Jump to content

myphone AWARDS 2014: Οι αναγνώστες επιλέγουν τα καλύτερα του 2014!


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την στιγμή πού εχω το ρευστό κι ανά πάσα στιγμή πάω σε οποία συσκευή θέλω δεν εκθειάζω απλά υποστηρίζω αυτό πού αξίζει για μένα αυτή την στιγμή.

 

Δεν άλλαζα το opo μου για το lg g3 ούτε και 200€ ζεστά να μου εδινες μαζί....

 

ΥΓ

 

Και άλλοι έχουμε/εχουν ρευστό αλλά δεν το λένε κάθε δεύτερο μήνυμα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποιοι ανακάλυψαν την Κίνα, στο OnePlus και νομίζουν ότι βρήκαν θησαυρό... Μια τυχάρπαστη εταιρία, με τιμολογιακή πολιτική χρεωκοπίας, που παίζει μάρκετινγκ παιχνίδια στους υποψήφιους πελάτες της...

 

Να φανταστώ εσύ δεν θα αγόραζες ποτέ κινητό τόσο φτηνό, γιατί "Πως θα ζήσει η εταιρία;"

 

Εδώ κρίνουμε κινητά, τιμές κλπ, όχι εταιρίες και τιμολογιακές πολιτικές.

Και η Xiaomi παίζει με χαμηλές τιμές και είναι από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές παγκοσμίως.

 

Γιατί πρέπει να παίξουμε company wars;

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εχεις πιασει κανα Opo στα χερια σου;

 

Όχι ποτέ. Μίλησα για to G3 μόνο και είπα ότι είμαι ευχαριστημένος με επιχειρήματα και εντυπώσεις σαν κάτοχος του. Αυτά τα αρνητικά που γράφονται για το κινητό απλά δεν ισχύουν. Λυπάμαι που στο χαλάμε.

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ εσύ δεν θα αγόραζες ποτέ κινητό τόσο φτηνό, γιατί "Πως θα ζήσει η εταιρία;"

 

Εδώ κρίνουμε κινητά, τιμές κλπ, όχι εταιρίες και τιμολογιακές πολιτικές.

Και η Xiaomi παίζει με χαμηλές τιμές και είναι από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές παγκοσμίως.

 

Γιατί πρέπει να παίξουμε company wars;

 

H xiaomi ενας απο τους λογους που θελει να πουλαει φτηνα ειναι οτι εχει το δικο της xiaomi market μαζι με κινεζικες εφαρμογες , δεν υπαρχει εγκατεστημενο google play, και βγαζει κερδος απο τα apps.Σαν λογικη ειναι ιδια με τα freemium παιχνιδια.Γενικα ολες οι κινεζικες κανουν μαιμουδιες για να ριξουν το κοστος και ειναι πολυ σπανιο να βρεις αληθινο value for money κινητο και οχι απλα κατι φτηνο και σε τιμη και σε ποιοτητα.Το θεμα ειναι οι περισσοτεροι χρηστες δεν ειναι καλα ενημερωμενοι και αγοραζουν κινητα λες και πανε στο Public διαβαζουν την καρτελα βλεπουν το σχημα και αποφασιζουν και εκει ειναι που πατανε οι κινεζοι που σου δειχνουν γυαλιστερες καρτελες αλλα το κινητα στο εσωτερικο πασχουν.Για παραδειγμα το εντυπωσιακο meizu mx4 ειναι πιο ακριβο απο το lg g2 ,χωρις εγγυηση και χωρις να πληρωσεις φπα η δασμους και αν τρεξεις ενα 3d app σου δινει λιγοτερα καρε το δευτερολεπτο (σχεδον 40%!!) απο κατι που κυκλοφορει ελλαδα!Τα ιδια ισχυουν για τον επεξεργαστη ο καθε πυρηνας δεν ειναι κατι ιδιαιτερο σε σχεση με τους snapdragon (σχετικα χειροτερος κατα 15% - 20% )και απο τι στιγμη που ολα τα apps τρεχουν σε ενα το πολυ δευτερο πυρηνα για υποβοηθησει δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος για 8 περα απο μαρκετινγκ(οι 4 ειναι υπερπληρης, ενω οι Αpple με δυο και δικο της σχεδιο arm εχει οτι πιο δυνατο και ουσιαστικο υπαρχει στην αγορα)

Edited by lorenzo18
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το Note 4 γιατι πιστευω οτι ειναι το καλυτερο smartphone αυτη την στιγμη.Το πιο πληρες βασικα.

