Jump to content

[Windows Tablets] Γενικές Απορίες και Προβλήματα


Panagiotisg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω στα παραπάνω χρήσιμα που ανέφερε ο Εκτωρας οτι η έννοια tablet η χρησιμότητα,ευχρηστία και φιλικότητα εχει άμεση σχέση με τις διαστάσεις και το βαρος της οποίας συσκευής.

Αρα ενα 12-13 ιντσων tablet και να προσφέρει full high quality optimized app θα χάνει κατα κράτος απο ενα αντίστοιχο στις 8-10 ίντσες.

 

Και τα surface pro έρχονται να αντικαταστήσουν τα laptop κατα 90% και οχι τα tablet.

The tablet that can replace the laptop το σλόγκαν της MS και εχει μεγαλη δόση αλήθειας.

 

Αρα επιλέγοντας ενα surface pro ειναι φυσικό ακόλουθο να κανεις και εναν συμβιβασμο στο τομεα tablet.

 

Δεν υπαρχει ουτε θα υπάρξει πιστεύω μια συσκευή που να καλύπτει 100% όλες τις πιθανές και απίθανες χρησης ενος καταναλωτή.

 

Ισως αμα πάμε σε αναδιπλωμένες πρότασης και μεταμόρφωση απο 5ιντσο κινητό σε 10ιντσο και 13-15 ιντσων tablet ετσι ώστε να παιζει όλους τους ρόλους τουλαχιστον απο άποψη form factor.

 

Βέβαια αυτή τη στιγμή που μιλάμε αυτο αποτελει επιστημονική φαντασία :lol:

 

Και εμπλέκονται και αλλοι εξισου παράγοντες οικονομικοι κυριως απο άποψη εταιριών και κατα ποσο τους συμφέρει να προσφέρουν μια τετοια λυση αντί να συνεχίσουν να προσφέρουν 2-3 λύσεις ετσι ώστε να πουλάνε περισσότερα.

 

Και ειμαι σίγουρος πολλοι δεν θα θέλουν μια τετοια λυση αλλα θα θέλουν να εχουν και το κινητό τους ξεχωριστά και το tablet ξεχωριστά και το λαπτοπ εξισου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το αφήσω λίγο και αν δεν φτιάξει θα κάνω επαναφορά.

 

Τελικά, μετά από μερικές μέρες, και στον δεύτερο λογαριασμό έκανε τα "μαγικά" του, στις εφαρμογές του καιρού και των ειδήσεων. Επίσης, δεν αναγνώριζε το καλώδιο για φόρτιση. Το έβαζα για επαναφορά με συνδεδεμένο καλώδιο, και μου έλεγε ότι δεν γίνεται να συνεχίσει αν δεν το συνδέσω :blink: :blink:

 

Το έκανα επαναφορά από την εκκίνηση, και θα βάλω έναν μόνο λογαριασμό. Αν και στον σταθερό που έχω, με τις ίδιες ρυθμίσεις, με τους ίδιους λογαριασμούς, δεν μου είχα κανένα πρόβλημα (core 2 duo, 2 gb RAM νεράκι τρέχει offtopic :p )

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω ένα θεματακι παιδιά με την χρήση του skype σε windows 10. Απο όσο ξέρω βασικά είναι λογικό που συμβαίνει αλλα μήπως κάποιος έχει βρεί καμιά λύση.έχω πάνω σe tablet windows 10 (φαντάζομαι το ιδιο ισχύει και σε Pc) .Tο skype δουλεύει κανονικά εκτός από το ότι όταν το tablet είναι κλειδωμένο(Sleep mode,Ανοιχτό wifi όμως) δεν χτυπάει οπότε δεν καταλαβαίνεις όταν σε καλεί κάποιος.Επίσης όταν είμαι σε tablet mode δεν βγαίνει το παράθυρο για απάτνηση όταν με καλεί καποιος παρα μόνο ακούγετε ο ήχος οτι χτυπάει.Έχει ασχοληθεί μήπως κανείς με το θεματάκι?

