Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο έχω διαβάσει, έχουν δοκιμαστεί κάρτες 64GB στο P70-A (stock ROM) και λειτουργούν κανονικά αρκεί/πρέπει να τις φορμάρεις σε FAT32.

Επίσης κάρτες 64GB με FAT32 (μόνο FAT32) λειτουργούν κανονικά σε MiUI.

Συμπεραίνω λοιπόν, ότι αν φορμάρεις πρώτα την κάρτα σε FAT32 όλα θα λειτουργούν κανονικά.

....

 

Αυτό είδα και εγώ λίγο που το έψαξα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Είδα σε προηγούμενες αναρτήσεις ότι πολύς κόσμος αντιμετωπίζει πρόβλημα με το GPS του κινητού!!! Έκανα την πατάτα να το αγοράσω πρόσφατα χωρίς να τσεκάρω αν οι χρήστες είναι ικανοποιημένοι και δυστυχώς έπεσα στη χειρότερη περίπτωση. :cry: Πρόσφατα λόγω σχολής μετακόμισα στην Αθήνα και χωρίς GPS δε θα τολμώ να κουνηθώ!! Σύντομα αρχίζουν τα μαθήματα και δεν θέλω να μείνω πίσω για ένα τόσο χαζό λόγο.. :p

 

Ανάρτησα το ποστ γιατί είδα ότι το forum έχει πολλά έμπειρα και βοηθητικά μέλη. Παρακαλώ αν γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει και μπορείτε να ρίξετε τα φώτα σας, μη χρησιμοποιήσετε πολύ εξειδικευμένους όρους! :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Έχω γυρίσει στην 4.4 έξι μήνες, με το GPS κανένα πρόβλημα με το Sygic και το IGO που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είδα σε προηγούμενες αναρτήσεις ότι πολύς κόσμος αντιμετωπίζει πρόβλημα με το GPS του κινητού!!! Έκανα την πατάτα να το αγοράσω πρόσφατα χωρίς να τσεκάρω αν οι χρήστες είναι ικανοποιημένοι και δυστυχώς έπεσα στη χειρότερη περίπτωση. :cry: Πρόσφατα λόγω σχολής μετακόμισα στην Αθήνα και χωρίς GPS δε θα τολμώ να κουνηθώ!! Σύντομα αρχίζουν τα μαθήματα και δεν θέλω να μείνω πίσω για ένα τόσο χαζό λόγο.. :p

 

Ανάρτησα το ποστ γιατί είδα ότι το forum έχει πολλά έμπειρα και βοηθητικά μέλη. Παρακαλώ αν γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει και μπορείτε να ρίξετε τα φώτα σας, μη χρησιμοποιήσετε πολύ εξειδικευμένους όρους! :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Με αυτό το κινητό απλά προσεύχεσαι μήπως και δουλέψει με την έκδοση android 4.4 (μην αναβαθμίσεις στην 5.1) .

Αν είσαι τυχερός το κινητό έχει προοπτικές. Αλλιώς απλά έχεις ένα κινητό με ανύπαρκτη υποστήριξη από την lenovo.

 

Σε διαφορετική περίπτωση μπορείς να βάλεις κάποια άλλη μη εργοστασιακή rom.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το gps όσο ήμουν σε 4.4 και σε 5.1 επίσης δεν έμεινα όμως παρα πολλούς μήνες. Γενικά κλειδώνει σε μονά δευτερόλεπτα και συνήθως λιγότερα των 5. μηδαμινή απώλεια είναι ακριβές. Έχω δει και κάτι samsung που χάνουμε παρα πολύ.

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα την miui 8.6.8.αρχικα μου φαίνεται πολύ καλη rom. Εβαλα αρχικά μόνο το maxx audio αλλά μου φάνηκε μάλλον χαμηλή η ένταση γενικά! Εν συνεχεία έβαλα κ το dolby μαζί και το αποτέλεσμα είναι να εχω πολυ δυνατότερο ήχο. Ομως δεν είναι τόσο ομαλή η διαβαθμιση του ήχου και θέλει μάλλον ρύθμιση με το γνωστό τρόπο!(είναι λίγο πριν το μηδέν και ο ήχος είναι αρκετά δυνατος πχ. στις ειδοποίησεις. Αλλά προβλήματα είναι ότiι που και που θέλει 2 φορες πατημα για να πάρει τηλέφωνο απο συντόμευση επαφής στην επιφάνεια εργασίας! Μου έκλεισε επίσης κανα 2 φορές στο άσχετο η οθόνη. Να σημειώσω ότι έβαλα την v. 15 kernel. Σήμερα όμως μου έφαγε ενα χοντρό κόλλημα! Μαυρη οθόνη, κ δονουνταν σαν κομπρεσερ με ηχο(πρώτη φορά μου έχει τυχει τέτοιο κολλημα! ). Αυτές είναι οι πρώτες μου εμπειρίες απο την έκδοση miui 8.6.6. Θα σας ενημερώνω για την συμπεριφορά του τις επόμενες μέρες! Σε ευχαριστουμε πολύ φίλε userxp!

