Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν περασω την miui 8 ν6.8(και των παρελκομενων) πανω από την ν6.6, θα παιξει? Ή θα πρέπει να τα κανω με τον πατροπαραδοτο τρόπο backup, wipe, εγκατασταση κ επαναφορα δεδομενων?
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του Lenovo P70a για τον γιό μου, και θέλω να ρωτήσω κάτι. Διάβασα όλο το thread και ακολούθησα πιστότατα τις τελευταίες οδηγίες με αποκλειστικό σκοπό το twrp recovery & root:

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ recovery - root - νέας ROM για το Lenovo P70-A

[Πηγή: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=643653]

 

 

Μέρος 4ο - Recovery

 

[*]Stock (Factory) Recovery

 

 

[*]Advanced Recovery TWRP by SevenMaxs

 

Μέρος 5ο - ROOT

 

[*]ΜΟΝΟ για Kitkat (android 4.4)

 

Happy playing...

 

=== ΤΕΛΟΣ ===

 

Όλα πήγαν όπως έπρεπε, και πήρα τα δυο μου "ΟΚ" στην εγκατάσταση μέσω του SP Flash Tool για το twrp recovery & root.

Όμως τι άλλο πρέπει να κάνω για το root.??

Εγκαθιστώ το Super User και το AdAway αλλά ΔΕΝ βρίσκουν το SU Binary. Τι έχω ξεχάσει??

 

Είμαι και θα το αφήσω στην KitKat s134 χωρίς να κάνω αναβάθμιση μια και το κινητό είναι για τα παιδιά

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του Lenovo P70a για τον γιό μου, και θέλω να ρωτήσω κάτι. Διάβασα όλο το thread και ακολούθησα πιστότατα τις τελευταίες οδηγίες με αποκλειστικό σκοπό το twrp recovery & root:

 

 

 

Όλα πήγαν όπως έπρεπε, και πήρα τα δυο μου "ΟΚ" στην εγκατάσταση μέσω του SP Flash Tool για το twrp recovery & root.

Όμως τι άλλο πρέπει να κάνω για το root.??

Εγκαθιστώ το Super User και το AdAway αλλά ΔΕΝ βρίσκουν το SU Binary. Τι έχω ξεχάσει??

 

Είμαι και θα το αφήσω στην KitKat s134 χωρίς να κάνω αναβάθμιση μια και το κινητό είναι για τα παιδιά

 

Μετά από τα ΟΚ που "παίρνεις", επανεκκίνηση του κινητού σε recovery και όχι κανονικό reboot.

Μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα.

 

Αφού κάνεις την 1η επανεκκίνηση σε recovery TWRP, κάνε εγκατάσταση και το UPDATE-SuperSU-v2.46.zip (μέσω TWRP).

 

 

Αν περασω την miui 8 ν6.8(και των παρελκομενων) πανω από την ν6.6, θα παιξει? Ή θα πρέπει να τα κανω με τον πατροπαραδοτο τρόπο backup, wipe, εγκατασταση κ επαναφορα δεδομενων?

 

Το καλύτερο/προτεινόμενο είναι πάντα να κάνετε wipe all (ΟΧΙ external storage).

 

Για μένα ο ευκολότερος τρόπος να επαναφέρετε τις εφαρμογές σας, είναι ο εξής:

  1. Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος - Ρυθμίσεις αποθήκευσης - Αντίγραφα->"Εξωτερική μνήμη (SD)"
    [Αυτό για να αποθηκεύει τα backup μας στην εξωτερική κάρτα SD - το κάνουμε μία φορά]
  2. Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά - Τοπικά αντίγραφα ασφαλείας - Δημιουργία αντιγράφου -> (τσεκαρισμένα όλα)
    [Αυτό το κάνω 1 φορά στους 3-4 μήνες]
  3. Με τον ίδιο τρόπο, πατώντας σε ένα από τα backup μας, μετά από εγκατάσταση νέας ROM κάνουμε επαναφορά των εφαρμογών μας.

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα ΟΚ που "παίρνεις", επανεκκίνηση του κινητού σε recovery και όχι κανονικό reboot.

Μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα.

 

Αφού κάνεις την 1η επανεκκίνηση σε recovery TWRP, κάνε εγκατάσταση και το UPDATE-SuperSU-v2.46.zip (μέσω TWRP)

 

ΟΚ, έγινε το ότι με το αρχείο που μου έδωσες. Ευχαριστώ πολύ.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα τη ρομ κάι κουμπωσε ιδανικά σ αντίθεσή μετην προηγούμενη. Πλέον ορισμένες επιλογές όντως δουλεύουν πχ απενεργοποίηση της δόνησης στα 3 φυσικά κουμπιά όμως το προβληματάκι που είχα αναφέρει με την οθόνη εξακολουθεί να υφίσταται.επομένως είναι θέμα hardware,

Γενικά η καλύτερη Ρομ για το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα του GPS που αναφέρθηκε, βρήκα μια απάντηση admin (πολύ σπάνιο φαινόμενο!!!) από το φόρουμ της lenovo.

 

"I was escalating this issues thru technical support to our R&D some time ago. The last update that I've got is that the issue was adressed to the particular team(the vendor) and they work on the solution. Once it will be available the OTA will be released. During my testing I wasn't able to fix the issue with disabeling Google Play app. or weather widget."

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα του GPS που αναφέρθηκε, βρήκα μια απάντηση admin (πολύ σπάνιο φαινόμενο!!!) από το φόρουμ της lenovo.

 

"I was escalating this issues thru technical support to our R&D some time ago. The last update that I've got is that the issue was adressed to the particular team(the vendor) and they work on the solution. Once it will be available the OTA will be released. During my testing I wasn't able to fix the issue with disabeling Google Play app. or weather widget."

 

Οπότε αναμένουμε χωρίς gps πότε θα αποφασίσουν να κάνουν κάτι. Ακόμα ένα πρόβλημα στα αρκετά της Λενοβο

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ του είχα βάλει την τελευταία μιουι Δεν ασχολήθηκα πολύμε το κινητακι.όταν πήγα να εγκαταστήσω εφαρμογές από πλευστορ πετάει μήνυμα σφάλματος DF-DLA-15 και αφού έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις οτι είναι οκ , έκανα clear cache, ύστερα clear data, μετά clear dalvik από recovery, και εν τέλει ξαναπερασα τη Ρομ κανονικά, πάλι τα ίδια. Ξεχνάω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ του είχα βάλει την τελευταία μιουι Δεν ασχολήθηκα πολύμε το κινητακι.όταν πήγα να εγκαταστήσω εφαρμογές από πλευστορ πετάει μήνυμα σφάλματος DF-DLA-15 και αφού έχω τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις οτι είναι οκ , έκανα clear cache, ύστερα clear data, μετά clear dalvik από recovery, και εν τέλει ξαναπερασα τη Ρομ κανονικά, πάλι τα ίδια. Ξεχνάω κατι?

 

Πριν την εγκατάσταση της ROM (όχι τα ελληνικά), κάνε wipe τα Dalvik, Cashe, Data, Internal Storage - και το System.

Μετά κάνε πάλι επανεκκίνηση σε recovery και εγκατάσταση της ROM.

Μετά την εγκατάσταση, αν μπορείς, δοκίμασε τη ROM με αγγλικά. Μετά βάλε τα ελληνικά και ξαναδοκίμασε (μήπως έχω κάνει κάποιο λάθος στα ελληνικά).

Δεν μπορώ να δοκιμάσω τώρα γιατί έχω την 6.8.25 (αγγλικά).

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όπως είπες, σταμάτησε να μου βγάζει το σφάλμα εξ αρχής με την αγγλική γλώσσα, αλλά και μετά που εγκατέστησα το ελληνικό ζιπ. Δεν μπορώ μπορώ να καταλάβω το λόγο που μου έβγαζε σφάλμα πιο πριν.έκανα την κλασική διαδικασία με την διαφορά ότι Τώρα είπες να φορμαρω και το σύστεμ ενώ στις οδηγίες το απαγορεύεις ( αλήθεια γιατί?)
Link to comment
Share on other sites

Το link με τις οδηγίες αφορούσε MiUI ROM που δεν είχε γίνει port από μένα. Σ' αυτή τη ROM χρειαζόταν το αρχείο /system/build.prop για να γίνει κάποιος έλεγχος, οπότε το /system ήταν απαιτούμενο.

