Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις ειδοποιήσεις στις εφαρμογές, τσέκαρε τα "Δικαιώματα" των εφαρμογών στο "Κέντρο Ασφάλειας". Επίσης, πάνε στις Ρυθμίσεις - Μπάρα ειδοποιήσεων - Ειδοποιήσεις εφαρμογών.

 

Να χρησιμοποιείς την εφαρμογή Ρυθμίσεις του συστήματος (MiUI) - Υπάρχουν κι "άλλες" Ρυθμίσεις...

Ο μανίσιος launcher έχει στα widgets "Εναλλαγές" (switches) και Επιλογές (για να ανοίγεις με ένα "κουμπάκι" αυτό που θέλεις).

Δες αν ο Nova υποστηρίζει κάτι από αυτά (εννοώ μέσω του μανίσιου launcher).

Σε κάθε περίπτωση, εφαρμογές όπως το QuickShortcutMaker σου δίνουν πρόσβαση (δημιουργούν "κουμπάκια") σε όλες τις activities στο σύστημα.

 

Για το Dolby audio, με ένα σκέτο "σταμάτησε να λειτουργεί" δεν μπορώ να σου πω τίποτε. Δοκίμασε να το ξανά βάλεις από link παραπάνω.

 

 

Ta Wipe (στο TWRP) ΠΡΕΠΕΙ να τα κάνεις για να είσαι σίγουρος ότι η καινούργια εγκατάσταση θα είναι "καθαρή".

 

Το Dolby τώρα μετά από όλα αυτά δουλεύει.

Τα υπόλοιπα μόλις βρω χρόνο θα τα κοιτάξω. Πάντως στα δικαιώματα τα έχω τσεκάρει.

Την εφαρμογή" ρυθμίσεις του συστήματος MiUI "δεν βρίσκω....

Τα wipe τα κάνω αλλά μετά όταν πατάω reboot μου λέει" no OS installed "....

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mήπως γνωρίζει κάποιος σε ποιο μενού ορίζουμε να δείχνει τη φώτο του καλούντος

Επισεις βγάζει μήνυμα ενημέρωσης σε 7.1.4.0LH ΄τι κάνουμε

ευχαριστώ

Μανώλης

 

Η φώτο νομίζω ότι εμφανίζεται από μόνη της... δεν ξέρω αν υπάρχει επιλογή.

Όχι, δεν ενημερώνουμε με νέες εκδόσεις (δεν ισχύουν για το P70-A - κλείσε το update).

 

 

Το Dolby τώρα μετά από όλα αυτά δουλεύει.

Τα υπόλοιπα μόλις βρω χρόνο θα τα κοιτάξω. Πάντως στα δικαιώματα τα έχω τσεκάρει.

Την εφαρμογή" ρυθμίσεις του συστήματος MiUI "δεν βρίσκω....

Τα wipe τα κάνω αλλά μετά όταν πατάω reboot μου λέει" no OS installed "....

 

Οκ το Dolby.

...

Ρυθμίσεις του συστήματος MiUi εννοώ αυτό

http://i1175.photobucket.com/albums/r637/UserXP/Screenshot_2016-01-29-03-29-58_com.android.settings_zpsvomar7zl.png

[υπάρχουν κι "άλλες"...]

 

Κάνε reboot σε recovery (όχι system) και αγνόησε τη προειδοποίηση "no OS installed". Θα ξανα-bootάρεις σε recovery και θα συνεχίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η φώτο νομίζω ότι εμφανίζεται από μόνη της... δεν ξέρω αν υπάρχει επιλογή.

Όχι, δεν ενημερώνουμε με νέες εκδόσεις (δεν ισχύουν για το P70-A - κλείσε το update).

 

 

 

 

Οκ το Dolby.

...

Ρυθμίσεις του συστήματος MiUi εννοώ αυτό

http://i1175.photobucket.com/albums/r637/UserXP/Screenshot_2016-01-29-03-29-58_com.android.settings_zpsvomar7zl.png

[υπάρχουν κι "άλλες"...]

 

Κάνε reboot σε recovery (όχι system) και αγνόησε τη προειδοποίηση "no OS installed". Θα ξανα-bootάρεις σε recovery και θα συνεχίσεις.

 

Aaaaaaa ok...τότε τα έκανα όλα σωστά αλλά με μπέρδευε αυτή η προειδοποίηση

Και για τις ρυθμίσεις εντάξει.... πήγαινα και στις πιο κάτω....

Αλλά όπως σου είπα και στην αρχή δεν είμαι και tech freak!!!!!!:wacko:

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Mήπως γνωρίζει κάποιος σε ποιο μενού ορίζουμε να δείχνει τη φώτο του καλούντος...

 

Ενώ είσαι μέσα στις επαφές πατάς σταθερά το αριστερό κουμπι. Ανοίγει το σχετικό μενο, στην πρώτη επιλογή τσεκάρεις να σου δείχνει φωτογραφία του καλούντος.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είσαι μέσα στις επαφές πατάς σταθερά το αριστερό κουμπι. Ανοίγει το σχετικό μενο, στην πρώτη επιλογή τσεκάρεις να σου δείχνει φωτογραφία του καλούντος.

Ευχαριστώ πολύ

Μανόλης

Link to comment
Share on other sites

MIUI 7 Android 5.0 - x64 (v6.3.24 beta) με Ελληνικά -- Lenovo P70-A

[source: MiuiPro - thanks to Easyloy]

 

Κατεβάστε και τοποθετήστε τα παρακάτω στη κάρτα SD του κινητού σας

[το αρχείο των Ελληνικών είναι "μόνο" του (ξεχωριστά) γιατί η ταχύτητα upload που έχω είναι χαμηλή χαμηλή...]

 

Οδηγίες εγκατάστασης

[Για ότι έχουμε ήδη εγκαταστήσει, "πηδάμε" το αντίστοιχο βήμα]

 

 

  1. Εγκαθιστούμε τους drivers (οδηγίες σε αυτό το post -> Μέρος 2ο).
     