 

Σημαντικό! Σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορω να επιλεξω ήχους κλησης για ξυπνητήρι , ήχο κλησης κλπ. Με το που επιλεγω να αλλαξω την ρυθμιση, μου βγάζει "δυστυχώς ρυθμίσεις έχει σταματήσει". Σας το κανει και εσας?

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα την miui 8.6.8.αρχικα μου φαίνεται πολύ καλη rom. Εβαλα αρχικά μόνο το maxx audio αλλά μου φάνηκε μάλλον χαμηλή η ένταση γενικά! Εν συνεχεία έβαλα κ το dolby μαζί και το αποτέλεσμα είναι να εχω πολυ δυνατότερο ήχο. Ομως δεν είναι τόσο ομαλή η διαβαθμιση του ήχου και θέλει μάλλον ρύθμιση με το γνωστό τρόπο!(είναι λίγο πριν το μηδέν και ο ήχος είναι αρκετά δυνατος πχ. στις ειδοποίησεις. Αλλά προβλήματα είναι ότiι που και που θέλει 2 φορες πατημα για να πάρει τηλέφωνο απο συντόμευση επαφής στην επιφάνεια εργασίας! Μου έκλεισε επίσης κανα 2 φορές στο άσχετο η οθόνη. Να σημειώσω ότι έβαλα την v. 15 kernel. Σήμερα όμως μου έφαγε ενα χοντρό κόλλημα! Μαυρη οθόνη, κ δονουνταν σαν κομπρεσερ με ηχο(πρώτη φορά μου έχει τυχει τέτοιο κολλημα! ). Αυτές είναι οι πρώτες μου εμπειρίες απο την έκδοση miui 8.6.6. Θα σας ενημερώνω για την συμπεριφορά του τις επόμενες μέρες! Σε ευχαριστουμε πολύ φίλε userxp!

 

Σημαντικό! Σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορω να επιλεξω ήχους κλησης για ξυπνητήρι , ήχο κλησης κλπ. Με το που επιλεγω να αλλαξω την ρυθμιση, μου βγάζει "δυστυχώς ρυθμίσεις έχει σταματήσει". Σας το κανει και εσας?

 

Κανένα από αυτά, τουλάχιστον σε έμενα. Όσο για τον ήχο μόνο με max audio και ρύθμιση από το engineer mode, το έχω στο 220 γιατί αν πας παραπάνω γίνετε πολύ δυνατός,παραμορφώνει και μου έτριζαν τα ακουστικά(και το ηχείο δεν ξέρω αν θα αντέξει 200-220 καλά είναι). Αυτό το dolby από την αρχή, προσωπικά δεν το χώνεψα χωρίς παρεξήγηση.:ninja:

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το κανω downgrade στη μανισια ρομ,ωστε να το στειλω για σερβις για το θεμα στην οθονη.

Επειδη την εχω πατησει στο παρελθον ,απλα θα θελα εν συντομια να επιβεβαιωσω ,αλλα κι ενα λινκ να μου δωσετε απο που να κατεβασω την 4.4 γιατι στο σιτε της λενοβο εχει κατι open source code που δεν ξερω που εχει τη ρομ.

Καταρχην ειμαι στην τελευταια μιουι ανευ ρουτ και με TWRP.

Θα πρεπει με το flash tool και το scatter file των 64bit απλα να περασω τη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το κανω downgrade στη μανισια ρομ,ωστε να το στειλω για σερβις για το θεμα στην οθονη.

Επειδη την εχω πατησει στο παρελθον ,απλα θα θελα εν συντομια να επιβεβαιωσω ,αλλα κι ενα λινκ να μου δωσετε απο που να κατεβασω την 4.4 γιατι στο σιτε της λενοβο εχει κατι open source code που δεν ξερω που εχει τη ρομ.

Καταρχην ειμαι στην τελευταια μιουι ανευ ρουτ και με TWRP.

Θα πρεπει με το flash tool και το scatter file των 64bit απλα να περασω τη ρομ?

