Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλος ψάχνει για φθηνό κινητό και του το πρότεινα, μιας και το είχα και εγώ παλιότερα. Πώς σας φαίνεται αυτό; Είναι κάποιου μέλους μήπως από εδώ;

https://www.car.gr/parts/view/10992360/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Καλησπερα, εχει και μενα προβλημα η πλακετα και θελω να το δωσω για service λογω οτι ειναι ακομη μεσα στην εγγυηση. εχω ομως το ΜΙUI 8 με root και δεν θελω να δουν οτι το έχω πειραξει για ευνοητους λόγους. Πως μπορω να το επαναφερω στις εργοστασιακές του ρυθμισεις? μπορει καποιος να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω βάλει αυτήν τη Ρομ https://www.needrom.com/download/lineageos-15-1-lenovo-p70/ η οποία είναι Oreo 8 και είναι καλή μέχρι στιγμής. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ με ασφάλεια να αντικαταστήσω το kernel με το v15 πχ από τη miui και πώς;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα

Μια ερώτηση για το p70A θα ήθελα να κάνω.

Υποστηρίζει 4G και στις 2 σιμ;

Γενικά τι δίκτυα υποστηρίζει κάθε σιμ γιατί έχω μπερδευτεί λίγο .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Καλημέρα παιδιά. Έχει και σε εσάς χαμηλή ένταση ο ήχος κλήσεις και γενικά η συσκευή; το έβαλα εργοστασιακό λογισμικό με sp tools αλλά πάλι είναι πολύ χαμηλό. Καμία ιδέα;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Έχω βάλει αυτήν τη Ρομ https://www.needrom.com/download/lineageos-15-1-lenovo-p70/ η οποία είναι Oreo 8 και είναι καλή μέχρι στιγμής. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ με ασφάλεια να αντικαταστήσω το kernel με το v15 πχ από τη miui και πώς;
Πως πάει η ρομ τη δουλεύεις ακόμα; Εγώ βρήκα στο εν λόγο site μια miui 9 που είναι αρκετά καλη. εχει κάτι ελάχιστες εληψεις.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω πλέον σαν δεύτερο, δεν το πολυχρησιμοποιώ, αλλά εσχάτως είχα καταλήξει στην πειραγμενη από το 4pda μανίσια λολιποπ. Έχουν αφαιρέσει όλες τις έξτρα αχρειαστες εφαρμογές και της Google, και έχουν αντικαταστήσει το hosts αρχείο, ώστε να μην έχουν διαφημίσεις οι εφαρμογές κατά το δυνατό, χωρίς να χρειάζεται να είσαι ρουτ δηλαδή, το λογισμικό είναι παναλαφρο. Υστερει σε άλλα σημεία, πχ δεν έχει double tap to wake. Γενικά τέλεια ρομ όσο και να έψαξα δεν έχω καταλήξει
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα αλλάξω συσκευή και μάλλον πάω για xiaomi. Αυτό το miui 9 που έχω στο p70 μπορώ να πω είναι πάρα πολύ καλό, αν και δεν το έχω πολύ καιρό.

Κάτι ακόμα αυτοί μαζί με τη ρομ δίνουνε divine beats για να φτιάξει ο ήχος.

 

Στάλθηκε από το Miui P70 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδια, μόλις το lenovo p70 που εχω έγινε τούβλο (bricked), οταν το συνδέω με τον υπολογιστή ανοίγει η οθόνη του σε Boot mode και δείχνει τις 3 επιλογές αλλά ο κέρσορας πηγάινει πάνω κάτω και δεν μπορεί υπακούει στις εντολές τις δικές μου. Όταν πάλι είναι εκτός σύνδεσης με υπολογιστή ή φορτιστή τότε δεν πηγαίνει καν στο boot mode, μήπως ξέρετε κάποιον τρόπο να το σώσω;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητό το έχω πλέον σαν δεύτερο, δεν το πολυχρησιμοποιώ, αλλά εσχάτως είχα καταλήξει στην πειραγμενη από το 4pda μανίσια λολιποπ. Έχουν αφαιρέσει όλες τις έξτρα αχρειαστες εφαρμογές και της Google, και έχουν αντικαταστήσει το hosts αρχείο, ώστε να μην έχουν διαφημίσεις οι εφαρμογές κατά το δυνατό, χωρίς να χρειάζεται να είσαι ρουτ δηλαδή, το λογισμικό είναι παναλαφρο. Υστερει σε άλλα σημεία, πχ δεν έχει double tap to wake. Γενικά τέλεια ρομ όσο και να έψαξα δεν έχω καταλήξει
Υπάρχει λινκ για αυτή τη rom τη μανισια την πειραγμενη που ελεγες; Από recovery περνιέται; Γιατί θέλω να παίζω ένα game και αν δεν είναι μαμά δεν παίζει με τίποτα. Τι δεν δοκίμασα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με flash tool περνιέται, από recovery δεν ξέρω

https://yadi.sk/d/9j2KPwHL3PqfZj/Lite

Ευχαριστώ γιατί δεν έχω πρόσβαση στο ρωσικό. Αυτό με τα νούμερα μας έχει κάψει. Να πω την αλήθεια το λυπάμαι να του βγάλω το miui 9, Αλλά έτσι κάθετε άχρηστο το τηλεφωνακι, + ότι δεν γινετε για ένα game να φορτίζω συνεχεια.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...