Jump to content

myphone AWARDS 2014: Οι αναγνώστες επιλέγουν τα καλύτερα του 2014!


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άξιος νικητής το Note 4 και ας είναι φίσκα στο bloatware της Samsung, αφού είναι πραγματικό εργαλείο.

Δεν είναι για εμένα, αλλά για αυτούς στους οποίους απευθύνεται είναι απλά τέλειο (εκτός του bloatware :p ).

 

Πέρυσι το G2 είχε ένα νόημα ως επιλογή αφού ήταν αισθητά πιο μικρό (και άρα πιο φορητό) από το Galaxy Note 3. Φέτος όμως η διαφορά στο μέγεθος είναι μικρή άρα που πας LG με μια συσκευή που είναι σχεδόν εξίσου μεγάλη χωρίς το S-Pen; Και πολύ καλά που βγήκε τρίτο, πιστεύω από κεκτημένη ταχύτητα πιο πολύ.

 

Συμφωνώ σε όλα με μια μικρή ένσταση στο bloatware το οποίο έχει μειωθεί αρκετά(δεν το έχουν εξαλείψει βέβαια) ενώ αρκετά από τα προεγκατεστημένα apps μπορούν να απενεργοποιηθούν πλήρως.

Εντούτοις out of the box ο tw δεν είναι όπως θα έπρεπε, οπότε nova & αλλαγή κάποιων stock apps (όπως της έκθεσης) συνίσταται από μένα.

 

Τι να το κανεις το S-pen; Nα κυκλωνεις αντικειμενα στις φωτο;

 

Πολύ λογικό επιχείρημα, ότι δεν χρησιμοποιούμε σε μια συσκευή δεν σημαίνει ότι είναι και άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε μου το είχα το κινητό ένα μήνα αντε πες οτι τα lag τα μάζεψαν κάπως αν και μετά απο 6-7 μήνες αυτό δεν μου λέει κάτι.... έφτιαξαν και την οθόνη ? γιατί αυτη που έχει το G3 οθόνη δεν την λες ειδικά αν κοιτάξεις τον ανταγωνισμό, μιλάμε για ένα θεοσκότεινο πράμα με τελείως μουντά χρώματα και δεν τολμας να ανεβάσεις και την φωτεινότητα γιατί εκεί έρχεται η τρομερή μπαταρία του που αδειάζει πριν προλάβει να μεσημεριασει... όσα update και να βγάλει η lg το κινητό δυστυχώς ήταν ένα μεγάλο downgrade δεν είναι τυχαίο που πολλοί ανάμεσα στο δίλημμα G2 ή G3 προτιμούσαν το G2.

 

Έχω το G3 και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Ούτε λαγκάρει, ούτε σκοτεινή είναι η οθόνη του ίσα ίσα είναι η πιο ευανάγνωστη και ξεκούραστη οθόνη που έχω δοκιμάσει, η μπαταρία με βαριά χρήση είναι μια χαρά, το UI αξιοπρεπέστατο και ταχύτατο, είναι η πρώτη φορά που δε χρησιμοποιώ launcher app. Η κάμερα καταπληκτική, η ποιότητα κατασκευής κορυφαία αν και πλαστικό.

 

Ήμουν προκατειλημμένος με την LG αλλά έπειτα από πολύ σκέψη και καλή έρευνα αγοράς το επέλεξα και δε το μετάνιωσα. Στα 337€ τιμή έναρξης αυτή τη στιγμή δεν έχει αντίπαλο.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, φίλος το αγόρασε και είχε θέμα με το ακουστικό, το πήγε στην LG και το πήρε σε 3 εργάσιμες έτοιμο.

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λογικό επιχείρημα, ότι δεν χρησιμοποιούμε σε μια συσκευή δεν σημαίνει ότι είναι και άχρηστο.

