

και το cpuz απο οτι βλεπω δεν διαφερει πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xposed δεν έχω δεν είμαι ρουτ (ακομα) το άλλο δουλεύει χωρίς ρουτ;

 

Κατέβασα το aida64...

Στην καρτέλα thermal έχει ένα κάρο θερμοκρασίες (όπως και το cpu-z) ποιά είναι η θερμοκρασία της cpu;

 

sent from my nice curved LG G Flex2

 

to bms, στο cputemp xposed μου τον λεει αλλιως αλλα εχει ιδιες τιμες(sys/kernel/debug/msm_thermal/log_tsens_temperature)

παντως γενικως το να καιει το κινητο δεν εξαρταται μονο απο cpu αλλα και μπορει να ναι η μπαταρια

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

παιδες το κορεατικο μοντελο πηρε το ζαχαρωτο,για να δουμε πιστευω οτι δεν θα αργησει να ερθει :)
Link to comment
Share on other sites

παιδες το κορεατικο μοντελο πηρε το ζαχαρωτο,για να δουμε πιστευω οτι δεν θα αργησει να ερθει :)

 

εμας μας βλεπω για υπογλυκαιμια....λολ

ακομα και το oneplus 2 πηρε πιο πριν....

εγω ειμαι περιεργος πιο πολυ να δω τι thermal θα βαλουν.να δω αν αξιζει να θυσιασουμε το ροοτ

Κάποιος που έχει πάρει ηδη το update ας μας διαφωτίσει σε γενικές γραμμες(αν καποιος εχει τηλεφωνο με την f510k εκδοση)

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

το ανδροιδ marshmallow δεν προσφέρει και πολλά πράγματα σε σχέση με την lollipop 5.1.1 τα πράγματα θα κριθούν αν πάρει το ανδροιδ N όπου οι αλλαγές εκεί είναι σημαντικές ,όπως ή υποστηρίξει Vulcan και νέο art
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...