Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Για το dolby: θέλει προσοχή στην ρύθμιση -> επιλογές για προγραμματιστές->ξετσεκάρουμε την επιλογή "χρήση nuplayer" (στο δικό μου ήταν τσεκαρισμένο).

 

- Έβαλα και το τελευταίο fix για ξεχωριστή ρύθμιση έντασης ήχου κλήσεων - ειδοποιήσεων, πολύ καλή φάση γιατί λόγω δουλειάς τις κλήσεις τις έχω σχεδόν τέρμα και όταν λάμβανα mail ή sms τρόμαζα :-D . Και τα gestures δεν είναι άσχημα... Πάω για twrp backup, μάλλον θα μείνω καιρό εδώ αν δεν μας καταπλήξει ο φίλος UserXP!

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλό μεσημέρι σε όλους.

Θα ήθελα μια βοήθεια από τους γνώστες εδώγια ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Έχω πάρει 2 θήκες "s view flip cover" για προστασία του τηλεφώνου.

Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής: κατέβασα διάφορα προγράμματα για να ανοίγει η οθόνη μόλις ανοίγω το πορτάκι της θήκης.

Κάποια από αυτά δεν δουλέύουν σωστά και κάποια ναι.

Όταν κλείνω το καπάκι της θήκης και το καπάκι φτάνει λίγο πριν ακουμπήσει την οθόνη ο αισθητήρας διαβάζει κανονικά το καπάκι και δουλεύει το πρόγραμμα.Μόλις το καπάκι κλείσει όμως τελείως η οθόνη ξανα ανάβει.

Αν κάνω την ίδια κίνηση και κλέισω τον αισθητήρα με το δάχτυλό μου ή κάποιο άλλο αντικείμενο το πρόγραμμα δουλεύει σωστά και η οθόνη σβήνει.

Είναι αρκετά περίεργο....και έλεγα μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω.

Επίσης έχω δει σε ελληνική rom για xiaomi mi4i ότι έχει στο μενού ρύθμιση για flip cover case και έλεγα μήπως μπορεί να μπεί και στο μενού των δικών μας rom μιας και είναι και αυτές της xiaomi.

Ευχαριστώ.

Υ.Γ...Εδώ και 5 μέρες με την 7.2.2 όλα άψογα.

 

Οκ κοίταξε το....... Ελπίζω πολύ ώστε να το λύσεις :rolleyes::rolleyes:

 

Ποια είναι η εφαρμογή που

"Όταν κλείνω το καπάκι της θήκης και το καπάκι φτάνει λίγο πριν ακουμπήσει την οθόνη ο αισθητήρας διαβάζει κανονικά το καπάκι και δουλεύει το πρόγραμμα.Μόλις το καπάκι κλείσει όμως τελείως η οθόνη ξανα ανάβει."

 

Ξέρει κανείς πώς (με τί) μπορώ να προσομοιώσω το κάλυμμα/καπάκι από cover (εννοώ ένα κομμάτι χαρτί, πανί, ...); Οτιδήποτε κι αν είναι, είναι το ίδιο;

 

 

Καλησπέρα. Ύστερα από αρκετό καιρό με την 7.2.1 και κανένα πρόβλημα, είπα να δοκιμάσω την αναβάθμιση να δω μιας και είχε καλές κριτικές. Δεν ξέρω ρε παιδιά εσείς αλλά στη δικη μου περίπτωση ο ήχος είναι χειρότερος από οποιαδήποτε άλλη εκδοση. με τα ακουστικά ακούω με το ζόρι, ηχείο ίσα που ακούγετε. έχετε καμιά παρομια εμπειρία η μόνο σε μένα;

μιλαμε παντα για μουσικη στην ομιλια δεν το εχω δοκιμασει καλα.

