Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To αλμπουμ για (φωτό)δουλεύει γιατι εμένα μου κρασάρει

Αφορά την MIUI

 

Όχι, έχει κάποιο πρόβλημα το αρχείο που "ανέβηκε".

Βάλε αυτό

 

Στο επόμενο γενικό update, θα "μπουν" όλες οι διορθώσεις στα bugs που θα βρεθούν

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια μέρα κανονικής λειτουργίας, όλα καλά - ακόμη και η εφαρμογή του άλμπουμ που ο προηγούμενος φίλος έλεγε, δουλεύει κανονικά. Ένα μικρό bug είναι ότι σε κάποιες όπως αυτή, τα γράμματα πάνω είναι τόσο αχνά που δεν φαίνονται - αλλά δεν ξέρω αν φτιάχνει...
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια μέρα κανονικής λειτουργίας, όλα καλά - ακόμη και η εφαρμογή του άλμπουμ που ο προηγούμενος φίλος έλεγε, δουλεύει κανονικά. Ένα μικρό bug είναι ότι σε κάποιες όπως αυτή, τα γράμματα πάνω είναι τόσο αχνά που δεν φαίνονται - αλλά δεν ξέρω αν φτιάχνει...

 

Αυτό είναι πολύ καλό, ιδίως όταν επιβεβαιώνεται από επαγγελματίες (εννοώ που χρησιμοποιούν το κινητό σαν εργαλείο και "βασίζονται" σ' αυτό).

 

Σε ποια εφαρμογή τα γράμματα είναι αχνά;

Επειδή οι περισσότερες εφαρμογές αλλάζουν εμφάνιση ανάλογα με το θέμα, δοκίμασε να βάλεις το default θέμα και δες αν εκεί το χρώμα αλλάζει. Υπάρχουν περιπτώσεις που μπορούμε να το "πειράξουμε".

 

[Το "θέμα" με τα 6 εικονίδια στον launcher το είδα, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι :( ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μεχρι στιγμης ολα τελεια δεν βρηκα κατι που να μην λειτουργει και σε υπερ ευχαριστουμε. Αληθεια η Xiaomi σε ποια μοντελα το εχει αυτο το λειτουργικο; Πανω που σκεφτομουνα για τις μηχανες αναζητησης στον πλοηγο, μετα την αναβαθμηση ηταν εκει (εισαι φοβερος) ο πλευερ τζαμι, η διγλωση μπαρα τελεια , ο συγχρονισμός κανονικα. Δεν θαμπωνει κατι σε μενα, απλα περασα τα νεα ζιπ απο πανω και καθαρισα τα κας και τα 2.

 

Edit 1.Τωρα το κουμπι αφης ηταν και πριν καπως περιεργο αν το αλαξεις και βαλεις το μενου 1 πατημα και τις προσφατες εφαρμογες παρατεταμενο φτιαχνει. 1 εφαρμογη βρηκα που δεν αλλα οκ.

2.κατι που νομιζω πριν δεν ηταν, οταν βλεπεις βιντεο ο ηχος ειναι λιγο χαμηλος σχεδον δεν ακουγα τα λογια. Με ακουστικα ομως παει καλα.

3. Οταν φορτιζει κλειστο διχνει περιεργα, ειχα δει στο ρωσικό ενα fix αλλα βγαζει 404 το εχει μηπως καποιος; Γιατι τα σβηνουν ας ηξερα

 

 

edit

Edit εχει χρησημοποιησει κανεις ακουστικα με 3 κουμπια;

 

 

edit

ΠΡΟΣΟΧΗ με την εφαρμογή Καθαρισμός στο "Κέντρο ελέγχου". Είναι ρυθμισμένη να "καθαρίζει" αυτόματα. Προτείνω να απενεργοποιήσετε το αυτόματο.

Πιθανόν να σβήσει αρχεία που θέλετε. ΣΒΗΝΕΙ/ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ (κάνει DELETE) τα TWRP backup σας!!!

