Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά. είχε κανείς πρόβλημα με το patch για τα 160 sms στην καινούργια beta miui;

 

Edit: άκυρο φαίνεται να μην χρειάζεται ούτε τα sms ούτε τα dt2w/dt2s. Μάλλον τα έχει από μόνη της;

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν μου παίζει το kodi. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

....

Δεν νομίζω όμως ότι θα χαθώ από δω, γιατί το P70-A το έδωσα στο γιο μου.

 

Σας εύχομαι ξανά χρόνια πολλά.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!! Πριν φύγεις, μήπως μπορείς να μας πεις και πώς μπορούμε να γυρίσουμε σε στοκ φάση lenovo με την 134; Το nvrambackup (ή κάτι παρόμοιο) θα το χρησιμοποιήσω; Σε ευχαριστούμε για ότι έχεις κάνει μέχρι τώρα και που έδωσες άλλη ζωή στο κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γνήσιο το λογισμικό της lenovo έχει θέμα με τον ήχο;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όσο θυμάμαι, και το "μανίσιο" είχε θέμα με τον ήχο. Πάντως η καλύτερη ROM σε θέμα ήχου είναι της "μαμάς" Lenovo η VIBE 2.8 (που όμως δεν την "δίνει" επίσημα).

 

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά. είχε κανείς πρόβλημα με το patch για τα 160 sms στην καινούργια beta miui;

 

Edit: άκυρο φαίνεται να μην χρειάζεται ούτε τα sms ούτε τα dt2w/dt2s. Μάλλον τα έχει από μόνη της;

 

Τα dt2w/dt2s είναι ενσωματωμένα. Το patch για 160 χαρακτήρες στα SMS δεν το είχα βάλει. Όντως λειτουργεί;

 

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!! Πριν φύγεις, μήπως μπορείς να μας πεις και πώς μπορούμε να γυρίσουμε σε στοκ φάση lenovo με την 134; Το nvrambackup (ή κάτι παρόμοιο) θα το χρησιμοποιήσω; Σε ευχαριστούμε για ότι έχεις κάνει μέχρι τώρα και που έδωσες άλλη ζωή στο κινητό!!!

 

Πίσω σε stock δείτε εδώ.

Το backup για την nvram δεν "πρέπει" να σου χρειαστεί ποτέ. Είναι μόνο για την ασφάλειά σου, αν συμβεί το "αδύνατο".

Η διαδικασία για να γυρίσεις πίσω σε stock είναι απλή και χωρίς κανένα κίνδυνο.

 

 

Δεν έφυγα, σας είπα θα είμαι τριγύρω. Θα ανεβάζω αραιά νέες (MiUI μόνο) ROMs.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει, δεν νομίζω να τα μπερδεψα. Την πέρασα αρκετές φορές τη ρομ μέχρι να βρω ποιο patch έφταιγε. Πολύ καλή ρομ θα έλεγα, αλλά σαν να πίνει τη μπαταρία μου φαίνεται; Ειχα καλομαθει με το v13. Για κάποιο λόγο το host δεν ήτανε σωστό (κενό) και είχε πολλές διαφημίσεις. Έβαλα άλλο οκ, για τη beta αναφέρομαι. Καμια φορά κάνει και κανένα fc αλλά όχι παντα. Φίλε πραγματικά σε ευχαριστούμε και ελπίζουμε να μη χαθείς εντελώς. Με το android 6 τι έγινε τελικά; Στο a7000 νομίζω βγήκε official.

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία? Σαν να μη μου τα λέει καλα κ μου αδειάζει γρήγορα! Ίσως όμως να είναι κ θέμα software. Υπάρχει τρόπος να την μετρησω.? Γενικά την κακομεταχειριζομουν λιγουλάκι τελευταία!
Link to comment
Share on other sites

Συνιστω ανεπιφύλακτα την CM 13. Σταθερή,smooth,χωρίς προβλήματα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θα παω για επανεγκαταση της rom, γιατί το κινητό μου παρουσιάζει προβλήματα! Εχω την miui 8 την προτελευταία! Να συνεχίσω με την τελευταία του userxp ή να παω σεcm13 που λέει ο φίλος ή στην lenovo vibe 2.8; ποια θεωρείται καλύτερη και να είναι λειτουργικό το κινητό χωρις προβλήματα...!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η προτελευταια stable μιουι μου φανηκε πιο σταθερη απο την τελευταια.Αυτη τη στιγμη φοραω cm12,που ειναι αρκετα πιο απλοικη απο μιουι.για cm13 δεν ξερω,φανταζομαι οτι παλι θα ναι απλη με λιγοτερα καλουδια-λειτουργιες σπο μιουι.Αλλα θα θελα ναβδω καποια στιγμη και τη vibe οντως...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δοκίμασα στο δικό μου ήτανε η τελευταία beta miui, απλά απίστευτη.

Ίσως δοκιμάσω κάποια στιγμή και τη vibe αλλά θα έχει ελληνικά άραγε;

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η προτελευταια stable μιουι μου φανηκε πιο σταθερη απο την τελευταια.Αυτη τη στιγμη φοραω cm12,που ειναι αρκετα πιο απλοικη απο μιουι.για cm13 δεν ξερω,φανταζομαι οτι παλι θα ναι απλη με λιγοτερα καλουδια-λειτουργιες σπο μιουι.Αλλα θα θελα ναβδω καποια στιγμη και τη vibe οντως...

