Jump to content

myphone AWARDS 2014: Οι αναγνώστες επιλέγουν τα καλύτερα του 2014!


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατανοω οτι το avatar μου προκαλει αλλα ας μην το αναλυσουμε δεν θα βγει καπου παρα μονο σε διαγεγραμενα ποστς και παρατηρησεις...

 

Δεν με προκάλεσε καθόλου το avatar σου, το ίδιο θα σου απαντούσα αν είχες samsung/lg/htc κλπ, την άποψη ότι το πραγματικό βραβείο για μια συσκευή είναι οι πωλήσεις της σχολίασα (ίσως για τις εταιρίες να είναι, για μας τους καταναλωτές μάλλον όχι).

Συμφωνώ πάντως ότι δεν χρήζει περαιτέρω ανάλυσης.

Καλημέρα & καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποιος παίζει με τι λέξεις πάλι... :lol:

Ο Ceo της OnePlus. Και παίζει περίφημα αν υπάρχουν (αρκετοί) καταναλωτές που πιστεύουν ότι η εταιρία του, ίσως και να έχει (έστω κι ένα ευρώ) κέρδη...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Ο Ceo της OnePlus. Και παίζει περίφημα αν υπάρχουν (αρκετοί) καταναλωτές που πιστεύουν ότι η εταιρία του, ίσως και να έχει (έστω κι ένα ευρώ) κέρδη...

 

Ναι καλά.αυτοί σιγά μην δουλεύουν για την ψυχή τής μάνας τους.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να γράφεις με μεγαλύτερη ακρίβεια στο swype.

 

Το κοινό έδωσε την 1η θέση στον βασιλιά. Δεν μπορούσε να κάνει κι αλλιώς.

Το Swype βγήκε για να γράφεις με το ένα χέρι και χωρίς ιδιαίτερη ακρίβεια, τότε ακόμα που υπήρχε λογική και μπορούσες να κρατήσεις μια συσκευή με το ένα χέρι. Είναι πολύ ωραίο να σου αποδεικνύουν οι ίδιοι οι χρήστες τη χρησιμότητα (ή καλύτερα την έλλειψη της) σε υπερεκτιμημένα χαρακτηριστικά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Nαι, δεν γινεται να μας λες οτι το G3 ειχε bugs που καλυφτηκαν με το update και να μενεις στα bug που ειχε η cm11s στα γεννοφασκια της.

Καπου χανει η λογικη σου.

 

 

 

Εσυ εχεις πιασει κανα Opo στα χερια σου;

 

 

 

Αν ειναι να κανω swype με γραφιδα, καλυτερα να παρω dumphone.

 

Την ίδια μέρα που σε μένα ήρθε το G3 ήρθε στον γείτονα μου το OPO. Ίδιες διαστάσεις οθόνη, 20% μικρότερο το δικό μου σε συνολικό μέγεθος. Δεν είπα σε καμιά περίπτωση πως δεν είναι καλό τηλέφωνο. Είναι εξαιρετικό. Αν όμως μπλέξεις με τα Invites την οθόνη που δεν δούλευε σωστά και ήθελε αλλαγή (στην ΚΙΝΑ αφού το έστελνες πίσω εσύ με δικά σου έξοδα) bugs στην CM. Στο G3 για να αντιμετωπίσεις το lag άλλαζες απλά την μηχανή από Davlik σε ART (default στο lollipop). Τελικά λες δεν αξίζει τον κόπο. Υπάρχουν σελίδες στο σκρουντζ που με 3Ε σου διπλασιάζουν την εγγύηση. Αν λοιπόν μιλάμε για VFM δεν γίνεται αυτό να μην υπολογίζεται στο κόστος.

 

Το ότι τα bugs καλύφθηκαν με update και ήταν από τις πρώτες συσκευές που πήραν το νέο android εγώ το βάζω μέσα στα θετικά της LG όχι στα αρνητικά της. Παιδικές ασθένειες έχουν σχεδόν όλα τα τηλέφωνα. Το θέμα είναι να διορθώνονται. Μπορεί οι πρώτοι κάτοχοι του G3 να υπέφεραν, εγώ σαν κανόνα έχω στην καλύτερη να αγοράζω κάτι 6 μήνες μετά την κυκλοφορία ακριβώς για να λυθούν αυτά και βέβαια να πέσει η τιμή.