Οι τελευταίες ROM έχουν γίνει port από μένα και έχω απενεργοποιήσει τον έλεγχο.

 

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι η εγκατάσταση κάνει ούτως ή άλλως format/wipe το system στη συνέχεια. Γι' αυτό και πιστεύω πως στην περίπτωσή σου, απλά κάτι "ανεξήγητο" έγινε (κάτι σαν "στράβωσε" η εγκατάσταση - συμβαίνει).

Τέλος καλό, όλα καλά.

 

--------------------------------------

Τώρα το θυμήθηκα.

Για MiUI υπάρχει και το MaxxAudio (εκτός από το Dolby Atmos). Νομίζω δίνει πολύ καλύτερο ήχο στο κινητό μας από το Dolby Atmos.

Δεν έχω δοκιμάσει να τα βάλω και τα δύο μαζί.

Αν κάποιος κάνει καινούργια εγκατάσταση, ας δοκιμάσει το MaxxAudio.

Edited by UserXP
MaxxAudio
Link to comment
Share on other sites

Το link με τις οδηγίες αφορούσε MiUI ROM που δεν είχε γίνει port από μένα. Σ' αυτή τη ROM χρειαζόταν το αρχείο /system/build.prop για να γίνει κάποιος έλεγχος, οπότε το /system ήταν απαιτούμενο.

Οι τελευταίες ROM έχουν γίνει port από μένα και έχω απενεργοποιήσει τον έλεγχο.

 

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι η εγκατάσταση κάνει ούτως ή άλλως format/wipe το system στη συνέχεια. Γι' αυτό και πιστεύω πως στην περίπτωσή σου, απλά κάτι "ανεξήγητο" έγινε (κάτι σαν "στράβωσε" η εγκατάσταση - συμβαίνει).

Τέλος καλό, όλα καλά.

 

--------------------------------------

Τώρα το θυμήθηκα.

Για MiUI υπάρχει και το MaxxAudio (εκτός από το Dolby Atmos). Νομίζω δίνει πολύ καλύτερο ήχο στο κινητό μας από το Dolby Atmos.

Δεν έχω δοκιμάσει να τα βάλω και τα δύο μαζί.

Αν κάποιος κάνει καινούργια εγκατάσταση, ας δοκιμάσει το MaxxAudio.

 

Καλησπέρα στην παρέα, το πρωί πέρασα τη ρομ... και μέχρι στιγμής τι να πω απίστευτη. Δεν λέω πολλά ακόμα να δουλέψει λίγο καιρό, έχουν προστεθεί πολλά features που έλειπαν, πόσα καινούργια. Το μαξ αουντιο άλλο και τούτο δεν την δοκίμασα χωρίς αυτό για να ξέρω πάντως κατέβασα ένταση από το engineer γιατί έτριζαν τα ακουστικά, πολύ καλή ποιότητα στην μουσικη θα δω και στην ομιλια και θα επανελθω. Γενικα πρέπει να παίζει ποιο δυνατά αυτή η έκδοση πάντως.

Ξέχασα κιόλα πως ήτανε η προηγούμενες που έχω δοκιμάσει. Ένα πράμα που έχει αλλάξει από την 7.2.2 είναι η εξοικονόμηση ενέργειας, είχε κάτι στο κέντρο ασφαλείας και ανάλογα το ποσοστό της μπαταρίας ξεκίναγε εξοικονόμηση μόνο του. Αυτά ευχαριστούμε πολύ τον φίλτατο userXP που μας προσέχει μας κρατάει up to date και μοιράζεται τη δουλειά του μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

MiUI 8 (όλες οι εκδόσεις)

Εδώ είναι κάποια universal patches (ισχύουν για κάθε έκδοση MiUI 8).

