Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, όταν βγάλει αυτή την εικόνα ασφαλείας στην φορμα εγγραφης, εχει 3 σειρες με ρωσικα γραμματα πρεπει να τα γραψεις; και αν ναι πως; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

edit μεχρι 4 ψιφια αφηνει :dizzy:

edit ε ρε φιλε αριθμοι ειναι;

 

Δεν θυμάμαι πως είχα κάνει εγγραφή να σου πώ. Την έκανα πριν 2 χρόνια ,και θυμάμαι κάπου είχα βρει έναν οδηγό για το συγκεκριμένο φόρουμ και έκανα εγγραφή και εγώ δεν τα κατάφερνα.Αν δεν τα καταφέρεις στείλε μου τον σύνδεσμο που θες να κατεβάσεις, να το ανεβάσω αλλού για να το κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θυμάμαι πως είχα κάνει εγγραφή να σου πώ. Την έκανα πριν 2 χρόνια ,και θυμάμαι κάπου είχα βρει έναν οδηγό για το συγκεκριμένο φόρουμ και έκανα εγγραφή και εγώ δεν τα κατάφερνα.Αν δεν τα καταφέρεις στείλε μου τον σύνδεσμο που θες να κατεβάσεις, να το ανεβάσω αλλού για να το κατεβάσεις.

 

Και εγώ δεν βρήκα άκρη πως να κάνω εγγραφή.....δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθάει για να τα ανεβάσεις κάπου αλλού..Xposed για MIUI http://4pda.ru/forum/index...#entry43431318.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν βρήκα άκρη πως να κάνω εγγραφή.....δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθάει για να τα ανεβάσεις κάπου αλλού..Xposed για MIUI http://4pda.ru/forum/index...#entry43431318.

 

δεν ανοίγει άνοιξε τον πλήρη σύνδεσμο http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=425052&st=13640#entry43431318 και πές μου ποιο θες απ΄όλα

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοίγει άνοιξε τον πλήρη σύνδεσμο http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=425052&st=13640#entry43431318 και πές μου ποιο θες απ΄όλα

Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό Прикрепленный файлxposed-v80-sdk21-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160217.zip ( 5,57 МБ ).

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό Прикрепленный файлxposed-v80-sdk21-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160217.zip ( 5,57 МБ ).

μισό ανεβάζω όλο το πακέτο.

Πάρτο https://drive.google.com/file/d/0B-qTCMsaIcIkcmVIZ0E5WTlTanM/view?usp=sharing

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Xposed - ΜΟΝΟ για MiUI - Android 5.0.x - 64 bit.

Xposed Installer - εγκατάσταση σαν απλό apk

Χposed framework - εγκατάσταση μέσω TWRP

Uninstall Χposed framework - μέσω TWRP

 

 

  • Έχω απενεργοποιήσει τους ελέγχους που κάνει το Xposed framework (δεν διαβαζόταν σωστά το build.prop), γι' αυτό ΜΗΝ το χρησιμοποιείται σε άλλη έκδοση.
  • Οι δοκιμές έγιναν σε MiUI - Android 5.0.2 64 bit στην έκδοση 7.2.1 - όχι στην 7.1.3 αλλά δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα.
    [πιθανόν να ανεβάσω την MiUI v7.2.1 stable σήμερα, σαν την πρώτη πλήρως ελληνική ROM με MiUI 7 για το Lenovo P70]
  • Εγκατέστησα κι ένα module και δούλεψε κανονικά.

 

Οδηγίες εγκατάστασης

  1. Εγκαθιστούμε το Xposed Installer (από παραπάνω) σαν απλό apk και το "τρέχουμε".
  2. Κάνουμε reboot σε TWRP και εγκαθιστούμε το Χposed framework (από παραπάνω). Το reboot μετά μπορεί να αργήσει λίγο.
  3. Ανοίγουμε τον Xposed Installer και βλέπουμε αν όλα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

μισό ανεβάζω όλο το πακέτο.

Πάρτο https://drive.google.com/file/d/0B-qTCMsaIcIkcmVIZ0E5WTlTanM/view?usp=sharing

Ευχαριστώ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xposed - ΜΟΝΟ για MiUI - Android 5.0.x - 64 bit.