Edited by MYianniS
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα που σε μένα ήρθε το G3 ήρθε στον γείτονα μου το OPO. Ίδιες διαστάσεις οθόνη, 20% μικρότερο το δικό μου σε συνολικό μέγεθος. Δεν είπα σε καμιά περίπτωση πως δεν είναι καλό τηλέφωνο. Είναι εξαιρετικό. Αν όμως μπλέξεις με τα Invites την οθόνη που δεν δούλευε σωστά και ήθελε αλλαγή (στην ΚΙΝΑ αφού το έστελνες πίσω εσύ με δικά σου έξοδα) bugs στην CM. Στο G3 για να αντιμετωπίσεις το lag άλλαζες απλά την μηχανή από Davlik σε ART (default στο lollipop). Τελικά λες δεν αξίζει τον κόπο. Υπάρχουν σελίδες στο σκρουντζ που με 3Ε σου διπλασιάζουν την εγγύηση. Αν λοιπόν μιλάμε για VFM δεν γίνεται αυτό να μην υπολογίζεται στο κόστος.

 

Το ότι τα bugs καλύφθηκαν με update και ήταν από τις πρώτες συσκευές που πήραν το νέο android εγώ το βάζω μέσα στα θετικά της LG όχι στα αρνητικά της. Παιδικές ασθένειες έχουν σχεδόν όλα τα τηλέφωνα. Το θέμα είναι να διορθώνονται. Μπορεί οι πρώτοι κάτοχοι του G3 να υπέφεραν, εγώ σαν κανόνα έχω στην καλύτερη να αγοράζω κάτι 6 μήνες μετά την κυκλοφορία ακριβώς για να λυθούν αυτά.

 

Μην προσπαθείς να υποδείξεις σε κάποιους ότι το λευκό είναι όντως λευκό.αυτοί θα το βλέπουν μαύρο κι ας μην είναι.

Κάποιοι γουστάρουν τους κινέζους.εγώ οχι.θέλω καλή υποστήριξή από αντιπροσωπεία κι οχι να μπλεκω με αποστολές στο εξωτερικό και να περιμένω σαν χαζός παρακολουθώντας την πορεία τής συσκευής.

Και σαν οθόνη εμένα προσωπικά το one plus δεν με τρέλανε κιόλας.

Α και πλέον το g3 δεν χρειάζεται καμία εναλλαγή σε art και τέτοια αχρείαστα.

Δουλεύει υποδειγματικά και το ξαναλέω αν δεν δούλευε θα είχε φύγει από μένα.

Κάποιοι βέβαια την βρίσκουν με custom roms και τέτοιες φανφάρες.

Στην ουσία τίποτα δεν κάνουν.πρόβλημα δημιουργούν με τον καιρό.

Ενα root και βγάλσιμο κάποια περιττά και εισαγωγή κάποιων άλλων εφαρμογών και το κινητό σαρώνει.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά.αυτοί σιγά μην δουλεύουν για την ψυχή τής μάνας τους.

Έχουν επενδυτές, πληρώνονται οι μισθοί. Αλλά οι συσκευές δεν βγάζουν χρήμα. Αυτό είπε ο άνθρωπος. Προφανώς πουλάνε στο κόστος ή πιο κάτω, αν ήταν κερδοφόροι θα το έλεγε με καμάρι. Ελπίζουν να χτίσουν όνομα και να βγάλουν τα "σπασμένα" μετά.

 

Παιδιά, δεν είναι η πρώτη φορά στην Ιστορία που ξεκινάει εταιρία με κεφάλαια άλλου. Δεν έχετε ξανακούσει για επιχειρηματικά δάνεια ή επενδυτικά κεφάλαια;

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,note 4 κορυφή για φέτος.Άξιο! Απλώς απευθύνεται σε συγκεκριμένη κατηγορία καταναλωτών με την τιμή του.

M8 Επίσης κορυφή , αλλά ακριβό .