 

 

  1. MiUI Home
    • Με 3 στήλες στους φακέλους
    MiUIHome πλέγμα 4x5
    MiUIHome πλέγμα 4x6
    MiUIHome πλέγμα 5x6
     
    • Με 4 στήλες στους φακέλους
    MiUIHome πλέγμα 4x5
    MiUIHome πλέγμα 4x6
    MiUIHome πλέγμα 5x6
     
     
  2. Scripts για DT2S, DT2W, S2S, S2W, δόνηση (init.d support)
    Πλήρης υποστήριξη από τους kernels 13-15 [Οι kernels 9-12 έχουν περιορισμένη υποστήριξη].
    Πρέπει να χρησιμοποιήσετε τους νέους kernels από παρακάτω (27.08.2016).
     
    1. DoubleTap2Sleep - Διπλό χτύπημα για κλείδωμα οθόνης
      Όλη η οθόνη --- Home κουμπί --- Αριστερό κουμπί
      Off/Απενεργοποιημένο
      Επάνω-αριστερή γωνία --- Επάνω-δεξιά γωνία
     
    2. DoubleTap2Wake - Διπλό χτύπημα για ενεργοποίηση οθόνης
      [Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το DoubleTap2Wake στις Ρυθμίσεις - Οθόνη]
      Όλη η οθόνη --- Home κουμπί --- Αριστερό κουμπί
      Off/Απενεργοποιημένο
      Επάνω-αριστερή γωνία --- Επάνω-δεξιά γωνία
     
    3. Sweep2Sleep - Σύρετε για κλείδωμα οθόνης
      On/Ενεργοποιημένο (στο κάτω μέρος της οθόνης)
      Off/Απενεργοποιημένο
     
    4. Sweep2Wake - Σύρετε για ενεργοποίηση οθόνης
      On/Ενεργοποιημένο (στο κάτω μέρος της οθόνης)
      Off/Απενεργοποιημένο
     
    5. Δόνηση (για το double tap)
      On/Ενεργοποιημένη
      Off/Απενεργοποιημένη
     
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε συνδυασμό των παραπάνω 5 κατηγοριών.

 

Νέοι kernels - 27.08.2016

 

Υπόμνημα:

 stock -> χωρίς overclocked

C -> CPU overclocked

GC -> GPU και CPU overclocked

Link to comment
Share on other sites

MiUI 8 (όλες οι εκδόσεις)

Εδώ είναι κάποια universal patches (ισχύουν για κάθε έκδοση MiUI 8).

 

 

  1. MiUI Home
    • Με 3 στήλες στους φακέλους
    MiUIHome πλέγμα 4x5
    MiUIHome πλέγμα 4x6
    MiUIHome πλέγμα 5x6
     
    • Με 4 στήλες στους φακέλους
    MiUIHome πλέγμα 4x5
    MiUIHome πλέγμα 4x6
    MiUIHome πλέγμα 5x6
     
     
  2. Scripts για DT2S, DT2W, S2S, S2W, δόνηση (init.d support)
    Πλήρης υποστήριξη από τους kernels 13-15 [Οι kernels 9-12 έχουν περιορισμένη υποστήριξη].
    Πρέπει να χρησιμοποιήσετε τους νέους kernels από παρακάτω (27.08.2016).
     
    1. DoubleTap2Sleep - Διπλό χτύπημα για κλείδωμα οθόνης
      Όλη η οθόνη --- Home κουμπί --- Αριστερό κουμπί
      Off/Απενεργοποιημένο
      Επάνω-αριστερή γωνία --- Επάνω-δεξιά γωνία
     
    2. DoubleTap2Wake - Διπλό χτύπημα για ενεργοποίηση οθόνης
      [Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το DoubleTap2Wake στις Ρυθμίσεις - Οθόνη]
      Όλη η οθόνη --- Home κουμπί --- Αριστερό κουμπί
      Off/Απενεργοποιημένο
      Επάνω-αριστερή γωνία --- Επάνω-δεξιά γωνία
     
    3. Sweep2Sleep - Σύρετε για κλείδωμα οθόνης
      On/Ενεργοποιημένο (στο κάτω μέρος της οθόνης)
      Off/Απενεργοποιημένο
     
    4. Sweep2Wake - Σύρετε για ενεργοποίηση οθόνης
      On/Ενεργοποιημένο (στο κάτω μέρος της οθόνης)
      Off/Απενεργοποιημένο
     
    5. Δόνηση (για το double tap)
      On/Ενεργοποιημένη
      Off/Απενεργοποιημένη
     
    Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε συνδυασμό των παραπάνω 5 κατηγοριών.

