Jump to content

[Windows Tablets] Γενικές Απορίες και Προβλήματα


Panagiotisg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κοιτάς μέσω windows update να σου βγάλει την αναβάθμιση είτε θα το εξαναγκάσεις να στο βγάλει όπως λέει εδώ

http://liliputing.com/2015/07/how-to-get-windows-10-right-now.html

Το θεμα ειναι οτι αυτο το εχω κανει ηδη, το κολπο για να το εξαναγκασω πανω απο 3 φορες κατεβασα ετσι τα 10ρια, αλλα κατεληγε σε μυνημα λαθους.. Το οποιο δε διορθώθηκε ουτε με τα κολπα που γραφει στο site της Microsoft αυτα εδω δηλαδη:

How to resolve error 80240020

1. Browse to "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" and delete the contents of the folder.

2. Press Windows key + X > Click Command Prompt (Admin) then type*"wuauclt.exe /updatenow".

Hit Enter

3. Open*Control Panel > Windows Update and Windows 10 should begin downloading..

From Microsoft:

"This is an expected error message if the upgrade requires customer user action. For example, the message may be present if one or more applications or disk utilities that need to be uninstalled before upgrading. PCs seeing this error message will get instructions on how to fix this when they perform the upgrade. We recommend waiting until your PC receives a notification to upgrade and then following the instructions provided."

 

 

Οπότε φοβαμαι οτι θα ξανα καταληξω στα ιδια.. Αλλωστε κανοντας αυτο βρεθηκα να ξανα εγκαθηστω τα 8.1... Βέβαια τωρα υποτιθεται οτι ειναι καθαρο το surface και μπορει το αποτελεσμα να ειναι διαφορετικο, αλλωστε και η Microsoft αν καταλαβαίνω λεει οτι οφείλεται ΚΑΙ σε εγκατεσημενες εφαρμογες που τωρα δεν υπαρχουν, ομως το ρισκάρεις?...

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμάζεις και βλέποντας και κάνοντας είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις.

Να τσεκάρεις μέσω google search από εξωτερικο τυχών παρόμοια θέματα με το Pro 2 και τυχών λύση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ενεργοποιηθούν τα windows 10 με αυτο τον τροπο.

Θέλει αναβαθμιση ετσι ωστε να κλειδώσει το κλειδί των 10 πρωτα ως προς την άδεια χρήσης των 8.1 διοτι πανω σε αυτήν θα βασίζεται η δωρεάν αναβαθμιση και μετα εκ νέου clean instal κατεβάζοντας το ISO των 10.

 

Και μετα στο καπάκι θέλει εγκατάσταση firmware update για το surface για Windows 10 που έβγαλε η MS ξεχωριστά.

https://www.microsoft.com/surface/en-us/support/install-update-activate/pro-2-update-history?os=windows-10

 

the pirate way is the only άγχος free way (οχι update πάνω σε update και χαζά.......) :lol:

Link to comment
Share on other sites

the pirate way is the only άγχος free way (οχι update πάνω σε update και χαζά.......) :lol:

Δυστυχώς με την Microsoftεεκεί θα φτάσουμε στο τελος.. Να δικαιουμαστε γνήσια Windows και να βάζουμε σπασμένα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την Microsoftεεκεί θα φτάσουμε στο τελος.. Να δικαιουμαστε γνήσια Windows και να βάζουμε σπασμένα.. :lol:

 

Η πολύ απλά να εμπίπτεις σε αυτήν την κατηγορία χρηστών.:)

http://www.neowin.net/news/microsoft-says-it-could-be-weeks-before-you-get-your-windows-10-upgrade-notification

Microsoft says it could be "weeks" before you get your Windows 10 upgrade notification

 

Microsoft has already said that it's delivering upgrade notifications 'in waves', rather than allowing everyone to upgrade at once, in an effort to ensure a smooth upgrade for all users. But how long will this process take? Microsoft UK says that some users who have already reserved their copies of Windows 10 will be waiting weeks to upgrade.