 

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι παιδιά με την χρήση του skype σε windows 10. Απο όσο ξέρω βασικά είναι λογικό που συμβαίνει αλλα μήπως κάποιος έχει βρεί καμιά λύση.έχω πάνω σe tablet windows 10 (φαντάζομαι το ιδιο ισχύει και σε Pc) .Tο skype δουλεύει κανονικά εκτός από το ότι όταν το tablet είναι κλειδωμένο(Sleep mode,Ανοιχτό wifi όμως) δεν χτυπάει οπότε δεν καταλαβαίνεις όταν σε καλεί κάποιος.Επίσης όταν είμαι σε tablet mode δεν βγαίνει το παράθυρο για απάτνηση όταν με καλεί καποιος παρα μόνο ακούγετε ο ήχος οτι χτυπάει.Έχει ασχοληθεί μήπως κανείς με το θεματάκι?

 

Ευχαριστώ πολυ.

 

Όπως έχω διαβάσει και στο community του Skype αν μπει η συσκευή σε sleep mode τότε αυτόματα σε δείχνει offline. Επομένως δεν θα μπορείς να δεχτείς μήνυμα ή κλήση μέσω της υπηρεσίας αυτής.

Για ό,τι έχει να κάνει με το tablet mode και την απάντηση ας μας απαντήσει καλύτερα κάποιος χρήστης Windows Tablet. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι παιδιά με την χρήση του skype σε windows 10. Απο όσο ξέρω βασικά είναι λογικό που συμβαίνει αλλα μήπως κάποιος έχει βρεί καμιά λύση.έχω πάνω σe tablet windows 10 (φαντάζομαι το ιδιο ισχύει και σε Pc) .Tο skype δουλεύει κανονικά εκτός από το ότι όταν το tablet είναι κλειδωμένο(Sleep mode,Ανοιχτό wifi όμως) δεν χτυπάει οπότε δεν καταλαβαίνεις όταν σε καλεί κάποιος.Επίσης όταν είμαι σε tablet mode δεν βγαίνει το παράθυρο για απάτνηση όταν με καλεί καποιος παρα μόνο ακούγετε ο ήχος οτι χτυπάει.Έχει ασχοληθεί μήπως κανείς με το θεματάκι?

 

Ευχαριστώ πολυ.

 

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, είναι θέμα sleep της συσκευής.

 

Όποτε αν θέλεις να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις του Skype, πήγαινε στις ρυθμίσεις ενέργειας και ρύθμισε να τίθεται σε sleep η συσκευή μετά απο μισή ώρα και όχι μετά απο ένα ή πέντε λεπτά.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Μπορει βασικά να κλείνει την οθόνη αλλα παραλληλα να μην μπαίνει σε sleep εφόσον οταν μπει δεν εχει αυτο που ζητάει.

 

Υπάρχει αυτη η δυνατότητα στη διαχείρηση ενέργειας των Windows.

 

Πάντως το Skype αν δεν κάνω λάθος δεν εχει βγει η universal εκδοχή της στα 10 στην επίσημη έκδοση της,παρά μόνο στις insider preview εκδόσεις.

 

Λογικά με το RedStone 1 μέσα στον Ιούλιο θα δωθεί ολοκληρωμένη.

 

Η desktop έκδοση δεν υποστηρίζει connected standby λειτουργία οπως βέβαια κανένα desktop app δεν υποστηρίζει παρόμοια λειτουργία.

 

Επίσης οχι όλα τα Windows tablet υποστηρίζουν connected standby.

 

Εδω περισσότερα.

http://windowsreport.com/windows-10-improved-battery-life-connected-standby-pcs/

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Πήρα πριν λίγες εβδομάδες το TABLET INNOVATOR M1079 10'' απο την προσφορά του e-shop με 199 ευρώ. Το πρόβλημα είναι με το σήμα του wifi που είναι πολυ ασθενές. Μηπως γνωρίζετε τι μπορεί να φταιει κι αν μπορεί να διορθωθεί; Ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα πριν λίγες εβδομάδες το TABLET INNOVATOR M1079 10'' απο την προσφορά του e-shop με 199 ευρώ. Το πρόβλημα είναι με το σήμα του wifi που είναι πολυ ασθενές. Μηπως γνωρίζετε τι μπορεί να φταιει κι αν μπορεί να διορθωθεί; Ευχαριστώ.

Κοιτά εφόσον δοκίμασες επανεγκατάσταση driver και συνεχίζει το θεμα και εφόσον στο παρουσίασε τώρα ενώ στην αρχη ηταν καλύτερα τα πράγματα τότε μόνο service.