 

edit: Στην ομιλια σκοτωνει, κλασεις ανωτερο.

edit2: Καλα για την μουσικη δεν γινετε κατι;

 

Θα πας και EngeneerMode - Hardware testing - Audio

Εκεί, ανέβασε το Max στα 4 πρώτα. Με ΜΙΚΡΑ βήματα, ιδίως όπου οι τιμές είναι πολύ κάτω του 255.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η εφαρμογή που

"Όταν κλείνω το καπάκι της θήκης και το καπάκι φτάνει λίγο πριν ακουμπήσει την οθόνη ο αισθητήρας διαβάζει κανονικά το καπάκι και δουλεύει το πρόγραμμα.Μόλις το καπάκι κλείσει όμως τελείως η οθόνη ξανα ανάβει."

 

Ξέρει κανείς πώς (με τί) μπορώ να προσομοιώσω το κάλυμμα/καπάκι από cover (εννοώ ένα κομμάτι χαρτί, πανί, ...); Οτιδήποτε κι αν είναι, είναι το ίδιο

 

 

 

 

Θα πας και EngeneerMode - Hardware testing - Audio

Εκεί, ανέβασε το Max στα 4 πρώτα. Με ΜΙΚΡΑ βήματα, ιδίως όπου οι τιμές είναι πολύ κάτω του 255.

 

 

Λοιπόν οι εφαρμογές που δοκίμασα είναι :s view lite,s view plus,easy smart cover,s view call όλες απο το play store.

Δοκίμασα και με ένα κομμάτι χαρτί (από διαφημιστικό φυλλάδιο) διπλωμένο σαν την θήκη και δουλεύουν κανονικά.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το υλικό των θηκών αλλά δεν νομίζω.

Edited by leon
ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Lenovo P70A -- AOSP - Android 6.0

Απ' ευθείας link

 

 

Lenovo P70A -- VDT 1617DEV - Android 6.0

Απ' ευθείας link

Υπάρχουν πράγματα που δεν δουλεύουν.

Δοκιμάζω τώρα...

 

Δεν δουλεύει η μπροστινή κάμερα.

Χάθηκε η TWRP recovery που είχα.

Οκ WiFi

Οκ τηλ.

Οκ ραδιόφωνο.

Μόνο Αγγλικά.

Η μνήμη πάει καλά (αν και δεν μπόρεσα να βρω πως βρίσκεις τον task manager με χρήση κουμπιών - μόνο μέσω του μενού Ρυθμίσεις)

Κάτι είπαν οι Ρώσοι για την εξωτερική(???) κάρτα (μνήμης).

Ξαναβάζω TWRP και ξανακάνω εγκατάσταση.

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Η 7.2.2 πάει άψογα, οπότε μόνο αν μας πεις καταπληκτικά πράγματα για τις τελευταίες θα "ψηθώ"... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η 7.2.2 πάει σχεδόν άψογα.

Παρατήρησα ότι όταν λαμβάνω sms ενώ αυτός που μου το στέλνει υπάρχει στις επαφές μου, δεν μου εμφανίζεται το όνομά του αλλά το τηλέφωνο του με αποτέλεσμα να μην ξέρω ποιος είναι και αναγκάζομαι να κάνω κλήση για να δω ποιος είναι. Το περίεργο είναι ότι δεν το κάνει σε όλες τις επαφές μου!!

Βλέπω δουλίτσα πασχαλιάτικα..........

Εύχομαι σε όλους καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.

Edited by leon
ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Η 7.2.2 πάει άψογα, οπότε μόνο αν μας πεις καταπληκτικά πράγματα για τις τελευταίες θα "ψηθώ"... :lol:

Ομοίως, αν και το θέμα μετά σμσ το έχω και γω. καμια φωρα χαλάει λίγο ή ένταση και από κει που δουλεύει καλά παραμορφώνει και μόνο με επανεκκίνηση διορθωνετε.

 

Θα πας και EngeneerMode - Hardware testing - Audio

Εκεί, ανέβασε το Max στα 4 πρώτα. Με ΜΙΚΡΑ βήματα, ιδίως όπου οι τιμές είναι πολύ κάτω του 255.

Ευχαριστώ για τα tip του ηχου θα κοιτάξω μάλλον αύριο, αν δλδ δεν μας ετοιμάζεις καμιά άλλη έκδοση έκπληξη.