     
  2. Αν "φοράμε" 32 bit (οι εργοστασιακές ROM είναι 32 bit), κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε αυτή τη ROM (οποιαδήποτε ROM 64 bit με χρήση flashtool) σύμφωνα με αυτό το post -> Μέρος 3ο.
    [Αυτό το βήμα το κάνουμε ΜΙΑ ΜΟΝΟ φορά και αφορά στην "μετατροπή" του κινητού μας σε 64 bit. Μετά την εγκατάσταση, θα έχουμε 64 bit κινητό, root και custom recovery TWRP.]

    Πώς μπαίνουμε σε recovery mode
    • Απενεργοποιούμε το κινητό (όχι απαραίτητα).
    • Πιέζουμε το κουμπί αύξησης έντασης ήχου (Volume Up) ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με το κουμπί τροφοδοσίας (Power).
    • Κρατήστε τα μέχρι το boot mode, όπου θα βγει μια επιλογή μενού (μετά από 2-3 δευτερόλεπτα). Μόλις τη δείτε, αφήστε τα κουμπιά.
    • Στο μενού που εμφανίζεται, με το κουμπί αύξησης ήχου κάνουμε την επιλογή που θέλουμε (για μας τώρα το Recovery). Με το κουμπί μείωσης ήχου (Volume Down) επιβεβαιώνουμε την επιλογή μας.
    Μπήκαμε σε λειτουργία ανάκτησης (recovery).
     
    Τώρα μπορούμε να εγκαταστήσουμε όποια άλλη 64 bit ROM θέλουμε, πολύ εύκολα μέσω TWRP.
     
     
  3. Εγκατάσταση των αρχείων που έχουμε κατεβάσει από παραπάνω:
    • Μπαίνουμε σε λειτουργία ανάκτησης (recovery mode - TWRP)
    • Κάνουμε Wipe - Advanced wipe - [τα εξής 4: Dalvik, Cashe, Data, Internal Storage - ΟΧΙ το System]
    • Install zip το αρχείο MIUI Android 5.0 - x64 v6.3.24beta που έχουμε κατεβάσει από παραπάνω. [Αν δεν βλέπουμε το αρχείο, πηγαίνουμε Select Storage -> SDCard]
      [Αν μας βγάλει πρόβλημα στο Install, δείτε το *1]
    • Δεν κάνουμε reboot, πάμε πίσω και Install zip το Αρχείο Ελληνικής γλώσσας για MIUI Android 5.0 - x64 (v6.3.24beta) που έχουμε κατεβάσει από παραπάνω.
      [Για εγκατάσταση SuperSU δείτε το *2]

 

 

[*]Reboot και περιμένουμε... ~10 λεπτά

 

Απολαύστε το MiUI στα ελληνικά.

 

 

Extra - Σχόλια

  • Ελληνικό & Αγγλικό αλφάβητο στις επαφές v2 - MIUI Android 5.0 - x64 (v6.3.24beta) -- Επιστροφή πίσω (όπως ήταν)
    Preview εδώ
  • Dolby atmos - για περισσότερο/πλουσιότερο ήχο (ο ήχος είναι ήδη πολύ βελτιωμένος).
  • Xposed - ΜΟΝΟ για MiUI - Android 5.0.x - 64 bit. [ΔΕΝ το δοκίμασα - δοκιμάστε το και πέστε μου εσείς]
  • Έχω συμπεριλάβει διάφορα fix. Αν έχετε πρόβλημα με το InCallUI (η οθόνη κατά τη κλήση) εγκαθιστάτε τον kernel v9 (δεν είναι overclocked).
  • Double tap 2 wake (Διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση) είναι ενσωματωμένο στις Ρυθμίσεις (Αν έχετε SuperSU, 1-2 λεπτά μετά την είσοδο στον launcher θα σας ζητηθεί πρόσβαση root για τις Ρυθμίσεις).
  • 160 χαρακτήρες στα μηνύματα SMS
  • Πολλά extra στη Κάμερα (3 επιλογές HDR [ότι κι αν σημαίνει αυτό], fish eye, κάτι με το focus)
  • extra στις Ρυθμίσεις
  • Το search στην status bar (νομίζω και παντού) είναι της google.
  • ΠΡΟΣΟΧΗ με την εφαρμογή Καθαρισμός στο "Κέντρο ελέγχου". Είναι ρυθμισμένη να "καθαρίζει" αυτόματα. Προτείνω να απενεργοποιήσετε το αυτόματο.
    Πιθανόν να σβήσει αρχεία που θέλετε. ΣΒΗΝΕΙ/ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ (κάνει DELETE) τα TWRP backup σας!!!
  • Antutu ~47000
  • Η μνήμη φαίνεται λιγότερη από την έκδοση 7.1.3, αλλά το κινητό "κυλάει"
  • Η έκδοση είναι η τελευταία (χχμμμ, η προ-τελευταία) εβδομαδιαία που κυκλοφορεί... Με άλλα λόγια ό,τι πιο πρόσφατο κυκλοφορεί.
    Είναι beta αλλά νομίζω ότι είναι πολύ σταθερή. Το "bug" με το InCallUI (η οθόνη στη διάρκεια των κλήσεων) διορθώνεται σίγουρα (κατά ομολογία πολλών) με την έκδοση 9 του kernel (link παραπάνω).

