Jump to content

myphone AWARDS 2014: Οι αναγνώστες επιλέγουν τα καλύτερα του 2014!


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι OPO, οπως πολυ σωστα σου ειπαν. Οσα κινητα να εχεις αλλαξει, την 'πιατσα' λοιπον δεν την ξερεις.

Αλλα δεν λεει κατι. Και εγω εχω αλλαξει 10 κινητα απο περυσι.

 

Αν δεν ειχα παρει και το Opo, θα εμενα με κανα HTC ή κανα Nexus και θα ημουν ευτυχισμενος, γιατι δεν θα ειχα δει το καλυτερο (για μενα)

 

 

Και εν τελει, αν παρεις 30 παιδια και τους δωσεις απο 15 κινητα στον καθενα με σκοπο να διαλεξουν ενα, εισαι σιγουρος οτι ολοι θα διαλεξουν το LG G3; Ή εγω οτι θα παρουν το Opo;

 

Ο καθενας εχει τις αναγκες του/προτιμησεις του.

 

Βασικα ο Ταξιδιωτης παιζει να εχει αλλαξει πιο πολλα κινητα κι απο οσους ποσταραν εδω μεσα.Σε καθε νημα θα δεις και ποστ του.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βασικα ο Ταξιδιωτης παιζει να εχει αλλαξει πιο πολλα κινητα κι απο οσους ποσταραν εδω μεσα.Σε καθε νημα θα δεις και ποστ του.

 

Εξαιρούμαι :p Και θα συμφωνήσω οτι το LG G3 είναι καλό, όχι όμως τόσο καλό όσο θέλει ο ταξιδιώτης να το πλασάρει. Και είμαι στην πιάτσα btw, πριν ο ταξιδιώτης και κάθε ταξιδιώτης ασχοληθεί με κινητά :p Ούτε το OPO είναι τόσο καλό όσα αρχικά είχε προβλεφθεί, η τιμή του όμως σε συνδυασμό με την απόδοση της συσκευής, το φέρνει σίγουρα σε καλύτερη μοίρα από το G3 ;)

 

Να είμαστε αντικειμενικοί. Όχι απλά επειδή πήραμε ένα κινητό να δικαιολογούμε τυφλά την αγορά μας ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρούμαι :p Και θα συμφωνήσω οτι το LG G3 είναι καλό, όχι όμως τόσο καλό όσο θέλει ο ταξιδιώτης να το πλασάρει. Και είμαι στην πιάτσα btw, πριν ο ταξιδιώτης και κάθε ταξιδιώτης ασχοληθεί με κινητά :p Ούτε το OPO είναι τόσο καλό όσα αρχικά είχε προβλεφθεί, η τιμή του όμως σε συνδυασμό με την απόδοση της συσκευής, το φέρνει σίγουρα σε καλύτερη μοίρα από το G3 ;)

 

Να είμαστε αντικειμενικοί. Όχι απλά επειδή πήραμε ένα κινητό να δικαιολογούμε τυφλά την αγορά μας ;)

 

Να φανταστω για σενα το καλυτερο ειναι καποιο iphone;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω για σενα το καλυτερο ειναι καποιο iphone;

 

Δεν υπάρχει καλύτερο, υπάρχει το πληρέστερο με βάση την τιμολόγιση, τις επιδόσεις και την συμπεριφορά σε βάθος χρόνου. Λαμβάνοντας όλα αυτά υπόψην και τα «λίγα» κινητά που πέρασα αυτή τη χρονιά :p , το OnePlus 1 είναι αυτό που ταιριάζει στα παραπάνω. Το G3 θα το έβαζα 2-3 σκαλιά πιο κάτω. Το Xiaomi Mi4 θα το έβαζα επίσης σε πολύ υψηλή θέση.

 

Το iPhone κάτω από την θέση 6-7. Κάτι άλλο; :shifty:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερο, υπάρχει το πληρέστερο με βάση την τιμολόγιση, τις επιδόσεις και την συμπεριφορά σε βάθος χρόνου. Λαμβάνοντας όλα αυτά υπόψην και τα «λίγα» κινητά που πέρασα αυτή τη χρονιά :p , το OnePlus 1 είναι αυτό που ταιριάζει στα παραπάνω. Το G3 θα το έβαζα 2-3 σκαλιά πιο κάτω. Το Xiaomi Mi4 θα το έβαζα επίσης σε πολύ υψηλή θέση.