 

Κατέβασε την 134 (Kitkat) από εδώ.

Τα έχει όλα εκτός από flash tool. [χρησιμοποίησε αυτό που υπάρχει εδώ]

ή

κατέβασε την 141 (Lollipop) από εδώ.

Τα έχει όλα.

 

Θα χρησιμοποιήσεις το scatter που έχει μέσα η κάθε ROM που κατεβάζεις, όπως λέει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την 134 (Kitkat) από εδώ.

Τα έχει όλα εκτός από flash tool. [χρησιμοποίησε αυτό που υπάρχει εδώ]

ή

κατέβασε την 141 (Lollipop) από εδώ.

Τα έχει όλα.

 

Θα χρησιμοποιήσεις το scatter που έχει μέσα η κάθε ROM που κατεβάζεις, όπως λέει εδώ.

 

Η 134 πχ δεν εχει 32bit scatter?

Με βαση αυτο εδω ρωτησα εγω

*** ΕΠΙΛΟΓΗ scatter αρχείου ***

--------------------------------------------------------------------------------

Αναλόγως τί έκδοση "φοράει" ΤΩΡΑ το κινητό μας, επιλέγουμε το ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ 'scatter...' αρχείο

Αν "φοράμε" εργοστασιακή έκδοση (ΑΚΟΜΗ κι αν είναι Lollipop) έχουμε 32 bit και θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο MT6752_Android_scatter_4.4.txt

Αν το έχουμε "πειράξει" με το SP_Flash_Tool και βάλαμε 64 bit, θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο MT6752_Android_scatter_5.1.txt

δε θα πρεπε να βαλω το 64αρι? ...

Link to comment
Share on other sites

Η 134 πχ δεν εχει 32bit scatter?

Με βαση αυτο εδω ρωτησα εγω

*** ΕΠΙΛΟΓΗ scatter αρχείου ***

--------------------------------------------------------------------------------

Αναλόγως τί έκδοση "φοράει" ΤΩΡΑ το κινητό μας, επιλέγουμε το ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ 'scatter...' αρχείο

Αν "φοράμε" εργοστασιακή έκδοση (ΑΚΟΜΗ κι αν είναι Lollipop) έχουμε 32 bit και θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο MT6752_Android_scatter_4.4.txt

Αν το έχουμε "πειράξει" με το SP_Flash_Tool και βάλαμε 64 bit, θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το αρχείο MT6752_Android_scatter_5.1.txt

δε θα πρεπε να βαλω το 64αρι? ...

 

Το scatter αρχείο ΔΕΝ το επιλέγουμε εμείς, όταν κάνουμε εγκατάσταση ROM μέσω flash tool (firmware update). Επιλέγουμε υποχρεωτικά αυτό που υπάρχει μαζί με τη ROM. [φυσικά σε ROM 32 bit το scatter είναι το 4.4, ενώ σε ROM 64 bit το scatter είναι 5.1]

Στο σημείο 5 αναφέρεται:

[Όλες οι ROM έχουν και το δικό τους "σωστό" scatter]

 

Επιλέγουμε scatter εμείς, μόνο όταν θέλουμε (με το flash tool) να "διαβάσουμε" κάτι από το κινητό ή να προσθέσουμε κάτι (π.χ. να βάλουμε TWRP).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

MIUI 8 Android 5.0.2 - x64 stable (v8.0.2.0) με Ελληνικά -- Lenovo P70-A

[source: MultiROM]

Κατεβάστε και τοποθετήστε τα παρακάτω στη κάρτα SD του κινητού σας

Ευχαριστώ στον Easyloy

 

Οδηγίες εγκατάστασης

Δείτε εδώ

• Στο Βήμα 3.2 κάνουμε wipe και το System.

• Μετά υπάρχει ακόμη ένα Βήμα 3.2 και μισό (μετά το 3.2 και πριν το 3.3) -> Ξανακάνουμε επανεκκίνηση σε recovery mode (TWRP) αγνοώντας το warning.

 

Εμπεριέχει:

  • Double tap 2 wake - Διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση -- Ενσωματωμένο στις Ρυθμίσεις - Οθόνη.
  • Διαφορετική ένταση για κλήσεις και ειδοποιήσεις.
  • Χειρονομίες ανακίνησης / Shake gestures
  • Διπλό χτύπημα στη γραμμή κατάστασης -> κλείδωμα οθόνης.
  • CPU stats και CPU Control στις Επιλογές για προγραμματιστές.
  • Επιλογές για 4G, 3G, 3G/4G, 2G στο Προτιμώμενος τύπος δικτύου.
  • Διόρθωσα την αυτόματη φωτεινότητα (τώρα δουλεύει πολύ καλά).
  • Κατά τη φόρτιση, το LED γίνεται πράσινο στο 100%.
  • Extra στη Κάμερα
  • Ακόμη 2-3 που ξέχασα.