Xposed Installer - εγκατάσταση σαν απλό apk

Χposed framework - εγκατάσταση μέσω TWRP

Uninstall Χposed framework - μέσω TWRP

 

 

  • Έχω απενεργοποιήσει τους ελέγχους που κάνει το Xposed framework (δεν διαβαζόταν σωστά το build.prop), γι' αυτό ΜΗΝ το χρησιμοποιείται σε άλλη έκδοση.
  • Οι δοκιμές έγιναν σε MiUI - Android 5.0.2 64 bit στην έκδοση 7.2.1 - όχι στην 7.1.3 αλλά δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα.
    [πιθανόν να ανεβάσω την MiUI v7.2.1 stable σήμερα, σαν την πρώτη πλήρως ελληνική ROM με MiUI 7 για το Lenovo P70]
  • Εγκατέστησα κι ένα module και δούλεψε κανονικά.

 

Οδηγίες εγκατάστασης

  1. Εγκαθιστούμε το Xposed Installer (από παραπάνω) σαν απλό apk και το "τρέχουμε".
  2. Κάνουμε reboot σε TWRP και εγκαθιστούμε το Χposed framework (από παραπάνω). Το reboot μετά μπορεί να αργήσει λίγο.
  3. Ανοίγουμε τον Xposed Installer και βλέπουμε αν όλα είναι οκ.

 

Άπαιχτοι και οι 2 σας!!!!!!

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω καταφέρει να βρω άκρη με το xposed το χρησιμοποιώ στο προηγούμενο τηλέφωνο για κάποιες έξτρα ρυθμίσεις αλλά και για να έχω 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα.

 

Στην έκδοση MiUI 7.1.3 δεν έχει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση MiUI 7.1.3 δεν έχει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα;

 

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος..... Μόλις γράψεις 2 σειρές αρχίζει να μετράει χαρακτήρες αλλά από 29..... οπότε μάλλον δεν έχει.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος..... Μόλις γράψεις 2 σειρές αρχίζει να μετράει χαρακτήρες αλλά από 29..... οπότε μάλλον δεν έχει.

 

Για δοκίμασε αυτό. Είναι για την 7.1.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα και καλή Σαρακοστή.

 

@IceGtx

Το κατάφερες τελικά;

 

Μπα πίκρα, ούτε στον εχθρό μου, δοκίμασα και με 2-3 οδηγούς. Ε ρε αρχαία που τους χρειάζονται....:ninja:

 

Όσο αφορά την 7.1.3 στην οθόνη κλειδώματος βγάζει ένα γκατζετακι για το music(όταν ακούς μουσική δλδ με τη δική του εφαρμογή και κλειδώσει η οθόνη), το οποίο δεν λειτουργεί. Στην 7.2 δουλεύει;

 

 

[πιθανόν να ανεβάσω την MiUI v7.2.1 stable σήμερα, σαν την πρώτη πλήρως ελληνική ROM με MiUI 7 για το Lenovo P70]

Πραγματικά σε ευχαριστούμε που μοιράζεσαι τη δουλειά σου μαζί μας.

 

Edit

Αυτό για τη φόρτιση είναι logo+fix στο ρωσικό θέλει εγγραφή δεν το κατεβάζει(μάλλον).

http://4pda.ru/forum/dl/post/7571348/Logo%2Bfix%2Bp70.zip

 

Edit

Για να κατεβάσω το xposed κόντεψα να μάθω ρώσικα:hypno::rotfl::rotfl::rotfl:

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος..... Μόλις γράψεις 2 σειρές αρχίζει να μετράει χαρακτήρες αλλά από 29..... οπότε μάλλον δεν έχει.

 

Για δοκίμασε αυτό. Είναι για την 7.1.3

 

Γιατί όταν ανοίγω το link μου λέει ότι είναι zip αρχείο αλλά όταν το κατεβάζω δεν το κατεβάζει σαν zip και δεν μπορώ να το κάνω install από recovery?

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Μπα πίκρα, ούτε στον εχθρό μου, δοκίμασα και με 2-3 οδηγούς. Ε ρε αρχαία που τους χρειάζονται....:ninja:

 

Όσο αφορά την 7.1.3 στην οθόνη κλειδώματος βγάζει ένα γκατζετακι για το music(όταν ακούς μουσική δλδ με τη δική του εφαρμογή και κλειδώσει η οθόνη), το οποίο δεν λειτουργεί. Στην 7.2 δουλεύει;

 

 

Πραγματικά σε ευχαριστούμε που μοιράζεσαι τη δουλειά σου μαζί μας.

