Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι έχω το δικό μου (σήμερα) ;)

 

Πολύ εντυπωσιακό αγαπητέ Andkim.Δείχνει πολύ πολύ όμορφο το Interface και αρκούντως λειτουργικό!!!

 

Φιλε alpha δεν μπορω να πω τιποτα αρνητικο για το καταστημα γιατι ειναι επαγγελματιες κ σωστοι εως εκει που δεν παει. Εχω παει κ στο καταστημα κ η επικοινωνια και η εξυπηρετηση ηταν παρα μα παρα πολυ καλη κ σωστη οποτε μπορω να τους εμπιστευτω στις αγορες μ απο εκει καθως εχω αγορασει κ αλλα εκτος απο κινητο. Αλλα το οτι εχει official service support κ εγγυηση οπως και να το κανουμε με κανει να νιωθω πιο ασφαλης παντως οσο περναει ο καιρος 2 μηνες σχεδον τοσο με φτιαχνει το τηλ κ οποιος το βλεπει του αρεσει

 

Φίλε rufere για εμένα ήταν πρώτη μου αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα , αλλά με δεδομένο πως έμεινα ικανοποιημένος θα το ξαναπροτιμήσω.Το LEAGOO ELITE 2 , τα σπάει..Ακριβώς έτσι αισθάνομαι και εγώ.Το συναίσθημα ικανοποιήσεως που έχεις όταν -- εκ του αποτελέσματος -- αποδεικνύεται ότι έχεις κάνει μια πραγματικά καλή αγορά.Και για το δικό μου πολλές οι ερωτήσεις και τα .."εύσημα" για την αγορά!Για να μην σου πω δε , πως το ταπεινό "κινέζικο φαμπλετάκι" λειτούργησε και ως...κράχτης για γνωριμίες.Γιατί και το λεγόμενο "ασθενές φύλο" τελευταία ασχολείται πολύ με την τεχνολογία και είναι πολύ πρόθυμο να κάνει ερωτήσεις αν δει κάτι που του γυαλίζει..Σίγουρα παίζει ρόλο η άψογη αισθητική της συσκευής.Αρκούντως τετραγωνισμένο και "σοβαρό" , ώστε να δείχνει όπως πρέπει σε ένα αντρικό χέρι αλλά και πολύ κομψό ώστε να γίνεται επιθυμητό και από το ωραίο φύλο...

 

.................................................

 

Παιδιά καλησπέρα!! έχω παραγγείλει το κινητό απο ebay και το περιμενω τελη του μηνα!!! Να ρωτήσω... screenshot πως βγάζει; Και έχετε να προτείνετε κανένα καλό ακουστικό bluetooth?? Μου βγηκε 145ευρω μαζι με θηκη και screen protectors!! Κάτοχος inew V3 ελπίζω να ειναι ακόμα καλύτερο!!!

Το κατω κουμπι απο αριστερα ταυτοχρονα με το κουμπι απο δεξια κ εβγαλες καλοριζικο

 

RebekkaZ καλορίζικο! Πέραν του τρόπου που προτείνει ο φίλος rufere για να λαμβάνεις screenshot , υπάρχει ένας πολύ πιο εφετσίδικος αλλά και για εμένα τουλάχιστον πιο πρακτικός τρόπος

Θα μπείς common settings , μπαίνεις εν συνεχεία στο menu air gesture και τικάρεις την επιλογή ΤHREE FINGERS SCREENSHOT...Με αυτό τον τρόπο αρκεί να ακουμπήσεις τρία δάκτυλα στην οθόνη και να τα σύρεις ταυτόχρονα προς τα κάτω...έτοιμο το screenshot!!!

 

προσέξτε και σε αυτό το βίντεο (

) στο 3'03" και μετά πως λαμβάνει screenshot με την χρήση της λειτουργίας ΤHREE FINGERS SCREENSHOT Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως ο καλύτερος λόγος για να επιλέξεις το συγκεκριμένο κινητό ( πέραν της ποιότητας κατασκευής και της μπαταρίας που προσφέρει ικανοποιητική αυτονομία ) είναι και η πλήρης υποστήριξη από το συγκεκριμένο κατάστημα σε αναλώσιμα και service ( μαζί με τα 2 χρόνια εγγύηση ).Πολλά τα κινέζικα παρόμοιων specs , λίγα όμως υποστηρίζονται στην Ελλάδα.Όποιοι δεν αλλάζουμε κάθε τρεις και λίγο συσκευή , τα τσεκάρουμε διπλά και τριπλά αυτά.