 

 

Προβλήματα - Λύσεις

*1 Αν δεν μπορείτε να εγκαταστήσετε την MIUI Android 5.0 - x64 v6.3.24beta (σας βγάζει "This package is for "P70-A" devices..."), κάντε τα εξής:

  1. Ανοίξτε (ΟΧΙ αποσυμπίεση/extract) το miuipro_v5.0.2_lenovo_p70a_6.3.24.zip με το WinRar
  2. Πηγαίνετε στο φάκελο \META-INF\com\google\android. Τραβήξτε (drag & drop) το αρχείο updater-script στην επιφάνεια εργασίας. [Μήν κλείνετε το WinRar]
  3. Ανοίξτε το αρχείο updater-script (από την επιφάνεια εργασίας) με το Notepad (καλύτερα με το Notepad++).
  4. Βάλτε ένα # στην αρχή της 9ης γραμμής για να γίνει έτσι:
    #getprop("ro.product.device") == "P70-A" || abort("This package is for \"P70-A\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");
  5. Σώστε το αρχείο και με drag & drop από την επιφάνεια εργασίας, βάλτε το πίσω στο WinRar. Πείτε Οκ στο παράθυρο που θα δείτε και περιμένετε λίγο.
  6. Βάλτε το miuipro_v5.0.2_lenovo_p70a_6.3.24.zip πίσω στην SD κάρτα και δοκιμάστε ξανά.

 

*2 Εγκατάσταση SuperSU

[Η ROM έχει θέμα με τον SU. Εάν δεν τον εγκαταστήσετε, όλες οι εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση root χωρίς να σας ρωτήσουν. Αν δεν έχετε πρόβλημα με αυτό, τότε όλα Οκ]

Αν θέλετε να εγκαταστήσετε τον SuperSU ακολουθήστε τα βήματα

  1. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε τον SuperSU από το PlayStore
  2. Τον ανοίγουμε αλλά ΔΕΝ κάνουμε update binary.
  3. Ο SuperSU θα είναι πλήρως λειτουργικός.

Edited by UserXP
Source added
Link to comment
Share on other sites

MIUI 7 Android 5.0 - x64 (v6.3.24 beta) με Ελληνικά -- Lenovo P70-A

[source: MiuiPro - thanks to Easyloy]

 

Κατεβάστε και τοποθετήστε τα παρακάτω στη κάρτα SD του κινητού σας

[το αρχείο των Ελληνικών είναι "μόνο" του (ξεχωριστά) γιατί η ταχύτητα upload που έχω είναι χαμηλή χαμηλή...]

 

Οδηγίες εγκατάστασης

[Για ότι έχουμε ήδη εγκαταστήσει, "πηδάμε" το αντίστοιχο βήμα]

 

 

  1. Εγκαθιστούμε τους drivers (οδηγίες σε αυτό το post -> Μέρος 2ο).
     
     
  2. Αν "φοράμε" 32 bit (οι εργοστασιακές ROM είναι 32 bit), κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε αυτή τη ROM (οποιαδήποτε ROM 64 bit με χρήση flashtool) σύμφωνα με αυτό το post -> Μέρος 3ο.
    [Αυτό το βήμα το κάνουμε ΜΙΑ ΜΟΝΟ φορά και αφορά στην "μετατροπή" του κινητού μας σε 64 bit. Μετά την εγκατάσταση, θα έχουμε 64 bit κινητό, root και custom recovery TWRP.]
     
     
    Τώρα μπορούμε να εγκαταστήσουμε όποια άλλη 64 bit ROM θέλουμε, πολύ εύκολα μέσω TWRP.
     
     
  3. Εγκατάσταση των αρχείων που έχουμε κατεβάσει από παραπάνω:
    • Μπαίνουμε σε λειτουργία ανάκτησης (recovery mode - TWRP)
    • Κάνουμε Wipe - Advanced wipe - [τα εξής 4: Dalvik, Cashe, Data, Internal Storage - ΟΧΙ το System]
    • Install zip το αρχείο MIUI Android 5.0 - x64 v6.3.24beta που έχουμε κατεβάσει από παραπάνω. [Αν δεν βλέπουμε το αρχείο, πηγαίνουμε Select Storage -> SDCard]
      [Αν μας βγάλει πρόβλημα στο Install, δείτε το *1]
    • Δεν κάνουμε reboot, πάμε πίσω και Install zip το Αρχείο Ελληνικής γλώσσας για MIUI Android 5.0 - x64 (v6.3.24beta) που έχουμε κατεβάσει από παραπάνω.
      [Για εγκατάσταση SuperSU δείτε το *2]

 

 

[*]Reboot και περιμένουμε... ~10 λεπτά

 

Απολαύστε το MiUI στα ελληνικά.

 

 

Extra - Σχόλια

  • Ελληνικό & Αγγλικό αλφάβητο στις επαφές v2 - MIUI Android 5.0 - x64 (v6.3.24beta) -- Επιστροφή πίσω (όπως ήταν)
    Preview εδώ
  • Dolby atmos - για περισσότερο/πλουσιότερο ήχο (ο ήχος είναι ήδη πολύ βελτιωμένος).
  • Xposed - ΜΟΝΟ για MiUI - Android 5.0.x - 64 bit. [ΔΕΝ το δοκίμασα - δοκιμάστε το και πέστε μου εσείς]
  • Έχω συμπεριλάβει διάφορα fix. Αν έχετε πρόβλημα με το InCallUI (η οθόνη κατά τη κλήση) εγκαθιστάτε τον kernel v9 (δεν είναι overclocked).
  • Double tap 2 wake (Διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση) είναι ενσωματωμένο στις Ρυθμίσεις (Αν έχετε SuperSU, 1-2 λεπτά μετά την είσοδο στον launcher θα σας ζητηθεί πρόσβαση root για τις Ρυθμίσεις).
  • 160 χαρακτήρες στα μηνύματα SMS
  • Πολλά extra στη Κάμερα (3 επιλογές HDR [ότι κι αν σημαίνει αυτό], fish eye, κάτι με το focus)
  • extra στις Ρυθμίσεις
  • Το search στην status bar (νομίζω και παντού) είναι της google.
  • ΠΡΟΣΟΧΗ με την εφαρμογή Καθαρισμός στο "Κέντρο ελέγχου". Είναι ρυθμισμένη να "καθαρίζει" αυτόματα. Προτείνω να απενεργοποιήσετε το αυτόματο.
    Πιθανόν να σβήσει αρχεία που θέλετε. ΣΒΗΝΕΙ/ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ (κάνει DELETE) τα TWRP backup σας!!!
  • Antutu ~47000
  • Η μνήμη φαίνεται λιγότερη από την έκδοση 7.1.3, αλλά το κινητό "κυλάει"
  • Η έκδοση είναι η τελευταία (χχμμμ, η προ-τελευταία) εβδομαδιαία που κυκλοφορεί... Με άλλα λόγια ό,τι πιο πρόσφατο κυκλοφορεί.
    Είναι beta αλλά νομίζω ότι είναι πολύ σταθερή. Το "bug" με το InCallUI (η οθόνη στη διάρκεια των κλήσεων) διορθώνεται σίγουρα (κατά ομολογία πολλών) με την έκδοση 9 του kernel (link παραπάνω).