 

Extra

  • Dolby atmos ή MaxxAudio για περισσότερο/πλουσιότερο ήχο.
  • Fix για long screen shots (π.χ. screen shots από ολόκληρη ιστοσελίδα και όχι μόνο από ό,τι φαίνεται στην οθόνη).
    [Αυτό δεν το έχω τεστάρει σε αυτή την έκδοση - αν το βάλει κάποιος ας μας πει αν δουλεύει]
  • Patch για τα Θέματα - Βάλτε το...
  • Τα υπόλοιπα ψήνονται...

 

Τα universal patches σε αυτό το ποστ ισχύουν.

Πολύ καλή ROM. Η τελευταία stable που κυκλοφορεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασε κανείς;

Edit: καλά θα προσπαθήσω να την δοκίμασω αύριο αν προλαβω και θα δοσω εντυπώσεις.

Στάλθηκε από P70-A χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα τη ρομ χτες και να πω ή beta μου φάνηκε λίγο ποιο smooth. Μπορεί να κάνω και λάθος.

edit: Την πέρασα πάλι και δείχνει να πηγαίνει καλά.

 

Όταν πατάς το power button για να κάνεις επανεκκίνηση δεν λειτουργεί πάντα και πολλές φορές αργεί.

edit2: πρέπει να έχει κάποια σχέση με το dt2w γιατί όταν το απενεργοποιώ δεν το κάνει αυτό το πράμα.

 

Οι ποιο καινούργιοι κερνελ κάνουνε;γιατί με τον ν15 είχα πιο έντονα προβλήματα

edit3: το δουλεύω με τον v13 άψογα μέχρι στιγμής. Θα δούμε σε λίγο καιρό.

 

Εύγε φίλτατε UserXP.

 

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Τη ROM την είχα δουλέψει 2-3 μέρες. Μου είχε φανεί πολύ καλή, σταθερή και χωρίς προβλήματα.

Δεν ξέρω για το power button. Νομίζω λειτουργεί σωστά, αν και προσωπικά ενεργοποιώ/απενεργοποιώ το κινητό με το dt2s και dt2w.

Τώρα με τους kernels, δείτε το εμπειρικά. Δοκιμάστε από τον 15 και πάτε παρακάτω.

 

@IceGtx, το Fix για long screen shots (στο παραπάνω ποστ - Extra) το δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι άψογη μέχρι στιγμής θα έλεγα. πραγματικά μένω έκπληκτος κάθε φορά που τη βλέπω καλύτερη γιατί νόμιζα ότι δεν πάει άλλο. επίσης έχω και βελτίωση στον ήχο γιατί η άλλη από μια ένταση και πάνω είχε παραμόρφωση.

Τα long screen shots λειτουργούν αλλά μόνο στο ύψος, το πλάτος δεν αλλάζει. Αν έχεις κάνει ζουμ ας πούμε σε αφήνει να το πας όσο θες στο ύψος αλλά όχι και στο πλάτος(αν δεν το εξηγώ καλά πες να ανεβάσω φωτο)

Link to comment
Share on other sites

Τη cyanogen που νομίζω είχα δει στο needrom την έχει δοκιμάσει κανείς?

Off topicερώτηση για τον userxp : στην twrp recovery στο advanced wipe και internal storage, Αυτό και μόνο μπορώ να το κάνω ακριβώς το ίδιο wipe χωρίς να μπω στη recovery με κάποιο apk για root φαντάζομαι ή χειροκίνητα και να έχω ουσιαστικά το ίδιο αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι άψογη μέχρι στιγμής θα έλεγα. πραγματικά μένω έκπληκτος κάθε φορά που τη βλέπω καλύτερη γιατί νόμιζα ότι δεν πάει άλλο. επίσης έχω και βελτίωση στον ήχο γιατί η άλλη από μια ένταση και πάνω είχε παραμόρφωση.

Τα long screen shots λειτουργούν αλλά μόνο στο ύψος, το πλάτος δεν αλλάζει. Αν έχεις κάνει ζουμ ας πούμε σε αφήνει να το πας όσο θες στο ύψος αλλά όχι και στο πλάτος(αν δεν το εξηγώ καλά πες να ανεβάσω φωτο)

 

Ναι, νομίζω μόνο στο ύψος λειτουργεί.