 

Μου έκανε εντύπωση ότι αφότου έκανα την αγορά ( και εγώ από το ίδιο κατάστημα) , τηλεφώνησα ξανά για να ρωτήσω σχετικά με το πρόβλημα στο πληκτρολόγιο.Μια ευγενική κοπέλα προθυμοποιήθηκε άνευ ετέρου ( κοινώς χωρίς "μουρμούρα" ) να προχωρήσουμε σε αλλαγή της συσκευής , όταν θα γίνονταν νέες παραλαβές.Τελικά όπως έγραψα και πιο πάνω δεν χρειάστηκε καθώς με την αναβάθμιση το "bug" επιλύθηκε.

Σε κάθε περίπτωση και καθώς για καινούργιο κατάστημα το κόβω , ελπίζω να συνεχίσουν στο ίδιο μοτίβο.Οι σωστοί επαγγελματίες που σέβονται τον πελάτη , ειδικά αυτές τις εποχές , αξίζουν τουλάχιστον μια θετική αναφορά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα των Εν Ελλάδι κατόχων LEAGOO ELITE 2 :)

Επειδή το δικό μου έχει χαλάσει, ξέρει κανένας αν ισχύει η εγγύηση που έχω από Κίνα;;;;;

Το έχω 3 μήνες και είναι κολλημένο στην αρχική οθόνη!!!!!!

Αν είναι να μην το στείλω Κίνα,

Ξέρει κανένας;;;;;;

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το δικό μου έχει χαλάσει, ξέρει κανένας αν ισχύει η εγγύηση που έχω από Κίνα;;;;;

Το έχω 3 μήνες και είναι κολλημένο στην αρχική οθόνη!!!!!!

Αν είναι να μην το στείλω Κίνα,

Ξέρει κανένας;;;;;;

 

Κάνε μια βόλτα από το support της Εταιρείας

http://www.leagoo.gr/el/%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7

 

Βλέπω και υποστήριξη στα Ελληνικά και τηλέφωνο και e-mails και όλα κομπλέ..Τώρα αν απαντάει "δικός μας" -- ντόπιος -- ή..."Μανδαρίνος" , δεν γνωρίζω.

Αλλά σε κάθε περίπτωση δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια ερώτηση.

 

Ρώτησε και το ίδιο το safesales που κάνει τις επισκευές εδώ.Αν και πιθανολογώ ότι θα σε παραπέμψουν στο κατάστημα που το αγόρασες ευθύς εξ'αρχής.Πάντως επειδή για πρόβλημα στο λογισμικό θα πρόκειται , δεν αποκλείεται να το επισκευάζουν πολύ οικονομικά και εδώ.Οπότε ίσως και να μην αξίζει η αποστολή στην μακρινή Κίνα.Πρώτα κάνε μια ερώτηση στην ίδια την εταιρεία θα έλεγα και μετά κινήσου αναλόγως..

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το δικό μου έχει χαλάσει, ξέρει κανένας αν ισχύει η εγγύηση που έχω από Κίνα;;;;;

Το έχω 3 μήνες και είναι κολλημένο στην αρχική οθόνη!!!!!!

Αν είναι να μην το στείλω Κίνα,

Ξέρει κανένας;;;;;;

Προσπαθησε να περασεις ξανα το λειτουργικο μηπως φιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια βόλτα από το support της Εταιρείας

http://www.leagoo.gr/el/%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7

 

Βλέπω και υποστήριξη στα Ελληνικά και τηλέφωνο και e-mails και όλα κομπλέ..Τώρα αν απαντάει "δικός μας" -- ντόπιος -- ή..."Μανδαρίνος" , δεν γνωρίζω.

Αλλά σε κάθε περίπτωση δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια ερώτηση.

