Jump to content

[Windows Tablets] Γενικές Απορίες και Προβλήματα


Panagiotisg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
θα ηθελα μια βοηθεια για να ξεμπερδεψω τα πραγματα.

αν παρω surface με cpu x64 (π.χ. i5) και οχι arm το surface θα μπορει να τρεξει ολες τις εφαρμογες των windows , θα εχω τα κανονικα w10 σαν να εχω ενα laptop;

 

Φυσικά. ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
αρα το προβλημα με τις εφαρμογες υπαρχει στους arm επεξεργαστες μονο. οκ καταλαβα , σευχαριστω.

 

Ναι, με τα arm based windows tablet μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές μόνο μέσα από το marketplace των windows. Μακριά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με τα arm based windows tablet μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές μόνο μέσα από το marketplace των windows. Μακριά...

Σαφώς ενδέχεται να υπάρχει θέμα με συμβατότητα εφαρμογών, αλλά δεν ισχύει ότι δεν μπορούν να εγκατασταθούν εφαρμογές εκτός store.

 

Στα arm based μπορείς να εγκαθιστάς και εφαρμογές εκτός store (όπως σε οποιαδήποτε έκδοση windows), αλλά θα πρέπει η εφαρμογή είτε να είναι 32bit x86 έκδοσης (έτσι ώστε να εκτελείται μέσω emulation), είτε arm32 ή arm64 (να τρέχει natively). Υπάρχουν εφαρμογές με arm64 εκδόσεις (π.χ. edge, firefox, vlc, beta photoshop).

Η MS πρόσθεσε και 64bit x86 emulation πρόσφατα. Δεν ξέρω αν έχει περάσει η δυνατότητα πάντως στις επίσημες εκδόσεις των Windows 10 Arm.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπερα σας  παιδια το εχω στην κατοχη μου και εκει που εκανα τα bios update ξαφνικα εκλεισε και δεν ξανα ανοιξε που μπορει να οφειλετε αυτο???  πρωσπαθω 3 ωρες τωρα να το ανοιξω αλλα τιποτα εχω κολισει σε black screen ενο φωρτιζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...