 

Τη cyanogen που νομίζω είχα δει στο needrom την έχει δοκιμάσει κανείς?

Off topicερώτηση για τον userxp : στην twrp recovery στο advanced wipe και internal storage, Αυτό και μόνο μπορώ να το κάνω ακριβώς το ίδιο wipe χωρίς να μπω στη recovery με κάποιο apk για root φαντάζομαι ή χειροκίνητα και να έχω ουσιαστικά το ίδιο αποτέλεσμα?

 

CM 12 είχα δοκιμάσει παλιότερα. Τώρα νομίζω είναι σε πολύ καλό επίπεδο, χωρίς να λείπουν βασικές δυνατότητες.

Για όποιον του αρέσουν οι CM, είναι πλήρως λειτουργικές.

 

Ο καλύτερος τρόπος για wipe internal storage είναι το Factory Reset.

Φυσικά μπορείς να το κάνεις και χειροκίνητα με το PC. Σύνδεσε το κινητό και κάνε αυτό που θέλεις με την εσωτερική μνήμη.

Στο store έχει apps που κάνουν (και) αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Τη cyanogen που νομίζω είχα δει στο needrom την έχει δοκιμάσει κανείς?

Off topicερώτηση για τον userxp : στην twrp recovery στο advanced wipe και internal storage, Αυτό και μόνο μπορώ να το κάνω ακριβώς το ίδιο wipe χωρίς να μπω στη recovery με κάποιο apk για root φαντάζομαι ή χειροκίνητα και να έχω ουσιαστικά το ίδιο αποτέλεσμα?

 

 

Ναι φιλε εγω την εχω και γενικα ποτε σε καμια ρομ δεν ειχα προβληματα με το gps

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω την τελευταια Twrp 3.0.2.0 νομιζω, θα χρησιμοποιησω το αρχειο scatter απο την 2.8.7.7 ή θα ναι λαθος;

Δεν εχει η 3.0.2.0 δικο της απο το needrom που την κατεβασα...

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω την τελευταια Twrp 3.0.2.0 νομιζω, θα χρησιμοποιησω το αρχειο scatter απο την 2.8.7.7 ή θα ναι λαθος;

Δεν εχει η 3.0.2.0 δικο της απο το needrom που την κατεβασα...

 

Η 3.0.2 είναι για 64 bit, οπότε ΠΡΕΠΕΙ να χρησιμοποιήσεις scatter για 64 bit.

Η 2.8.7.7 είναι για 64 bit, οπότε είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελω να αλλαξω λογισμικο θελει ολη αυτη τη διαδικασια με flashtools κλπ ή απλα φλασαρω μεσω twrp το λογισμικο που θελω;

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θελω να αλλαξω λογισμικο θελει ολη αυτη τη διαδικασια με flashtools κλπ ή απλα φλασαρω μεσω twrp το λογισμικο που θελω;

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

 

Όταν έχουμε custom TWRP:

  • Αν το κινητό μας "φοράει" 32 bit ROM (οι "μανίσιες" ROM είναι 32 bit - ακόμη και η Lollipop):
    Μπορούμε να φλασάρουμε (μέσω TWRP) οποιαδήποτε ROM 32 bit.
    ΔΕΝ μπορούμε να φλασάρουμε (μέσω TWRP) ROM 64 bit - Εδώ ακολουθούμε τη διαδικασία με flashtool, μετατρέπουμε το κινητό σε 64 bit και μετά βάζουμε (μέσω TWRP) όποια ROM 64 bit θέλουμε.
     
     
  • Αν το κινητό μας "φοράει" 64 bit ROM (αυτό το ξέρουμε γιατί προηγουμένως θα είχαμε κάνει την διαδικασία με το flash tool):
    ● Ακριβώς το ανάποδο από παραπάνω.
     

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ειμαι με την μαμισια 5.1 lolipop, και χτες το ρουταρα.

Ξερει κανεις αν και με ποια εφαρμογη μπορω να μεταφερω εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα μνημης? Οι link2SD(η απλη εκδοση οχι η Plus) και AppMgr III δε φαινεται να δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ειμαι με την μαμισια 5.1 lolipop, και χτες το ρουταρα.

Ξερει κανεις αν και με ποια εφαρμογη μπορω να μεταφερω εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα μνημης? Οι link2SD(η απλη εκδοση οχι η Plus) και AppMgr III δε φαινεται να δουλευουν.

 

Τι λέει στο θέμα αυτονομίας η 5.1; Χειρότερα από την 4.4;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...