Καλησπερα, αυτοί οι νέοι κερνελς βελτιώνουν κάτι ή είναι μόνο για τα παραπάνω patches?

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αυτοί οι νέοι κερνελς βελτιώνουν κάτι ή είναι μόνο για τα παραπάνω patches?

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το [1. MiuiHome] είναι ανεξάρτητο από τους kernels.

Το [2. Scripts] για να δουλεύουν όλα (και οι 5 κατηγορίες) χρειάζεται τους νέους kernels.

 

Γενικά ισχύει ότι όσο πιο καινούργιος kernel τόσο καλύτερα (εδώ εννοώ v9, v10,... v15).

Όποια έκδοση kernel κι αν "φοράτε" (φαίνεται στο 'Σχετικά με το τηλέφωνο'), βάλτε τουλάχιστον την ίδια έκδοση από παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την τελευταία έκδοση, το κινητό είναι ακόμα πιο smooth - δεν το πίστευα, νόμιζα ότι είχε "τερματίσει". Για ήχο έβαλα το MaxxAudio, καλός ήχος χωρίς να ρυθμίσω τίποτα αλλά υποκειμενικά το dolby μου ακουγόταν καλύτερο, οπότε θα ξαναβάλω εκείνο. Επανέφερα τα πάντα από miui backup, όλα καλά εκτός από το Here maps που βλέπει τον λογαριασμό μου αλλά ΔΕΝ βλέπει τις συλλογές μου (τα μέρη που έχω σωσμένα) :wacko:

 

Έχω να καταγγείλω τον αγαπητό φίλο UserXP ότι με έβαλε σε λούκι με την xiaomi και ψώνισα ένα note 5,5"... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τώρα κατάλαβα. Αυτή ή ρομ έχει v9+ λέει, στην περίπτωση που κάτι δεν πάει θα βάλω τον δικό του πάλι. Παρατήρησε κάνεις στον browser τον ορθογραφο; Κάνει κάτι περιεργα στο fb, γράφει και τις 2 λεξεις(λανθασμένη και διορθωμένη.γενικα πολύ καλό λειτουργικό και έχει πολλές διορθώσεις.

 

Το dolby άμα πάω να ακούσω καμία ομιλία νομίζω ότι κανει πολύ αντίλαλο και κουράζει. Είναι γούστα μάλλον το Max καλύτερο για μενα(μουσική, ομιλία). Τωρα ταινίες δεν έχω δει για να συγκρινω κάθε περιπτωση.

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Για μένα καλύτερο είναι το MaxxAudio (μιλάω μόνο για την ένταση ήχου και για τις κλήσεις - δεν ακούω μουσική).

Αυτό με το fb και τις 2 λέξεις δεν το ξέρω.

 

@fufutos, όταν δουλέψεις το note 5,5", πες μας εντυπώσεις γιατί κι εγώ έχω αποφασίσει το επόμενο κινητό μου να είναι xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άφησα το Maxxaudio, η "παντόφλα" ήρθε σήμερα και είναι στην φόρτιση - έχει stable China οπότε όταν περάσω Ελληνική από xiaomi-hellas θα τα ξαναπούμε - υπόψη ότι είμαι ντεμοντέ, πήρα το περσινό Note 2 pro 32mb με helios10 λόγω dedicated SD slot . Το P70 θα μείνει μαζί μου προς το παρόν, είναι "αστέρι" έτσι όπως το κατάντησες αγαπητέ φίλε!!! :lol: Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Για μένα καλύτερο είναι το MaxxAudio (μιλάω μόνο για την ένταση ήχου και για τις κλήσεις - δεν ακούω μουσική).