 

 

Προβλήματα - Λύσεις

*1 Αν δεν μπορείτε να εγκαταστήσετε την MIUI Android 5.0 - x64 v6.3.24beta (σας βγάζει "This package is for "P70-A" devices..."), κάντε τα εξής:

  1. Ανοίξτε (ΟΧΙ αποσυμπίεση/extract) το miuipro_v5.0.2_lenovo_p70a_6.3.24.zip με το WinRar
  2. Πηγαίνετε στο φάκελο \META-INF\com\google\android. Τραβήξτε (drag & drop) το αρχείο updater-script στην επιφάνεια εργασίας. [Μήν κλείνετε το WinRar]
  3. Ανοίξτε το αρχείο updater-script (από την επιφάνεια εργασίας) με το Notepad (καλύτερα με το Notepad++).
  4. Βάλτε ένα # στην αρχή της 9ης γραμμής για να γίνει έτσι:
    #getprop("ro.product.device") == "P70-A" || abort("This package is for \"P70-A\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");
  5. Σώστε το αρχείο και με drag & drop από την επιφάνεια εργασίας, βάλτε το πίσω στο WinRar. Πείτε Οκ στο παράθυρο που θα δείτε και περιμένετε λίγο.
  6. Βάλτε το miuipro_v5.0.2_lenovo_p70a_6.3.24.zip πίσω στην SD κάρτα και δοκιμάστε ξανά.

 

*2 Εγκατάσταση SuperSU

[Η ROM έχει θέμα με τον SU. Εάν δεν τον εγκαταστήσετε, όλες οι εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση root χωρίς να σας ρωτήσουν. Αν δεν έχετε πρόβλημα με αυτό, τότε όλα Οκ]

Αν θέλετε να εγκαταστήσετε τον SuperSU ακολουθήστε τα βήματα

  1. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε τον SuperSU από το PlayStore
  2. Τον ανοίγουμε αλλά ΔΕΝ κάνουμε update binary.
  3. Ο SuperSU θα είναι πλήρως λειτουργικός.

 

Χμμμμμμμ πάλι δουλίτσα ανοίξαμε........

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμμ πάλι δουλίτσα ανοίξαμε........

 

Πες το ψέματα... :D Κυριακή είναι, μαζευτείτε... έχει ώρες ακόμα...

 

@fufutos

Λείπει η ανά τακτά διαστήματα αναφορά για την 7.1.3

 

Edit

Περαστικά σου

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με αντιβίωση κρεβατομένος γι αυτό…

 

… από το λίγο που το δουλεύω κανένα πρόβλημα, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα και καλη βδομαδα.....! απο χθες ειμαι και εγω στην ομαδα που δουλευουν την 7.1.3.

καταρχην ευχαριστω πολυ τον φοβερο User XP για την πολυτιμη βοηθεια του να μας βοηθησει να βελτιωσουμε το κινητο μας.

Δυστηχως ομως εχω διαφορα θεματα με το κινητο, που αντι να μου κανουν την ζωη ευκολη με δυσκολευουν λιγο τωρα στην αρχη.

 

1) Οι διακοπτες στην μπαρα ειδοποιησεων, ενω εχει επιλογη για οργανωση διακοπτων με παρατεταμενο πατημα για μετακινηση δεν κανει τιποτα....!!!

2) Double tap to wake δεν εχω επισης, και δεν βρισκω σε ποιο σημειο είναι αυτη η επιλογη για να το ρυθμισω!

3) οταν στελνω μυνημα απο την εφαρμογη μυνηματος , μου στελνει feedback 'μυνημα αληφθει'. Θελει διορθωση.

4)το μυνημα με τους 160 χαρακτηρες λογικα δουλευει(δεν τους μετρησα) , αλλα αν του ξεπερασεις τους 160, το δευτερο μυνημα αρχιζει να μετραει απο το 145.

5)ενδειξη μπαταριας στην μπαρα ειδοποιησεων με ποσοστο μεσα στην μπαρα μπορω να εχω? επισης πιστευω θα μας βολευε η μπαρα ενδειξεων πανω να ειναι σε μαυρο φοντο με ασπρα γραμματα πιο ευδιακριτο και με λιγο μεγαλυτερους χαρακτηρες .

6) πολυ σημαντικο...!!! οταν με παιρνουν τηλεφωνο , το incallUI μου δινει 3 επιλογες για απαντηση (προς τα πανω), απορριψη και κατι αλλο. η απορριψη και το 'αλλο' δεν δουλευουν. δεν μπορω να μετακινησω το ακουστικο ωστε να κανω απορριψη κλησης.

7) στην οθονη κλειδωματος χρησιμοποιω μοτιβο. εβαλα ενα μοτιβο, αλλα οταν ξεκιναω το τηλεφωνο, πρωτα βγαινει η οθονη που εχει την καμερα και την επιλογη για κληση εκτακτης αναγκης, η οποια ομως για να ξεκλειδωσει θελει συρσιμο προς τα πανω για αρχη, και μετα μου βγαινει το μοτιβο. θα ηθελα κατευθειαν το μοτιβο και να μπορω να αποεπιλεξω την καμερα και την κληση εκτακτης αναγκης απο την οθονη κλειδωματος.