 

Το iPhone κάτω από την θέση 6-7. Κάτι άλλο; :shifty:

 

Καλυτερο υπαρχει αλλα οχι γενικα,ζητησα την γνωμη σου.Ποιο ειναι το καλυτερο για σενα.

Εγω παλι κανενα Κινεζικο δεν θα εβαζα ψηλα σε λιστα λογω της μη υποστηριξης επειδη ζουμε Ελλαδα.300 ευρω για ελλειπη εγγυηση(αντε στειλτο Κινα κτλ.) δεν θα το ρισκαρα.Χιλιες φορες καποιο G3.Αλλα γουστα ειναι αυτα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο υπαρχει αλλα οχι γενικα,ζητησα την γνωμη σου.Ποιο ειναι το καλυτερο για σενα.

Εγω παλι κανενα Κινεζικο δεν θα εβαζα ψηλα σε λιστα λογω της μη υποστηριξης επειδη ζουμε Ελλαδα.300 ευρω για ελλειπη εγγυηση(αντε στειλτο Κινα κτλ.) δεν θα το ρισκαρα.Χιλιες φορες καποιο G3.Αλλα γουστα ειναι αυτα...

 

Δεν ειναι γούστα. Ειναι εμπεριστατωμένη, επαγγελματική άποψη. Έχει διαφορά που ελπίζω να κατανοείς.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρούμαι :p Και θα συμφωνήσω οτι το LG G3 είναι καλό, όχι όμως τόσο καλό όσο θέλει ο ταξιδιώτης να το πλασάρει. Και είμαι στην πιάτσα btw, πριν ο ταξιδιώτης και κάθε ταξιδιώτης ασχοληθεί με κινητά :p

Να είμαστε αντικειμενικοί. Όχι απλά επειδή πήραμε ένα κινητό να δικαιολογούμε τυφλά την αγορά μας ;)

 

Στο πρώτο μην είσαι και τόσο σίγουρος:-P

Δεν προσπαθώ καλέ να το πλασαρω.είναι όμως καλό και πραγματικά vfm στην τιμή πού παίζει τώρα το 32αρι.

Η 5 πραγματικά το έφτιαξε για τα καλά.

Ο καθένας ψωνίζει σύμφωνα πάντα με τις ανάγκες του.

Αλλοι θέλουν κινητά από Κίνα πού προσωπικά τα απεχθάνομαι.αλλοι όμως τα θέλουν και τα φέρνουν απ έξω.

Κανένας δεν μπορεί να πείσει τον άλλο αν ο αλλος δεν θέλει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά τόσο '' μίσος'' με το g3 το έχετε και σας έχει χαλάσει κάτι? Εγώ σαν κάτοχος του δεν έχω κανένα θέμα προφανώς για να ψηφίστηκε κάτι θα έχει δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια πια... Το γούστο είναι τελείως υποκειμενικο όπως επίσης και το τι ζητάει ο καθένας από την συσκευή που έχει στα χέρια του. Όλες έχουν τα καλά τους έχουν και τα κακά τους. Απλά απορώ γιατί τόσο πανικός στο να απόδειξουμε ότι το g3 είναι πολύ κακό τηλέφωνο χωρίς καν να το έχουμε πιάσει στα χέρια μας

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω εμπάθεια με το g3, αλλά να μου εξηγήσει κάποιος γιατί g3>oneplus one... Και όχι με τη λογική ότι απεχθάνομαι τα κινέζικα. Αυτός δεν είναι λόγος σοβαρού συνομιλιτή.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά τόσο '' μίσος'' με το g3 το έχετε και σας έχει χαλάσει κάτι? Εγώ σαν κάτοχος του δεν έχω κανένα θέμα προφανώς για να ψηφίστηκε κάτι θα έχει δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια πια... Το γούστο είναι τελείως υποκειμενικο όπως επίσης και το τι ζητάει ο καθένας από την συσκευή που έχει στα χέρια του. Όλες έχουν τα καλά τους έχουν και τα κακά τους. Απλά απορώ γιατί τόσο πανικός στο να απόδειξουμε ότι το g3 είναι πολύ κακό τηλέφωνο χωρίς καν να το έχουμε πιάσει στα χέρια μας

 

Δεν είναι είπε κανείς ότι είναι κακό τηλέφωνο, αλλά πολλοί, μεταξύ αυτών και γω, λένε ότι δεν είναι το 3ο καλύτερο τηλέφωνο της χρονιάς μπροστά από z3, m8, oneplus one.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω εμπάθεια με το g3, αλλά να μου εξηγήσει κάποιος γιατί g3>oneplus one... Και όχι με τη λογική ότι απεχθάνομαι τα κινέζικα. Αυτός δεν είναι λόγος σοβαρού συνομιλιτή.

