Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας

 

Εχω αγορασει μια εβδομαδα το τηλεφωνο και εχω καποια θεματα αλλα το κυριοτερο η ενταση του ακουστικου.

 

Ειμαι σε 4.4 και απο τα οσα διαβασα σκοπευω να μεινω σε αυτην.

 

Υπάρχει τρόπος να ανέβει η ενταση του ακουστικου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6566336#post6566336

 

με το μαλακό οι αυξήσεις των τιμών, βλέποντας και κάνοντας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Μου εχουν προκυψει 3 νεες αποριες οποτε θα τις βαλω μαζι να μην δημιουργω μεμονομενα μηνυματα.

 

1) Οταν ειναι σε μαυρη οθονη το τηλεφωνο, αν πατησεις 2 φορες το κεντρικο κουμπι ανοιγει την καμερα και τραβαει 6 συνεχομενα καρε. Πως μπορει να αλλαξει αυτη η επιλογη ?

 

2) σε καθε επανεκκινηση αναγνωριζει πως δεν του εχω βαλει 2η sim και μου βγαζει ειδοποιηση. Υπαρχει τροπος να σταματησει να την βγαζει? Δεν εχω καταφερει να βρω κατι στο menu

 

3) Εχει καποιο ζορι με τις εφαρμογες που εμφανιζουν ειδοποιησεις οταν ειναι κλειδωμενο ? Δοκιμασα την NoLed η οποια δεν αφηνε το τηλεφωνο να κλεισει την οθονη, εμενε διαρκως αναμενη απο καποια στιγμη και μετα, και μια δευτερη εφαρμογη που λεγεται iLed η οποια δουλευει για ενα χ χρονικο διαστημα και μετα σταματαει να εμφανιζει τις ειδοποιησεις.

 

Σας λεει κατι η περιγραφη?

Link to comment
Share on other sites

1) Ρυθμίσεις>σερνεις με το δάκτυλο σου προς τ'αριστερα κι'εμφανιζεται νέο μενού(άτομα)>επιλεγεις λειτουργία μαύρης οθόνης και ξετικαρεις τη ρυθμιση αυτόματη ληψη φωτογρ.....2)Δεν βρήκα κάποια ρύθμιση που να απενεργοποιεί την ειδοποίηση για τη δεύτερη sim. 3) Με το led δεν έχω ασχοληθει,το μόνο που γνωρίζω είναι ότι σε ειδοποιεί μόνο για κλήσεις ή μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου εχει αλαξει εδω και 10 ημερες περιπου αλλα και στο lenovo a 5000 της γυναικας μου, δεν ξερω τι παιζει!
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τη γραμματοσειρά που εχει γίνει λίγο πιο εντονη κ σε ζαλιζει οταν γραφεις/διαβαζεις,εχει χάσει σήμερα 3-4 φορες την ωρα...

Τι επαθε πάλι, περιοδο έχει?

Link to comment
Share on other sites

MIUI 7 Android 5.0 - x64 (v7.3.2 stable) Ελληνική ROM -- Lenovo P70-A

>>> Download Link για MIUI 7 Android 5.0 - x64 (v7.3.2 stable) Ελληνική ROM.

Πολλά ευχαριστώ στον Easyloy

Source: MultiROM

 

 

Οδηγίες εγκατάστασης

Δείτε εδώ

 