8) Σαν launcher εβαλα αναγκαστικα τον nova. 2 αλλους launcher που εβαλα (launcher pro (δεν δουλεψε καν) και launcher go pro (δεν γινονταν μονιμη επιλογη)), δεν συνεργαστηκαν με το miUi.

9) εχει ειδα μια λειτουργια υπηρεσια με ενα χερι. την ενεργοποιησα αλλα δεν βλεπω να λειτουργει.

10) αρκετες φορες μου βγαζει να βαλω καποιες εφαρμογες του ΜΙ , οπως επιταχυνση ληψεων ή καποια αλλη που δεν θυμαμαι το ονομα της ,για voice και messaging. χρειαζεται να ανοιξω λογαριασμο , θα εχω καποια καλουδια παραπανω?

11)Παρατήρησα ότι σε κάποιες εφαρμογές (messenger, Facebook) όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις και πατάω πάνω σε αυτές δεν ανοίγουν οι συγκεκριμένες εφαρμογές. Όπως επίσης και όταν έχω ανοιχτή την οθόνη δεν εμφανίζονται κάποια pop up από τις συγκεκριμένες εφαρμογές.

Ειχες πει.... ''Για τις ειδοποιήσεις στις εφαρμογές, τσέκαρε τα "Δικαιώματα" των εφαρμογών στο "Κέντρο Ασφάλειας". Επίσης, πάνε στις Ρυθμίσεις - Μπάρα ειδοποιήσεων - Ειδοποιήσεις εφαρμογών.''

εγω δεν μπορεσα να βρω κατι μεσω των παραπανω λυσεων, ωστε να εμφανιζει τα pop-up....!!!

 

 

Αυτα τα λιγα για αρχη....!!

Τα καλα ειναι οτι ο ηχος ειναι πολυ καλυτερος με το bluetooth ακουστικο που δοκιμασα...!! επισης ειναι αρκετα γρηγορο. τις αλλες λειτουργιες δεν τις εχω ακομα δοκιμασει.... οπως gps, wifi hot spot , camera, μπαταρια, φακος κατω απο 15% κλπ. θα επανελθω δρυμιτερος....!!! χα,χα...!!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας...!!!

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

Πολλά πράγματα ΔΕΝ δουλεύουν αν βάλεις πρόσθετο launcher. Το δικό μου με Nova ήταν... καταστροφή! Αν σου αρέσει το περιβάλλον ως έχει άστο έτσι και θα δουλέψουν όλα (ή σχεδόν). Στο δικό μου το 1. και το 9. δουλεύουν κανονικά, double tap δεν έχω. Λογαριασμό Miui παίρνεις 5GB δωρεάν αποθηκευτικό χώρο, και μπορείς να κάνεις back-up επαφές κ.λ.π. Edited by fufutos
πληροφορίες επιπλέον
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα και καλη βδομαδα.....! απο χθες ειμαι και εγω στην ομαδα που δουλευουν την 7.1.3.

καταρχην ευχαριστω πολυ τον φοβερο User XP για την πολυτιμη βοηθεια του να μας βοηθησει να βελτιωσουμε το κινητο μας.

Δυστηχως ομως εχω διαφορα θεματα με το κινητο, που αντι να μου κανουν την ζωη ευκολη με δυσκολευουν λιγο τωρα στην αρχη.

 

1) Οι διακοπτες στην μπαρα ειδοποιησεων, ενω εχει επιλογη για οργανωση διακοπτων με παρατεταμενο πατημα για μετακινηση δεν κανει τιποτα....!!!

2) Double tap to wake δεν εχω επισης, και δεν βρισκω σε ποιο σημειο είναι αυτη η επιλογη για να το ρυθμισω!

3) οταν στελνω μυνημα απο την εφαρμογη μυνηματος , μου στελνει feedback 'μυνημα αληφθει'. Θελει διορθωση.

4)το μυνημα με τους 160 χαρακτηρες λογικα δουλευει(δεν τους μετρησα) , αλλα αν του ξεπερασεις τους 160, το δευτερο μυνημα αρχιζει να μετραει απο το 145.

5)ενδειξη μπαταριας στην μπαρα ειδοποιησεων με ποσοστο μεσα στην μπαρα μπορω να εχω? επισης πιστευω θα μας βολευε η μπαρα ενδειξεων πανω να ειναι σε μαυρο φοντο με ασπρα γραμματα πιο ευδιακριτο και με λιγο μεγαλυτερους χαρακτηρες .

6) πολυ σημαντικο...!!! οταν με παιρνουν τηλεφωνο , το incallUI μου δινει 3 επιλογες για απαντηση (προς τα πανω), απορριψη και κατι αλλο. η απορριψη και το 'αλλο' δεν δουλευουν. δεν μπορω να μετακινησω το ακουστικο ωστε να κανω απορριψη κλησης.

7) στην οθονη κλειδωματος χρησιμοποιω μοτιβο. εβαλα ενα μοτιβο, αλλα οταν ξεκιναω το τηλεφωνο, πρωτα βγαινει η οθονη που εχει την καμερα και την επιλογη για κληση εκτακτης αναγκης, η οποια ομως για να ξεκλειδωσει θελει συρσιμο προς τα πανω για αρχη, και μετα μου βγαινει το μοτιβο. θα ηθελα κατευθειαν το μοτιβο και να μπορω να αποεπιλεξω την καμερα και την κληση εκτακτης αναγκης απο την οθονη κλειδωματος.

8) Σαν launcher εβαλα αναγκαστικα τον nova. 2 αλλους launcher που εβαλα (launcher pro (δεν δουλεψε καν) και launcher go pro (δεν γινονταν μονιμη επιλογη)), δεν συνεργαστηκαν με το miUi.