Android 6 καλά το είδα; no comment.

 

Χρίστος Ανέστη και Χρόνια πολλά εύχομαι σε ολους.

 

Στάλθηκε από το P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και Χρόνια Πολλά.

 

Επιστροφή πίσω μετά από κραιπάλη!

Δεν δοκίμασα πολύ τις εκδόσεις 6.0.

Η Vibe 3.5 μου φάνηκε πολύ καλή (αν και αυτή είχε κάποιο bug με τα SMS).

Για την ώρα, στις εκδόσεις 6.0, δεν δουλεύει η μπροστινή κάμερα και δεν βλέπει την εσωτερική μνήμη (δεν ξέρω αν είναι "χαρακτηριστικό" της Marshmallow).

Θέλει χρόνο ακόμη για να διορθωθούν τα bugs... Δεν ξέρω αν θα φτάσουν το επίπεδο MiUI v7, αλλά σίγουρα δίνουν άλλη ώθηση και πολύ μεγαλύτερη ποικιλία ROMs στο κινητό μας.

Επίσης και ενδεχόμενες αναβαθμίσεις του MiUI στο android 6.0 θα μπορούν πια να υποστηριχθούν. Ομολογώ ότι δεν περίμενα να δω Marshmallow στο κινητό μας και μάλιστα τόσο λειτουργικό (τα bugs που υπάρχουν είναι μικρά και γενικά το λειτουργικό είναι σταθερό).

 

Αυτό με τα SMS που δεν εμφανίζεται το όνομα, νομίζω έχει να κάνει με τη μορφή του αριθμού.

Εννοώ ότι αν αποθηκεύσετε το νούμερο στην πλήρη μορφή του +30... δεν θα έχετε το πρόβλημα.

 

EDIT

Αυτό με την ένταση που λέει ο φίλος IceGtx δεν το έχω παρατηρήσει. Το έχει κανείς άλλος;

 

 

Καλησπέρα, μπορεί μήπως κάποιος να ανεβάσει ένα λινκ για την TWRP 3.0.2.0 x64 από το ρώσικο γιατί δεν;

 

TWRP 3.0.2.0 x64 by jemmini

Είναι μόνο το recovery.img

 

Lenovo_P70-A_TWRP_3.0.0.0_arm64_by_Tanakit

Εγκατάσταση μέσω TWRP ή/και μέσω flash tool.

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν έχω την twrp custom recovery, γίνεται να κάνω την ota αναβάθμιση από 4.4 σε lollipop ; Θέλω να την δω κι αυτή πριν πάω σε 64μπιτ Ρομ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν έχω την twrp custom recovery, γίνεται να κάνω την ota αναβάθμιση από 4.4 σε lollipop ; Θέλω να την δω κι αυτή πριν πάω σε 64μπιτ Ρομ

 

ΟΧΙ

 

Πρέπει να βάλεις την "μανίσια" recovery.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αυτες οι ρομ κανουν και για τη εκδοση 2/16 ; σκεφτομαι να το παρω για τη κορη μου. αξιζει τα λεφτα του;

κοιταω αυτο και το χιαομι redmi 3.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αυτες οι ρομ κανουν και για τη εκδοση 2/16 ; σκεφτομαι να το παρω για τη κορη μου. αξιζει τα λεφτα του;

κοιταω αυτο και το χιαομι redmi 3.

 

Όλες οι ROM εδώ είναι για το P70A (το "ευρωπαϊκό" 2RAM/16ROM) και όχι για το P70t (ασχέτως αν έτσι λέει ο τίτλος του topic)

Τα λεφτά του σίγουρα τα αξίζει και με το παραπάνω

 

Εδώ η σύγκριση των δύο που αναφέρεις.

 

Το redmi είναι πιο καινούργιο, λίγο πιο ακριβό (όσο είδα στο skroutz), λίγο μικρότερο σε επιδόσεις.