G3 εφόσον τελείωσε το Θέμα με τις παιδικές ασθένειες που έχουν κλασσικά τα LG τηλέφωνα,αξίΖει σιγουρα.Πολύ Καλό vfm !

OPO Μακράν το καλύτερο vfm,Όμως δεν το έχω δει Μέχρι τώρα ώστε να εκφέρω άποψη γι'αυτό. Φαίνεται να αξίζει την πεντάδα σιγουρα.

Xperia Z3 Επίσης κορυφαίο τηλεφωνο Για φέτος,αλλά με υψηλή Τιμή.

Μέσα στη βδομάδα ένας φίλος μου με ρώτησε τί να αγοράσει κοντά στα 250€.Του απάντησα να ανέβει λίγο μιας και το g2 παραμένει κορυφαία συσκευή κάτω από 300€(για Αγορές απ την Ελλάδα).

Συμπέρασμα : Ανάλογα με την Κατηγορία τιμής , παίρνεις αυτό που θέλεις.

250€ ? OPO 16 GB ή G2 αν αγοράζεις από Ελλάδα.

300€ ? OPO 64 GB

350€ ? G3 16 GB

400€ ? G3 32 GB

500€ ? Z3 ή M8

600€ ? Note 4.

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Μην προσπαθείς να υποδείξεις σε κάποιους ότι το λευκό είναι όντως λευκό.αυτοί θα το βλέπουν μαύρο κι ας μην είναι.

Κάποιοι γουστάρουν τους κινέζους.εγώ οχι.θέλω καλή υποστήριξή από αντιπροσωπεία κι οχι να μπλεκω με αποστολές στο εξωτερικό και να περιμένω σαν χαζός παρακολουθώντας την πορεία τής συσκευής.

Και σαν οθόνη εμένα προσωπικά το one plus δεν με τρέλανε κιόλας.

Α και πλέον το g3 δεν χρειάζεται καμία εναλλαγή σε art και τέτοια αχρείαστα.

Δουλεύει υποδειγματικά και το ξαναλέω αν δεν δούλευε θα είχε φύγει από μένα.

Κάποιοι βέβαια την βρίσκουν με custom roms και τέτοιες φανφάρες.

Στην ουσία τίποτα δεν κάνουν.πρόβλημα δημιουργούν με τον καιρό.

 

Εσείς κάθεστε και εκθειαζεται το κινητό σας.. Και το κοινό έδειξε ποιο από τα δύο προτιμάει περισσότερο οπότε όλα τα άλλα περί Κινεζων ταλαιπωρίας και ιστορίες για αγριους είναι να είχαμε να λέγαμε..

 

Ας χαρεί ο καθένας την επιλογή του και ας μην προσπαθεί να μειώσει την επιλογή των άλλων..

Όλα τα κινητά έχουν τα υπέρ και τα κατά τους ο καθένας διαλέγει και παίρνει

Link to comment
Share on other sites

Εσείς κάθεστε και εκθειαζεται το κινητό σας.. Και το κοινό έδειξε ποιο από τα δύο προτιμάει περισσότερο οπότε όλα τα άλλα περί Κινεζων ταλαιπωρίας και ιστορίες για αγριους είναι να είχαμε να λέγαμε..

 

Ας χαρεί ο καθένας την επιλογή του και ας μην προσπαθεί να μειώσει την επιλογή των άλλων..

Όλα τα κινητά έχουν τα υπέρ και τα κατά τους ο καθένας διαλέγει και παίρνει

 

Από την στιγμή πού εχω το ρευστό κι ανά πάσα στιγμή πάω σε οποία συσκευή θέλω δεν εκθειάζω απλά υποστηρίζω αυτό πού αξίζει για μένα αυτή την στιγμή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το Swype βγήκε για να γράφεις με το ένα χέρι και χωρίς ιδιαίτερη ακρίβεια, τότε ακόμα που υπήρχε λογική και μπορούσες να κρατήσεις μια συσκευή με το ένα χέρι. Είναι πολύ ωραίο να σου αποδεικνύουν οι ίδιοι οι χρήστες τη χρησιμότητα (ή καλύτερα την έλλειψη της) σε υπερεκτιμημένα χαρακτηριστικά.