 

Ρώτησε και το ίδιο το safesales που κάνει τις επισκευές εδώ.Αν και πιθανολογώ ότι θα σε παραπέμψουν στο κατάστημα που το αγόρασες ευθύς εξ'αρχής.Πάντως επειδή για πρόβλημα στο λογισμικό θα πρόκειται , δεν αποκλείεται να το επισκευάζουν πολύ οικονομικά και εδώ.Οπότε ίσως και να μην αξίζει η αποστολή στην μακρινή Κίνα.Πρώτα κάνε μια ερώτηση στην ίδια την εταιρεία θα έλεγα και μετά κινήσου αναλόγως..

 

Θα πάρω αύριο αν είναι ανοιχτά να δω

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθησε να περασεις ξανα το λειτουργικο μηπως φιαξει.

Φίλε μου το έκανα 10 φορές, με το που ανοίγει και κάνει το κλιτς όταν το ξεκλειδώνεις κολλάει εκεί και δεν κάνει ούτε τερματισμό, και πρέπει να βγάλεις την μπαταρία!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω αύριο αν είναι ανοιχτά να δω

 

Σαββατο πρεπει να ειναι ανοιχτα εως τις 2 η 2.30

 

Αχχχαχαχχαχχα αλφα ειναι γνωστο οτι στις γυναικες αρεσουν τα μεγαλα πραγματα

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το δικό μου έχει χαλάσει, ξέρει κανένας αν ισχύει η εγγύηση που έχω από Κίνα;;;;;

Το έχω 3 μήνες και είναι κολλημένο στην αρχική οθόνη!!!!!!

Αν είναι να μην το στείλω Κίνα,

Ξέρει κανένας;;;;;;

 

Προφανως ειναι θεμα λογισμικου.Θα λυθει ευκολα με φλασαρισμα.Η εγγυηση ισχυει μονο για Κινα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

φθηνό καλο κινεζομαγαζο για το συγκεκριμένο κινητό;;;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις σας το xender?? To δοκιμασα χτες με ενα φιλο κ παθαμε πλακα με την ταχυτητα του θα προσπαθησω να το κανω κ με iphone για μεταφορα αρχειων
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

φθηνό καλο κινεζομαγαζο για το συγκεκριμένο κινητό;;;;;

Vickmall δεν ξερω αν ειναι πιο φθηνο αλλα σιγουρα ειναι πολυ αξιοπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση :) Δε ξερω πως κανεις παραθεση!! :p:p:p Εγω θα προτεινα ebay ειναι εγγυηση!!! Θα παρεις τα λεφτα σου πισω 100% .. Ελπιζω να μη μου ρθει ελαττωματικό! :) Eπισης βρηκα αυτο: http://www.lollipop-rom.com/2014/12/Leagoo-4508-Elite-2.html τι λέτε;; Ειμαι λιγακι ασχετη βεβαια με αυτα... δεπιστευω να χαλασω κανα τηλ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο ένταση ηχείου πως παει;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Απο ένταση ηχείου πως παει;

 

το ηχειο καλο ειναι,ειναι εμενα η μπαταρια μου κανει νερα

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις σας το xender?? To δοκιμασα χτες με ενα φιλο κ παθαμε πλακα με την ταχυτητα του θα προσπαθησω να το κανω κ με iphone για μεταφορα αρχειων

 

Το έχω δοκιμάσει , "γαζώνει'...επαναληπτική καραμπίνα σωστή!!Το bluetooth -- μετά την δημιουργία του xender -- πρέπει να θεωρείται περίπου απαρχαιωμένο σε ο,τι αφορά στην μεταφορά αρχείων..Αξίζει να το δοκιμάσετε!!

 

Ευχαριστω πολυ για την απάντηση :) Δε ξερω πως κανεις παραθεση!! :p:p:p Εγω θα προτεινα ebay ειναι εγγυηση!!! Θα παρεις τα λεφτα σου πισω 100% .. Ελπιζω να μη μου ρθει ελαττωματικό! :) Eπισης βρηκα αυτο: http://www.lollipop-rom.com/2014/12/Leagoo-4508-Elite-2.html τι λέτε;; Ειμαι λιγακι ασχετη βεβαια με αυτα... δεπιστευω να χαλασω κανα τηλ!!!