Δεν βρήκα βιντεάκι με τα δύο δίπλα-δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι σε αυτο http://www.vickmall.com/lenovo-p70-t-4000mah-2-16gb-4g-lte-dual-sim-android-4-4-quad-core-5-0-inch-hd-5-13mp-smartphone.html. βασικα απο εκει θα γινει η αγορα
Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι σε αυτο http://www.vickmall.com/lenovo-p70-t-4000mah-2-16gb-4g-lte-dual-sim-android-4-4-quad-core-5-0-inch-hd-5-13mp-smartphone.html. βασικα απο εκει θα γινει η αγορα

 

Όχι, αυτές οι ROM δεν είναι για το κινητό που αναφέρεις.

Κάποιος φίλος νομίζω είχε το P70t. Ίσως αυτός μπορεί να σου δώσει παραπάνω πληροφορίες.

 

 

EDIT

@leon

Πριν το Πάσχα είχα δοκιμάσει να "διορθώσω" το smartcover, χωρίς όμως επιτυχία... :(

Πιθανόν να ξαναδοκιμάσω μετά από τα τεστ στο Android 6.0.

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτές οι ROM δεν είναι για το κινητό που αναφέρεις.

Κάποιος φίλος νομίζω είχε το P70t. Ίσως αυτός μπορεί να σου δώσει παραπάνω πληροφορίες.

 

 

EDIT

@leon

Πριν το Πάσχα είχα δοκιμάσει να "διορθώσω" το smartcover, χωρίς όμως επιτυχία... :(

Πιθανόν να ξαναδοκιμάσω μετά από τα τεστ στο Android 6.0.

 

Οκ. Ευχαριστώ για την προσπάθεια. Εκνευρίστικα και εγώ και το έβγαλα......

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι σε αυτο http://www.vickmall.com/lenovo-p70-t-4000mah-2-16gb-4g-lte-dual-sim-android-4-4-quad-core-5-0-inch-hd-5-13mp-smartphone.html. βασικα απο εκει θα γινει η αγορα

 

Το xiaomi πάρε.

Το p70 για το οποίο μιλάμε εδώ μέσα δεν κυκλοφορεί στην κινεζική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1.3......

 

Προσπαθησα να κανω wifi tethering. το αποτελεσμα είναι οτι ναι μεν συνδεονται σαν συσκευες στο δικτυο του κινητου, αλλα δεν μπαινει ουτε ο υπολογιστης ουτε το αλλο κινητο στο internet με τον browser. Δοκιμασα να αλλαξω browser χωρις αποτελεσμα, αλλα ο υπολογιστης βγαζει ενα μυνημα για το dns (αν σας λεει κατι αυτο..). Δεν εχω χρησιμοποιησει καποιο adblock προγραμμα. Σε εσας λειτουργει? Καποια ιδεα για να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1.3......

 

Προσπαθησα να κανω wifi tethering. το αποτελεσμα είναι οτι ναι μεν συνδεονται σαν συσκευες στο δικτυο του κινητου, αλλα δεν μπαινει ουτε ο υπολογιστης ουτε το αλλο κινητο στο internet με τον browser. Δοκιμασα να αλλαξω browser χωρις αποτελεσμα, αλλα ο υπολογιστης βγαζει ενα μυνημα για το dns (αν σας λεει κατι αυτο..). Δεν εχω χρησιμοποιησει καποιο adblock προγραμμα. Σε εσας λειτουργει? Καποια ιδεα για να κανω κατι?

 

Δεν το κατέχω πολύ το θέμα, αλλά θα το δω λίγο το απόγευμα.

Μήπως κάποιος με 7.2.2 μπορεί να το τσεκάρει;

 

 

Κάποιος φίλος εδώ, είχε ζητήσει με την ανακίνηση (shake) να κλείνει η οθόνη. Το πήγα λίγο παραπάνω κι έτσι:

 

=== Μόνο για MiUI v7.2.2 ===

Χειρονομίες ανακίνησης (shake gestures)

Ρυθμίσεις - Οθόνη - Χειρονομίες ανακίνησης - [2 επιλογές] Καθαρισμός RAM ή Κλείδωμα οθόνης

 

Αυτό το patch περιέχει όλα τα άλλα gestures που αναφέρω σε αυτό το post.

