Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε aragorn στις αγγελίες για πώληση!

 

Νικ πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά, περιμένω για test drive! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν έχω ικανό αριθμό μηνυμάτων για να μπω, θέλει πάνω από 150

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 7.2.2. Όταν παω να συνδεθω με το λαπτοπ και να διαχειριστω αρχεία του κινητού, μου εμφανίζει το κινητό είναι απασχολημενο και δεν μπορώ να κάνω τίποτα! Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακόμα στο 8 είμαι, δουλεύει τζάμι. Μήπως υπάρχει ηχογράφηση; Γιατί δεν την βρίσκω; Παντός πραγματικά αψεγάδιαστη για beta, δηλαδή θα γίνει και καλύτερο;

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχίσει και απογοητευομαι με το κινητο. Δεν με ακούνε όταν μιλάω,κάποιες φορές χάνεται η φωνή ή ακούγομαι απ το πηγάδι. Και το χειρότερο απ όλα,το ακουστικό που παλεύω να ακούσω τον άλλο σε νορμαλ συνθήκες. Αν σβήσω το αρχειο απ το κινητό που έκανα update στην έκδοση 5.1 θα δημιουργήσω πρόβλημα; Πως μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση android μπας και δω καμιά διαφορά;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6669574#post6669574 και βάλε την ΜiUI 7.2.2 ή την 8. Θα αποκτήσεις ένα καινούριο κινητό... :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί με τέτοια εγκατάσταση στο παρελθόν και δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να το κάνω.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω εγκαταστησει 2 φορες την 7.2.2 (την πρωτη εβαλα τις εφαρμογες απο αντιγραφο ασφαλειας και την δευτερη τις εγκατεστησα μια-μια) αλλα δυστηχως καποιες φορες το κινητο κανει μονο του επανεκινηση( το εχω δει πολλες φορες οταν χρησιμοποιω συνηθως το google maps αλλα το εχει κανει και με αλλες εφαρμογες) . πιθανολογω οτι ειναι μαλλον απο υπερφορτωση...! δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...!! η επομενη κινηση ειναι να παω στην 8, αλλα απο οτι βλεπω θα γινουν update σε λιγο καιρο απο τον φιλο μας τον userxp οποτε λεω να περιμενω.... Δεν ξερω τι να κανω , ή αν υπαρχει λυση.. να σκαλισω κατι να μην κανει επαννεκινησεις? κατα τα αλλα η 7.2.2 είναι πολυ καλη...!! εχετε καποια ιδεα...?

 

φιλε aragon προσπαθησε, οι πληροφοριες ειναι πολυ αναλυτικες...!!

Link to comment
Share on other sites

Πεντακάθαρη! Και τις εφαρμογές μια μια! Την πρώτη φορά εγκατέστησα ρυθμίσεις εφαρμογές κλπ από αντίγραφο! Αλλά την δεύτερη όμως που τις έβαλα μια μια δεν το περίμενα! Χρησιμοποιώ nova launcher αν αυτό λέει κάτι καμια 100στη εφαρμογές...! Μήπως δε κανει σωστή διαχείριση μνήμης και μου τα κάνει αυτά ρε φίλε! Τι να πω! Έχετε πει τα καλύτερα για την 7.2.2
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ Nova pro αλλά στην συγκεκριμένη συσκευή το κατήργησα, αφενός λόγω προβλημάτων, μπλέκαν οι ρυθμίσεις του με αυτές του miui, κρασαρίσματα κ.λ.π., και αφετέρου λόγω αισθητικής - τα themes του miui είναι απλά άπαιχτα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να αντικαταστησω το nova με το miui για να δω αν πάει καλύτερα τώρα το κινητό! Ο nova είναι πολύ καλύτερος στην παράμετροποίηση κλπ. Για να δούμε...! Σε ευχαριστώ φίλε!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μου βγάζει / δε βλέπω στην 7.2.2 την επιλογή για " επιλογές προγραμματιστη", στις περισσότερες ρυθμίσεις! Θέλω να ελέγξω το nuplayer που είπε ο fufutos! Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις ήδη κάνει, πήγαινε στο "σχετικά με το τηλέφωνο" και χτύπα 7 φορές πάνω στο "έκδοση Miui" - κανονικά δεν χρειάζεται αλλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το p70 2 μερες τωρα και παρατηρησα σε καποιες φασεις κολλαει το wifi και για να ξεκωλησει πρεπει να αποσυνδεθεσω/συνδεθω, απλα κλεινοντας το wifi στιγμιαια. Ξερει κανεις τιποτα για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω και εχω μπερδευτει

 

αν κανω την αναβαθμιση σε 5 (χωρις ροοτ), θα εχω τα προβληματα που προαναφερθηκαν ή εχουν λυθεί τωρα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω και εχω μπερδευτει

 

αν κανω την αναβαθμιση σε 5 (χωρις ροοτ), θα εχω τα προβληματα που προαναφερθηκαν ή εχουν λυθεί τωρα?