9) εχει ειδα μια λειτουργια υπηρεσια με ενα χερι. την ενεργοποιησα αλλα δεν βλεπω να λειτουργει.

10) αρκετες φορες μου βγαζει να βαλω καποιες εφαρμογες του ΜΙ , οπως επιταχυνση ληψεων ή καποια αλλη που δεν θυμαμαι το ονομα της ,για voice και messaging. χρειαζεται να ανοιξω λογαριασμο , θα εχω καποια καλουδια παραπανω?

Αυτα τα λιγα για αρχη....!!

Τα καλα ειναι οτι ο ηχος ειναι πολυ καλυτερος με το bluetooth ακουστικο που δοκιμασα...!! επισης ειναι αρκετα γρηγορο. τις αλλες λειτουργιες δεν τις εχω ακομα δοκιμασει.... οπως gps, wifi hot spot , camera, μπαταρια, φακος κατω απο 15% κλπ. θα επανελθω δρυμιτερος....!!! χα,χα...!!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας...!!!

 

 

 

1. Ρυθμίσεις - Μπάρα ειδοποιήσεων - Οργάνωση διακοπτών. Δουλεύει, ξαναπροσπάθησε.

2. Double tap 2 wake (Διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση) για MiUI v7.1.3

Βήματα

  • Εγκατάσταση μέσω TWRP
  • Μετά το reboot, πάτε Ρυθμίσεις - Οθόνη - "Διπλό αγγίξτε την οθόνη για ενεργοποίηση"
  • Περιμένετε λίγο (30-60 δευτ.) και θα ζητηθεί άδεια root για Ρυθμίσεις. Δώστε την, ξανά-θέστε τη ρύθμιση και είστε έτοιμοι.

3. Όταν βρω χρόνο θα απιληφθώ επί του θέματος!

4. Δεν το ξέρω αν το 2ο μήνυμα αρχίζει από τους 145 (μήπως είναι έτσι λόγω της "συνένωσης" που πρέπει να γίνει?). Δεν μπορώ να κάνω κάτι.

5. Για την ένδειξη μπαταρίας, ό,τι υπάρχει στις Ρυθμίσεις. Τα χρώματα αλλάζουν αυτόματα ανάλογα με το background (δεν είναι προκαθορισμένα). Το (μικρό) μέγεθος είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα του MiUI (ίσως και να μπορεί να αλλάξει...).

6. Άλλαξε το Θέμα που χρησιμοποιείς.

7. Δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει. Στην αρχική (πριν το PIN) οθόνη, γιατί να μην υπάρχει η κλήση έκτακτης ανάγκης??? [Σε περίπτωση ανάγκης πώς θα πάρει κάποιος τηλέφωνο?]

8. Για launcher... δεν ξέρω. Ο μανίσιος είναι πολύ καλός. Θα σου πουν κι οι άλλοι εδώ ποιον χρησιμοποιούν.

9. Πρέπει να λειτουργεί. Δες το tip στην οθόνη που ενεργοποιείς τη "Λειτουργία με το ένα χέρι".

10. Ναι, αν κάνεις λογαριασμό θα έχεις cloud υπηρεσίες, backup, εύρεση συσκευής, κα.

11. Α, ξέχασα 11 δεν έχει!!!

 

ΥΓ

Βρήκα την 7.2.2 stable. Θα την τεστάρω και... πάλι από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, η τελευταία που ανέβασες φίλε UserXP είναι 6.3.... ενώ είμαστε ήδη σε 7.... Μπερδεύτηκα λίγο, πάμε προς τα πίσω? :p
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, η τελευταία που ανέβασες φίλε UserXP είναι 6.3.... ενώ είμαστε ήδη σε 7.... Μπερδεύτηκα λίγο, πάμε προς τα πίσω? :p

 

Ναι, εδώ υπάρχει ένα μπέρδεμα.

Το MiUI βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην έκδοση 7

Για το MiUI 7 λοιπόν, υπάρχουν δύο ειδών εκδόσεις: οι stable και οι beta

Οι stable βγαίνουν σε αραιά διαστήματα και αφορούν σταθερό/δοκιμασμένο σύστημα.

Οι beta είναι εβδομαδιαίες (ναι, βγαίνει καινούργια έκδοση κάθε βδομάδα), έχουν τα τελευταία χαρακτηριστικά, αλλά μπορεί και bugs.

 

Έτσι λοιπόν τελευταία έκδοση stable είναι η MiUI 7.2.2 (λογικό, αφού το MiUI βρίσκεται στην έκδοση)

Για τις beta εκδόσεις, είμαστε στο MiUI 7 version 6.3.31beta

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα και καλη βδομαδα.....! απο χθες ειμαι και εγω στην ομαδα που δουλευουν την 7.1.3.

καταρχην ευχαριστω πολυ τον φοβερο User XP για την πολυτιμη βοηθεια του να μας βοηθησει να βελτιωσουμε το κινητο μας.

Δυστηχως ομως εχω διαφορα θεματα με το κινητο, που αντι να μου κανουν την ζωη ευκολη με δυσκολευουν λιγο τωρα στην αρχη.

 

1) Οι διακοπτες στην μπαρα ειδοποιησεων, ενω εχει επιλογη για οργανωση διακοπτων με παρατεταμενο πατημα για μετακινηση δεν κανει τιποτα....!!!

2) Double tap to wake δεν εχω επισης, και δεν βρισκω σε ποιο σημειο είναι αυτη η επιλογη για να το ρυθμισω!

3) οταν στελνω μυνημα απο την εφαρμογη μυνηματος , μου στελνει feedback 'μυνημα αληφθει'. Θελει διορθωση.

4)το μυνημα με τους 160 χαρακτηρες λογικα δουλευει(δεν τους μετρησα) , αλλα αν του ξεπερασεις τους 160, το δευτερο μυνημα αρχιζει να μετραει απο το 145.