:lol::lol::lol: Και τα έψαχνα:wacko: Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μεχρι στιγμης ολα τελεια δεν βρηκα κατι που να μην λειτουργει και σε υπερ ευχαριστουμε. Αληθεια η Xiaomi σε ποια μοντελα το εχει αυτο το λειτουργικο; Πανω που σκεφτομουνα για τις μηχανες αναζητησης στον πλοηγο, μετα την αναβαθμηση ηταν εκει (εισαι φοβερος) ο πλευερ τζαμι, η διγλωση μπαρα τελεια , ο συγχρονισμός κανονικα. Δεν θαμπωνει κατι σε μενα, απλα περασα τα νεα ζιπ απο πανω και καθαρισα τα κας και τα 2.

 

Edit 1.Τωρα το κουμπι αφης ηταν και πριν καπως περιεργο αν το αλαξεις και βαλεις το μενου 1 πατημα και τις προσφατες εφαρμογες παρατεταμενο φτιαχνει. 1 εφαρμογη βρηκα που δεν αλλα οκ.

2.κατι που νομιζω πριν δεν ηταν, οταν βλεπεις βιντεο ο ηχος ειναι λιγο χαμηλος σχεδον δεν ακουγα τα λογια. Με ακουστικα ομως παει καλα.

3. Οταν φορτιζει κλειστο διχνει περιεργα, ειχα δει στο ρωσικό ενα fix αλλα βγαζει 404 το εχει μηπως καποιος; Γιατι τα σβηνουν ας ηξερα

 

 

edit

Edit εχει χρησημοποιησει κανεις ακουστικα με 3 κουμπια;

 

 

edit

:lol::lol::lol: Και τα έψαχνα:wacko:

 

Ωραία, είναι καλό που δεν βρίσκουμε δυσλειτουργίες σε βασικές λειτουργίες.

 

Δεν ξέρω σε ποια μοντέλα δίνει επίσημα η Xiaomi ΑΥΤΟ το λειτουργικό. Δες εδώ.

Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι ότι υπάρχουν πολλές "ομάδες" MIUI σε πολλές χώρες (δεν ξέρω αν είναι επίσημες), που "μεταφέρουν" το λειτουργικό σε άλλα τηλέφωνα.

 

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κουμπί "μενού" (δεξί).

Ποια είναι η εφαρμογή που "δεν";

 

Αυτό με τον ήχο δεν έχω παρατηρήσει κάτι (καλά, δεν χρησιμοποιώ την μουσική καθόλου). Μπορεί να το δω το ΣΚ.

 

Δεν το φορτίζω ποτέ κλειστό (βασικά δεν κλείνω το κινητό ποτέ), αλλά αυτό είναι ένα αρχείο με εικόνες. Κάπου θα το βρω...

 

Δεν χρησιμοποιώ ακουστικά.

 

 

Όσο για τον Καθαρισμό, ε, τώρα "βρήκες" που είναι/πήγαν τα αρχεία σου :lol:

 

 

Εδώ, μία μικρή αλλαγή στην expanded status bar. Είναι από την τελευταία beta έκδοση, προσαρμοσμένη για μας.

Την κάνει πιο light, προσθέτει search box, αλλά και εξαλείφει νομίζω τα κινέζικα γράμματα (αν είχατε). Link εδώ

http://i1175.photobucket.com/albums/r637/UserXP/Screenshot_2016-03-08-13-32-29_com.miui.home_zpsgnlkhudt.png

 

 

Επίσης, δεν ξέρω αν το ξέρετε ή το δοκιμάσατε, στις Πρόσφατες εφαρμογές, αν κάνετε Pinch in & out έχετε και διαφορετική όψη για τον Task manager

http://i1175.photobucket.com/albums/r637/UserXP/Screenshot_2016-03-08-14-04-35_com.miui.home_zps6c29cszj.png

