Jump to content

[Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα. Ναι, ισχύει, θέλουν ακόμη δουλίτσα οι custom. Αν και με τη ΡΝ που την έχω daily driver δεν έχει φάει ούτε ένα κόλλημα τόσες μέρες. Ούτε αργεί μετά από συνεχόμενη χρήση χωρίς reboot.

Η Cataclysm σε θέμα ταχύτητας εν σύγκριση με τη ΡΝ τι λέει;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα. Ναι, ισχύει, θέλουν ακόμη δουλίτσα οι custom. Αν και με τη ΡΝ που την έχω daily driver δεν έχει φάει ούτε ένα κόλλημα τόσες μέρες. Ούτε αργεί μετά από συνεχόμενη χρήση χωρίς reboot.

Η Cataclysm σε θέμα ταχύτητας εν σύγκριση με τη ΡΝ τι λέει;

Μια από τα ίδια σε ταχύτητα. Εγώ πάντως έχω πειράξει τη στοκ και αυτή τη στιγμή δε πέφτει δίπλα της καμία σε ταχύτητα. Περιμένω να δω κάτι καλό από την Pure...

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια σε ταχύτητα. Εγώ πάντως έχω πειράξει τη στοκ και αυτή τη στιγμή δε πέφτει δίπλα της καμία σε ταχύτητα. Περιμένω να δω κάτι καλό από την Pure...

 

Να αφήσω τον δικό της kernel, ή να περασω HC ? τι προτείνετε παιδια ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Να αφήσω τον δικό της kernel, ή να περασω HC ? τι προτείνετε παιδια ?

Αυτή τη στιγμή είμαι με τον καινούριο hc. Όμως, πολύ καλός είναι και ο ElementalX στον οποίο πιθανόν να ξαναγυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή είμαι με τον καινούριο hc. Όμως, πολύ καλός είναι και ο ElementalX στον οποίο πιθανόν να ξαναγυρίσω.

 

Μπα τα νεύρα μου. Φλάσαρα μέσω twr την τελευταια PN, αρχικα φλάσαρα την PN, μετα τα GAPPS τους και οταν μπουταρε στο λειτουργικο εβγαζε συνεχεια πολλα σφαλματα και δεν μπορουσα να χειριστω τίποτα.

 

Μετα το έκλεισα με το Power button, μπήκα παλι στο TWR και καθαρισα cache & data. Μπηκε κανονικα στο λειτουργικο αλλα δεν μου εχει καμια custon επιλογη, λες και ειναι γυμνο. Υποθετω λογω του clear cache clear data.

 

Φλασαρα ξανα την PN δίχως gapps αυτη την φορά, το ίδιο σφάλμα. Τι κάνω λάθος?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει πως η 6.0 θα υποστηρίζει themes/layers. Ισχύει; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Ναι κανονικά,απλα και τα θέματα που θα βάλεις πρέπει να είναι αναβαθμισμένα για την 6.0.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά,απλα και τα θέματα που θα βάλεις πρέπει να είναι αναβαθμισμένα για την 6.0.

 

Thanks, θα δοκιμάσω κανένα.;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει root και αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovejoy777.rroandlayersmanager

Ευχαριστώ, το γνωρίζω από περάσματα σε custom roms, αλλά δεν είχα διαβάσει κάτι νεότερο για τη στοκ και δεν ήμουν σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μπα τα νεύρα μου. Φλάσαρα μέσω twr την τελευταια PN, αρχικα φλάσαρα την PN, μετα τα GAPPS τους και οταν μπουταρε στο λειτουργικο εβγαζε συνεχεια πολλα σφαλματα και δεν μπορουσα να χειριστω τίποτα.

 

Μετα το έκλεισα με το Power button, μπήκα παλι στο TWR και καθαρισα cache & data. Μπηκε κανονικα στο λειτουργικο αλλα δεν μου εχει καμια custon επιλογη, λες και ειναι γυμνο. Υποθετω λογω του clear cache clear data.

 

Φλασαρα ξανα την PN δίχως gapps αυτη την φορά, το ίδιο σφάλμα. Τι κάνω λάθος?

Customizations δεν έχει ακόμα είναι base με layers τίποτα άλλο

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Customizations δεν έχει ακόμα είναι base με layers τίποτα άλλο

 

Κρίμα. Θα περιμένω να βγει με customizations για να κάνω clean flash. Για την ώρα είμαι με στοκ και ρουτ. (ούτε καν Notification led δεν είδα στα settings )

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα νόημα η PN αυτή τη στιγμή. Όπως λέει κ ο SaintPetrouil είναι ένα εντελώς γυμνό πράγμα χωρίς καν entry για customization. Τσάμπα χαλάς την καθαρή εγκατάσταση σου και ξαναστήνεις.

 

Προσωπικά είμαι με Chroma που μια χαρά σφαίρα πάει και έχει κ το led κ αναμένω τις κλασσικές προσθήκες.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή και η Cataclysm με aroma installer και ενσωματωμένα gapps. Το καλό είναι πως σε κάθε update φλασάρεις απλά ένα μικρό αρχείο αναβάθμισης και όχι όλη τη rom από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω Kernel Adiutor βάζω το max brightness όταν έχει πολύ ήλιο και η οθόνη έχει άψογη φωτεινότητα. Όμως μετά από λίγο, ενώ δεν έχω κλείσει την εφαρμογή αυτή, η φωτεινότητα πέφτει πάλι και χρειάζεται εκ νέου να το απενεργοποιήσω και να το ενεργοποιήσω (Kernel Adiutor). Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

υπαρχει η εφαρμογη knockon για tap to wake δουλευει χωρις να κανεις root την συσκευη

την χρησημοποιω κανα 2 μερες και παιζει αψογα

:) :)

οποιος θελει την δοκιμαζει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.knockz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

υπαρχει η εφαρμογη knockon για tap to wake δουλευει χωρις να κανεις root την συσκευη

την χρησημοποιω κανα 2 μερες και παιζει αψογα

:) :)

οποιος θελει την δοκιμαζει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.knockz

 

Στην περιγραφή γράφει:

"...