5)ενδειξη μπαταριας στην μπαρα ειδοποιησεων με ποσοστο μεσα στην μπαρα μπορω να εχω? επισης πιστευω θα μας βολευε η μπαρα ενδειξεων πανω να ειναι σε μαυρο φοντο με ασπρα γραμματα πιο ευδιακριτο και με λιγο μεγαλυτερους χαρακτηρες .

6) πολυ σημαντικο...!!! οταν με παιρνουν τηλεφωνο , το incallUI μου δινει 3 επιλογες για απαντηση (προς τα πανω), απορριψη και κατι αλλο. η απορριψη και το 'αλλο' δεν δουλευουν. δεν μπορω να μετακινησω το ακουστικο ωστε να κανω απορριψη κλησης.

7) στην οθονη κλειδωματος χρησιμοποιω μοτιβο. εβαλα ενα μοτιβο, αλλα οταν ξεκιναω το τηλεφωνο, πρωτα βγαινει η οθονη που εχει την καμερα και την επιλογη για κληση εκτακτης αναγκης, η οποια ομως για να ξεκλειδωσει θελει συρσιμο προς τα πανω για αρχη, και μετα μου βγαινει το μοτιβο. θα ηθελα κατευθειαν το μοτιβο και να μπορω να αποεπιλεξω την καμερα και την κληση εκτακτης αναγκης απο την οθονη κλειδωματος.

8) Σαν launcher εβαλα αναγκαστικα τον nova. 2 αλλους launcher που εβαλα (launcher pro (δεν δουλεψε καν) και launcher go pro (δεν γινονταν μονιμη επιλογη)), δεν συνεργαστηκαν με το miUi.

9) εχει ειδα μια λειτουργια υπηρεσια με ενα χερι. την ενεργοποιησα αλλα δεν βλεπω να λειτουργει.

10) αρκετες φορες μου βγαζει να βαλω καποιες εφαρμογες του ΜΙ , οπως επιταχυνση ληψεων ή καποια αλλη που δεν θυμαμαι το ονομα της ,για voice και messaging. χρειαζεται να ανοιξω λογαριασμο , θα εχω καποια καλουδια παραπανω?

11)Παρατήρησα ότι σε κάποιες εφαρμογές (messenger, Facebook) όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις και πατάω πάνω σε αυτές δεν ανοίγουν οι συγκεκριμένες εφαρμογές. Όπως επίσης και όταν έχω ανοιχτή την οθόνη δεν εμφανίζονται κάποια pop up από τις συγκεκριμένες εφαρμογές.

Ειχες πει.... ''Για τις ειδοποιήσεις στις εφαρμογές, τσέκαρε τα "Δικαιώματα" των εφαρμογών στο "Κέντρο Ασφάλειας". Επίσης, πάνε στις Ρυθμίσεις - Μπάρα ειδοποιήσεων - Ειδοποιήσεις εφαρμογών.''

εγω δεν μπορεσα να βρω κατι μεσω των παραπανω λυσεων, ωστε να εμφανιζει τα pop-up....!!!

 

 

Αυτα τα λιγα για αρχη....!!

Τα καλα ειναι οτι ο ηχος ειναι πολυ καλυτερος με το bluetooth ακουστικο που δοκιμασα...!! επισης ειναι αρκετα γρηγορο. τις αλλες λειτουργιες δεν τις εχω ακομα δοκιμασει.... οπως gps, wifi hot spot , camera, μπαταρια, φακος κατω απο 15% κλπ. θα επανελθω δρυμιτερος....!!! χα,χα...!!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας...!!!

 

Για το 11 και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.Μάλιστα παρατήρησα ότι όταν έχω ανοιχτή την οθόνη κάποιες φορές τα pop up εμφανίζονται.Όταν σβήσει η οθόνη δεν εμφανίζονται ξανά όπως και δεν ανοίγουν οι εφαρμογές απο τις ειδοποιήσεις.

Σκέφτηκα οτι ίσως ήταν πρόβλημα του nova launcher που είχα αλλά το κάνει και με τον μανίσιο launcher.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας να μου απαντήσετε!

1. Το incallui δουλεύει μια χαρά! Θέλει το κάθε ένα προς τα πάνω!

2. Το 2tap2wake ενεργοποιηθηκε! Το κακό είναι ότι μετά από κάποια ώρα χάνει την ρύθμιση και δεν λειτουργεί! Όταν ενεργοποιησω το κινητό ξανά από το κουμπί δουλεύει για λίγη ώρα αλλα μετά το ξαναχανει! Μήπως έχει χρονικό διάστημα.?

3. Τα κουμπιά στην μπάρα μετά κινούνται με λίγο δυσκολία αλλά οκ!

Link to comment
Share on other sites

Leon το βρήκα το 11.πας στις εφαρμογές πχ στο Facebook και πήγαινε στα δικαιωματα και επελεξε την τελευταια ρυθμιση για εμφανιση popup.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Google play δεν με αφήνει να κατεβάσω εφαρμογές με δεδομένα μόνο με WiFi παρόλο που το από επιλέγω...! Ξέρει κάποιος κάτι?

Επίσης το dt2w πρέπει να έστρωσε τώρα!

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

Leon το βρήκα το 11.πας στις εφαρμογές πχ στο Facebook και πήγαινε στα δικαιωματα και επελεξε την τελευταια ρυθμιση για εμφανιση popup.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Google play δεν με αφήνει να κατεβάσω εφαρμογές με δεδομένα μόνο με WiFi παρόλο που το από επιλέγω...! Ξέρει κάποιος κάτι?

Επίσης το dt2w πρέπει να έστρωσε τώρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Google play δεν με αφήνει να κατεβάσω εφαρμογές με δεδομένα μόνο με WiFi παρόλο που το από επιλέγω...! Ξέρει κάποιος κάτι?

Επίσης το dt2w πρέπει να έστρωσε τώρα!