[Έχω κάνει κι ένα lifting στις επιλογές για την Οθόνη]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατέχω πολύ το θέμα, αλλά θα το δω λίγο το απόγευμα.

Μήπως κάποιος με 7.2.2 μπορεί να το τσεκάρει;

 

 

Κάποιος φίλος εδώ, είχε ζητήσει με την ανακίνηση (shake) να κλείνει η οθόνη. Το πήγα λίγο παραπάνω κι έτσι:

 

=== Μόνο για MiUI v7.2.2 ===

Χειρονομίες ανακίνησης (shake gestures)

Ρυθμίσεις - Οθόνη - Χειρονομίες ανακίνησης - [2 επιλογές] Καθαρισμός RAM ή Κλείδωμα οθόνης

 

Αυτό το patch περιέχει όλα τα άλλα gestures που αναφέρω σε αυτό το post.

[Έχω κάνει κι ένα lifting στις επιλογές για την Οθόνη]

 

Καλημέρα. Δοκίμασα στην 7.2.2 να συνδέσω άλλη συσκευή στο Internet με hotspot . Μέσω WiFi δεν ανοίγει σελίδες..... μέσω data ανοίγει κανονικά.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Eδώ και αρκετό καιρό μία stock συσκευή με Lolipop σβήνει γύρω στις 13:00 χωρίς να χρησιμοποιηθεί καθόλου.

Η Νο#1 υπεύθυνη εφαρμογή/υπηρεσία για την κατανάλωση είναι το Phone Idle, συνήθως με ποσοστό μεγαλύτερο του 40%.

 

Δοκίμασα σαν πρώτη λύση να μπω στο recovery και να κάνω battery stats reset (αν και υπάρχουν άρθρα που αναφέρουν ότι είναι μύθος πως βοηθάει κάτι τέτοιο), αλλά δεν υπάρχει καμία επιλογή μέσα σ' αυτό.

 

 

Yπάρχει κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1.3......

 

Προσπαθησα να κανω wifi tethering. το αποτελεσμα είναι οτι ναι μεν συνδεονται σαν συσκευες στο δικτυο του κινητου, αλλα δεν μπαινει ουτε ο υπολογιστης ουτε το αλλο κινητο στο internet με τον browser. Δοκιμασα να αλλαξω browser χωρις αποτελεσμα, αλλα ο υπολογιστης βγαζει ενα μυνημα για το dns (αν σας λεει κατι αυτο..). Δεν εχω χρησιμοποιησει καποιο adblock προγραμμα. Σε εσας λειτουργει? Καποια ιδεα για να κανω κατι?

 

Καλημέρα. Δοκίμασα στην 7.2.2 να συνδέσω άλλη συσκευή στο Internet με hotspot . Μέσω WiFi δεν ανοίγει σελίδες..... μέσω data ανοίγει κανονικά.

 

Λοιπόν το δοκίμασα κι εγώ το hotspot μαζί με ένα άλλο Lenovo P1m (stock lollipop).

Και τα δύο κινητά, όταν ενεργοποιούσα το wifi hotspot, αποσυνδέονταν από το wifi του σπιτιού (το wifi έκλεινε).

Το άλλο κινητό μπορούσε να συνδεθεί στο κινητό-hotspot χωρίς φυσικά πρόσβαση στο Internet, για κανένα από τα δύο κινητά.

Συμπεραίνω λοιπόν ότι το wifi hotspot δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μεταφορά από άλλο wifi, αλλά μόνο για data.

[Κάποιος πιο ειδικός ίσως μας διαφωτίσει]

 

 

Eδώ και αρκετό καιρό μία stock συσκευή με Lolipop σβήνει γύρω στις 13:00 χωρίς να χρησιμοποιηθεί καθόλου.

Η Νο#1 υπεύθυνη εφαρμογή/υπηρεσία για την κατανάλωση είναι το Phone Idle, συνήθως με ποσοστό μεγαλύτερο του 40%.