Οι χρήστες για μια ακόμα φορά δείχνουν Note. Προφανώς κάτι ξέρουν.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ναι οκ συνφωνω απολυτα φια το Note πρωτη θεση (πρωην κατοχος note i,ii,iii,iv)

ομως δεν γινεται να συγκρινεις ενα κινητο των 300Ε(g3) με ενα των 600Ε (note)

Φυσικα δεν θελω να πω πως η ψηφοφορια ειναι λαθος, αλλα ειναι λογικο 2πλασια τιμη καπου θα ειναι καλυτερο!

εγω ψηφισα λοιπον g3 Γιατι αυτη τη στιγμη που εχω στην κατοχη μου και το g3 και το note 4, το g3 το θεωρω καλυτερο αν βαλουμε και σαν παραγοντα την τιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσείς κάθεστε και εκθειαζεται το κινητό σας.. Και το κοινό έδειξε ποιο από τα δύο προτιμάει περισσότερο οπότε όλα τα άλλα περί Κινεζων ταλαιπωρίας και ιστορίες για αγριους είναι να είχαμε να λέγαμε..

 

Ας χαρεί ο καθένας την επιλογή του και ας μην προσπαθεί να μειώσει την επιλογή των άλλων..

Όλα τα κινητά έχουν τα υπέρ και τα κατά τους ο καθένας διαλέγει και παίρνει

 

Πριν αποφασίσω να το πάρω είχα σχεδόν καταλήξει στο ΝΟΤΕ 3, λόγω γραφίδας κυρίως. Διαβάζοντας όμως τα φόρουμς, και εδώ και στο ινσόμνια, αλλά και ξένα άλλαξα γνώμη. Φοβόμουν και εγώ την υπερβολική ανάλυση της οθόνης πχ και πως θα επηρέαζε πολύ την μπαταρία. Το λαγκ δεν το σκεφτόμουν είχα το S3. Οτιδήποτε άλλο πύραυλος θα μου φαινόταν :D.

 

Θεωρώ λοιπόν πως μια τέτοια συζήτηση με επιχειρήματα εκατέρωθεν μπορεί για τις 2 πλευρές να λειτουργεί σαν ου πείσεις καν με πείσεις, αλλά για έναν αναποφάσιστο μπορεί να φανούν πολύ χρήσιμα...

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition ήταν συσκευή που ανακοινώθηκε το 2014? Ρωτάω γιατί διάβασα τους όρους της ψηφοφορίας και το βλέπω στα αποτελέσματα. Το πιο πάνω tablet ανακοινώθηκε στην IFA 2013 μαζί με το Note 3, για όσους βαριούνται να το ψάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Το Swype βγήκε για να γράφεις με το ένα χέρι και χωρίς ιδιαίτερη ακρίβεια, τότε ακόμα που υπήρχε λογική και μπορούσες να κρατήσεις μια συσκευή με το ένα χέρι. Είναι πολύ ωραίο να σου αποδεικνύουν οι ίδιοι οι χρήστες τη χρησιμότητα (ή καλύτερα την έλλειψη της) σε υπερεκτιμημένα χαρακτηριστικά.

Εγώ απλά έγραψα έναν λόγο που μου αρέσει το πενάκι που δεν θα το δεις σε videos και reviews. Το χρησιμοποιώ και για σημειώσεις και γενικά δεν το βάζω στη θήκη του.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση εριστικών εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα βλεπω μια σκληρη αντιπαραθεση μεταξυ κινεζοφιλων και αντικινεζων. Παιδια ειναι πολυυυυυ απλο. Στην Ελλαδα του 2014 οσοι εχουν λεφτα μπορουν ευκολα να αγορασουν οτι κινητο θελουν και σιγουρα μπορουν να παρουν τα ακριβοτερα και καλυτερα. Οι υπολοιποι θα παρουν το ρισκο και θα συμβιβαστουν με λυσεις απο την Κινα. Απλα να τονισω καποια σημεια:

α) οι περισσοτεροι που πηραν το opo το πηραν μεσω προσκλησης οποτε η τιμη ειναι σαφως μικροτερη απο τα εδω σκρουτζομαγαζα

β) ολα τα κινητα στην αρχη εχουν παιδικες ασθενιες (για οσους κανουν τους χαζους και ξεχνανε τα δικα τους και λενε για τους αλλους)

γ) τα κριτηρια του καθενος και οι αναγκες ειναι τελειως υποκειμενικες και προσωπικες.