Δεν θα το αγοραζα λογω μεγεθους,πιο πιθανο να παω σε G3.

Εχω κολλησει στο G2 γιατι αρνουμαι να ανεβω αλλο σε ιντσες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να δημοσιευτούν ολα τα αποτελέσματα για να δούμε και την κατάταξη των συσκευων?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να δημοσιευτούν ολα τα αποτελέσματα για να δούμε και την κατάταξη των συσκευων?

 

Υπάρχει γράφημα πίτας κάτω-κάτω στο πρώτο post και εκεί αναφέρει μέχρι τις πρώτες 15 συσκευές!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το Note 4 γιατι πιστευω οτι ειναι το καλυτερο smartphone αυτη την στιγμη.Το πιο πληρες βασικα.

Δεν θα το αγοραζα λογω μεγεθους,πιο πιθανο να παω σε G3.

Εχω κολλησει στο G2 γιατι αρνουμαι να ανεβω αλλο σε ιντσες.

 

Σε όλα συμφωνώ. Με το ίδιο σκεπτικό έχω μείνει στο S5 :p

“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Η γραφιδα βγηκε αχρηστη... μονο για κυκλακια... αδικαιολογητα ακριβο (δηλ. επρεπε ηδη να εχει πεσει κανα 400αρι και πολλα λεω ε?) ..,ενω κανα iphone και κανα Μ8 ειναι δικαιολογημενα ακριβα..Τι να κανουμε τωρα που ολα τα αλλα διπλα του φαινονται σαν παιχνιδακια..? Απλα ολοι οι κατοχοι Νοτε (οχι μονο του 4) διαβαζουμε καποια πραγματα εδω μεσα και... :lol:

 

Καλη χρονια..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαζα το opo μου για το lg g3 ούτε και 200€ ζεστά να μου εδινες μαζί....

 

ΥΓ

 

Και άλλοι έχουμε/εχουν ρευστό αλλά δεν το λένε κάθε δεύτερο μήνυμα....

 

Εσύ κράτα το oppo (έτσι γράφεται) σού και να το χαίρεσαι και να ναι και απροβλημάτιστο.

Για το θέμα ρευστού τώρα.το αναφέρω απλά και μόνο γιατί είμαι στους λίγους πού εχουν αλλάξει τόσα κινητά εδώ μέσα και σίγουρα δεν θα το σκεφτώ και πολύ το να πάω σε άλλη συσκευή.

Δεν ανήκω σε αυτούς πού είτε καλώς είτε κακώς παίρνουν 1 συσκευή και θα την υποστηρίξουν επειδή δεν εχουν εναλλακτική.αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κράτα το oppo (έτσι γράφεται) σού και να το χαίρεσαι και να ναι και απροβλημάτιστο.

Για το θέμα ρευστού τώρα.το αναφέρω απλά και μόνο γιατί είμαι στους λίγους πού εχουν αλλάξει τόσα κινητά εδώ μέσα και σίγουρα δεν θα το σκεφτώ και πολύ το να πάω σε άλλη συσκευή.

Δεν ανήκω σε αυτούς πού είτε καλώς είτε κακώς παίρνουν 1 συσκευή και θα την υποστηρίξουν επειδή δεν εχουν εναλλακτική.αυτό.

Opo=One Plus One

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κράτα το oppo (έτσι γράφεται) σού και να το χαίρεσαι και να ναι και απροβλημάτιστο.

Για το θέμα ρευστού τώρα.το αναφέρω απλά και μόνο γιατί είμαι στους λίγους πού εχουν αλλάξει τόσα κινητά εδώ μέσα και σίγουρα δεν θα το σκεφτώ και πολύ το να πάω σε άλλη συσκευή.

Δεν ανήκω σε αυτούς πού είτε καλώς είτε κακώς παίρνουν 1 συσκευή και θα την υποστηρίξουν επειδή δεν εχουν εναλλακτική.αυτό.

Δεν το υποστηρίζεις (LG G3) αλλά τόσα μηνύματα αυτό κάνεις.

Δεν μας ανέφερες όμως, από ποιότητα συνομιλίας και κλήσεων πως πάει το LG σου;

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το υποστηρίζεις (LG G3) αλλά τόσα μηνύματα αυτό κάνεις.

Δεν μας ανέφερες όμως, από ποιότητα συνομιλίας και κλήσεων πως πάει το LG σου;

 

Φιλικά.