 

Αλλιώς αν γενικά ηταν ασθενές απο την αρχη θα σημαινε είτε οτι το wifi chip που βάλανε δεν ειναι πολυ καλής ποιότητας είτε απλα θεμα driver που δεν ειναι τόσο optimized για μέγιστη εκμετάλλευση του wifi chip.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και προηγούμενες εκδόσεις των driver μήπως πετύχεις το πιο αποδοτικό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά εφόσον δοκίμασες επανεγκατάσταση driver και συνεχίζει το θεμα και εφόσον στο παρουσίασε τώρα ενώ στην αρχη ηταν καλύτερα τα πράγματα τότε μόνο service.

 

Αλλιώς αν γενικά ηταν ασθενές απο την αρχη θα σημαινε είτε οτι το wifi chip που βάλανε δεν ειναι πολυ καλής ποιότητας είτε απλα θεμα driver που δεν ειναι τόσο optimized για μέγιστη εκμετάλλευση του wifi chip.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και προηγούμενες εκδόσεις των driver μήπως πετύχεις το πιο αποδοτικό.

 

Σε ευχαριστώ. Απο την αρχή ήταν ασθενές και περίμενα μηπως βελτιωθεί με κάποιον καινούργιο driver. Δεν ήξερα ότι θα μπορούσα να δοκιμάσω και παλαιότερη έκδοση. Σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά ακολούθησα αυτόν τον οδηγό αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω τις εφαρμογές στην sd card μου βγάζει error code 0xd00002b8.

 

Ξέρετε κάποιον τρόπο να εγκαθιστώ τις εφαρμογές στην sd κάρτα;

 

Αυτά σε tablet με windows 8.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ρε παιδια στον όπερα σε win tablet πατώντας σε tab εδώ και λίγο καιρο ανοίγει το δεξί κλικ μενου!καμια ιδέα τι να φταίει?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το tablet mode δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά. Τι σχέση έχει "τι καταλαβαίνω και τι όχι για το πώς λειτουργούν τα W10", και κατά πόσο αυτό ενδιαφέρει έναν απλό χρήστη; Επίσης σου ξαναλέω πως επειδή δεν είμαι μέτοχος της ΜΣ, δε με απασχολούν τα κέρδη και το μερίδιο στην αγορά, τη στιγμή που ΔΕΝ υπάρχει αντίκρυσμα στο προϊόν.. Τα υπόλοιπα είναι "να 'χαμε να λέγαμε".. Συνεχίζεις να επιμένεις με τη γραμματοσειρά και με κάνεις να πιστεύω πως δεν έχεις Pc me w10...

Αφου εισαι ο ειδικος στο windows 10,για εξηγησε μας τι συμβαινει στην γραμματοσειρα οταν αλλαζουμε το scaling απο το 100% σε 125% στις 2 φωτο,αλλαζει ή δεν αλλαζει:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66591&d=1489660153

 

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66592&d=1489660167

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66593&d=1489660477

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66594&d=1489660758

 

Και ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ οτι αναφεροσουν στις desktop,γιατι σου ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΑ οτι ειναι για το UI και για τις UWP(mobile apps),δλδ οτι εχει και WM κινητο!!!

 

Και

,που εχει επιλογη να εχεις ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ StartScreen των WM στο PC/Tablet και ελα να συζητησουμε αν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα Windows desktop,σαν να ειναι WM σε 5" οθονες! Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Για άνοιξε λοιπόν μια universal εφαρμογή να δεις μέγεθος γραμματοσειράς με τις εκάστοτε ρυθμίσεις!! Αυτό σου έγραψα, ότι ενώ επεμβαίνεις σε κάποια στοιχεία του συστήματος μεγαλώνοντας εικονιδια και γραμματοσειρά στα ΜΕΝΟΥ, στις εφαρμογές συμβαίνουν αλλοπρόσαλλα πράγματα. Για άνοιξε το tapatalk πχ και δες.

Και αν όλο αυτό δεν επηρεάζει οθόνες 14"+, στις μικροτερες ειναι πρόβλημα γιατί πολλές φορές πετάει παραθυρα με τις επιλογές να ειναι εκτος οθόνης! Οκ τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Για άνοιξε λοιπόν μια universal εφαρμογή να δεις μέγεθος γραμματοσειράς με τις εκάστοτε ρυθμίσεις!! Αυτό σου έγραψα, ότι ενώ επεμβαίνεις σε κάποια στοιχεία του συστήματος μεγαλώνοντας εικονιδια και γραμματοσειρά στα ΜΕΝΟΥ, στις εφαρμογές συμβαίνουν αλλοπρόσαλλα πράγματα. Για άνοιξε το tapatalk πχ και δες.