 

Αχρηστο ισως ειναι, αλλα δεν ειναι και για να λες "Δεν εχει s-pen αρα παει τζαμπα η μεγαλη οθονη"

 

Έχω το G3 και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Ούτε λαγκάρει, ούτε σκοτεινή είναι η οθόνη του ίσα ίσα είναι η πιο ευανάγνωστη και ξεκούραστη οθόνη που έχω δοκιμάσει, η μπαταρία με βαριά χρήση είναι μια χαρά, το UI αξιοπρεπέστατο και ταχύτατο, είναι η πρώτη φορά που δε χρησιμοποιώ launcher app. Η κάμερα καταπληκτική, η ποιότητα κατασκευής κορυφαία αν και πλαστικό.

 

Ξεχασες να πεις ποσο καταπληκτικο ειναι το ηχειο και οτι παει και πιο γρηγορα το ιντερνετ στο lg απο τις αλλες συσκευες.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

O κόσμος ψήφισε και έβγαλε αποτελεσμα. Τώρα τι λέει ο καθένας μας είναι λογια και να ειχαμε να λέγαμε.Σεβαστή η γνώμη του καθενός αφού απο αυτή βγήκε το αποτέλεσμα.Και εγώ δε συμφωνώ για καποιες συσκευες αλλά δε νομιζω να νοιάζει και κανέναν. Ο καθένας αγοράζει σύμφωνα με την τσέπη του και τα χαρακτηριστικά που θέλει απο τη συσκευή του. Α ρε oppo και huawei ουτε καν ακουστηκες...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Λες και ξαναλές ζημιά και ζημιά.. πρώτα απ'όλα που το ξέρεις ότι πουλάει με ζημιά? είσαι ο οικονομικός αναλυτής τους? έχουν πολύ χαμηλό κέρδος από την συσκευή δεν μπαίνουν και μέσα και αντισταθμίζουν το κέρδος από τα αξεσουάρ που πουλάνε.. δεν ξέρω για εσένα αλλά εγώ μια χαρά στρατηγική το βλέπω για μια νεοσύστατη εταιρεία που θέλει να ξεχωρίσει από τις εκατοντάδες εταιρείες(και που τα κατάφερε και με το παραπάνω για αυτό καθόμαστε τώρα και κάνουμε τους αναλυτές από τον καναπέ μας)

Είναι πολύ καλή στρατηγική για τυχάρπαστη εταιρία. Τους περιορισμούς της σου τους εξήγησα. Ότι είναι ζημιογόνος το είχα δει σε άρθρο παλιότερα.

http://m.gadgets.ndtv.com/mobiles/news/ceo-explains-how-the-high-end-oneplus-one-is-priced-so-low-525383

 

Αν τώρα στο oneplus two έρθει και κοπανήσει μια τιμή 500+ θα πάω αλλού δεν την παντρεύτηκα την εταιρεία.. εκμεταλλεύομαι την τρέχουσα στρατηγική της αν αυτό με κάνει στα μάτια σου θύμα ή ανίδεο δεν ξέρω..

 

Τέλος θέλω να σε ρωτήσω να μου βρεις μια συσκευή με όσο το δυνατόν παρόμοια χαρακτηριστικά με το oneplus one. δηλαδή στοκ εμπειρία android (το πιο σημαντικό για εμένα) γρήγορες αναβαθμίσεις (Ιανουάριο περιμένουμε την επίσημη lollipop) τελευταίας γενιάς επεξεργαστή (όταν κυκλοφόρησε τουλάχιστον) 3gb ram (πολύ σημαντικό γιατί το android την πίνει σαν νεράκι) οθόνη 5.5 (και παραπάνω να είναι ακόμα καλύτερα) και πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής(πιάσε ένα sandstone black και πες αν έχεις ξαναδεί τέτοια ποιότητα σε πλαστικό κινητό) και όλα αυτά στα 350 περίπου ευρώ γιατί πιο πάνω εγώ δεν δίνω για ένα κινητό που πιθανότατα θα αλλάξω του χρόνου αν έχω την δυνατότητα..