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Η νέα μπάρα αναζήτησης μου κρασάρει, και επίσης παρουσιάστηκαν κάποιες ανορθογραφίες (ελεθυθερώθηκαν X mb μνήμης), και κάποιοι ρώσικοι χαρακτήρες…
Link to comment
Share on other sites

Η νέα μπάρα αναζήτησης μου κρασάρει, και επίσης παρουσιάστηκαν κάποιες ανορθογραφίες (ελεθυθερώθηκαν X mb μνήμης), και κάποιοι ρώσικοι χαρακτήρες…

 

Αυτή, μάλλον ήταν δουλειά του "ποδαριού". Το βραδάκι...

Η εγκατάσταση του παραπάνω link για το MiuiSystemUI-RESTORE ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό που αφαιρεί το logo σου, έφυγε βάζοντας την μπάρα αναζήτησης…
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά ξανά.Συγχαρητήρια για την φοβερή δουλειά που κάνετε.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Έκανα όπως αναφέρεται back up την nvram.

Πως την ξαναβάζω στο τηλέφωνο αν χρειαστεί να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, είναι καλό που δεν βρίσκουμε δυσλειτουργίες σε βασικές λειτουργίες.

Εδω γελάμε; ούτε το δικό του δεν είχε τόσο ελάχιστες ελλείψεις. Που μαλλον δλδ για να λεγαμε ειναι αυτα παρα μπαγκ.

Σε ευχαριστουμε

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κουμπί "μενού" (δεξί).

Ποια είναι η εφαρμογή που "δεν";

Αυτό μάλλον δεν το εξηγώ καλά η μόνο σε μένα;

25591564586_fcb8d4b339_n.jpg

αυτό το κουμπί ενοω, δεν το κάνει με τις εφαρμογές που έρχονται με τη ρομ εσύ άμα βάλεις κάποια. όταν το πατάς παρατεταμένα πρέπει να ανοίξει το μενού με τις ρυθμίσεις. αν το ρυθμίσεις να δουλεύει με 1 πάτημα είναι κομπλέ κατά 90% δεν έχω και πάρα πολλές εφαρμογές (έχει εκεί στις πρόσθετες ρυθμίσεις ένα μενού, ρυθμίσεις πλήκτρων που λέει). τώρα ποια ήτανε θα κοιτάξω πάλι

 

edit:

μια εφαρμογή που το κάνει είναι το viber (ευτυχώς έχει συντόμευση όχι σαν κάτι άλλες)

Όσο για τον Καθαρισμό, ε, τώρα "βρήκες" που είναι/πήγαν τα αρχεία σου :lol:

Πιάσανε και τόπο, μην τρώνε και τσάμπα το χώρο στην sd :ρ:rotfl:

Edited by IceGtx
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτήν εννοώ. Για να επανέλθει η status bar, όπως ήταν πριν (χωρίς το logo φυσικα).

 

Ο.κ. επανήλθε, όλα καλά! :)

 

edit: ψάχνω για ρολόϊ μικρό σε μέγεθος για να μην μου τρώει χώρο στην οθόνη, αν βρείτε τίποτα πέστε μου...

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά ξανά.Συγχαρητήρια για την φοβερή δουλειά που κάνετε.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Έκανα όπως αναφέρεται back up την nvram.

Πως την ξαναβάζω στο τηλέφωνο αν χρειαστεί να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Restore την NVRAM από εδώ.

Είναι στα ρώσικα, αλλά αυτό ΔΕΝ πρέπει να σου χρειαστεί ποτέ! Για να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση μετά από root, TWRP, custom ROMs κλπ, ΔΕΝ χρειάζεσαι επαναφορά NVRAM.