Πια cm12.1 έχεις;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lollipop-64/

Αυτή εδώ. Όντως bugs δεν έχει αλλά της λείπουν πράγματα. Πχ δεν έχει dttw

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lollipop-64/

Αυτή εδώ. Όντως bugs δεν έχει αλλά της λείπουν πράγματα. Πχ δεν έχει dttw

Αυτή είναι η καλύτερη https://yadi.sk/d/FVJcWgPisZB52

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται ιδέες και λύσεις για να δυναμώσουμε την ένταση του ηχείου;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lollipop-64/

Αυτή εδώ. Όντως bugs δεν έχει αλλά της λείπουν πράγματα. Πχ δεν έχει dttw

Δεν θα το προσεξες μάλλον

 

fefec2bf459f24548a5baee5ebfee010.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είχα βάλει αρχικά δεν το είχε. Μετά έβαλα τη δική σου και όντως το είχε.

Ναι φιλε είναι αρκετά δυνατή. Το μονο bug που έχει είναι στις advance ρυθμίσεις wifi δεν λειτουργει το wifi push button. Αυτό το θέμα με τον ήχο να μην είχε και θα ηταν η καλύτερη ρομ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συνιστω ανεπιφύλακτα την CM 13. Σταθερή,smooth,χωρίς προβλήματα.

 

Μπορεις να βαλεις καποιο λινκ,εχει ενα σωρο cm13 ,καποιες ειναι ελλιπεις καποιες οχι,και επισης επιγραμματικα οδηγιες εγκαστασης γιατι απο tranlate απο ρωσικα στο 4pda δεν βγαζει πολυ νοημα.Αλλου λεει οτι γινεται με flashtool,αλλου οτι πρεπει να εχεις μεσα περασμενο android 6 ηδη πρωτα,δεν λεει επακριβως τι κανουμε wipe κλπ...

Εγω εχω βαλει την Vibe 3.5 που ειναι android 6 marshmallow και στον οπτικο τομεα ειναι η καλυτερη απ ολες.

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις καποιο λινκ,εχει ενα σωρο cm13 ,καποιες ειναι ελλιπεις καποιες οχι,και επισης επιγραμματικα οδηγιες εγκαστασης γιατι απο tranlate απο ρωσικα στο 4pda δεν βγαζει πολυ νοημα.Αλλου λεει οτι γινεται με flashtool,αλλου οτι πρεπει να εχεις μεσα περασμενο android 6 ηδη πρωτα,δεν λεει επακριβως τι κανουμε wipe κλπ...

Εγω εχω βαλει την Vibe 3.5 που ειναι android 6 marshmallow και στον οπτικο τομεα ειναι η καλυτερη απ ολες.

Θα το κάνω λογικά το βράδυ. Υπάρχει κανένα λογισμικό που να μην έχει προβλήματα με τον ήχο εκτός από το εργοστασιακό λογισμικό;

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στον ηχο ολες χαλια ειναι,προς το παρον ξαναγυρισα στη μιουι την τελευταια του userxp,που στρωνει με το max audio
Link to comment
Share on other sites

Στον ηχο ολες χαλια ειναι,προς το παρον ξαναγυρισα στη μιουι την τελευταια του userxp,που στρωνει με το max audio

Όταν λες στρώνει με το max audio , διορθώνεται το πρόβλημα του ήχου τελείως; Εγώ φίλε θυμάμαι ότι μόλις αγόρασα το κινητό με το official firmware ο ήχος ήταν άψογος ακόμα και σε σχέση με το Samsung που είχα.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες στρώνει με το max audio , διορθώνεται το πρόβλημα του ήχου τελείως; Εγώ φίλε θυμάμαι ότι μόλις αγόρασα το κινητό με το official firmware ο ήχος ήταν άψογος ακόμα και σε σχέση με το Samsung που είχα.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

 

Να σου πω την αληθεια,δε θυμαμαι ακριβως πως ειναι ο ηχος στην default rom.εχω μηνες να τη βαλω.εχει αρκετη ενταση με το maxaudio και ικανοποιητικη ποιοτητα(βεβαια δεν ειμαι ιδιαιτερα απαιτητικος στο θεμα ηχου)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια,δε θυμαμαι ακριβως πως ειναι ο ηχος στην default rom.εχω μηνες να τη βαλω.εχει αρκετη ενταση με το maxaudio και ικανοποιητικη ποιοτητα(βεβαια δεν ειμαι ιδιαιτερα απαιτητικος στο θεμα ηχου)

Στο ρωτάω γιατί και εγώ έχω max audio και viper. Όχι ότι έχω ιδιαίτερο θέμα και εγώ απλά έξω όταν είμαι αν δεν έχω δόνηση δεν παίζει να το καταλάβω.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όταν το κινητό το κλείνω το βράδυ,όταν πάω να το ανοίξω το πρωί δεν ανοίγει. Κάνει μία απαλή δόνηση και ξανά σβήνει. Έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα; Αναφέρομαι σε όσους έχουν custom λογισμικό. Cm για την ακρίβεια.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα dt2w/dt2s είναι ενσωματωμένα. Το patch για 160 χαρακτήρες στα SMS δεν το είχα βάλει. Όντως λειτουργεί;

 

 

 

Φιλε Userxp, οι 160 χαρακτηρες στην stable rom miu δεν λειτουργουν. μπορεις να ανεβασεις to patch? εβαλα το patch απο την προηγουμενη εκδοση, αλλα δεν δουλεψε και μου δημιουργησε προβλημα και επανεγκατεστησα την ρομ απο την αρχη...!!! Κατα τα αλλα φαινεται πολυ καλη rom!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...