 

Ελπίζω τώρα να κατάλαβες γιατί όταν το αγόρασα δεν προτίμησα κάποιο άλλο και προτίμησα αυτό. Δεν λέω ότι είναι το τέλειο κινητό για όλους αλλά για εμένα την δεδομένη εκείνη στιγμή ήταν τέλειο και παραμένει γιατί ακόμα δεν έχει αντίπαλο στα παραπάνω χαρακτηριστικά..

Πάνω σε αυτά δεν έχω να σου πω κάτι. Ούτε "θύμα ή ανίδεο" αποκάλεσα κανένα, ούτε είπα ότι δεν είναι καλή αγορά το OnePlus - μάλλον το αντίθετο...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή στρατηγική για τυχάρπαστη εταιρία. Τους περιορισμούς της σου τους εξήγησα. Ότι είναι ζημιογόνος το είχα δει σε άρθρο παλιότερα.

http://m.gadgets.ndtv.com/mobiles/news/ceo-explains-how-the-high-end-oneplus-one-is-priced-so-low-525383

 

 

Δεν λέει κάπου ότι είναι ζημιογόνος η εταιρεία, λέει "we are comfortable not making money on our devices for the first two years to build the brand and gain people's trust that a great and reasonably priced product can be bought online" ...Προφανώς το κέρδος είναι μικρό σε σχέση με άλλες εταιρείες κινητής, αλλά δεν το κάνει και για την ψυχή της μανούλας του.

 

Παρεμπιπτόντως τώρα που ξαναείδα το άρθρο, η Oppo έχει αντιδράσει σχετικά με την ομοιότητα με το find, μιας και ο μίστερ ήταν πρώην αντιπρόεδρος ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτά δεν έχω να σου πω κάτι. Ούτε "θύμα ή ανίδεο" αποκάλεσα κανένα, ούτε είπα ότι δεν είναι καλή αγορά το OnePlus - μάλλον το αντίθετο...

 

Κάποιοι ανακάλυψαν την Κίνα, στο OnePlus και νομίζουν ότι βρήκαν θησαυρό...

 

εγώ άλλο πάντως καταλαβαίνω από το πρώτο σου μήνυμα.. μάλλον θα κατάλαβα εγώ λάθος

 

Είναι πολύ καλή στρατηγική για τυχάρπαστη εταιρία. Τους περιορισμούς της σου τους εξήγησα. Ότι είναι ζημιογόνος το είχα δει σε άρθρο παλιότερα.

http://m.gadgets.ndtv.com/mobiles/news/ceo-explains-how-the-high-end-oneplus-one-is-priced-so-low-525383

 

μπορείς να την αποκαλείς όπως θες.. για τυχάρπαστη εταιρεία πάντως πολύ καλά τα κατάφερε και συζητιέται σε όλα τα τεχνολογικά site του κόσμου.. άλλο παράδειγμα σαν και αυτή δεν υπάρχει.. το αν θα αντέξει στο χρόνο θα το δούμε.. πάντως οι καιροί είναι αρκετά δύσκολοι και πολύ ανταγωνιστικοί εδώ κολοσσοί όπως nokia και blackberry που δεν είναι και τυχάρπαστες όπως λες παραπαίουν και παλεύουν με μονοψήφια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάπου ότι είναι ζημιογόνος η εταιρεία, λέει "we are comfortable not making money on our devices for the first two years to build the brand and gain people's trust that a great and reasonably priced product can be bought online" ...Προφανώς το κέρδος είναι μικρό σε σχέση με άλλες εταιρείες κινητής, αλλά δεν το κάνει και για την ψυχή της μανούλας του.

Not making money, σημαίνει δε βγάζω κέρδη. Απλά το λέει όμορφα - όπως και όλα τα άλλα στη συνέντευξη.

μπορείς να την αποκαλείς όπως θες.. για τυχάρπαστη εταιρεία πάντως πολύ καλά τα κατάφερε και συζητιέται σε όλα τα τεχνολογικά site του κόσμου.. άλλο παράδειγμα σαν και αυτή δεν υπάρχει.. το αν θα αντέξει στο χρόνο θα το δούμε.. πάντως οι καιροί είναι αρκετά δύσκολοι και πολύ ανταγωνιστικοί εδώ κολοσσοί όπως nokia και blackberry που δεν είναι και τυχάρπαστες όπως λες παραπαίουν και παλεύουν με μονοψήφια.