Διάφορα μπορεί να συμβούν (σπάνια φυσικά), άσχετα με root κλπ, και να χαθούν εκείνα τα δεδομένα. Αυτός είναι και ο λόγος που το πρότεινα (και το προτείνω ακόμα), όλοι να κάνουν το backup της NVRAM. Είναι εντελώς ακίνδυνο (μόνο διαβάζεις από το τηλέφωνο), αλλά ΠΟΛΥ χρήσιμο.

 

 

Εδω γελάμε; ούτε το δικό του δεν είχε τόσο ελάχιστες ελλείψεις. Που μαλλον δλδ για να λεγαμε ειναι αυτα παρα μπαγκ.

...

αυτό το κουμπί ενοω, δεν το κάνει με τις εφαρμογές που έρχονται με τη ρομ εσύ άμα βάλεις κάποια. όταν το πατάς παρατεταμένα πρέπει να ανοίξει το μενού με τις ρυθμίσεις. αν το ρυθμίσεις να δουλεύει με 1 πάτημα είναι κομπλέ κατά 90% δεν έχω και πάρα πολλές εφαρμογές (έχει εκεί στις πρόσθετες ρυθμίσεις ένα μενού, ρυθμίσεις πλήκτρων που λέει). τώρα ποια ήτανε θα κοιτάξω πάλι

 

edit:

μια εφαρμογή που το κάνει είναι το viber (ευτυχώς έχει συντόμευση όχι σαν κάτι άλλες)

 

Κατάλαβα τώρα τι εννοείς για το κουμπί. Προφανώς δεν το κάνει γιατί ορίζεις εσύ τη λειτουργία του πλήκτρου (δεν ξέρω κάτι άλλο).

 

 

Ο.κ. επανήλθε, όλα καλά! :)

 

edit: ψάχνω για ρολόϊ μικρό σε μέγεθος για να μην μου τρώει χώρο στην οθόνη, αν βρείτε τίποτα πέστε μου...

 

Αν εννοείς για ρολόι που αλλάζει με τα θέματα, όλα (νομίζω) είναι 2 γραμμών (μπορεί να φαίνονται πιο μικρά, αλλά δεν δίνουν άλλο χώρο στην οθόνη).

Έχει και το 2χ2 (υποστηρίζει θέματα) - κερδίζεις χώρο στα δεξιά/αριστερά.

Έχει κι ένα μιας γραμμής (δεν υποστηρίζει θέματα).

Επίσης κάπου "πήρε" το μάτι μου για περισσότερες γραμμές στον launcher (φυσικά θα προκύψουν πιο στριμωχτά τα εικονίδια). [Αν σε βολεύει το "κοιτάω"]

 

 

Εδώ είναι η light γραμμή κατάστασης από την beta έκδοση 6.2.25 (αν δεν μπέρδεψα τα αρχεία):

Status bar (light) 6.2.25beta --- Status bar (light) 6.2.25beta-RESTORE

Status bar (light) 6.2.25beta (with logo) --- Status bar (light) 6.2.25beta (with logo)-RESTORE

http://i1175.photobucket.com/albums/r637/UserXP/Screenshot_2016-03-08-13-32-29_com.miui.home_zpsgnlkhudt.png

Edited by UserXP
Νέα (updated) links
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η αναζήτηση έφτιαξε - βέβαια δεν είναι google, κάποιο δικό της θεό έχει και πολλά πράγματα δεν τα βρίσκει, όπως ιστιοσελίδες κ.λ.π. Η ορθογραφία επίσης εντάξει, οπότε καλά πάμε!

Για το μικρό ρολόϊ ενδιαφέρομαι, θέλω να το έχω στην οθόνη κυρίως για να βάζω ξυπνητήρια - η ώρα δεν με πολυενδιαφέρει. Τέλος να πω ότι με την εγκατάσταση της μπάρας μου πρόσθεσε 6ο εικονίδιο στην κάτω μπάρα, αλλά είναι ο μαμίσιος browser και δεν ξέρω πως μπορώ να το αλλάξω και να βάλω τον chrome ή κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση που δεν είναι google, μπορεί και να "φτιάχνει" (θα δω).