δ) το οτι καποιοι στελνουν στην κινα και καποιοι πανε στο Μαρουσι δεν ειναι και απολυτο κριτηριο. Αν η εταιρια δεν "θελει" να στο φτιαξει δεν πανε να ειναι κατω απο σπιτι σου και να τους βριζεις..... Για μενα πχ που ειμαι στο εξωτερικο χαλια ειναι καθως ειτε επαιρνα απο την Τσεχια και γυρναγα Ελλαδα, Τσεχια θα το εστελνα και το αναποδο. Σιγουρα ειναι κατι σημαντικο αλλα οχι απολυτο κριτηριο. Κριτηριο ειναι πχ. 1 ή 2 χρονια. Και επαναλαμβανω οτι οσοι παιρνουν απο Κινα ειναι εις γνωση τους.

και το σημαντικοτερο........

ΟΛΑ τα κινητα, Made in China.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition ήταν συσκευή που ανακοινώθηκε το 2014? Ρωτάω γιατί διάβασα τους όρους της ψηφοφορίας και το βλέπω στα αποτελέσματα. Το πιο πάνω tablet ανακοινώθηκε στην IFA 2013 μαζί με το Note 3, για όσους βαριούνται να το ψάξουν.

 

Το ζητημα ειναι ποτε κυκλοφορησε.... οχι ποτε ανακοινωθηκε. Συνηθως υπαρχει ενα gap απο ενα μηνα εως 4

Host

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ναι οκ συνφωνω απολυτα φια το Note πρωτη θεση (πρωην κατοχος note i,ii,iii,iv)

ομως δεν γινεται να συγκρινεις ενα κινητο των 300Ε(g3) με ενα των 600Ε (note)

Φυσικα δεν θελω να πω πως η ψηφοφορια ειναι λαθος, αλλα ειναι λογικο 2πλασια τιμη καπου θα ειναι καλυτερο!

εγω ψηφισα λοιπον g3 Γιατι αυτη τη στιγμη που εχω στην κατοχη μου και το g3 και το note 4, το g3 το θεωρω καλυτερο αν βαλουμε και σαν παραγοντα την τιμη.

Η τιμολογιακή πολιτική δεν παίζει ρόλο πάρα μόνο στη λογική VFM αλλά όταν τελικά μιλάμε για το τι τελικά παίρνουμε από μια συσκευή ε και το Note είναι η κορυφαία υλοποίηση.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το Note 10.1 2014 edition στην Ελλάδα κυκλοφόρησε εντός του 2013. Το είχε αγοράσει η θεία μου από το Πλαίσιο επειδή της έδιναν επιδότηση από την εταιρία που δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά, τα αποτελέσματα ήταν αναμενόμενα. Δυστυχώς ή ευτυχώς το τι θεωρούμαι ως "καλύτερο κινητό" δεν συμβαδίζει με το τι πουλάει περισσότερο.

 

Προσωπικά θα ήθελα να δω ένα κινητό της Blackberry να πουλάει τρελά για να ανακάμψει αυτή η εταιρεία, στα κινητά της οποίας δεν εντοπίζεται ούτε η υποψία lag. Αυτός είναι και ο λόγος που κατέληξα σε κινητό BlackBerry, κάνει καταπληκτικά Out of the box πράγματα που στο android πρέπει να χρυσοπληρώσω για να έχω. Φυσικά λείπουν apps αλλά what you pay is what you get.

 

Η επόμενη επιλογή ήταν και θα είναι Iphone, έπεται ένα οποιοδήποτε HTC.

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά, τα αποτελέσματα ήταν αναμενόμενα. Δυστυχώς ή ευτυχώς το τι θεωρούμαι ως "καλύτερο κινητό" δεν συμβαδίζει με το τι πουλάει περισσότερο.