Η Nokia δεν παράγει πλέον ενώ η blackberry στη χειρότερή της χρονιά πλησιάζει τα 10εκ.

Εσύ αντιπαραβάλλεις την oneplus του 1εκ επειδή έκανε ντόρο στα blogs.

 

Όπως ακριβώς σου το είπα, δηλαδή, στο παιχνίδι εντυπώσεων τα πάει μια χαρά...

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Το g3 οσο αφορα ταχυτητα ειναι το ιδιο με το 1+1. Δεν το βαραινει η οθονη...

Oneplus One vs LG G3 Speed test:

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά πιο G3 ? με προβληματική οθόνη, με χάλια αυτονομία και με lag στον Θεό ! το s5, το m8, το z3 είναι πολύ πιο καλύτερα... φανταστείτε πόσο καλό ήταν το G2 που έφερε το G3 στην τρίτη θέση...

 

Κατι τετοια γραφουν μερικοι εδω μεσα και αναρωτιεμαι αν βρισκομαι σε τεχνολογιο forumη νηπιαγωγειο.

Τωρα στο θεμα μας, θεωρω τα αποτελεσματα απολυτως δικαια εκτος απο τη δευτερη θεση του ορο που επρεπε να ειναι τριτη η τεταρτη κατα την αποψη μου αν και ειναι value for money το LG G3 ειναι κλασεις ανωτερο και εχει και εγγυηση ενω μπορεις να το αγορασεις απο μαγαζι (σχετικα φθηνα σε σχεση με τον ανταγωνισμο)και οχι με προσκληση.

 

Υ.Γ.Πρωτη φορα βλεπω το κοινο να εχει πιο σωστη αποψη απο τη συντακτικη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Το g3 οσο αφορα ταχυτητα ειναι το ιδιο με το 1+1. Δεν το βαραινει η οθονη...

Oneplus One vs LG G3 Speed test:

 

τρομερή δουλειά στα bezels πάντως η lg.. ίδιες οθόνες και το g3 είναι σημαντικά μικρότερο!

 

θεωρω τα αποτελεσματα απολυτως δικαια εκτος απο τη δευτερη θεση του ορο που επρεπε να ειναι τριτη η τεταρτη κατα την αποψη μου αν και ειναι value for money το LG G3 ειναι κλασεις ανωτερο και εχει και εγγυηση ενω μπορεις να το αγορασεις απο μαγαζι (σχετικα φθηνα σε σχεση με τον ανταγωνισμο)και οχι με προσκληση.

 

κλάσεις ανώτερο εννοείται δεν είναι.. θα έλεγα ότι είναι ισάξια!

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια γραφουν μερικοι εδω μεσα και αναρωτιεμαι αν βρισκομαι σε τεχνολογιο forumη νηπιαγωγειο.

Τωρα στο θεμα μας, θεωρω τα αποτελεσματα απολυτως δικαια εκτος απο τη δευτερη θεση του ορο που επρεπε να ειναι τριτη η τεταρτη κατα την αποψη μου αν και ειναι value for money το LG G3 ειναι κλασεις ανωτερο και εχει και εγγυηση ενω μπορεις να το αγορασεις απο μαγαζι (σχετικα φθηνα σε σχεση με τον ανταγωνισμο)και οχι με προσκληση.

 

Μπορεις να μου πεις πως ειναι κλασεις ανωτερο το LG G3 απο το Opo;

 

Στην μπαταρια;

Στην οθονη;

Στην ποιοτητα κατασκευης;

Στην καμερα;

Μηπως ειναι καλυτερο το optimus ui απο την cm11s?

 

 

Και μονο το μονιμο stuttering που εχει για να μπεις στο app drawer, φτανει για να το βαλει απο κατω.