Άρα υπομονή!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την Microsoftεεκεί θα φτάσουμε στο τελος.. Να δικαιουμαστε γνήσια Windows και να βάζουμε σπασμένα.. :lol:

 

βασικά ο μοναδικός λόγος που βάζω σπασμένα ειναι καθαρά και μόνο ευκολία (ειδικά με τους ρυθμούς που αλλάζω hardware )

φαντάσου εχω 2 άδειες για w7 ultimate 2 άδειες για w8/8.1 και ποτέ καμία δεν χρησιμοποίησα για αιτώ τον λόγο

 

μια φορά θυμάμαι βαζω w7 αυθεντικά...... και λόγο κάποιον θεμάτων (ban se ενα game) αλλάζω mac addres σε network card και hdd serial number ........κλασσικά κλείδωσαν τα 7 μετά το restart............ γιατί το είδαν σαν άλλο μηχάνημα.... απο τοτε....... daz .. η kms.... (ανάλογα)

Link to comment
Share on other sites

Boys, thanks all. Αποφάσισα να ακολουθήσω τη συμβουλή εδώ και, αφού έκανα το light format, να ξανά δοκιμάσω το κόλπο που ποσταρα παραπάνω.. Αυτή τη φορά, (4η φορα που κατεβάζω τα 10ρια) δούλεψε κανονικά η εγκατάστασή χωρίς το γνωστό μήνυμα λάθους ..

Κάτι μου λέει ότι αν δεν έκανα φορματ δε θα μου ερχόταν ποτέ ειδοποίηση ή και να μου ερχόταν, πάλι δε θα έμπαιναν και θα είχα πάλι το μήνυμα λάθους ..

Κάτι πρέπει να έφταιγε απο τις εφαρμογές που είχα εγκατεστημένες.. Η πρώτη μου εντύπωση, ποιο γρήγορα, ποιο εντυπωσιακά, με πολλά συν, αλλά όντως σε χρήση ταμπλέτ μειώνεται η πρακτικότητα. Ο νέος internet explorer (edge νομίζω?) καλός αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να μπει σε πληρη οθόνη για χρήση ταμπλέτ .. Στη μικρή οθόνη του sp2 έτσι, είναι βάσανο, και σχεδόν σε αναγκάζει να σερφάρει κρατώντας το σε κάθετη θέση..

Για την ιστορία 2 partition που έχω φτιάξει στον ssd , ενα πολύ μικρο απλά για τον bootloader (grub2) ώστε να επιλέγω λειτουργικο , και ενα για το android, δεν πειραχτηκαν.. Επισης το recovery partion πρεπει να εξακολουθεί να ειναι τον windows 8, γιατι εχει ακριβως το ιδιο μεγεθος και ιδιο ελευθερο χωρο με πριν..

Ώρα να ξανά βάλω την επιλογή για windows ή android .. :lol:

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόσφατα (πριν από 1 μήνα περίπου) αγόρασα το Turbo-X Wintab 2 in 1 Τablet 10.1" WiFi, το οποίο είναι αξιοπρεπές τόσο ως προς τα χαρακτηριστικά του όσο και ως προς την απόδοσή του. Το χρησιμοποίησα για browsing, emails και video μέσα στις διακοπές και το χάρηκα. Προέκυψε όμως ένα πρόβλημα: Μετά την αυτόματη αναβάθμιση σε Windows 10, η οθόνη αφής αποσυντονίστηκε εντελώς - σε σημείο που δε διορθωνόταν ούτε με calibration (αλλού πατούσα και αλλού αποκρινόταν η οθόνη). Μίλησα με το Πλαίσιο, τους εξήγησα το πρόβλημα και μου πρότειναν να το πάω να το δουν. Συνεπώς έπρεπε να διαγράψω ό,τι είχα για να το δώσω "καθαρό", χωρίς να έχει το Microsoft account μου, άλλους κωδικούς και στοιχεία, για να μπορούν να το χειριστούν όπως θέλουν.

