Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω μια (χαζή ίσως) απορία.

Πως κάνουμε clean install της 6.0 OTA?

 

α) Περιμένουμε να μας έρθει ειδοποίηση - κάνουμε επιτόπου επαναφορά εργοστασιακών- μόλις ανοίγει ξανά κάνουμε κατευθείαν το update?

β) Περιμένουμε να μας έρθει ειδοποίηση - κάνουμε το update - μόλις τελειώσει κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στην περίπτωση α, είμαστε 100% βέβαιοι οτι μετά την επαναφορά θα υπάρχει ακόμα η αναβάθμιση ή υπάρχει πείπτωση να περιμένουμε κάποιες μέρες για να ξαναέρθει??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και στις 2 περιπτώσεις θα γίνει η δουλειά, αρκεί βέβαια να είσαι τελείως stock. Μπορείς βέβαια να το φλασάρεις μόνος σου, πιο εύκολο, γρήγορο και σίγουρο, nexus έχεις☺

Να κάνω κι εγώ μια αλλά χαζή ερώτηση: υπάρχει τρόπος για root χωρίς custom kernel? Θέλω να δοκιμάσω λίγες μέρες τον stock, αλλά δεν μπορώ χωρίς root

Link to comment
Share on other sites

Τη φλάσαρα χθες το βράδυ με clean install για να καθαρίσει και η συσκευή. Πρώτη ματιά φαίνεται ωραία, αν και δυσκολεύομαι να συνηθίσω ερχόμενος από PureNexus. Από μπαταρία ακόμη δε μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί βρίσκομαι στη διαδικασία στησίματος. Έχει η Μ κάποια ωραία καινούρια καλούδια.

 

ΤΙΡ: Πατήστε συνεχόμενα το γραναζάκι των settings στα quick tiles, και θα σας εμφανίσει ένα κρυφό μενού στο τέλος των settings.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα παρατηρώ καλύτερη μπαταρία .Μην μου πεί κανείς εγώ βγάζω 5 ώρες 6 ωρες οθόνης .Εγώ δέν ειχα ποτε τοσο με στοκ ρομ με πολυ προσπάθεια με καστομ ρομ και κερναλ επιανα 4:30 περίπου.

[ATTACH]64177[/ATTACH]

[ATTACH]64178[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Όντως η μπαταρία δείχνει καλύτερη συμπεριφορά.Περίπου 2 ώρες SOT και είναι στο 63%.Data ανοιχτά και συγχρονισμός με moto 360.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κενουργιος με nexus 6 ένδειξη led μπροστά δεν έχει

Καλορίζικο!

Έχει RGB Led στο κέντρο του πάνω ηχείου, το οποίο όμως ενεργοποιείται μόνο με root.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

δοκίμασα και εγκατέστησα τη ΜΜ. Όλα μια χαρά πήγαν αλλά έχω ένα θέμα όταν δοκίμασα να αντιγράψω πίσω τα βίντεο στο φάκελο DCIM/Camera που είχα κρατήσεις backup τοπικά.

 

Το πρόβλημα είναι οτι πλέον εμφανίζει τις εικόνες με τη σωστή ημ/νία στο photos αλλά τα βίντεο τα εμφανίζει όλα μαζί σαν να τραβήχτηκαν σήμερα και όχι την ημ/νία που τραβήχτηκαν! Νομίζω οτι το ίδιο θέμα είχα και στο παλιό nexus (Galaxy Nexus)! Υπάρχει κάποιο λογισμικό που να το διορθώνει αυτό?

 

Να σημειώσω οτι έχω πλήρως απενεργοποιήσει το google photos backup.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Quickpic. Έχει επιλογή ταξινόμησης ανά ημερομηνία λήψης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως το quick pick δουλευει, αλλά επιπλέον έχει και τη δυνατότητα να σου διορθώσει τα exif των αρχείων ώστε να ειναι συνεπή!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

κατά τη λήψη φωνητικής κλήσης και εφόσον το τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένο (αναμμένη οθόνη), εμφανίζεται μόνο ένα notification με ερώτηση για απάντηση ή απόρριψη κλήσης και όχι η γνωστή οθόνη η οποία εμφανίζεται όταν το τηλέφωνο είναι standby (με σβηστή οθόνη).