 

Ενα κινητο εγω προσωπικα πριν καταληξω σε αυτο το κοιταζω ολοκληρωμενα.Ακομα και το σερβις.

Επισης ειναι μια αγνωστη εταιρεια,με μοναδικη συσκευη το OPO και αυτο απο μονο του δεν με κανει να την εμπιστευομαι.

Επισης εγω που δινω αρκετη σημασια στην καμερα θεωρω του G3 καλυτερη.

Το οτι ειναι Κινεζικο δεν με αποτρεπει απο την αγορα του.Αν λεγοταν π.χ. ΖΤΕ plus one και το πουλαγανε Ελλαδα κι ειχα υποστηριξη,εγγυηση και μια τιμη λογικη θα το επαιρνα.

Τωρα ειμαι ενας σοβαρος συνομιλητης;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι ενας σοβαρος συνομιλητης;

 

Προφανώς. Δεν ήταν για εσένα η αναφορά. Και ο συλλογισμός σου είναι απόλυτα σεβαστός γιατί έχει επιχειρήματα. Δεν γουστάρεις ρε παιδί μου να πάρεις ρίσκο με το άγνωστο και είσαι διατεθιμένος να δώσεις το παραπάνω πενηντάρικο για κάτι που έχει επίσημη υποστήριξη εδώ στην Ελλάδα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω εμπάθεια με το g3, αλλά να μου εξηγήσει κάποιος γιατί g3>oneplus one... Και όχι με τη λογική ότι απεχθάνομαι τα κινέζικα. Αυτός δεν είναι λόγος σοβαρού συνομιλιτή.

Εγω δεν έχω άποψη για το 1 + 1 καθώς δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά από αυτά που διαβάσω το θεωρώ μια πολύ καλή συσκευή δεν ξέρω αν είναι καλύτερο από το g3 και εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί. Έχω πει και παλαιότερα ότι αν τα κινέζικα μπορούσε ο κόσμος να τα δει και να τα δουλέψει σε ένα μαγαζί πριν τα παραγγείλει έστω και από Κίνα θα είχαν ακόμα καλύτερες πωλήσεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά τόσο '' μίσος'' με το g3 το έχετε και σας έχει χαλάσει κάτι? Εγώ σαν κάτοχος του δεν έχω κανένα θέμα προφανώς για να ψηφίστηκε κάτι θα έχει δεν μπορεί να είναι τόσο χάλια πια... Το γούστο είναι τελείως υποκειμενικο όπως επίσης και το τι ζητάει ο καθένας από την συσκευή που έχει στα χέρια του. Όλες έχουν τα καλά τους έχουν και τα κακά τους. Απλά απορώ γιατί τόσο πανικός στο να απόδειξουμε ότι το g3 είναι πολύ κακό τηλέφωνο χωρίς καν να το έχουμε πιάσει στα χέρια μας

 

Ασε καλέ.άχρηστο είναι.έτσι λέγε γιατί αν λες το αντίθετό μπαίνεις στο μάτι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ασε καλέ.άχρηστο είναι.έτσι λέγε γιατί αν λες το αντίθετό μπαίνεις στο μάτι.

Όχι πραγματικά δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο ενώ κατά 99% δεν έχει δουλέψει κάποιος ένα τηλέφωνο και δεν το έχει στην κατοχή του για κάποιες μέρες να δει πως είναι θέλει σώνει και καλά να βγει εκτός τριαδας και να μπει κάποιο άλλο στην θέση του απλά επειδή διάβασε ότι έχει lag και κάνει restart. Δηλαδή αν αρχίσουμε τα παρανοϊκα του στυλ ο dialer του note 4 κάνει μια ώρα να ανοίξει και ότι το interface της Samsung είναι θεοβαρο και δεν έπρεπε να είναι πρώτο τι θα καταλάβουμε? Αυτά ψήφισε ο κόσμος προφανώς για κάποιο λόγο.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενα κινητο εγω προσωπικα πριν καταληξω σε αυτο το κοιταζω ολοκληρωμενα.Ακομα και το σερβις.