 

Ρεβέκκα το ebay έχει πράγματι καθιερωθεί ως η πλέον αξιόπιστη πλατφόρμα..Πάντως και τα κινεζομάγαζα έχουν μπει δυνατά στην αγορά , απλά θέλει προσοχή από που αγοράζεις , να τσεκάρεις αξιολογήσεις και σχόλια άλλων πελατών..Φοβερές τιμές έχει το aliexpress ( το κινέζικο ebay ) αλλά ακόμη δεν το θεωρώ εξίσου αξιόπιστο....Σε ο,τι αφορά στο "ρουτάρισμα" , αν δεν το έχεις επιχειρήσει ξανά , κράτα την συσκευή ως έχει φίλη μου.Εργοστασιακών προδιαγραφών και "υγιή"..Προσωπικά και καθώς δεν έχω root--αρει ποτέ ( δεν έχω και λόγο δηλαδή ) καμία συσκευή , πιθανόν για την εμπειρία να το κάνω με το Leagoo , αλλά όταν θα έχω αλλάξει ήδη κινητό..Προς το παρόν το αξιόμαχο elite 2 ελπίζω να με συντροφεύει για αρκετό καιρό..

 

το ηχειο καλο ειναι,ειναι εμενα η μπαταρια μου κανει νερα

 

Η ένταση του ηχείου είναι πολύ δυνατή πράγματι..Έχεις δοκιμάσει κάποια εφαρμογή ( για εξοικονόμηση ενέργειας ) να δεις πως αντιδρά η συσκευή;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι.αρκετες.λιγο με το advance battery calibration πάει να κάνει κάτι άλλα όχι και πολλά πράγματα .εχει drain battery βασικά

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Tips για την μπαταρια 1 κλεινετε συχνα τις απο πισω εφαρμογες 2 να φορτιζεται το τηλ αν γινεται κλειστο και εννοειται πληρης κυκλους φορτισης 3 οταν δν χρησιμοποειται το 3g να γυρνατε την κεραια σε 2g

Drain battery εμενα μου παρουσιαζει μερικες φορες απο το 98% μεχρι το 89 μετα ειναι κομπλε οταν το φορτιζω ανοιχτο

4 ον αφου η μπαταρια ειναι αποσπομενη στα @@ σου αγοραζεις μετα απο καιρο αλλη κ οπως εχω δει βγαζει μπαταριες η ιδια η λεαγκοο

Υγ συγνωμη για το @@

Υγ2 τρωει σκαλωμα αραια κ που το chompsms σε κανεναν σας;

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η περίπτωση ο φορτιστής να μην λειτουργεί όπως πρέπει..

Θα ρωτήσετε , ενδεχομένως , πως σχετίζεται το ένα θέμα με το άλλο;

Kι όμως προσωπικά έχω δει μεγάλες διαφορές τόσο στην φόρτιση όσο και στην αποφόρτιση του κινητού ( σε διαφορετικά μοντέλα ) αναλόγως του φορτιστή.

Ο υπάρχων φορτιστής της leagoo ( αλλά και το καλώδιο που τον συνοδεύει )είναι φτηνοκατασκευή , φαίνεται άλλωστε δια γυμνού οφθαλμού.Δεν τους κατηγορώ , από κάπου θα έπρεπε να μειώσουν το κόστος παραγωγής για να αυξήσουν την κερδοφορία.Δεκτό αλλά προξενεί προβλήματα ενίοτε.

Ο δικός μου "τα έφτυσε" προ ημερών , ούτε το δίμηνο δεν έβγαλε.Είχα ένα travel kit από samsung διαθέσιμο.Μην τα πολυλογώ και πιο γρήγορα φορτίζεται το κινητό και πιο αργά αποφορτίζεται..Είναι εξαιρετικά εμφανής η διαφορά για να είναι τυχαία..

Aν υπάρχει διαθέσιμος άλλος φορτιστής , koukloukou , δοκίμασε τον.Επίσης επειδή κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο μπορεί να στραγγίζει την μπαταρία , πήγαινε στις ρυθμίσεις > επιλογές για προγραμματιστές > όριο διεργασιών παρασκηνίου , τσέκαρε λίγο τις επιλογές εκεί και βάλε ένα πιο "αυστηρό όριο" από το εργοστασιακό , μήπως δεις κάποια διαφορά.