Δεν θάχεις κάποιο πρόβλημα η συσκευή δουλεύει οκ απλά δεν έχει πολλά στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω και εχω μπερδευτει

 

αν κανω την αναβαθμιση σε 5 (χωρις ροοτ), θα εχω τα προβληματα που προαναφερθηκαν ή εχουν λυθεί τωρα?

 

Δική μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει το κινητό παρόλο που θεωρητικά έχει καλά χαρακτηριστικά.

 

Μπαταρία 4000mah αλλά πολύ ενεργοβόρο. Ακόμη και με την 4.4 android έκδοση δεν αντέχει πολύ. Το πολύ 2 μέρες μόνο υπο ιδανικές συνθήκες. Αν το δουλεύεις πολύ 1 μέρα.

Φίλοι μου με xiaomi redmi 3 και oukitel 4000 βγάζουν 4+ μέρες με αντίστοιχη μπαταρία...

Για μένα αυτό ήταν το βασικό κριτήριο όταν το πήρα αλλά παρασύρθηκα από τα mah.

 

To xiaomi υπάρχει πλέον και στην Ελλάδα, στα ίδια χρήματα με το lenovo.

 

Στα υπόλοιπα:

Κάμερα κάτω του μετρίου.

Ηχος μέτριος.

Οθόνη μέτρια, σε συνθήκες έντονου φωτισμού δεν βλέπεις τίποτα ενώ έχει και χαμηλό pixel density.

Αρνητικό επίσης ότι δεν έχει updates σε νέες εκδόσεις και ότι και η 5.1 δεν δουλεύει 100%.

 

Στα θετικά του μόνο οι καλές επιδόσεις σε παιχνίδια και η εμφάνιση που εμένα προσωπικά μου αρέσει επειδή είναι τετραγωνισμένο.

 

Η πραγματική του αξία είναι πολύ κάτω από τα 180 που κάνει, πόσο μαλλον από τα 200 που έδωσα.

 

ΥΓ: Εχω επίσης πρόβλημα και όταν φοράω τα polarized γυαλιά ηλία.... γιατί γίνεται τελείως μαύρη η οθόνη του p70.

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το ΛΑΘΟΣ (με έφαγε η περιέργια, καλά να πάθω) να κάνω αναβάθμιση. Υπάρχει επιλογή μεταφοράς εφαρμογών στην sdcard στην 5; Πώς εγκαθιστώ ξανά την 4.4; Edited by tolisB
Link to comment
Share on other sites

Δική μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει το κινητό παρόλο που θεωρητικά έχει καλά χαρακτηριστικά.

 

Μπαταρία 4000mah αλλά πολύ ενεργοβόρο. Ακόμη και με την 4.4 android έκδοση δεν αντέχει πολύ. Το πολύ 2 μέρες μόνο υπο ιδανικές συνθήκες. Αν το δουλεύεις πολύ 1 μέρα.

Φίλοι μου με xiaomi redmi 3 και oukitel 4000 βγάζουν 4+ μέρες με αντίστοιχη μπαταρία...

Για μένα αυτό ήταν το βασικό κριτήριο όταν το πήρα αλλά παρασύρθηκα από τα mah.

 

To xiaomi υπάρχει πλέον και στην Ελλάδα, στα ίδια χρήματα με το lenovo.

 

Στα υπόλοιπα:

Κάμερα κάτω του μετρίου.

Ηχος μέτριος.

Οθόνη μέτρια, σε συνθήκες έντονου φωτισμού δεν βλέπεις τίποτα ενώ έχει και χαμηλό pixel density.

Αρνητικό επίσης ότι δεν έχει updates σε νέες εκδόσεις και ότι και η 5.1 δεν δουλεύει 100%.

 

Στα θετικά του μόνο οι καλές επιδόσεις σε παιχνίδια και η εμφάνιση που εμένα προσωπικά μου αρέσει επειδή είναι τετραγωνισμένο.

 

Η πραγματική του αξία είναι πολύ κάτω από τα 180 που κάνει, πόσο μαλλον από τα 200 που έδωσα.

 

ΥΓ: Εχω επίσης πρόβλημα και όταν φοράω τα polarized γυαλιά ηλία.... γιατί γίνεται τελείως μαύρη η οθόνη του p70.

 

Μόνο αυτό ( Οθόνη μέτρια, σε συνθήκες έντονου φωτισμού δεν βλέπεις τίποτα ) θα σχολιάσω η οθόνη αν βάλεις φουλ φωτεινότητα την κάνεις χρήση για φακό.

Link to comment
Share on other sites

Δική μου άποψη είναι ότι δεν αξίζει το κινητό παρόλο που θεωρητικά έχει καλά χαρακτηριστικά.