 

Προσωπικά θα ήθελα να δω ένα κινητό της Blackberry να πουλάει τρελά για να ανακάμψει αυτή η εταιρεία, στα κινητά της οποίας δεν εντοπίζεται ούτε η υποψία lag. Αυτός είναι και ο λόγος που κατέληξα σε κινητό BlackBerry, κάνει καταπληκτικά Out of the box πράγματα που στο android πρέπει να χρυσοπληρώσω για να έχω. Φυσικά λείπουν apps αλλά what you pay is what you get.

 

Η επόμενη επιλογή ήταν και θα είναι Iphone, έπεται ένα οποιοδήποτε HTC.

 

μην παρασύρεσαι οποιοδήποτε htc δεν θα λειτουργεί σαν το m8.. κοίτα και κάποιο nexus 5,6 επίσης πολύ καλά.. και αν είσαι τολμηρός κοίτα και από εξωτερικό το κινητό του avatar μου oneplus one που δεν χρειάζεται να αδειάσει και η τσέπη για να το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Το ζητημα ειναι ποτε κυκλοφορησε.... οχι ποτε ανακοινωθηκε. Συνηθως υπαρχει ενα gap απο ενα μηνα εως 4

 

Οι όροι της ψηφοφορίας λέγανε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που λες. Και ναι το Note 10.1 2014 edition, κυκλοφόρησε εντός του 2013.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το G3, πριν περίπου 20 μέρες, με 326 ευρώπουλα. Ρευστό εχω κι εγω, όπως είχα και πιο ακριβό κινητό παλίοτερα. Ετσι κι αλλιώς για 12-14 μήνες είναι. Τόσο κράτησα και το πιο ακριβό, τόσο θα πάει και το G3. Πρόβλημα δεν είχα κανένα ουτε με kitkat ούτε και με lollipop. Μπορεί να είμαι και άσχετος και να μην κατάλαβα τα προβλήματα όπως κατι "γάτες" εδω μέσα. Τέλειο δεν είναι, αλλα είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το g3 είναι δίκαια στην τρίτη θέση. Πιστεύω μάλιστα ότι οι απόλυτες επιδόσεις είναι για τα παιδάκια. Ενα τηλέφωνο το κρίνεις για την τιμή για την ποιότητα κατασκευής για την ευκρίνεια της οθόνης που είναι καταπληκτική στο g3. (Μια σκοτηνιά με απαίσια χρώματα) πιστεύω ότι η οθόνη είναι το δυνατό σιμείο του g3 και την προτιμώ κι ας χάνει λίγο σε επιδόσεις κι αυτονομία κι αλλα αμέτρητα όπως οτι είναι το μικρότερο τηλέφωνο σε αυτές τις ινζες κτλ. Μία Ερώτηση μόνο έχω. Πως κατατάσσεται το nexus 9 τόσο ψηλά στις ψηφοφορίες? Το έχετε? Ρωτώ σαν κάτοχος του nexus 10
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ναι οκ συνφωνω απολυτα φια το Note πρωτη θεση (πρωην κατοχος note i,ii,iii,iv)

ομως δεν γινεται να συγκρινεις ενα κινητο των 300Ε(g3) με ενα των 600Ε (note)

Φυσικα δεν θελω να πω πως η ψηφοφορια ειναι λαθος, αλλα ειναι λογικο 2πλασια τιμη καπου θα ειναι καλυτερο!

εγω ψηφισα λοιπον g3 Γιατι αυτη τη στιγμη που εχω στην κατοχη μου και το g3 και το note 4, το g3 το θεωρω καλυτερο αν βαλουμε και σαν παραγοντα την τιμη.

 

Συγκρίνεις τιμές στο skroutz.κι εννοείται ότι δεν καθορίζει η τιμή το κινητό.

ΤΟ note 4 είναι απλά αδικαιολόγητα ακριβό.η μήπως επειδή του πρόσθεσαν ένα κομμάτι αλουμίνιο στο περίγραμμά τής συσκευής....

Δεν με έπεισε η νέα αναβάθμιση και φυσικά το είχα στα χέρια μου για 4 μέρες από γνωστό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...