Ασε που cm11s>>>>>>>>>> Optimus UI

 

 

LG g3 <<<<< Oneplus

 

 

Αν ειχε σοβαρο 1080p πανελ το g3 (οπως το Oneplus) θα μιλαγαμε αλλιως τωρα.

 

Αλλα το χαντακωσε η LG.

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις το S-pen; Nα κυκλωνεις αντικειμενα στις φωτο;

 

Και ιδου το σχολιο της ημερας.... LOL ομως!!!

Βαλε youtube να δεις.. Παραπανω δεν εχει νοημα να σου απαντησω!!

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια γραφουν μερικοι εδω μεσα και αναρωτιεμαι αν βρισκομαι σε τεχνολογιο forumη νηπιαγωγειο.

Τωρα στο θεμα μας, θεωρω τα αποτελεσματα απολυτως δικαια εκτος απο τη δευτερη θεση του ορο που επρεπε να ειναι τριτη η τεταρτη κατα την αποψη μου αν και ειναι value for money το LG G3 ειναι κλασεις ανωτερο και εχει και εγγυηση ενω μπορεις να το αγορασεις απο μαγαζι (σχετικα φθηνα σε σχεση με τον ανταγωνισμο)και οχι με προσκληση.

 

Υ.Γ.Πρωτη φορα βλεπω το κοινο να εχει πιο σωστη αποψη απο τη συντακτικη ομαδα.

 

Κλασεις ανωτερο το G3, αλλά μόνο όταν δεν κλείνει μόνο του ή δεν έχει λόξιγκα.

Άσε γιατί τα είχα και τα δύο και σου λέω ότι το Oneplus One ειλικρινά δεν ξέρω με ποια συσκευή να το συγκρίνω. Είναι σοκαριστικο το πόσο καλή δουλειά έχει γίνει. Ούτε το Note 3 δε βάζω δίπλα του. Το 4 δε το έχω πάρει ακόμη για να πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

:bow: ...In Samsung We Trust... :bow:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Not making money, σημαίνει δε βγάζω κέρδη. Απλά το λέει όμορφα - όπως και όλα τα άλλα στη συνέντευξη.

 

Κάποιος παίζει με τι λέξεις πάλι... :lol:

 

Και τέλος πάντων αφού είσαι τόσο γάτα και τους κατάλαβες παίξ'το λίγο υπεράνω ρε παιδάκι μου και άσε εμάς τα γατάκια να ονειρευόμαστε βάθρο

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa Οι κάτοχοι του G3 προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολογήτα ούτε η ίδια η lg δεν τα λέει τόσο ωραία προσπαθούν να μας πείσουν ότι το πιο προβληματικό κινητό του 2014 είναι σε όλα τέλειο λες και δεν το χουμε πιάσει στα χέρια μας... εδώ ωραία τα λέτε τότε στην ενότητα του G3 γιατί το κράζετε ? πάρα πολλοί ακόμα το θυμάμαι το πούλησαν κακήν κακώς και λέγαν ότι γύρισαν στο G2 και βρήκαν την υγειά τους....
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα σχόλια με το χώσιμο που τρώει το G3, είτε το δικό μου κατά λάθος έχει το λόγκο της LG, είναι άλλη μάρκα undercover είτε αυτοί που τα γράφουν δεν έχουν ιδέα για πιο πράγμα μιλάνε.

 

Όταν το πήρα πριν 1 μήνα ναι είχε κάποιο λαγκ, και η μπαταρία ήταν μέτρια. Με το που μπήκε το lollipop το λαγκ εξαφανίστηκε (επιβεβαιώνεται και από τα benchmarks), η μπαταρία βελτιώθηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό, αλλά οκ θα ήθελα καλύτερη, είναι όμως ισάξια του S5 και καλύτερη του M8.

 

Η οθόνη είναι ότι πιο ξεκούραστο έπεσε στα χέρια μου ειδικά όταν διαβάζεις κείμενα/σελίδες. Κάποια θεματάκια στον δυνατό ήλιο, αλλά μπορώ να ζήσω με αυτό.

