Jump to content

[Επίσημο] Nokia 215


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 215 / Nokia 215 Dual SIM

(RM-xxx) / (RM-xxx)

Meet the new Nokia 215, Microsoft’s most affordable Internet-ready phone

 

 

http://d3jgkzl5mcxi5w.cloudfront.net/2015/01/Nokia-215_Dual-SIM_feat.jpg

 

_______________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

5 Ιανουαρίου 2015

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

Περιγραφή συσκευής:

Microsoft Devices Group on Monday announced the Nokia 215, its most affordable Internet-ready phone. The Nokia 215 is designed to connect and introduce first-time mobile phone buyers to the Internet and new digital experiences. Available in both Single SIM and Dual SIM models, the Nokia 215 will expand the reach of Microsoft services at more affordable prices.

 

_____________________________

 

Πλατφόρμα:

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

 

Δείκτης SAR:

χχχ W/kg

 

_____________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας παιδιά και εύχομαι σε όλους μας καλό Δεκαπενταύγουστο αύριο!!!

Πάω κατευθείαν στην απορία μου:Αγόρασα προ μηνός ένα Nokia απλό των 37 ευρώ και ενώ έγραφε ότι έχει μόνο Αγγλικό μενού το πήρα...Η αγορά έγινε από e-shop.

To μοντέλο είναι το απλούστατο 215 Dual Sim.Στο φυλλάδιο οδηγιών μέσα στο κουτί το οποίο φυλλάδιο υπόψη όχι μόνο δεν έχει Ελληνικά αλλά είναι μόνο στα Γερμανικά(!!) Γράφει στην πρώτη σελίδα "Κurzanleitung" και με μικρά γράμματα σε μια γωνία εικάζβ την έκδοση μάλλον rev. του κινητού αλλά έχει RM-1111 και από κάτω RM-1110..Μπορώ με αυτά τα δεδομένα να κάνω μόνος μου την αλλαγή με προσθήκη της Ελληνικής (υπόψη ούτε να γράψεις ως extra γλώσσα δεν έχει Ελληνικά).Αν "ναι" τί θα χρειαστώ;;Data Suite,καλώδιο τί είδους,Firmware και λοιπά;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις σας όσοι γνωρίζετε! :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προφανώς το κινητό είναι από γερμανία και έχει δικό του πακέτο γλωσσών.Αυτό μπορείς να το αλλάξεις χρησιμοποιώντας το nokia care suite (αν δουλεύει ακόμα).. Ρίξε μια ματιά στο λινκ που σου δίνω, στο ποστ που έκανα στο τέλος..εγώ πέρασα τα ελληνικά σε nokia 220 χωρίς κανένα πρόβλημα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272&page=5

Λοιπόν φίλε σε εφτιαξα.. Ελληνικά product codes: 059w7s5 (μαύρο), 059w7w7 (πράσινο), 059w835 (λευκό)

Στο nokia data package γράφεις rm-1110, δίπλα το product code που θες, πατάς search, σου βρίσκει το πακέτο και κάνεις download..

Καλή επιτυχία ;)

Edited by Farsalinos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε μου προφανώς το κινητό είναι από γερμανία και έχει δικό του πακέτο γλωσσών.Αυτό μπορείς να το αλλάξεις χρησιμοποιώντας το nokia care suite (αν δουλεύει ακόμα).. Ρίξε μια ματιά στο λινκ που σου δίνω, στο ποστ που έκανα στο τέλος..εγώ πέρασα τα ελληνικά σε nokia 220 χωρίς κανένα πρόβλημα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272&page=5

Λοιπόν φίλε σε εφτιαξα.. Ελληνικά product codes: 059w7s5 (μαύρο), 059w7w7 (πράσινο), 059w835 (λευκό)

Στο nokia data package γράφεις rm-1110, δίπλα το product code που θες, πατάς search, σου βρίσκει το πακέτο και κάνεις download..

Καλή επιτυχία ;)

 

Έχω κι εγώ το 215. Το Nokia Care Suite δεν το "αναγνωρίζει" (not supported product).

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ τα ακουστικά WH-108 αλλά δεν τα βρίσκω,τα WH-109 δεν ακούγονται καλά
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχει αγοράσει κανείς το κινητό;

Το θέλω για 2ο.

Μερικές ερωτήσεις:

1. Διάρκεια μπαταρίας;

2. Το facebook και το messenger με 2G τι ταχύτητα απόκρισης εχουν;

3. Έχω διαβάσει ότι δεν ακούγεται καλά το ακουστικό/μικρόφωνο. Ισχύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το γράφω πιο πάνω φίλε μου.Μέχρι και ελληνικά product codes βρήκα.Κάνε τη διαδικασία με το nokia care suite και ότι θες εδώ είμαστε
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το τηλεφωνάκι τι λέει; Έβλεπα το 230 που είναι νέο αλλά το 215 είναι πιο οικονομικό και δε βλέπω να του γράφουν παράπονα. Είναι εντάξει ή απλά δε το αγοράζει κανείς;;;; :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδια, ενω και τα τεχνικα χαρ/κα αλλα και ... στο ματι, γραφει οτι ειναι θυρα 3,5 ιντσων,

εντουτοις, οταν βαζω handsfree 3,5 ιντσων(που παιζει μια χαρα σε αλλο κινητο), δεν μπαινει καλα, δεν μπαινει εντελως μεσα στην υποδοχη,

και φυσικα, δεν δουλευει.

Γιατι; Ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Σήμερα ανακάλυψα ότι το ΝΟΚΙΑ 215 που έχει η μητέρα μου έχει προεγκατεστημένο μαζί με άλλες εφαρμογές και το Messenger. Υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης δηλαδή με WiFi; Αν ναι πως συνδέεται;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...