 

Αποφάσισα να κάνω reset μέσα από τα Windows, αφού δεν είχα αρχεία που να με ενδιαφέρουν στο tablet. Για κακή μου τύχη, αφού ολοκληρώθηκε η διαδικασία, άρχισα να παίρνω μπλε οθόνες μετά από κάθε επανεκκίνηση με το μήνυμα "INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE". Αποφάσισα να δημιουργήσω ένα bootable USB με τα Windows 10 για να τα περάσω από την αρχή, μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Η εγκατάσταση έγινε κανονικά (παρότι δεν έβρισκα τρόπο να μπω στο BIOS του tablet για να το βάλω να διαβάσει το USB στο boot και μου πήρε πολύ ώρα - θέλει με σβηστή τη συσκευή πατημένο το power και τα δύο πλήκτρα του ήχου (αύξηση/μείωση της έντασης) αλλά δυστυχώς δεν αναγνωρίζει καθόλου διάφορες συσκευές όπως την κάρτα γραφικών (δεν ξέρω καν ποια έχει για να ψάξω για drivers στην ιστοσελίδα του κατασκευαστή), αλλά ούτε και την οθόνη αφής (καθόλου), οπότε λειτουργεί αποκλειστικά με το πληκτρολόγιο (hardware).

 

Ήθελα να παρακαλέσω λοιπόν όποιον έχει ή μπορεί να βρει τους drivers για Windows 8 για το συγκεκριμένο tablet να με ενημερώσει γιατί αυτή τη στιγμή η συσκευή υπολειτουργεί. Θεωρητικά μπορεί να πάει στο service του Πλαισίου αλλά δε με καλύπτει η εγγύηση φαντάζομαι επειδή το έχω ματσακωνέψει (ως προς το λειτουργικό) και μου πέφτει και λίγο μακριά (μένω στα Μεσόγεια). Σίγουρα είναι όμοιο (rebranded) με κάποιο από τα άλλα που κυκλοφορούν στην αγορά αλλά δεν μπορώ να βρω αντίστοιχο μοντέλο για να ψάξω για drivers.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το site της Asus για τα μοντέλα Τ100 και Τ100chi τους drivers για κάρτα γραφικών,wifi,Bluetooth,chipset.

Λογικά δεν θα έχεις θέμα.

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=580&m=T100TA&os=40&hashedid=tCFbJFp0VNdPFKqP

https://www.asus.com/us/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_Transformer_Book_T100_Chi/HelpDesk_Download/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Mε αυτούς και με κάποιος άλλους που βρήκα online (δεν μπορώ να βρω το link) φαίνεται ότι πλέον λειτουργούν όλα εκτός από την οθόνη αφής. Αν δεν μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη μέσα από το service του Πλαισίου, θα πρέπει να ξαναγυρίσω στα Windows 8.1 και να περιμένω να παίξουν σωστά οι συσκευές στα Windows 10.

 

Τέρμα τα πειράματα για αυτή τη συυσκευή! :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η αφή για να δουλέψει θέλει τον soc driver package της Intel.

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις και από άλλο μοντέλα πχ Lenovo(Thinkpad 8-10)!Acer(W4),Toshiba Encore η Dell venue 8-10 Pro.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αφή για να δουλέψει θέλει τον soc driver package της Intel.

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις και από άλλο μοντέλα πχ Lenovo(Thinkpad 8-10)!Acer(W4),Toshiba Encore η Dell venue 8-10 Pro.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση - δεν έβγαλα άκρη όμως και τελικά το έστειλα στο Πλαίσιο για να δουν αν μπορεί να παίξει σωστά στα Windows 10, αλλιώς θα το γυρίσουν στα 8.1 όπως ήταν αρχικά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια ερώτηση....ξέρετε στα κινέζικα tablet αν μπορείς να βάλεις ως γλώσσα των windows τα ελληνικά;π.χ. στο onda v116w;;;;

Ναι.