Extra - Σχόλια

  • Ελληνικό & Αγγλικό αλφάβητο στις επαφές v2 - MIUI Android 5.0 - x64 (v7.3.2) -- Επιστροφή πίσω (όπως ήταν)
  • Dolby atmos - για περισσότερο/πλουσιότερο ήχο - Ο ήχος εδώ είναι πολύ-πολύ καλός.
  • 160 χαρακτήρες στα μηνύματα SMS.
  • Πολλά extra στη Κάμερα (3 επιλογές HDR [ότι κι αν σημαίνει αυτό], fish eye, κάτι με το focus).
  • extra στις Ρυθμίσεις.
  • Έχω προσθέσει σε αυτή την έκδοση και ένα feature από το MiUI 8, το "Βοηθός Αφής" (θα το βρείτε στις Ρυθμίσεις - "Πρόσθετες ρυθμίσεις")
  • ΠΡΟΣΟΧΗ με την εφαρμογή Καθαρισμός στο "Κέντρο ελέγχου". Είναι ρυθμισμένη να "καθαρίζει" αυτόματα. Προτείνω να απενεργοποιήσετε το αυτόματο.
    Πιθανόν να σβήσει αρχεία που θέλετε. ΣΒΗΝΕΙ/ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ (κάνει DELETE) τα TWRP backup σας!!!
  • Double tap 2 wake - Διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση -- Ενσωματωμένο στις Ρυθμίσεις - Οθόνη.
  • Xposed - ΜΟΝΟ για MiUI - Android 5.0.x - 64 bit - [Δεν το τσέκαρα, κάντε το εσείς]

 

Η ROM είναι πολύ σταθερή και λειτουργική. Είναι η τελευταία stable ROM για το MiUI 7 - η επόμενη έκδοση θα είναι MiUI 8 (android 6).

Η διαχείριση μνήμης είναι καλύτερη ακόμη κι από την (σχεδόν άριστη) 7.2.2.

Τα υπόλοιπα patches έρχονται...

Link to comment
Share on other sites

MIUI 7 Android 5.0 - x64 (v7.3.2 stable) Ελληνική ROM -- Lenovo P70-A

 

Η ROM είναι πολύ σταθερή και λειτουργική. Είναι η τελευταία stable ROM για το MiUI 7 - η επόμενη έκδοση θα είναι MiUI 8 (android 6).

Η διαχείριση μνήμης είναι καλύτερη ακόμη κι από την (σχεδόν άριστη) 7.2.2.

Τα υπόλοιπα patches έρχονται...

 

Ανυπομονούμε λέω αύριο μεθαύριο που θα ξελασκάρω να τη δοκιμάσω. Διορθώνει το θέμα με τα μηνύματα που δεν ήξερες ποιος το έστειλε; Ευχαριστούμε που μας κρατάς Update.

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονούμε λέω αύριο μεθαύριο που θα ξελασκάρω να τη δοκιμάσω. Διορθώνει το θέμα με τα μηνύματα που δεν ήξερες ποιος το έστειλε; Ευχαριστούμε που μας κρατάς Update.

 

Αυτό με τα μηνύματα, δεν το έχω και η αλήθεια είναι ότι δεν το είδα... όπως είχα υποσχεθεί :O.

Ποιες επαφές έχεις επιλέξει για εμφάνιση;

Μήπως πρέπει να αποθηκεύσεις το νούμερο των επαφών, όπως ακριβώς εμφανίζεται στο μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μηνύματα, δεν το έχω και η αλήθεια είναι ότι δεν το είδα... όπως είχα υποσχεθεί :O.

Ποιες επαφές έχεις επιλέξει για εμφάνιση;

Μήπως πρέπει να αποθηκεύσεις το νούμερο των επαφών, όπως ακριβώς εμφανίζεται στο μήνυμα;

 

Όπως και να αποθήκευσεις τα νούμερα το κάνει αλλά όχι σε όλα.....

Επίσης παρατήρησα εδώ και 1 εβδομάδα που αναγκάζομαι να συνδέω ακουστικά ότι παρουσιάζεται πολύ συχνά το bug με την οθόνη κατά την διάρκεια κλήσης που δεν μπορείς να τερματίσεις την κλήση.

Μόλις μπορέσω θα δοκιμάσω και εγώ την νέα rom.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη δεν το εχω, ούτε το είχα με καμία έκδοση...το μύνημα άμα θύμιζε κάτι ο αριθμός και άνοιγμα την επαφη τότε το έδειχνε. Λολ

Αυτό το διάστημα δεν το χρησιμοποιω και πάση δυναμη δεν ξέρω αν παιζει ρόλο. Ένα καθάρισμα τις cache έκανα όλο αυτόν το καιρό γιατί έκανε κάτι περίεργα και αυτό είναι ολο.