 

Δοκίμασα σαν πρώτη λύση να μπω στο recovery και να κάνω battery stats reset (αν και υπάρχουν άρθρα που αναφέρουν ότι είναι μύθος πως βοηθάει κάτι τέτοιο), αλλά δεν υπάρχει καμία επιλογή μέσα σ' αυτό.

 

 

Yπάρχει κάποιος άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ένα πρώτο βήμα είναι να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας (κάπως έτσι), εκεί που το κινητό ενεργοποιεί μόνο τα βασικά για τη λειτουργία του (νομίζω υπάρχει τέτοια επιλογή στην stock lollipop στο μενού Μπαταρία).

Επίσης (σε δεύτερο βήμα) μπορεί να αφαιρεθεί η κάρτα SD, μήπως και ο mediascanner "προσπαθεί" να διαβάσει αποτυχημένα κάποιο/α αρχείο/α media.

  • Αν δεις διαφορά στη μπαταρία, κάποιος/κάτι την καταναλώνει - συνεχίζεις το ψάξιμο και βρίσκεις ποια εφαρμογή/υπηρεσία "φταίει".
  • Αν όχι, είναι εφαρμογή/υπηρεσία από τις βασικές στη λειτουργία του κινητού ή και το ίδιο το λειτουργικό (η "εύκολη" λύση εδώ είναι αναβάθμιση)

 

Δεν νομίζω ότι το battery stats reset θα βοηθήσει.

Ίσως περισσότερο βοηθήσει ένα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το τελευταίο fix, δουλεύει μια χαρά - εννοείται ότι προτίμησα τον καθαρισμό μνήμης. Επιβεβαιώνω ότι το wifi tethering με 3G παίζει κανονικότατα, συνδεόμουν σχεδόν μια εβδομάδα με υπολογιστή και ταμπλέτα. Μέσω wifi δεν έχω δοκιμάσει - και επίσης δεν καταλαβαίνω τι χρειάζεται, γιατί να μην συνδεθείς κατ' ευθείαν? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτό εννοώ! Το κινητο δεν δίνει τα δεδομένα 3g στις αλλες συσκευές παροτι οτι έχουν συνδεθει με WiFi tethering! Ο browser των άλλων συσκευων δεν ανοίγει τις ιστοσελίδες! Κατι (κάποια ρύθμιση ή κάποιο πρόγραμμα) μου το μπλοκάρει!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το τελευταίο fix, δουλεύει μια χαρά - εννοείται ότι προτίμησα τον καθαρισμό μνήμης. Επιβεβαιώνω ότι το wifi tethering με 3G παίζει κανονικότατα, συνδεόμουν σχεδόν μια εβδομάδα με υπολογιστή και ταμπλέτα. Μέσω wifi δεν έχω δοκιμάσει - και επίσης δεν καταλαβαίνω τι χρειάζεται, γιατί να μην συνδεθείς κατ' ευθείαν? :confused:

 

Καλά, ο καθαρισμός μνήμης με ανακίνηση νομίζω είναι "γοητευτικός"!

 

Hotspot μέσω wifi δεν έχει κάποιο νόημα. Εκτός ίσως αν θέλεις να "μεγαλώσεις" την εμβέλεια του σήματος από το wifi.

Δεν νομίζω όμως ότι αυτό είναι δυνατό.

 

 

Και εγω αυτό εννοώ! Το κινητο δεν δίνει τα δεδομένα 3g στις αλλες συσκευές παροτι οτι έχουν συνδεθει με WiFi tethering! Ο browser των άλλων συσκευων δεν ανοίγει τις ιστοσελίδες! Κατι (κάποια ρύθμιση ή κάποιο πρόγραμμα) μου το μπλοκάρει!

 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην 7.1.3; Κάποιος άλλος με 7.1.3 να επιβεβαιώσει;

Αν δεν το καταφέρεις και χρειάζεσαι hotspot, προτείνω να πας σε 7.2.2. Δοκίμασε χωρίς να κάνεις wipe data και internal (οι εφαρμογές σου θα μείνουν απείραχτες).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...