 

Πραγματικά μία χαρά.και το 16αρι πού είχα 408 παρτίδα και το καινούριο το 32αρι 411 παρτίδα ούτε παράσιτα ούτε τίποτα.κι οποίος θέλει εδώ είμαι να δοκιμάσει το κινητό μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μία χαρά.και το 16αρι πού είχα 408 παρτίδα και το καινούριο το 32αρι 411 παρτίδα ούτε παράσιτα ούτε τίποτα.κι οποίος θέλει εδώ είμαι να δοκιμάσει το κινητό μου.

Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω. Σε ρώτησα διότι αρκετοί μέσα στο φόρουμ έχουν παράπονα σε αυτό το κομμάτι, που κατ εμέ, είναι το πιο σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι δεν έχετε δουλέψει το Oneplus One, πραγματικά χάνετε. Παρά πολύ καλή εμπειρία χρήσης και άριστη αίσθηση στο χέρι.

Περιμένω πως και πως να βγάλει ένα πιο μαζεμένο για να το ξαναπάρω αν είναι κάτι αντίστοιχο, όσα λεφτά κι αν έχει. Γιατί δεν το πήρα επειδή είναι φθηνό, αλλά επειδή γούσταρα να το δοκιμάσω και πραγματικά το έδωσα με πολύ ζόρι, αλλά με κούρασε το μέγεθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω. Σε ρώτησα διότι αρκετοί μέσα στο φόρουμ έχουν παράπονα σε αυτό το κομμάτι, που κατ εμέ, είναι το πιο σημαντικό.

Και το δικό μου ευτυχώς απροβληματιστο και στις κλήσεις και γενικώς... Ίσως λόγω παρτίδας η αλήθεια είναι ότι τα πρώτα είχαν πολλά πάρα πολλά θέματα που φαίνεται να έχουν λυθεί.. Έγω και με kit kat και με lollipop δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα ούτε με restart ούτε lag ισως βοηθάει ότι έχω με τα 3gb ram. Η αλήθεια είναι ότι είχα τρομάξει με όλα αυτά που διάβαζα τελικά το αγόρασα και δεν το έχω μετανιώσει στο ελάχιστο. Εμπειρία στα κινέζικα δεν έχω αλλά από όσο διαβάζω πρέπει να σκοτώνουν... Δυστυχώς δεν έχει τύχει να πιάσω κανένα στα χέρια μου μέχρι τώρα...

 

Αν όλα αυτά τα κινέζικα μπορούσαμε να τα δούμε και να τα δουλέψουμε από κοντά σε κάποιο μαγαζί οι πωλήσεις τους θα βαραγαν κόκκινο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κράτα το oppo (έτσι γράφεται) σού και να το χαίρεσαι και να ναι και απροβλημάτιστο.

Για το θέμα ρευστού τώρα.το αναφέρω απλά και μόνο γιατί είμαι στους λίγους πού εχουν αλλάξει τόσα κινητά εδώ μέσα και σίγουρα δεν θα το σκεφτώ και πολύ το να πάω σε άλλη συσκευή.

Δεν ανήκω σε αυτούς πού είτε καλώς είτε κακώς παίρνουν 1 συσκευή και θα την υποστηρίξουν επειδή δεν εχουν εναλλακτική.αυτό.

 

Ειναι OPO, οπως πολυ σωστα σου ειπαν. Οσα κινητα να εχεις αλλαξει, την 'πιατσα' λοιπον δεν την ξερεις.

Αλλα δεν λεει κατι. Και εγω εχω αλλαξει 10 κινητα απο περυσι.

 

Αν δεν ειχα παρει και το Opo, θα εμενα με κανα HTC ή κανα Nexus και θα ημουν ευτυχισμενος, γιατι δεν θα ειχα δει το καλυτερο (για μενα)

 

 

Και εν τελει, αν παρεις 30 παιδια και τους δωσεις απο 15 κινητα στον καθενα με σκοπο να διαλεξουν ενα, εισαι σιγουρος οτι ολοι θα διαλεξουν το LG G3; Ή εγω οτι θα παρουν το Opo;

 

Ο καθενας εχει τις αναγκες του/προτιμησεις του.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αδικούμε, πάντως, τον ταξιδιώτη, το OnePlus One είναι καρμπόν το Find 7a, της original Oppo, η οποία τυγχάνει να φτιάχνει και το OnePlus One για λογαριασμό της OnePlus...
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην αδικούμε, πάντως, τον ταξιδιώτη, το OnePlus One είναι καρμπόν το Find 7a, της original Oppo, η οποία τυγχάνει να φτιάχνει και το OnePlus One για λογαριασμό της OnePlus...