 

Αυτός που τα έβαλε με την κάμερα του ΕΛΕΟΣ. Είναι το καλύτερο σημείο του τηλεφώνου ειδικά σε low light καταστάσεις. Για μένα ίσως η καλύτερη της χρονιάς.

 

Το UI του flat, πολύ εύχρηστο το μόνο που με εκνευρίζει είναι το mcfee που θέλει root για να φύγει.

 

OPO

Είχε νόημα σαν VFM όταν ξεκινούσαν τηλ σαν το G3 από τα 600. Το CM καλό χρυσό αλλά οι ξένοι αναφέρουν πολλά bugs, όπως και προβληματικές οθόνες στο touch. Αν σε αυτά προσθέσουμε και το θέμα εγγύησης δεν μπορεί να ναι πάνω από το G3.

Τα 2 στα 3 G ram στα Benchmarks έδειξαν βελτίωση επιδόσεων της τάξης του 4-7%. Ο άλλος που είπε πως όσο πιο πολλά τόσο το καλύτερο με έκανε και γέλασα. Προφανώς αγνοεί πως τα 32bit λειτουργικά μέχρι 3 μπορούν να δουν.

 

Note 4.

Δίκαια καλύτερο τηλ, αλλά σε αυτά τα λεφτά πήρα το LG G3, ένα Lenovo i3 laptop και μου έμειναν ψηλά στην τσέπη για ένα ποτό και τσιγάρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες να πεις ποσο καταπληκτικο ειναι το ηχειο και οτι παει και πιο γρηγορα το ιντερνετ στο lg απο τις αλλες συσκευες.:rolleyes:

 

Το ηχειάκι τώρα που το λες μια χαρά ακούγεται :cool:

 

 

PS: Ανάθεμα αν όλοι αυτοί που λένε ότι το είχαν, το έχουν, το έδωσαν, το έχουν διπλό και τρίδιπλο, το έχουν πιάσει πάνω από 10 λεπτά στα χέρια τους στα ράφια κάποιου πολυκαταστήματος.

Edited by Lusifer_gr

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις το S-pen; Nα κυκλωνεις αντικειμενα στις φωτο;

 

Να γράφεις με μεγαλύτερη ακρίβεια στο swype.

 

Το κοινό έδωσε την 1η θέση στον βασιλιά. Δεν μπορούσε να κάνει κι αλλιώς.

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

OPO

Είχε νόημα σαν VFM όταν ξεκινούσαν τηλ σαν το G3 από τα 600. Το CM καλό χρυσό αλλά οι ξένοι αναφέρουν πολλά bugs, όπως και προβληματικές οθόνες στο touch. Αν σε αυτά προσθέσουμε και το θέμα εγγύησης δεν μπορεί να ναι πάνω από το G3.

Τα 2 στα 3 G ram στα Benchmarks έδειξαν βελτίωση επιδόσεων της τάξης του 4-7%. Ο άλλος που είπε πως όσο πιο πολλά τόσο το καλύτερο με έκανε και γέλασα. Προφανώς αγνοεί πως τα 32bit λειτουργικά μέχρι 3 μπορούν να δουν.

 

Nαι, δεν γινεται να μας λες οτι το G3 ειχε bugs που καλυφτηκαν με το update και να μενεις στα bug που ειχε η cm11s στα γεννοφασκια της.

Καπου χανει η λογικη σου.

 

Το ηχειάκι τώρα που το λες μια χαρά ακούγεται :cool:

 

 

PS: Ανάθεμα αν όλοι αυτοί που λένε ότι το είχαν, το έχουν, το έδωσαν, το έχουν διπλό και τρίδιπλο, το έχουν πιάσει πάνω από 10 λεπτά στα χέρια τους στα ράφια κάποιου πολυκαταστήματος.

 

Εσυ εχεις πιασει κανα Opo στα χερια σου;

 

Να γράφεις με μεγαλύτερη ακρίβεια στο swype.

 

Αν ειναι να κανω swype με γραφιδα, καλυτερα να παρω dumphone.