 

Edit

Αυτό για τη φόρτιση είναι logo+fix στο ρωσικό θέλει εγγραφή δεν το κατεβάζει(μάλλον).

http://4pda.ru/forum/dl/post/7571348/Logo%2Bfix%2Bp70.zip

 

 

logo+fix

https://drive.google.com/file/d/0B-qTCMsaIcIkaTlHY3gtR2MxYjA/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, το xposed που ηθελα ειναι ενταξει. να σε καλα

 

 

Από το Xposed (για το MiUI) τι βάζετε και σας ενδιαφέρει?

wake gestures

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασα... Άψογα. Συγχαρητήρια.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, το xposed που ηθελα ειναι ενταξει. να σε καλα

 

 

wake gestures

 

Γιατί όταν πάω στην καρτέλα κατέβασμα δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα?

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω στην καρτέλα κατέβασμα δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα?

 

Δικιο εχεις, δεν ειχα δοκιμασει ακομα

 

Edit

Μεσα απο το repo κατεβενει κανονικα

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις, δεν ειχα δοκιμασει ακομα

 

Και έχω τρελαθεί τι κάνω λάθος......

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την 7.1.3 στην οθόνη κλειδώματος βγάζει ένα γκατζετακι για το music(όταν ακούς μουσική δλδ με τη δική του εφαρμογή και κλειδώσει η οθόνη), το οποίο δεν λειτουργεί. Στην 7.2 δουλεύει;

 

Edit

Για να κατεβάσω το xposed κόντεψα να μάθω ρώσικα:hypno::rotfl::rotfl::rotfl:

 

Νομίζω ότι το γκατζετακι που λες εξαρτάται από το θέμα (δοκίμασε κάποιο άλλο θέμα). Στην 7.2.1 δουλεύει.

 

Εγώ πρέπει να έχω μάθει ήδη κάποια ρώσικα!!!

 

 

Γιατί όταν ανοίγω το link μου λέει ότι είναι zip αρχείο αλλά όταν το κατεβάζω δεν το κατεβάζει σαν zip και δεν μπορώ να το κάνω install από recovery?

 

Από το PC δουλεύει κανονικά, από το κινητό μου το "κάνει" *.bin (κάντο πάλι *.zip και εγκατέστησέ το).

 

 

Γιατί όταν πάω στην καρτέλα κατέβασμα δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα?

 

Για ποια καρτέλα λέτε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το γκατζετακι που λες εξαρτάται από το θέμα (δοκίμασε κάποιο άλλο θέμα). Στην 7.2.1 δουλεύει.

 

Εγώ πρέπει να έχω μάθει ήδη κάποια ρώσικα!!!

 

 

 

 

Από το PC δουλεύει κανονικά, από το κινητό μου το "κάνει" *.bin (κάντο πάλι *.zip και εγκατέστησέ το).

 

 

 

 

Για ποια καρτέλα λέτε παιδιά;

 

Όταν τρέξεις το xposed σου έχει στην αρχή framework μετά modules μετά κατέβασμα...

Όταν πατήσεις κατέβασμα δεν κατεβάζει.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν δουλεύει με MiUI (είναι limitation του Xposed για το MiUI). Μόνο χειροκίνητο κατέβασμα από PC (ή το κινητό?)...[/quote

 

Από pc πώς γίνεται?

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν δουλεύει με MiUI (είναι limitation του Xposed για το MiUI). Μόνο χειροκίνητο κατέβασμα από PC (ή το κινητό?)...[/quote

 

Από pc πώς γίνεται?

 

Πας εδώ

http://repo.xposed.info/module-overview

κατεβάζεις όποιο θες, install σαν apk στο κινητό και είσαι οκ.

 

Edit

Πάντως τα wake gestures, πρέπει να υποστηρίζονται από τον kernel. Δεν μπορεί κανένα module [του Xposed] ή/και όποια άλλη εφαρμογή να τα υποστηρίξει μόνο και μόνο επειδή "θέλει"...

Ο δικός μας πάντως kernel (του MiUI), υποστηρίζει double tap 2 wake. Οδηγίες σε λίγο...

 

 

Wake gestures για MiUI

Κατεβάζουμε το Kernel Adiutor

Πάμε στο μενού (πάνω αριστερά) -> Wake controls (Ρυθμίσεις Ενεργοποίησης οθόνης) και επιλέγουμε αυτό που θέλουμε. Κάνουμε και On το "Apply on boot" (Εφαρμογή κατά την εκκίνηση) για να ισχύει κάθε φορά που επανεκκινούμε το κινητό (δεν χρειάζεται τώρα επανεκκίνηση για να ισχύσουν οι αλλαγές).

 

Επίσης ο Kernel Adiutor είναι πολύ καλός για να βλέπουμε πως τα "πάει" το κινητό μας.