 

Ότι ναναι...

 

Ότι έχουν ομοιότητες και σχέσεις οι 2 εταιρίες είναι γνωστό άλλα μόνο στην φαντασία σου φτιάχνει η oppo το oneplus.

 

ΥΓ

 

Το oneplus κοστίζει τα μισά λεφτά.. Λες να βγαίνει από το ίδιο εργοστάσιο ίδια συσκευή με το μισό κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ στο φόρουμ υπάρχει μια σύγχυση για το πια συσκευή είναι καλύτερη τα πραγματικά βραβεία ήρθαν από αλλού. Στο διάστημα 19-25 Δεκεμβρίου η Apple έφτασε το 51,3 % του συνόλου ενεργοποίησεων νέων συσκευών με τη Samsung στη δεύτερη θέση με ποσοστό 17,7... Φαντάζομαι θα μπει σύντομα στα νέα του site
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα δημοσιεύσουμε όμως τα αποτελέσματα πωλήσεων για το τέταρτο τρίμηνο του 2014, όταν αυτά γίνουν διαθέσιμα.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το surface pro 3... για λαπτοπ! :Ρ (αλλά και για λαπτοπ ακριβό είναι!)

Το note 10.1 2014 πιστεύω πως θα έπαιρνε πολλές περισσότερες ψήφους αν ήταν συσκευή του 2014..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Ότι ναναι...

 

Ότι έχουν ομοιότητες και σχέσεις οι 2 εταιρίες είναι γνωστό άλλα μόνο στην φαντασία σου φτιάχνει η oppo το oneplus.

ΥΓ

Το oneplus κοστίζει τα μισά λεφτά.. Λες να βγαίνει από το ίδιο εργοστάσιο ίδια συσκευή με το μισό κόστος?

"...and the One is made at Oppo's facilities."

 

http://www.cnet.com/products/oneplus-one/

 

 

 

Όσο για την την τιμή. Πήγαινε βρες μου πόσο κάνει από Κίνα, παραεισαγωγή το Find 7a και έλα να μου πεις αν είναι διπλάσια η τιμή του...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ στο φόρουμ υπάρχει μια σύγχυση για το πια συσκευή είναι καλύτερη τα πραγματικά βραβεία ήρθαν από αλλού. Στο διάστημα 19-25 Δεκεμβρίου η Apple έφτασε το 51,3 % του συνόλου ενεργοποίησεων νέων συσκευών με τη Samsung στη δεύτερη θέση με ποσοστό 17,7... Φαντάζομαι θα μπει σύντομα στα νέα του site

 

Να τα λέμε όλα. Αυτά τα ποσοστά βγαίνουν από συγκεκριμένη εταιρία και με βάση το τι αναφέρουν το software που κουβαλάνε όσοι vendors αποφασίζουν να το χρησιμοποιήσουν. Αυτό σημαίνει ότι πρακτικά δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζεις αν όλες οι Apple, samsung κλπ συσκευές το έχουν και άρα η πραγματική είδηση ειναι ότι η εταιρία αυτή αναφέρει ότι μέτρησε τα ποσοστά αυτά.

Ergo, BS.

 

Αν θες πραγματικά ποσοστά μέτρα ενεργοποιήσεις σε play stores.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ειναι OPO, οπως πολυ σωστα σου ειπαν. Οσα κινητα να εχεις αλλαξει, την 'πιατσα' λοιπον δεν την ξερεις.

Αλλα δεν λεει κατι. Και εγω εχω αλλαξει 10 κινητα απο περυσι.

 

Αν δεν ειχα παρει και το Opo, θα εμενα με κανα HTC ή κανα Nexus και θα ημουν ευτυχισμενος, γιατι δεν θα ειχα δει το καλυτερο (για μενα)

 

 

Και εν τελει, αν παρεις 30 παιδια και τους δωσεις απο 15 κινητα στον καθενα με σκοπο να διαλεξουν ενα, εισαι σιγουρος οτι ολοι θα διαλεξουν το LG G3; Ή εγω οτι θα παρουν το Opo;

 

Ο καθενας εχει τις αναγκες του/προτιμησεις του.

 

Τής πιάτσας είμαι και πολύ μάλιστα.

όμως ο καθένας έχει τα δικά του θέλω από μία συσκευή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...