Και αν όλο αυτό δεν επηρεάζει οθόνες 14"+, στις μικροτερες ειναι πρόβλημα γιατί πολλές φορές πετάει παραθυρα με τις επιλογές να ειναι εκτος οθόνης! Οκ τώρα;

Στις UWP δε χρειαζεται καν να μεγαλώσεις το οτιδήποτε ,προσαρμόζεται το UI από μονο του αναλογα με το μέγεθος και το aspect ration της οθονη ή του παραθυρου!

Γιατι αν η ΙΔΙΑ UWP ΕΦΑΡΜΟΓΗ δε μπορουσε να αλλαξει το UI της αναλογα με την οθονη,ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕ το continuum στις συσκευες που το υποστηριζου!

Αν διαφωνεις,ειμαι ολος "ματια" για να μου/μας εξηγήσεις πως λειτουργει το Continuum και τα UWP apps!;)

Y.Γ.Το tapatalk ,είναι εκτος store,μεχρι να βγει η UWP.

 

 

Υ.Γ2.Δες το UI του παραθυρου των ρυθμισεων.

Ποιανου το UI εχει?

Των windows desktop που ποσταρα πιο πανω ή των WM?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=66596&d=1489682291

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το πηγαίνεις στην προσωπική αντιπαράθεση. Δεν ξέρω πως λειτουργούν αυτά που μου λες, γιατί απλά δεν είναι δουλειά μου. Σου έγραψα αρκετά μηνύματα πριν ότι δε με απασχολεί τίποτα πέρα από αυτό που λαμβανω σαν χρήστης. Εσύ το περνάς απεναντι το θέμα και προσπαθείς να χρυσώσεις το χάπι βρίσκοντας δικαιολογία για το καθετί λες και σου κατηγορουνε τη μάνα!

 

Επίσης, για να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια γιατί χάνεσαι και αλλάζεις θεμα. Είπα -και δε θα αλλάξω γνώμη γι αυτο- πως πιο ολοκληρωμένες λύσεις για ταμπλετ προσφέρει το android. Με τα Windows έχεις ένα pc με οθόνη αφης στο οποιο έχουν ένα ΑΘΛΙΟ πληκτρολόγιο που δεν εχει καν τη διάταξη για τονισμο με ένα κανονικό, ούτε έχει δυνατότητα swipe. Επίσης, διπλα κλικ στην οθόνη, να προσπαθείς να πετυχεις "Χ" που είναι πολύ μικρά δε ταιριάζουν στη λογική του "ταμπλετ".

 

Απο εκεί και πέρα ΟΤΑΝ ΘΑ διορθωθούν αυτά που λέμε, σίγουρα θα ειναι καλοδεχουμενα τα αποτελέσματα. Αυτό που με παραξενεύει ειναι πόσο δύσκολο είναι να αναπτύξουν ένα σοβαρό πληκτρολόγιο τη στιγμή που ειναι βασική έλλειψη.

 

Τέλος, θα συμφωνήσω πως σαν λειτουργικό τα Windows pc ακόμη και με 2gb ram λειτουργούν αξιοπρεπεστατα, με εξαιρετικό multitasking (ίσως τον ορισμό αυτου τον βλέπουμε μόνο στα full Windows) και είναι πραγματικό εργαλείο για κάθε εργασία. Θα ήθελα όμως να βελτιωθούν και τα υπόλοιπα.

 

 

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το πηγαίνεις στην προσωπική αντιπαράθεση. Δεν ξέρω πως λειτουργούν αυτά που μου λες, γιατί απλά δεν είναι δουλειά μου. Σου έγραψα αρκετά μηνύματα πριν ότι δε με απασχολεί τίποτα πέρα από αυτό που λαμβανω σαν χρήστης. Εσύ το περνάς απεναντι το θέμα και προσπαθείς να χρυσώσεις το χάπι βρίσκοντας δικαιολογία για το καθετί λες και σου κατηγορουνε τη μάνα!

 

Επίσης, για να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια γιατί χάνεσαι και αλλάζεις θεμα. Είπα -και δε θα αλλάξω γνώμη γι αυτο- πως πιο ολοκληρωμένες λύσεις για ταμπλετ προσφέρει το android. Με τα Windows έχεις ένα pc με οθόνη αφης στο οποιο έχουν ένα ΑΘΛΙΟ πληκτρολόγιο που δεν εχει καν τη διάταξη για τονισμο με ένα κανονικό, ούτε έχει δυνατότητα swipe. Επίσης, διπλα κλικ στην οθόνη, να προσπαθείς να πετυχεις "Χ" που είναι πολύ μικρά δε ταιριάζουν στη λογική του "ταμπλετ".