Αυτη ειναι ολη η διαδικασια,απλα εσυ αντι Αγγλικα,θα διαλεξεις Ελληνικα,οπου θα κατεβασει και θα εγκαταστησει αυτοματα τη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε windows 8 bing γιατί μίλησα μέσω chat με merimobiles για να κάνω την αγορα κ μου είπαν ότι δεν μπαίνουν στο συγκεκριμένο τα ελληνικά στα windows αλλά μόνο στο android.και τα windows θα τα χρησιμοποιώ στα αγγλικά.μπορεί να μπει κ το office 365 στα ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε windows 8 bing γιατί μίλησα μέσω chat με merimobiles για να κάνω την αγορα κ μου είπαν ότι δεν μπαίνουν στο συγκεκριμένο τα ελληνικά στα windows αλλά μόνο στο android.και τα windows θα τα χρησιμοποιώ στα αγγλικά.μπορεί να μπει κ το office 365 στα ελληνικα;

Το office ειναι ανεξαρτητο προγραμμα,απο το λογισμικο και βαζεις οτι γλωσσα θες και με το office 365,την αδεια την χρησιμοποιεις σε οποιο μηχανημα θες και οχι αναγκαστικα στο tablet,μιας και υπαρχει και η mobile εκδοση του λογισμικου.

 

Τωρα για την εκδοση windows bing,υπαρχουν εκδοσεις που ειναι single language( windows with bing single languages & windows with bing single language Chinese ) και εκδοσεις που ειναι multilanguage(windows with bing & windows with bing N=Ευρωπαικες).

Το θεμα ομως ειναι το εξης,δεν υπαρχει ακομη εκδοση windows 10 with bing και οταν κανεις την αναβαθμηση,θα πας στα windows 10 core και οχι Bing,οπου εκει ισως να ειναι διαφορετικα τα πραγματα,απλα δεν ξερω αν υπαρχει ακομη Windows 10 single language.

 

Απλα βεβαιωθουν,οτι μπορεις να βαλεις τα Αγγλικα,γιατι για το συγκεκριμενο tablet ,υπαρχουν αναφορες οτι μονο Κινεζικα υποστηριζει και στο geekbuying υπογραμμιζεται οτι δεν υποστηριζει αλλη γλωσσα εκτος απο κινεζικα.

 

Υποψην οτι μπορεις να κατεβασεις manual την γλωσσα που θες και να την εγκαταστησεις στην περιπτωση των windows single language(core&bing),απλα δε ξερω σιγουρα αν η Κινεζικη εκδοση των windows 8.1 single language,θα σε αφησει να εγκαταστησεις την γλωσσα,γιατι απ'οσο διαβασα,ειναι λιγο ζορικα εκει!

Επισης,δε χρησιμοποιουν ολοι οι κινεζοι τα windows with bing single lamguage,οποταν καλο θα ηταν να κοιτουσε σε κινεζικα,που χρησιμοποιουν την multilanguage εκδοση των windows with bing.

 

Υ.Γ.Η συντριπτικη πλειωψηφια των κινεζικων dual os/windows tablets,εχουν multilanguage windows,ειτε core,ειτε with Bing και εσυ πηγες και εδωσες σε ενα απο τα πολυ λιγα που εχουν single language εκδοση?:p

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Στο εξής θα υπάρχουν τρία επισημασμένα θέματα στο forum των Windows Tablets για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας:

 

[Windows Tablets] Νέα και γενική συζήτηση!

Όλη η ειδησιογραφία και συζήτηση πάνω στα καινούρια Windows Tablets αλλά και στις φήμες για τα επερχόμενα.

 

[Windows Tablets] Tips, Tools και Apps

Όλα τα έξυπνα tips ή εργαλεία για την καλύτερη λειτουργία των Windows Tablets αλλά και οι κατάλληλες εφαρμογές που ψάχνετε.

