Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια η μπαταρια τελικα ποσο σας παει και ποσο χρονο θελει για φουλ φορτιση?

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Φορτώνει σε κάτι λιγότερο απ δυόμιση ώρες, και κρατάει 100%και με άνεση ολόκληρο 24ωρο με μέτρια προς βαριά χρήση, που δεν συνέβαινε με κανένα άλλο κινητό που είχα
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/lenovo-p70-t-4000mah-2-16gb-4g-lte-dual-sim-android-4-4-quad-core-5-0-inch-hd-5-13mp-smartphone.html

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες αυτο δουλευει κανονικα ελλαδα?

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Φορτώνει σε κάτι λιγότερο απ δυόμιση ώρες, και κρατάει 100%και με άνεση ολόκληρο 24ωρο με μέτρια προς βαριά χρήση, που δεν συνέβαινε με κανένα άλλο κινητό που είχα

 

Με άνεση κρατούσε 48ωρο με την μανίσια stock της Lenovo (kitkat 32bit). Μακάρι με τις ρυθμίσεις που μας δίνει ο UserXP να κρατάει και με την miui που απλά δεν υπάρχει σαν rom...

Link to comment
Share on other sites

 

Του λείπει η συχνότητα 800 σε 2G, δεν είδα κάτι άλλο, αλλά ας απαντήσουν οι πιο ειδικοί.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τον kernel σε v13, έκανα ένα twrp backup και προέκυψε... σχεδόν 8GB! Γιατί? :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ύστερα από μερικές ώρες λειτουργίας με 7.3.2 βλέπω ότι πολλές φορές δεν επανέρχεται άμα σβήσει η οθόνη. πάει να ξυπνήσει και δηχνει κατι εντελώς αλλιώτικο απο την δραστηριοτητα που κανει. αν ειμουνα στο youtube για παραδειγμα αυτο δηχνει αλλα πραματα για 1 δευτερο και παλι σβηνει μονο με επανεκηνιση στρωνει. μέχρι στιγμής τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τον kernel σε v13, έκανα ένα twrp backup και προέκυψε... σχεδόν 8GB! Γιατί? :p

 

8GB? Προφανώς όσα έχεις τα "βλέπει" και διπλασιάζει... :p :lol:

Μήπως είναι πρόβλημα της έκδοσης TWRP που έχεις;

[Απλά για ενημέρωση, υπάρχει επιλογή στο TWRP για συμπίεση των backups]

 

 

Καλημέρα, ύστερα από μερικές ώρες λειτουργίας με 7.3.2 βλέπω ότι πολλές φορές δεν επανέρχεται άμα σβήσει η οθόνη. πάει να ξυπνήσει και δηχνει κατι εντελώς αλλιώτικο απο την δραστηριοτητα που κανει. αν ειμουνα στο youtube για παραδειγμα αυτο δηχνει αλλα πραματα για 1 δευτερο και παλι σβηνει μονο με επανεκηνιση στρωνει. μέχρι στιγμής τίποτα άλλο.

 

Δεν το έχω παρατηρήσει. Κανείς άλλος;

 

Νομίζω ότι η πιο δοκιμασμένη και σταθερή ROM είναι η 7.2.2.

Πιθανόν αύριο να ανεβάσω MiUI 8 αρκετά σταθερή για καθημερινή χρήση.

Δεν ξέρω αν θα "ξαναγυρίσω" σε MiUI 7. Θεωρώ ότι έχουμε (MiUI 7) μια πολύ καλή ROM (με τα όποια προβλήματα).

Για τα παιδιά που είχαν θέμα με τα μηνύματα/επαφές και την εμφάνιση του ονόματος, ίσως να αξίζει και μια δοκιμή στη νέα MiUI 8.

 

Καλό είναι τα παιδιά που έβαλαν τις ρυθμίσεις για εξοικονόμηση μπαταρίας, να πουν τις όποιες παρατηρήσεις έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η 7.2.2 νομίζω και εγώ ότι είναι πάρα πολύ σταθερή.

Πάντως η 7.3 σε εμένα αρνείται πεισματικά να μπει :cry::cry:

Έχω προσπαθήσει τουλάχιστον 5 φορές, με όλους τους τρόπους, μόνο το zip, από την αρχή με flashάρισμα, τίποτα. Συνέχεια μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει extract κάποιο αρχείο bin.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Όντως η 7.2.2 νομίζω και εγώ ότι είναι πάρα πολύ σταθερή.