 

Απο εκεί και πέρα ΟΤΑΝ ΘΑ διορθωθούν αυτά που λέμε, σίγουρα θα ειναι καλοδεχουμενα τα αποτελέσματα. Αυτό που με παραξενεύει ειναι πόσο δύσκολο είναι να αναπτύξουν ένα σοβαρό πληκτρολόγιο τη στιγμή που ειναι βασική έλλειψη.

 

Τέλος, θα συμφωνήσω πως σαν λειτουργικό τα Windows pc ακόμη και με 2gb ram λειτουργούν αξιοπρεπεστατα, με εξαιρετικό multitasking (ίσως τον ορισμό αυτου τον βλέπουμε μόνο στα full Windows) και είναι πραγματικό εργαλείο για κάθε εργασία. Θα ήθελα όμως να βελτιωθούν και τα υπόλοιπα.

 

 

 

 

 

Sent from mTalk

1ον Οσο αθλια θεωρεις τα windows tablet,τοσο παρτυ οργιων κανει στην συγκεκριμενη κατηγορια!Ιδιως στη high end κατηγορία αυτων των συσκευών,εχει εξεφανισει τελειως τα "μαματα" android και στα φτηνα,ουτε οι κινεζοι τολμουν να βγαλουν πλεον tablet που να μην εχει windows os,ειτε μονο του ,ειτε σε dual os!

Απλα για να εξηγήσουμε,ποσο αθλια είναι τα windows tablets!

Και τωρα πες μας και ένα android tablet με το "ΥΠΕΡΤΑΤΟ πληκτρολόγιο που ΕΧΕΙ ΣΩΣΤΗ διάταξη για τονισμο με ένα κανονικό, ΚΑΙ έχει δυνατότητα swipe" στο 1000ρικο που μπορει να κτυπησει το surface pro!

 

Οσο αφορα τη συζητηση μας,σε ρωτω για ακομη μια φορα,να μας πεις ΓΙΑΤΙ να υπαρχουν 2 διαφορετικα λογισμικα που εχουν το ιδιο UI και τρεχουν κοινες εφαρμογες στο mobile κομματι,ενω κάλλιστα θα μπορούσε να ηταν μονο ΕΝΑ?

 

Δεν ξέρω πως λειτουργούν αυτά που μου λες, γιατί απλά δεν είναι δουλειά μου. Σου έγραψα αρκετά μηνύματα πριν ότι δε με απασχολεί τίποτα πέρα από αυτό που λαμβανω σαν χρήστης.

Φυσικα και δεν είναι η δουλεια σου και δε τα ξερεις,γιατι η δουλεια σου και αυτό που ξερεις καλα,ειναι να μπαινεις και να τρολαρεις στα θεματα των windows mobile!;)

Και αν δε σε καλυπτει ως χρηστη,παιρνεις τα μπογαλάκια σου και πας σε άλλη πλατφορμα(όπως εκανα εγω με το android) και σταματας να μπαινεις στα θεματα με τα wm για να τρολλαρεις(όπως επισης εχω κανει εγω,για τα θεματα των android)!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο συνεχίζεις να είσαι απαράδεκτος γιατί δίνεις τροφή στην αντιπαράθεση με τη απρεπή συμπεριφορά σου. Το ότι μπαίνω και κριτικάρω ένα προϊόν δεν είναι τρολαρισμα, ούτε έχει σχέση με αυτό. Αν δε γουστάρεις δε σε αναγκάζει κανένας να απαντάς, επομένως τις συμβουλές για το τι θα διαβάζω και πού, κράτα τις για τον εαυτό σου. Αυτο-οριστικες και διαχειριστής να ουμε... Τέλος από εμένα το θέμα, είσαι αναξιος συζήτησης.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,έχω το miix 3 10.1 με περασμένα τα windows 10 pro.Το πρόβλημα είναι ότι πολλές φορές όταν πάω να το ενεργοποιήσω,πατάω το κουμπί και δεν ανοίγει..Αναγκαστικά το κρατάω μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω και έτσι επανέρχεται..Εχω κάνει όλες τις ενημερώσεις.Καμία Βοήθεια :) ;;;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,έχω το miix 3 10.1 με περασμένα τα windows 10 pro.Το πρόβλημα είναι ότι πολλές φορές όταν πάω να το ενεργοποιήσω,πατάω το κουμπί και δεν ανοίγει..Αναγκαστικά το κρατάω μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω και έτσι επανέρχεται..Εχω κάνει όλες τις ενημερώσεις.Καμία Βοήθεια :) ;;;