 

[Windows Tablets] Γενικές Απορίες και Προβλήματα

Ότι απορία ή πρόβλημα έχετε σχετικά με τη λειτουργία του Windows Tablet σας.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι φοβάμαι μην την πατήσω...θέλω ένα καλό tablet μου αρεσε αυτό κ παραγγέλλοντας το από έξω φοβάμαι μην πάνε στραφεί τα λεφτά κ έρθει στα κινέζικα....γιατί διαβασα πολλά κ δεν ξέρω τι ισχύει...

 

 

Το office ειναι ανεξαρτητο προγραμμα,απο το λογισμικο και βαζεις οτι γλωσσα θες και με το office 365,την αδεια την χρησιμοποιεις σε οποιο μηχανημα θες και οχι αναγκαστικα στο tablet,μιας και υπαρχει και η mobile εκδοση του λογισμικου.

 

Τωρα για την εκδοση windows bing,υπαρχουν εκδοσεις που ειναι single language( windows with bing single languages & windows with bing single language Chinese ) και εκδοσεις που ειναι multilanguage(windows with bing & windows with bing N=Ευρωπαικες).

Το θεμα ομως ειναι το εξης,δεν υπαρχει ακομη εκδοση windows 10 with bing και οταν κανεις την αναβαθμηση,θα πας στα windows 10 core και οχι Bing,οπου εκει ισως να ειναι διαφορετικα τα πραγματα,απλα δεν ξερω αν υπαρχει ακομη Windows 10 single language.

 

Απλα βεβαιωθουν,οτι μπορεις να βαλεις τα Αγγλικα,γιατι για το συγκεκριμενο tablet ,υπαρχουν αναφορες οτι μονο Κινεζικα υποστηριζει και στο geekbuying υπογραμμιζεται οτι δεν υποστηριζει αλλη γλωσσα εκτος απο κινεζικα.

 

Υποψην οτι μπορεις να κατεβασεις manual την γλωσσα που θες και να την εγκαταστησεις στην περιπτωση των windows single language(core&bing),απλα δε ξερω σιγουρα αν η Κινεζικη εκδοση των windows 8.1 single language,θα σε αφησει να εγκαταστησεις την γλωσσα,γιατι απ'οσο διαβασα,ειναι λιγο ζορικα εκει!

Επισης,δε χρησιμοποιουν ολοι οι κινεζοι τα windows with bing single lamguage,οποταν καλο θα ηταν να κοιτουσε σε κινεζικα,που χρησιμοποιουν την multilanguage εκδοση των windows with bing.

 

Υ.Γ.Η συντριπτικη πλειωψηφια των κινεζικων dual os/windows tablets,εχουν multilanguage windows,ειτε core,ειτε with Bing και εσυ πηγες και εδωσες σε ενα απο τα πολυ λιγα που εχουν single language εκδοση?:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα tablet (για πρώτη φορά στη ζωή μου) και ανάμεσα σε αυτά που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον ήταν και το TURBO-X WINTAB II 2 in 1 http://www.plaisio.gr/tablet/tablets/turbo-x/Turbo-X-Wintab-II-2in1-10-1-3G.htm

Θα ήθελα να μου πεις αν είσαι ευχαριστημένος από θέματα 1 )αντοχής μπαταρίας 2) αν κολλάει ενώ σερφάρεις ή βλέπεις ταινίες 3)αν έχεις θέματα με το wifi.

Το βασικό θέμα για μένα είναι αυτό, να μπορώ να βλέπω ότι θελω στο internet χωρις να κολλάει, να βλέπω καμιά ταινία, ebooks..