Αυτό αλλάζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι...είναι feature. Προφανώς κάτι κάνεις για να είναι ανοιχτή η οθόνη, οπότε έχει την λογική να μην σε διακόψει εντελώς, απλά να σε ενημερώσει και να επιλέξεις εσύ αν θα δεχτείς την κλήση ή όχι! Σκέψου πχ να παίζεις αυτοκινητάκι , να είναι να σπάσεις όλα τα ρεκόρ και ξαφνικά το σκας στον τοίχο γιατί απλά βλέπεις την κανονική οθόνη με εισερχόμενη κλήση ;) Άρα για να μην σπάσεις το τηλ και αρχίσεις τα μπινελίκια σε αυτόν που πήρε, υλοποιήθηκε απλά όπως είναι τώρα :) :O
Link to comment
Share on other sites

όχι...είναι feature. Προφανώς κάτι κάνεις για να είναι ανοιχτή η οθόνη, οπότε έχει την λογική να μην σε διακόψει εντελώς, απλά να σε ενημερώσει και να επιλέξεις εσύ αν θα δεχτείς την κλήση ή όχι! Σκέψου πχ να παίζεις αυτοκινητάκι , να είναι να σπάσεις όλα τα ρεκόρ και ξαφνικά το σκας στον τοίχο γιατί απλά βλέπεις την κανονική οθόνη με εισερχόμενη κλήση ;) Άρα για να μην σπάσεις το τηλ και αρχίσεις τα μπινελίκια σε αυτόν που πήρε, υλοποιήθηκε απλά όπως είναι τώρα :) :O

Ευχαριστώ, πράγματι έχει μια λογική

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα δεν συνδέεται στο Wi-Fi.
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

αποκλειστικα σε wifi με MM ξεπερναει τις 5 ωρες SOT?

ευχαριστω.

Ναι, γύρω στο 6ωρο βγάζει εμένα εντελώς στοκ, αλλά σίγουρα παίζει ρόλο η χρήση του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εχω nexus 6 πριν μια βδιμαδα.. θελω να σε ρωτησω πως κανω να ενεργοποιησει root.. προσπαθησα αλλα δεν καταφερα.. εξηγησε μου

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εχω nexus 6 πριν μια βδιμαδα.. θελω να σε ρωτησω πως κανω να ενεργοποιησει root.. προσπαθησα αλλα δεν καταφερα.. εξηγησε μου

ευχαριστω

Κατέβασε το wugfresh nrt tools, διάβασε, και είσαι δύο κλικ μακριά!

Link to comment
Share on other sites

αποκλειστικα σε wifi με MM ξεπερναει τις 5 ωρες SOT?

ευχαριστω.

Άνετα, είχα 4h17m στην πρώτη φόρτιση με ΜΜ, και 1h20m να δουλεύει η CPU, και ~20 ώρες αναμονή.

 

Υ.Γ.: Θέλω PureNexus based on Marshmallow, δε την παλεύω άλλο στοκ. :P

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

γιατί όταν λαμβάνω mail, με ειδοποίηση απάντησης σε θέμα από το myphone, δεν είναι ενεργός ο σύνδεσμος (link) για την επίσκεψη στο site;

Υπάρχει τρόπος αυτό να διορθωθεί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι συμφορουμιτες..

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Με το burn in στην οθόνη πως το καταπολέμησατε

Έχω κατεβάσει το amoled burn fixer αλλά δεν κάνει και τρελή δουλειά, με τόσο browsing....

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση. Μπορώ να περάσω χειροκίνητα την Μ χωρίς να χρειάζεται στήσιμο από την αρχή; Είμαι stock χωρίς πειράγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης άλλη μια ερώτηση : Είναι λόγος ανησυχίας το ότι η πλάτη του βράζει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...