Αυτό με το fb και τις 2 λέξεις δεν το ξέρω.

 

@fufutos, όταν δουλέψεις το note 5,5", πες μας εντυπώσεις γιατί κι εγώ έχω αποφασίσει το επόμενο κινητό μου να είναι xiaomi.

Έστρωσε και σε μενα o ορθογραφος, δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τον v15.

Ερώτηση αυτοί οι κερνελς που έχουνε ονερκλοκ αξίζουν τιποτα;

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

... Το P70 θα μείνει μαζί μου προς το παρόν, είναι "αστέρι" έτσι όπως το κατάντησες αγαπητέ φίλε!!! :lol:

:lol:

 

 

...

Ερώτηση αυτοί οι κερνελς που έχουνε ονερκλοκ αξίζουν τιποτα;

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Overclocked kernels σημαίνει ότι ο επεξεργαστής (η CPU ή/και η GPU) "τρέχουν" με μεγαλύτερη ταχύτητα από την εργοστασιακή.

Αυτό σημαίνει υψηλότερες (πολύ) επιδόσεις, αλλά με μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας και μεγαλύτερη θερμοκρασία των επεξεργαστών (CPU, GPU).

Ίσως η καλύτερη/μέση λύση να είναι σε αυτό το post (2η παράγραφος).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ή δική ερώτηση αφορούσε ακριβώς την κατανάλωση, τις θερμοκρασίες και ασφαλώς το κατά πόσο είναι δοκιμασμένοι. Πάνε ψιλά;Σε αλλά κινητά έχει και κάποιο προγραμματακι για να μπορεις να διαχειρίζεται καποια πράγματα. Δεν νομίζω να βάλω παντός , δεν έχω παράπονα με την επίδοσή του τηλεφωνου στα πλαίσια της δικής μου χρήσης.Αυτο το ποστ που εστειλες μου είχε ξεφύγει ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...@fufutos, όταν δουλέψεις το note 5,5", πες μας εντυπώσεις γιατί κι εγώ έχω αποφασίσει το επόμενο κινητό μου να είναι xiaomi.

 

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6880985#post6880985 Πρώτες εντυπώσεις καλές, τώρα βέβαια αν βγεί πράγματι το Note 4 στα 180$ και έχει dedicated slot SD πας εκεί "δαγκωτός" αν μη τι άλλο λόγω μπαταρίας 4000mA...

 

edit: Τσέκαρα στο gsmarena ΔΕΝ έχει ειδική υποδοχή για επέκταση μνήμης, αλλά μπορείς βέβαια να πάρεις το 64άρι με τα 3GB ram.

 

p.s. sorry για το off topic!

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6880985#post6880985 Πρώτες εντυπώσεις καλές, τώρα βέβαια αν βγεί πράγματι το Note 4 στα 180$ και έχει dedicated slot SD πας εκεί "δαγκωτός" αν μη τι άλλο λόγω μπαταρίας 4000mA...

 

edit: Τσέκαρα στο gsmarena ΔΕΝ έχει ειδική υποδοχή για επέκταση μνήμης, αλλά μπορείς βέβαια να πάρεις το 64άρι με τα 3GB ram.

 

p.s. sorry για το off topic!

 

Τώρα για τώρα δεν νομίζω ότι θα προβώ σε αγορά νέου κινητού, αλλά σ' ευχαριστώ.

 

P.S.

Tο 99% των patches που έχω κάνει για το MiUI (P70-A) είναι απόλυτα λειτουργικά και στο Xiaomi Redmi Note 2!!!

[Η original MiUI ROM για το P70-A είναι από το Xiaomi Redmi Note 2]

Για να είσαι σίγουρος απλά κοίτα οι εκδόσεις να είναι ίδιες. [Αν θες ρώτα με, με PM)

Όπως είδα, έβαλες 8.0.1 stable του GKalen. Έχω ήδη δημιουργήσει όλα τα δικά μου patches για αυτή την έκδοση. Πιθανόν αύριο να την post-άρω κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...