Για το Google play μου το έκανε και εμένα. Αν θυμάμαι καλά πήγαινε στις λήψεις, ρυθμίσεις και βάλε το όριο απεριόριστο.

Edited by leon
ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλως! Σε ευχαριστω...!!

 

:)

Τίποτα.... γι αυτό είναι το forum..... να βοηθάει ο ένας τον άλλον :D

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Leon το βρήκα το 11.πας στις εφαρμογές πχ στο Facebook και πήγαινε στα δικαιωματα και επελεξε την τελευταια ρυθμιση για εμφανιση popup.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Google play δεν με αφήνει να κατεβάσω εφαρμογές με δεδομένα μόνο με WiFi παρόλο που το από επιλέγω...! Ξέρει κάποιος κάτι?

Επίσης το dt2w πρέπει να έστρωσε τώρα!

 

Έκανα τη ρύθμιση αλλά δυστυχώς οι pop-up(facebook,messenger)ειδοποιήσεις εξακολουθούν να μην μου έρχονται.

Επίσης όταν πάω στις ειδοποιήσεις και πατάω για να ανοίξουν κολλάει το τηλέφωνο για περίπου 15-20 δευτ και μετά επανέρχεται κανονικά.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εφυγε Αθηνα στο σερβις, το ακουστικο ακουγεται πολυ βαθεια, σχεδον καθολου αν εχει θορυβο, και οταν συνδεεις ακουστικα χανουν την επαφη με αποτελεσμα η συσκευη οταν ειναι στο ραδιο να επανεκκινειται συνεχως. Αναμενω. :(
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη ρύθμιση αλλά δυστυχώς οι pop-up(facebook,messenger)ειδοποιήσεις εξακολουθούν να μην μου έρχονται.

Επίσης όταν πάω στις ειδοποιήσεις και πατάω για να ανοίξουν κολλάει το τηλέφωνο για περίπου 15-20 δευτ και μετά επανέρχεται κανονικά.

 

Στις ρυθμισεις σην μπαρα ειδοποιησεων, στην μπαρα ειδοποιησεων εχω επιλεξει την προβολη ειδοποιησης στιγμιοτυπου οθονης. δεν ξερω αν σε βοηθησε κι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις σην μπαρα ειδοποιησεων, στην μπαρα ειδοποιησεων εχω επιλεξει την προβολη ειδοποιησης στιγμιοτυπου οθονης. δεν ξερω αν σε βοηθησε κι αυτο...

Το έχω επιλέξει και αυτό.Το παράξενο είναι οτι όσο έχω ανοικτή την οθόνη οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Μόλις σβήσει η οθόνη ή κάνω καθαρισμό εφαρμογών σταματάνε.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εφυγε Αθηνα στο σερβις, το ακουστικο ακουγεται πολυ βαθεια, σχεδον καθολου αν εχει θορυβο, και οταν συνδεεις ακουστικα χανουν την επαφη με αποτελεσμα η συσκευη οταν ειναι στο ραδιο να επανεκκινειται συνεχως. Αναμενω. :(

 

Προφανώς ελαττωματική συσκευή... :(

 

Στις ρυθμισεις σην μπαρα ειδοποιησεων, στην μπαρα ειδοποιησεων εχω επιλεξει την προβολη ειδοποιησης στιγμιοτυπου οθονης. δεν ξερω αν σε βοηθησε κι αυτο...

 

Το έχω επιλέξει και αυτό.Το παράξενο είναι οτι όσο έχω ανοικτή την οθόνη οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Μόλις σβήσει η οθόνη ή κάνω καθαρισμό εφαρμογών σταματάνε.

 

 

Εντάξει, με σκάσατε :p κι έβαλα κι εγώ facebook/messenger!!! "Τρομερές" εφαρμογές... :cry: :p :worry:

• Όλα δουλεύουν από την αρχή/reboot*, με ανοιχτή ή κλειστή οθόνη, είτε έχεις ανοιχτή την εφαρμογή είτε όχι (πάντα ανοιχτή είναι ούτως ή άλλως), είτε κάνεις καθαρισμό ή όχι, οι εφαρμογές "ανοίγουν" όταν κάνεις κλικ στις ειδοποιήσεις (στην οθόνη κλειδώματος θέλει δύο κλικ [το αναφέρει άλλωστε]).

 

Βήματα

  1. Πάτε Ρυθμίσεις - Εγκατεστημένες εφαρμογές - facebook/messenger - Προβολή ειδοποιήσεων -> ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ τις επιλογές εκεί.
  2. Πάτε Ρυθμίσεις - Εγκατεστημένες εφαρμογές - facebook/messenger - Διαχείριση δικαιωμάτων - Προβολή αναδυόμενου παραθύρου -> Αποδοχή.
  3. Πάτε Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Μπαταρία & απόδοση - 'Διαχειριστείτε τη χρήση της μπαταρίας από εφαρμογές' - Επιλέξτε εφαρμογές - facebook/messenger -> Προσαρμοσμένη & 'Παραμονή σε σύνδεση' (για το 'ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ')
  4. Πάτε στις 'Πρόσφατες εφαρμογές' (ο καθαρισμός εφαρμογών - για να καθαρίσουμε τη μνήμη) και "τραβάμε" προς τα κάτω το messenger (για να μένει στη μνήμη).
  5. ΤΕΛΟΣ

Προαιρετικό

Πάτε "Κέντρο ελέγχου" - Ρυθμίσεις (το πάνω-δεξιά κουμπάκι) - "Καθαρισμός όταν κλειδώσει η οθόνη" -> Ποτέ

Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο... ελέγξτε εσείς

 

* Μετά από reboot πρέπει να ανοίξετε μια φορά την εφαρμογή messenger [δεν ξέρω γιατί δεν ανοίγει από μόνη της].

-->> Α, ξέχασα. Πάτε και 'Κέντρο ασφάλειας' - Δικαιώματα - Αυτόματη έναρξη - facebook/messenger [αν και αυτό το messenger δεν ξεκινά..]

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...