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα tablet (για πρώτη φορά στη ζωή μου) και ανάμεσα σε αυτά που μου κέντρισαν το ενδιαφέρον ήταν και το TURBO-X WINTAB II 2 in 1 http://www.plaisio.gr/tablet/tablets/turbo-x/Turbo-X-Wintab-II-2in1-10-1-3G.htm

Θα ήθελα να μου πεις αν είσαι ευχαριστημένος από θέματα 1 )αντοχής μπαταρίας 2) αν κολλάει ενώ σερφάρεις ή βλέπεις ταινίες 3)αν έχεις θέματα με το wifi.

Το βασικό θέμα για μένα είναι αυτό, να μπορώ να βλέπω ότι θελω στο internet χωρις να κολλάει, να βλέπω καμιά ταινία, ebooks..

Ευχαριστώ πολύ!

 

Είμαι κάτοχος της απλής έκδοσης (όχι 3G, μόνο WiFi) και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι παίζει τα πάντα άνετα, δεν κολλάει πουθενά ούτε σε HD video. Το έχω αναβαθμίσει σε Windows 10 και πολλές φορές αντικαθιστά το laptop μου (σε ταξίδια και στο σπίτι) για επεξεργασία κειμένων, social media, ταινίες κλπ. Όσον αφορά στην μπαταρία δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάζομαι από την αυτονομία του, αλλά ίσως έχει να κάνει μετο ότι δεν έχω εμπειρία με άλλα Windows tablets και ότι το λυώνω στη χρήση (WiFi συνέχεια ανοιχτό, ούτε με αυτό είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα). Έχω την εντύπωση ότι ένα Asus T100 που είχα δοκιμάσει τα πήγαινε κάπως καλύτερα σε αυτονομία αλλά υστερούσε σε συνδεσιμότητα και είχε μόλις 1GB RAM (αν θυμάμαι καλά - πάει καιρός).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα να κάνω clean install των Windows 10 στο Turbo-X Wintab 2 in 1 Τablet που έχω, αφού αγανάκτησα με τις κάμερες που στο τέλος δεν έπαιζαν καθόλου (καμία από τις 2) και με τη μειωμένη διάρκεια μπαταρίας. Πλέον το tablet αποκρίνεται καλύτερα, παίζει κανονικά η οθόνη αφής και οι κάμερες ενώ και η μπαταρία φαίνεται να κρατάει περισσότερο.

 

Όποιος ενδιαφέρεται για τη διαδικασία, την έχω περιγράψει εδώ (στα Αγγλικά, αλλά θα βγάλετε άκρη).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια θέματα που είχα στα Windows 10, κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν μου κατέβαιναν εφαρμογές, το store είχε κολλήσει και όλα φαίνεται να ξεκίνησαν όταν πρόσθεσα μια sd card 64gb της Kingston. Επίσης, το μεγαλύτερο πρόβλημα μου: Πως αλλάζω θέση το onedrive? ότι και αν δοκίμασα από το internet δεν δουλεύει. Στο λαπτοπ έχω αλλάξει κανονικά τη θέση του, από τον ssd στον δεύτερο σκληρό..! Εδώ μου λέει πως δεν μπορεί να αποθηκευτεί και να διαλέξω άλλη θέση.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια θέματα που είχα στα Windows 10, κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν μου κατέβαιναν εφαρμογές, το store είχε κολλήσει και όλα φαίνεται να ξεκίνησαν όταν πρόσθεσα μια sd card 64gb της Kingston. Επίσης, το μεγαλύτερο πρόβλημα μου: Πως αλλάζω θέση το onedrive? ότι και αν δοκίμασα από το internet δεν δουλεύει. Στο λαπτοπ έχω αλλάξει κανονικά τη θέση του, από τον ssd στον δεύτερο σκληρό..! Εδώ μου λέει πως δεν μπορεί να αποθηκευτεί και να διαλέξω άλλη θέση.

 

Αυτο το δοκίμασες;;

http://www.howtogeek.com/232287/how-to-change-the-location-of-the-onedrive-folder-in-windows-

10/

https://www.maketecheasier.com/move-onedrive-folder-windows10/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...