If you use the tap to wake feature the app will display a black screen, so the screen is actually running.

The battery consumption may be higher when activated!

..."

 

Αν το καταλαβαίνω καλά, δεν μπαίνει σε sleep mode, απλά εμφανίζει μια μαύρη οθόνη. Αν συμβαίνει αυτό, η κατανάλωση θα είναι πολύ μεγάλη, σε αντίθεση με το κανονικό DT2W

 

Αν θες DT2W βάλε είτε την εφαρμογή Nexus 6 Double Tap to Wake είτε ένα Custom Kernel που να υποστηρίζει DT2W.

 

Και στις δύο περιπτώσεις, η λειτουργία δεν είναι τέλεια (εγώ συνηθίζω να πατάω triple tap), το οποίο φαίνεται να είναι θέμα του N6, αλλά δεν καταναλώνει ουσιώδη μπαταρία.

 

Για το sleep, μπορείς να βάλεις την εφαρμογή Screen Off and Lock ή κάποια παρόμοια, και να βάλεις το εικονίδιο της στο dock για εύκολη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Kernel Adiutor βάζω το max brightness όταν έχει πολύ ήλιο και η οθόνη έχει άψογη φωτεινότητα. Όμως μετά από λίγο, ενώ δεν έχω κλείσει την εφαρμογή αυτή, η φωτεινότητα πέφτει πάλι και χρειάζεται εκ νέου να το απενεργοποιήσω και να το ενεργοποιήσω (Kernel Adiutor). Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

Πάντα έτσι ήταν, δοκίμασε του flar το high brightness mode, είναι ιδανικό γι'αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι ήταν, δοκίμασε του flar το high brightness mode, είναι ιδανικό γι'αυτό που θες

 

Ευχαριστώ! Το έβαλα και τέλος

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει στην pn lollipop που είχε επιλογή να εξαφανίζεις τελείως τα soft keys και να κάνεις slide up ανάλογα από την μερία που βρισκόταν το soft key πχ αν έκανες slide up από την δεξιά μεριά άνοιγε τα recent apps, αν έκανες στο κέντρο πήγαινε home sceeen. Αυτά τα έχει η pn στην masrhmallow?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε PN με custom settings χθες. Αλλα ειναι επειδη ειναι πρωτη εκδοση, θα περιμενω 1-2 βδομαδες να δω αν βγαλει bugs.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε PN με custom settings χθες. Αλλα ειναι επειδη ειναι πρωτη εκδοση, θα περιμενω 1-2 βδομαδες να δω αν βγαλει bugs.

 

Την πέρασα εγώ. Καλή είναι. Της λείπουν μερικά πράγματα ακόμα βέβαια

Link to comment
Share on other sites

παιδες, για να ξεκινησουμε το παιχνιδι με τη συσκευη αυτη, ηρθε με την μανισια 6.0 και φυσικα ξεκλειδωσα τον bootloader αλλα διαβαζα για ρουτ στην 6.0 και λιγο τα εχασα να πω την αληθεια, θεωρειτε οτι ειναι καλυτερο να παω πισω στην 5.1 να ρουταρω αυτην περνωντας twrp και τα σχετικα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε PN με custom settings χθες. Αλλα ειναι επειδη ειναι πρωτη εκδοση, θα περιμενω 1-2 βδομαδες να δω αν βγαλει bugs.

Την δοκίμαζα όλη μέρα εχθές. Δεν λέει κάτι και τα extra settings που έχει αυτή τη στιγμή είναι αστεία. Ο dev δε μπορεί να τη "παλέψει" ακόμη με τη marshmallow. Υπομονή...

παιδες, για να ξεκινησουμε το παιχνιδι με τη συσκευη αυτη, ηρθε με την μανισια 6.0 και φυσικα ξεκλειδωσα τον bootloader αλλα διαβαζα για ρουτ στην 6.0 και λιγο τα εχασα να πω την αληθεια, θεωρειτε οτι ειναι καλυτερο να παω πισω στην 5.1 να ρουταρω αυτην περνωντας twrp και τα σχετικα?

Βάλε τη cataclysm με ElementalX kernel. Η τελευταία έκδοση της (27/10) είναι πολύ καλή με πολλά settings και δένει με αυτό το kernel.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμαζα όλη μέρα εχθές. Δεν λέει κάτι και τα extra settings που έχει αυτή τη στιγμή είναι αστεία. Ο dev δε μπορεί να τη "παλέψει" ακόμη με τη marshmallow. Υπομονή...

 

Βάλε τη cataclysm με ElementalX kernel. Η τελευταία έκδοση της (27/10) είναι πολύ καλή με πολλά settings και δένει με αυτό το kernel.

 

ευχαριστω για την προτροπη αλλα αλλο πραγμα ρωτησα. Να κανω την μεθοδο του chainfire http://www.xda-developers.com/chainfire-releases-root-for-android-6-0-without-modifying-system/ ή να παω πισω στην 5.1 και να προχωρησω με το κλασσικο τροπο?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Google Nexus 6] Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...