Link to comment
Share on other sites

και εγω αν ψηφιζα για android συσκευες το note 4 θα επελεγα,βεβαια αποφασισα να μην ψηφισω καθολου για ευνοητους λογους!!!

αδικο να μπει το G3 στη τριαδα αλλα καταλαβαινω οτι επρεπε να μπει καποιο android κινητο οποτε δεν ηθελε και πολυ σκεψη η τριαδα ηταν προβλεψιμη απο πριν!! επισης εγω θα ψηφιζα και το mate 7 που απο χαρακτηριστικα και απο εμφανιση ειναι παρα πολυ καλο και εχει επισημη τιμη 500e!! δηλαδη τι παραπανω εχει το one plus one και το G3 απο το mate 7? τελοσπαντων υποκειμενικα ολα αυτα...το πραγματικο βραβειο το δινουν οι πωλησεις της καθε συσκευης!!

Link to comment
Share on other sites

Κλασεις ανωτερο το G3, αλλά μόνο όταν δεν κλείνει μόνο του ή δεν έχει λόξιγκα.

Άσε γιατί τα είχα και τα δύο και σου λέω ότι το Oneplus One ειλικρινά δεν ξέρω με ποια συσκευή να το συγκρίνω. Είναι σοκαριστικο το πόσο καλή δουλειά έχει γίνει. Ούτε το Note 3 δε βάζω δίπλα του. Το 4 δε το έχω πάρει ακόμη για να πω.

 

Από 408 παρτίδα δεν είχε κανένα θέμα με κλείσιμό.

Οσο για τον λόξιγκα?με την 5 δουλεύει εξαιρετικά.

 

 

 

 

 

xaxaxa Οι κάτοχοι του G3 προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολογήτα ούτε η ίδια η lg δεν τα λέει τόσο ωραία προσπαθούν να μας πείσουν ότι το πιο προβληματικό κινητό του 2014 είναι σε όλα τέλειο λες και δεν το χουμε πιάσει στα χέρια μας... εδώ ωραία τα λέτε τότε στην ενότητα του G3 γιατί το κράζετε ? πάρα πολλοί ακόμα το θυμάμαι το πούλησαν κακήν κακώς και λέγαν ότι γύρισαν στο G2 και βρήκαν την υγειά τους....

 

Υπάρχουν κάτοχοι και κάτοχοι τής συσκευής.

Δεν με θεωρώ τυχαίο λοιπόν.

Στην αρχή πού πήρα το g3 αν ψάξεις και τα γραφόμενα μου θα δεις ότι τα συναισθήματα ήταν ανάμικτα.

τελικά με τα updates κατάφεραν και το έφεραν σε ένα σωστό επίπεδο και με την 5 πραγματικά η εμπειρία χρήσης εκτοξεύτηκε.

Πούλησα το 16αρι και πήρα το 32αρι γιατί πλέον αξίζει να έχει κάποιος το 32αρι μοντέλο.

Δεν θα συμφωνήσω ότι ήταν το πιο προβληματικό κινητό του 14.ούτε και προβληματική οθόνη είχε.

Θα συμφωνήσω όμως ότι είχε παιδικές ασθένειες κάτι πού συμβαίνει σε όλες τις συσκευές.

μόνο το m8 δούλευε εξαιρετικά εξ αρχής.

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν.

Το ότι το εχω ακόμα κάτι σημαίνει για μένα.

Κι αφού το ρευστό το εχω σίγουρα δε θα κάτσω να το σκεφτώ και πολύ να το αλλάξω αν είχε όντως θέματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελοσπαντων υποκειμενικα ολα αυτα...το πραγματικο βραβειο το δινουν οι πωλησεις της καθε συσκευης!!

 

Να υποθέσω ότι το s5 είναι καλύτερο από το m8, μιας και πούλησε περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το s5 είναι καλύτερο από το m8, μιας και πούλησε περισσότερο?

 

κατανοω οτι το avatar μου προκαλει αλλα ας μην το αναλυσουμε δεν θα βγει καπου παρα μονο σε διαγεγραμενα ποστς και παρατηρησεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...