 

φίλε rufere υπάρχει μια μπαταρία που έχει εμφανιστεί και σε ένα βίντεο εδώ πιο πάνω στο νήμα , όπου και ένας τύπος παρουσιάζει το leagoo να φορά μπαταρία 3800mah!!!...όσο και να έψαξα ( γιατί σκοπεύω να αγοράσω και μια spare ) αυτή την μπαταρία -- φάντασμα , δεν μπόρεσα να την εντοπίσω.Όχι βέβαια ότι η 3200 που φοράει δεν επαρκεί , κάθε άλλο αποτελεί εκ των βασικών "sellings points" του μοντέλου.

Σε κάθε περίπτωση τα θετικό στοιχείο , της ύπαρξης αποσπώμενης μπαταρίας , είναι προφανές...

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Η LEAGOO έκανε ξεκίνημα με την οικονομική αλλά αρκούντως ποιοτική σειρά LEAD το 2014.

Φέτος η σειρά ELITE με τα μοντέλα 2&3 , ώθησε την γκάμα σε ακόμη υψηλότερο επίπεδο και σύντομα κατά τα φαινόμενα εμπλουτίζεται..

 

Εδώ ένα preview της σειράς με 6 νέα μοντέλα!!!...http://www.1949deal.com/blog/index.php/leagoo-elite-1-leagoo-elite-4-leagoo-elite-5-leagoo-elite-6-leagoo-elite-7-leagoo-elite-8/

 

και εδώ γίνεται αναφορά σε 4 μοντέλα στην σειρά ELITE από μια πιο αξιόπιστη πηγή..αναμένουμε επισήμως την LEAGOO να επιβεβαιώσει...για να δούμε..

 

LEAGOO ELITE 1

http://www.yjtech100.com/productShow.asp?ID=2991

 

LEAGOO ELITE 4

http://www.yjtech100.com/productShow.asp?ID=2990

 

LEAGOO ELITE 5

http://www.yjtech100.com/productShow.asp?ID=2988

 

LEAGOO ELITE 6

http://www.yjtech100.com/productShow.asp?ID=2989

 

Το "δυάρι" μας -- όσο τσέκαρα τα specs -- λογικά θα τοποθετείται πίσω μόνο από την αναμενόμενη ναυαρχίδα της LEAGOO το

ELITE 1

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο με τον φορτιστη θα δοκιμασω απο lg

ναι το elite 1 θα θεωρειται το κορυφαιο το πηγαν αντιστροφα με τα νουμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για την μπαταρια την 3800 πρεπει να εινα μουφα δλδ το βιντεο π ειδες πρεπει να ειναι κλωνος η εκτος αν φοραει τετοια το lead 1 γιατι πολλα βιντεο γραφουν εlite 2 αλλα ειναι το λεαντ 1

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανεις tempered glass για το κινητο?? Με μια ματια που εριξα φαινεται να του ψιλοταιριαζει απο το Huawei Honor 6 plus, και Meizu M1 Note.. Kαι τα δυο ειναι 2-3 χιλιοστα μικροτερα, αλλα φαινεται να του ταιριαζουν τα κενα τους, για ακουστικο, flash κλπ. Μονο σε 1 μαγαζι βρηκα στο AliExpress το μαμισιο αλλα ειναι αγνωστων λοιπων στοιχειων. Των παραπανω κινητων ειναι της Nillkin

.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανεις tempered glass για το κινητο?? Με μια ματια που εριξα φαινεται να του ψιλοταιριαζει απο το Huawei Honor 6 plus, και Meizu M1 Note.. Kαι τα δυο ειναι 2-3 χιλιοστα μικροτερα, αλλα φαινεται να του ταιριαζουν τα κενα τους, για ακουστικο flash κλπ. Μονο σε 1 μαγαζι βρηκα στο AliExpress το μαμισιο αλλα ειναι αγνωστων λοιπων στοιχειων. Των παραπανω κινητων ειναι της Nillkin

.

 

γιατι χωρις ακουστικα τα πηρες??

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...