 

Μπαταρία 4000mah αλλά πολύ ενεργοβόρο. Ακόμη και με την 4.4 android έκδοση δεν αντέχει πολύ. Το πολύ 2 μέρες μόνο υπο ιδανικές συνθήκες. Αν το δουλεύεις πολύ 1 μέρα.

Φίλοι μου με xiaomi redmi 3 και oukitel 4000 βγάζουν 4+ μέρες με αντίστοιχη μπαταρία...

...

 

Στα υπόλοιπα:

Κάμερα κάτω του μετρίου.

Ηχος μέτριος.

Οθόνη μέτρια, σε συνθήκες έντονου φωτισμού δεν βλέπεις τίποτα ενώ έχει και χαμηλό pixel density.

Αρνητικό επίσης ότι δεν έχει updates σε νέες εκδόσεις και ότι και η 5.1 δεν δουλεύει 100%.

 

...

 

Η πραγματική του αξία είναι πολύ κάτω από τα 180 που κάνει, πόσο μαλλον από τα 200 που έδωσα.

 

ΥΓ: Εχω επίσης πρόβλημα και όταν φοράω τα polarized γυαλιά ηλία.... γιατί γίνεται τελείως μαύρη η οθόνη του p70.

 

Γεια σας παιδιά και πάλι, μετά από διακοπές...

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

 

Αμφισβητώ πως μπορεί να βγάλει μία μπαταρία 4000 mAh σε κινητό, 4+ ημέρες με "δυνατή" χρήση.

Το προηγούμενο κινητό μου (LG L9-II) με 2150 mAh, δεν "άντεχε" 1 ημέρα.

[Να σημειωθεί εδώ πως δεν είμαι ο "μέσος" χρήστης, γιατί αλλάζω ROM σχεδόν κάθε μέρα και "καταστρέφω" την μπαταρία]

 

Η κάμερα είναι σαφέστατα άνω του μετρίου.

Δεν "κλέβει" εδώ η Lenovo, απλά ό,τι παίρνεις αυτό πληρώνεις!

 

Ο ήχος βελτιώνεται αισθητά με αυτό, ακόμη και στη "μανίσια" ROM.

Με άλλες ROM ο ήχος είναι κορυφαίος.

 

Για την οθόνη, απάντησε παραπάνω ο φίλος papg.

Να προσθέσω μόνο ότι το pixel density είναι το ίδιο με το Xiaomi Redmi 3.

[Να σημειώσω εδώ ότι η σύγκριση δεν είναι "σωστή", αφού τα δύο κινητά έχουν διαφορά "ηλικίας" 1 χρόνο]

 

Υποστήριξη από την Lenovo...

 

Προσωπική μου άποψη, σαφώς και αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και πάλι, μετά από διακοπές...

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

 

Αμφισβητώ πως μπορεί να βγάλει μία μπαταρία 4000 mAh σε κινητό, 4+ ημέρες με "δυνατή" χρήση.

Το προηγούμενο κινητό μου (LG L9-II) με 2150 mAh, δεν "άντεχε" 1 ημέρα.

[Να σημειωθεί εδώ πως δεν είμαι ο "μέσος" χρήστης, γιατί αλλάζω ROM σχεδόν κάθε μέρα και "καταστρέφω" την μπαταρία]

 

Η κάμερα είναι σαφέστατα άνω του μετρίου.

Δεν "κλέβει" εδώ η Lenovo, απλά ό,τι παίρνεις αυτό πληρώνεις!

 

Ο ήχος βελτιώνεται αισθητά με αυτό, ακόμη και στη "μανίσια" ROM.

Με άλλες ROM ο ήχος είναι κορυφαίος.

 

Για την οθόνη, απάντησε παραπάνω ο φίλος papg.

Να προσθέσω μόνο ότι το pixel density είναι το ίδιο με το Xiaomi Redmi 3.

[Να σημειώσω εδώ ότι η σύγκριση δεν είναι "σωστή", αφού τα δύο κινητά έχουν διαφορά "ηλικίας" 1 χρόνο]

 

Υποστήριξη από την Lenovo...

 

Προσωπική μου άποψη, σαφώς και αξίζει τα λεφτά του.

Εκτός ότι συμφωνω με το φίλο userxp, να πω επίσης ότι ή κάμερα χωρίς φλας είναι αρκετά καλή και με λίγη καλή θέληση κάτι βγάζει.με μία εφαρμογή σαν την camera 360 ή freedcam έχω τραβήξει αξιοπρεπείς φωτογραφίες.και μπορώ να παραθεσω κιολα. Τώρα στον ήχο όντως δεν μου πολύ αρέσει σαν ενταση, πέρα από τον ήχο κλήσης και το ξυπνητήρι δεν μου χρειάζεται αλλού ομως γιατί χρησιμοποιό ακουστικα για τη μουσική. Αυτά..πάντα φιλικά και την καληνύχτα μου.

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...