[Προσοχή: ΜΗΝ "παίζετε" με τις ρυθμίσεις του Kernel Adiutor]

[Έχει και κάποια άλλα για double tap 2 wake πιο "ασφαλή", αλλά δεν είχα κάποιο πρόχειρο τώρα]

[Ίσως το "βαλω" μέσα στις Ρυθμίσεις στην νέα έκδοση]

Edited by UserXP
Wake gestures
Link to comment
Share on other sites

 

Πας εδώ

http://repo.xposed.info/module-overview

κατεβάζεις όποιο θες, install σαν apk στο κινητό και είσαι οκ.

 

Edit

Πάντως τα wake gestures, πρέπει να υποστηρίζονται από τον kernel. Δεν μπορεί κανένα module [του Xposed] ή/και όποια άλλη εφαρμογή να τα υποστηρίξει μόνο και μόνο επειδή "θέλει"...

Ο δικός μας πάντως kernel (του MiUI), υποστηρίζει double tap 2 wake. Οδηγίες σε λίγο...

 

 

Wake gestures για MiUI

Κατεβάζουμε το Kernel Adiutor

Πάμε στο μενού (πάνω αριστερά) -> Wake controls (Ρυθμίσεις Ενεργοποίησης οθόνης) και επιλέγουμε αυτό που θέλουμε. Κάνουμε και On το "Apply on boot" (Εφαρμογή κατά την εκκίνηση) για να ισχύει κάθε φορά που επανεκκινούμε το κινητό (δεν χρειάζεται τώρα επανεκκίνηση για να ισχύσουν οι αλλαγές).

 

Επίσης ο Kernel Adiutor είναι πολύ καλός για να βλέπουμε πως τα "πάει" το κινητό μας.

[Προσοχή: ΜΗΝ "παίζετε" με τις ρυθμίσεις του Kernel Adiutor]

[Έχει και κάποια άλλα για double tap 2 wake πιο "ασφαλή", αλλά δεν είχα κάποιο πρόχειρο τώρα]

[Ίσως το "βαλω" μέσα στις Ρυθμίσεις στην νέα έκδοση]

 

Αν και τώρα δεν μπορώ να δοκιμάσω όποιο και να είναι το αποτέλεσμα είσαι άπαιχτος... Και πάλι συγχαρητήρια σε σένα και όσους αφιερώνουν χρόνο για να βοηθήσουν όλους όσους δεν το έχουμε.....

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

 

Πας εδώ

http://repo.xposed.info/module-overview

κατεβάζεις όποιο θες, install σαν apk στο κινητό και είσαι οκ.

Εκεί που λέει ο φίλος μας που το κατεβάζεις και δεν κατεβαίνει, στην καρτέλα περιγραφή αν πας κάτω κάτω έχει λινκ το repo. αν μπεις μέσα και κατέβεις λίγο παρακάτω κάπου λέει νταουνλοαντ

 

Edit

Πάντως τα wake gestures, πρέπει να υποστηρίζονται από τον kernel. Δεν μπορεί κανένα module [του Xposed] ή/και όποια άλλη εφαρμογή να τα υποστηρίξει μόνο και μόνο επειδή "θέλει"...

Ο δικός μας πάντως kernel (του MiUI), υποστηρίζει double tap 2 wake. Οδηγίες σε λίγο...

 

 

Wake gestures για MiUI

Κατεβάζουμε το Kernel Adiutor

Πάμε στο μενού (πάνω αριστερά) -> Wake controls (Ρυθμίσεις Ενεργοποίησης οθόνης) και επιλέγουμε αυτό που θέλουμε. Κάνουμε και On το "Apply on boot" (Εφαρμογή κατά την εκκίνηση) για να ισχύει κάθε φορά που επανεκκινούμε το κινητό (δεν χρειάζεται τώρα επανεκκίνηση για να ισχύσουν οι αλλαγές).

 

Επίσης ο Kernel Adiutor είναι πολύ καλός για να βλέπουμε πως τα "πάει" το κινητό μας.

[Προσοχή: ΜΗΝ "παίζετε" με τις ρυθμίσεις του Kernel Adiutor]

[Έχει και κάποια άλλα για double tap 2 wake πιο "ασφαλή", αλλά δεν είχα κάποιο πρόχειρο τώρα]

[Ίσως το "βαλω" μέσα στις Ρυθμίσεις στην νέα έκδοση]

 

Ο κερνελ οοντιτορ άμα κάνω επανεκινιση σταματάει να λειτουργεί το double tap 2 wake. και πρεπει μετα παλι να ρυθμιστει.

Ευχαριστώ για το γκατζετ αμα ειναι θα το κοιταξω αλλιως μετα, με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...