Πάντως η 7.3 σε εμένα αρνείται πεισματικά να μπει :cry::cry:

Έχω προσπαθήσει τουλάχιστον 5 φορές, με όλους τους τρόπους, μόνο το zip, από την αρχή με flashάρισμα, τίποτα. Συνέχεια μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει extract κάποιο αρχείο bin.

 

Μην τη βάζεις (την 7.3.2!) αφού δεν "θέλει" να μπει.

Βάλε την MiUI 8 (ίσως αύριο να ανεβάσω μια πολύ καλή/λειτουργική και ελληνική έκδοση).

Link to comment
Share on other sites

Μην τη βάζεις (την 7.3.2!) αφού δεν "θέλει" να μπει.

Βάλε την MiUI 8 (ίσως αύριο να ανεβάσω μια πολύ καλή/λειτουργική και ελληνική έκδοση).

Σταμάτησα τις προσπάθειες.....

Θα περιμένω για την 8.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μολις έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Το κινητό εδώ και κάνα τέταρτο είναι κολλημένο στο logo της lenovo.Πρρπει να κάνω κάτι ή αργή η εγκατασταση;;. Ευχαριστώ σκ των προτέρων για την οποία βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις "πειράξει" (root, TWRP, ...);

Είναι ακόμη στο boot της Lenovo;

Το είχα κάνει root με το kingroot,πού λειτουργησε για λίγο καιρό και μετά μου ζητούσε να κάνω αναβάθμιση της εφαρμογής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να φταίει.

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο από εγκατάσταση κάποιας ROM από την αρχή (δες εδώ).

Στην ουσία πρέπει να κάνω το πρώτο μέρος των οδηγιών για 32bit και το δεύτερο αν θέλω 64bit;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο μέρος το κάνεις προαιρετικά (το συνιστώ).

Το 2ο μέρος είναι προαπαιτούμενο για κάθε τί που θέλουμε να κάνουμε στο κινητό μας!!! [Είναι προαπαιτούμενο και του 1ου μέρους - οι λόγοι προφανείς]

Μετά θα πας στο 3ο μέρος. Τι ROM θέλεις να βάλεις; 32 ή 64 bit; stock;

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο μέρος το κάνεις προαιρετικά (το συνιστώ).

Το 2ο μέρος είναι προαπαιτούμενο για κάθε τί που θέλουμε να κάνουμε στο κινητό μας!!! [Είναι προαπαιτούμενο και του 1ου μέρους - οι λόγοι προφανείς]

Μετά θα πας στο 3ο μέρος. Τι ROM θέλεις να βάλεις; 32 ή 64 bit; stock;

 

Καταρχιν ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια .

Υπαρχει καποια λινκ με ROM ;(οπως καταλαβαινεις ειναι στο 3ο μερος)

Τι προτεινεις σε σταθεροτητα στα 64 bit ;

 

Ευχαριστω και παλι .

Link to comment
Share on other sites

Η 7.2.2 είναι η πιο δοκιμασμένη και χωρίς προβλήματα, ότι χρειάζεσαι θα το βρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6669574#post6669574

 

Εγώ φοράω την 7.3.2 και είμαι μια χαρά, αλλά κάποιοι άλλοι φίλοι αντιμετώπισαν διάφορα θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Η 7.2.2 είναι η πιο δοκιμασμένη και χωρίς προβλήματα, ότι χρειάζεσαι θα το βρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6669574#post6669574

 

Εγώ φοράω την 7.3.2 και είμαι μια χαρά, αλλά κάποιοι άλλοι φίλοι αντιμετώπισαν διάφορα θέματα...

Έκανα εγκατάσταση της rom για να πάω από 32 bit σε 64. Όλα καλά, άνοιξε. Τώρα πάω να κάνω εγκατάσταση της miui μέσω του recovery.

Πάω wipe και μετά επιλέγω dalvikcache, cache, data, internal storage.

Μετά τι πατάω; fs option;;;

Το πάτησα ήδη να σου πω την αλήθεια και μου έβγαλε file System option are not available for this partition

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας πρόβλημα με τους googlemaps; Σε εμένα κρασάρουν πολύ συχνά ή βγάζουν "ή υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη" και κλείνουν.

 

Εχω android 4.4 και googlemaps με όλα τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αφού πέρασα την ρομ και όλα καλά. Το μόνο θέμα προς το παρών είναι ότι δεν μου αναγνωρίζει το uninstall σαν root το κινητό και δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην sd. Τι μπορεί να φταίει;. Το supersu είναι εγκατεστημενο και ενημερωμένο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...