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με τα μηνύματα δοκιμάστε κι αυτό:

Αποθηκεύστε, για τα 5-10 άτομα που έχετε επικοινωνία μέσω SMS, το τηλέφωνό τους και με τις δύο μορφές (εννοώ με το +30 μπροστά και χωρίς αυτό).

[Όχι και ό,τι καλύτερο, αλλά δοκιμάστε το]

 

Τώρα για την οθόνη που τερματίζεις την κλήση. Εννοείτε αυτό που λέει εδώ ο φίλος fufutos;

Αν ναι, δείτε κι αυτά:

Πάτε στο Τηλέφωνο (για να κάνουμε κλήση) - Ρυθμίσεις (το πάνω δεξιά κουμπάκι) - Ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων - Αισθητήρας εγγύτητας.

Πάτε Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα - Το κουμπί λειτουργίας τερματίζει τη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με τα μηνύματα δοκιμάστε κι αυτό:

Αποθηκεύστε, για τα 5-10 άτομα που έχετε επικοινωνία μέσω SMS, το τηλέφωνό τους και με τις δύο μορφές (εννοώ με το +30 μπροστά και χωρίς αυτό).

[Όχι και ό,τι καλύτερο, αλλά δοκιμάστε το]

 

Τώρα για την οθόνη που τερματίζεις την κλήση. Εννοείτε αυτό που λέει εδώ ο φίλος fufutos;

Αν ναι, δείτε κι αυτά:

Πάτε στο Τηλέφωνο (για να κάνουμε κλήση) - Ρυθμίσεις (το πάνω δεξιά κουμπάκι) - Ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων - Αισθητήρας εγγύτητας.

Πάτε Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Προσβασιμότητα - Το κουμπί λειτουργίας τερματίζει τη κλήση.

 

Όχι δεν εννοώ αυτό.Η οθόνη δουλεύει κανονικά αλλά το κόκκινο πλήκτρο τερματισμού της κλήσης δεν κάνει τίποτα.Άν πατήσω το power και σβήσει η οθόνη μια φορά και ξανανάψει τότε τερματίζεται η κλήση απο το κόκκινο κουμπί.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μηνύματα, δεν το έχω και η αλήθεια είναι ότι δεν το είδα... όπως είχα υποσχεθεί :O.

Ποιες επαφές έχεις επιλέξει για εμφάνιση;

google φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

google φιλε μου.

 

Είτε google,είτε από τηλέφωνο,είτε από κάρτα sim το κάνει.

Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει με όλες τις επαφές αλλά ούτε και με συγκεκριμένες δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

Έχω αλλάξει τα νούμερα ,είτε +30,είτε κανονικά,είτε με κενό,χωρίς κενό.

Edited by leon
ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικ το Dolby atmos δεν κατεβαίνει - με παραπέμπει στο google drive. Αν είναι ίδιο με την προηγούμενη έκδοση ή ενσωματωμένο είμαι εντάξει.

 

Το ΣΚ θα την δοκιμάσω. Ευχαριστούμε για την δουλειά που ρίχνεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Είτε google,είτε από τηλέφωνο,είτε από κάρτα sim το κάνει.

Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει με όλες τις επαφές αλλά ούτε και με συγκεκριμένες δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

Έχω αλλάξει τα νούμερα ,είτε +30,είτε κανονικά,είτε με κενό,χωρίς κενό.

 

Από φίλο που έχει xiaomi mi4 έμαθα ότι και σε αυτόν το κάνει οπότε ίσως είναι θέμα του λειτουργικού?

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Απ'το e-shop το εχω αγοράσει, δεν υποστηρίζει NFC, τι άλλο να σου πω φίλε μου ψαξε....

 

δεν υποστηρίζει.

 

Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις σας. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...