Επισης ειναι μια αγνωστη εταιρεια,με μοναδικη συσκευη το OPO και αυτο απο μονο του δεν με κανει να την εμπιστευομαι.

Επισης εγω που δινω αρκετη σημασια στην καμερα θεωρω του G3 καλυτερη.

Το οτι ειναι Κινεζικο δεν με αποτρεπει απο την αγορα του.Αν λεγοταν π.χ. ΖΤΕ plus one και το πουλαγανε Ελλαδα κι ειχα υποστηριξη,εγγυηση και μια τιμη λογικη θα το επαιρνα.

Τωρα ειμαι ενας σοβαρος συνομιλητης;

Αν θες εγγύηση πας στο γνήσιο oppo και τελείωσε η υπόθεση..Επίσης το opo κατασκευάζεται όντως από την oppo ..Η διάφορα τιμής είναι μικρή για εμένα..τουλάχιστον με invites άσε που έχεις και εξαιρετική εγγύηση..Ενώ με τα invites άντε βγάλε άκρη όταν Η Ελλάδα δεν είναι καν στις χώρες που στέλνουν

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα της κρίσης αποφάσισα να μεταναστεύσω στη Γερμανία. Πήγα Γερμανία αγόρασα το OnePlus One, αλλά δεν πήγαν καλά τα πράγματα και γύρισα πίσω. Θα με καλύπτει η εγγύηση; :blink:

 

Επίσης η διαφορά του κατοστάευρου είναι διαφορά, πως να το κάνουμε ; Η εξαιρετική εγγύηση της oppo υπάρχει στην Ελλάδα; Δεν γνωρίζω, από περιέργεια ρωτάω.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη μπορείς να τραβηξεις ένα βιντεακι την ώρα που μπαίνεις στον app drawer να δω λίγο κάτι που θέλω?
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη μπορείς να τραβηξεις ένα βιντεακι την ώρα που μπαίνεις στον app drawer να δω λίγο κάτι που θέλω?

Τι θες να δεις αν έχει lag?

 

Ταξιδιώτη μπορείς να τραβηξεις ένα βιντεακι την ώρα που μπαίνεις στον app drawer να δω λίγο κάτι που θέλω?

App drawer lg g3 32gb: http://youtu.be/qO4X0ozHeUc

 

Μόλις το ανέβασα ελπίζω να σε κάλυψα

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

App drawer lg g3 32gb: http://youtu.be/qO4X0ozHeUc

 

Μόλις το ανέβασα ελπίζω να σε κάλυψα

 

Μπάλα πάει....παράξενο ε?:-P

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπάλα πάει....παράξενο ε?:-P

Μυστήρια πράγματα...

 

Sorry για την ανάλυση του βίντεο είναι από note 3 :p:p:p

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

O Nova 'παει μπαλα' και στο Κινεζικο που εχω των 80$..... :rolleyes:

Για τον default ελεγα εγω αλλα δεν πειραζει....

Σιγά μην αλλάξουμε όλο το set up του κινητού για να δεις αν έχει lag. Διάβασες κάτι κάπου και το λες. Και ο default μπάλα πάει αν θες το πιστεύεις αν δεν θες μπορείς απλά να αμφιβαλεις

 

Η αλήθεια είναι ότι ο nova δίνει φτερααααααα ακόμα και κινητά με 512 ram πετάνε....!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O Nova 'παει μπαλα' και στο Κινεζικο που εχω των 80$..... :rolleyes:

Για τον default ελεγα εγω αλλα δεν πειραζει....

Βασικά πιστεύεις ότι είμαστε τόσο πιου που έχουμε κινητά που κολλάνε, έχουν lag, κάνουν restart μόνα τους, υπερθερμενονται και και και.... Και δεν τα αλλάζουμε? Τα κρατάμε για ποιο λόγο για να κάνουμε την ζωή μας δύσκολη?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το g3 ήμαρτον. Αν είναι κάποιος πολύ παράξενος μπορεί να το φτιάξει βάζοντάς ένα launcher και στις επιλογές προγραματιστη γυρνώντας το στο ard. Οθονάρα καμεράρα απίστευτη και bezels ανύπαρκτα. Και γω nexus 5 είχα και τον Οκτώβριο πήγα στο lg g3 και είμαι ευχαριστημένος. Ημαρτον παιδάκια πια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...