 

Κοιτα μια λύση είναι να κανεις καθαρή εγκατάσταση.(reset my pc στο αντίστοιχο μενού των ρυθμίσεων και επιλέγοντας πλήρη διαγραφή δίσκου και στήσιμο από την αρχή)

 

Άλλη λύση μήπως κάποιο τελευταίο Windows η driver update το προκάλεσε αυτό επομένως είτε αναμένεις νέο Windows η driver update και στρώσει από μόνο του η αλλιώς δοκιμάζεις επαναφορά σε περίπτωση driver σε προηγούμενη έκδοση.

 

Αυτές είναι η μόνες επιλογές σε επίπεδο software.

 

Φαντάζομαι δεν στο έκανε από την αρχή αλλά στην πορεία αλλιώς θα έπρεπε να είχες στραφείς σε αντιπροσωπεία για αντιμετώπιση διότι πιθανώς hardware θέμα να υπάρχει.

 

Αυτά.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μια λύση είναι να κανεις καθαρή εγκατάσταση.(reset my pc στο αντίστοιχο μενού των ρυθμίσεων και επιλέγοντας πλήρη διαγραφή δίσκου και στήσιμο από την αρχή)

 

Άλλη λύση μήπως κάποιο τελευταίο Windows η driver update το προκάλεσε αυτό επομένως είτε αναμένεις νέο Windows η driver update και στρώσει από μόνο του η αλλιώς δοκιμάζεις επαναφορά σε περίπτωση driver σε προηγούμενη έκδοση.

 

Αυτές είναι η μόνες επιλογές σε επίπεδο software.

 

Φαντάζομαι δεν στο έκανε από την αρχή αλλά στην πορεία αλλιώς θα έπρεπε να είχες στραφείς σε αντιπροσωπεία για αντιμετώπιση διότι πιθανώς hardware θέμα να υπάρχει.

 

Αυτά.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση Αλέξανδρε.Κοίτα όταν είχα τα 8.1 Δεν θυμάμαι αν το έκανε..Αλλά αν ήταν hardware,Δεν θα άνοιγε και όταν το κλειδώνα..Δεν είναι πρόβλημα του button..Θα περιμένω αν είναι για update..Αλλιώς πάλι στήσιμο από την αρχή..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Έχω ένα surface 3 ταμπλετ, ενώ συνδέεται κανονικά στο ίντερνετ δεν έχει καλό download. πχ στο κινητό μου από το ίδιο σημείο κατεβάζω από 30 μέχρι 48 Mpps στο ταμπλετ έχω το πολύ 3, στο upload δεν έχω θέμα, ανεβάζει κανονικά. Αν ξέρεις κάποιος που μπορεί να οφείλεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει διάφορα προβλήματα με το network adapter των Surface. Υπάρχουν πολλές πιθανές αιτίες και αντίστοιχες λύσεις όπως εδω:

 

Ελπίζω να λυθεί εύκολα το πρόβλημα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει διάφορα προβλήματα με το network adapter των Surface. Υπάρχουν πολλές πιθανές αιτίες και αντίστοιχες λύσεις όπως εδω:

 

Ελπίζω να λυθεί εύκολα το πρόβλημα.

Ευχαριστώ για την βοήθεια, θα δοκιμάσω και θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει διάφορα προβλήματα με το network adapter των Surface. Υπάρχουν πολλές πιθανές αιτίες και αντίστοιχες λύσεις όπως εδω:

 

Ελπίζω να λυθεί εύκολα το πρόβλημα.

Τελικά απεγκατεστησα και ξαναεγκατεστησα τους ντραιβερ από τα δίκτυα και όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

θα ηθελα μια βοηθεια για να ξεμπερδεψω τα πραγματα.

αν παρω surface με cpu x64 (π.χ. i5) και οχι arm το surface θα μπορει να τρεξει ολες τις εφαρμογες των windows , θα εχω τα κανονικα w10 σαν να εχω ενα laptop;

adok13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...