Τα ρολόγια που ανέφερα παραπάνω, είναι όλα widgets στον launcher μας.

 

Αυτό με το 6ο εικονίδιο και την "κάτω μπάρα" δεν το κατάλαβα από την αρχή σωστά (και τσάμπα έψαχνα). Για πες το ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Στα widgets το μικρότερο ρολόϊ που έχει είναι 2Χ2, έλεγα μήπως υπάρχει απλό εικονίδιο της εφαρμογής γιατί δεν το βρίσκω πουθενά.

Και ένα screen shot χωρίς το logo και με 6 εφαρμογές στην κάτω μπάρα:

 

https://farm2.staticflickr.com/1605/25009459784_60304c3969_z.jpg' alt='25009459784_60304c3969_z.jpg'>unnamed by Dimitrios, on Flickr[/img]

 

 

edit: άκυρο, το ρολόι το βρήκα από το drawer!

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα με το νεο κινητο και αφου εκανα μπακαπ τη βραμ και το περιεργαστηκα,εχω μεινει ευχσριστημενος. Θελω να ρωτησω,μιας και υπαρχει το ενδεχομενο να το μεταπωλησω και εχω αφησει ολα του τα παρελκομενα στα σακουλακια στο κουτι,Θα εχω θεμα αν το φορτιζω με τον κινεζικου τυπου φορτιστη απο το Huawei honor 6 μου? Η μονη διαφορα που εχει απ οτι ειδα ειναι τα 5 βολτ αντι για 5.2 του p70.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούργιος στο φόρουμ. Παρακολουθούσα το thread καιρό πριν πάρω το κινητό και το έχω απο δεκέμβριο. Ευχαριστημένος σε όλα εκτός κάμερας, εννοείται ότι δεν πήγα στη lollipop και έμεινα σε kitkat. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που προτείνετε για βελτίωση κάμερας και γενικά άλλες εφαρμογές που θα με βοηθήσουν;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια για την εξαιρετικη δουλεια που κανετε για την τελειοποιηση του κινητου.

Ηδη το εχω 1 εβδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα του...! ειμαι ακόμα στην στοκ ρομ , χωρις να κανω αναβαθμιση, μεχρι να το μαθω και πειραματίζομαι ,οποτε καθημερινα το λιωνω (θελει φορτιση καθε βραδυ...!!) . του εχω φορτωσει βεβαια και εφαρμογες οι οποιες είναι stand-by, oποτε οταν θα καταληξω στην τελικη ρομ τοτε και θα τις διαχειριστω καταλληλα, για την καλυτερη λειτουργία του κινητου.

Αν και το ξερω οτι είναι θεμα προσωπικό του καθενος τι εφαρμογες θα χρησιμοποιήσει, αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω αν εχεται να μου προτείνετε καποιον launcher ή ενα καλο dialer επειδη είναι δικαρτο,μια εφαρμογή για καλυτερη αξιοποίηση της καμερας ή και καποιες αλλες προτάσεις σε εφαρμογές για τις σημαντικές λειτουργίες του κινητου, που θα το κανουν ακομα καλυτερο.

Την οθόνη που απαντά στις κλησεις (με τις 4 επιλογες( απαντηση,αποριψη,μυνημα απασχολημενος και κληση αργότερα), σε σχημα σταυρου), μπορώ να την αλλάξω ή ειναι θέμα ui? ερχομαι απο samsung s3 mini, οποτε μου φαινεται καπως μεχρι να το συνηθισω...!!

Σημερα εκανα backup την nvram, και σκεφτομαι να προχωρήσω σε root (χρειαζεται να βαλω ρουταρισμενη ρομ ή μπορω να το κανω απλα root έτσι απλά και να βαζω εφαρμογες που χρειαζονται rootarisma). Σιγα σιγα στις επομενες μέρες θα επιχηρησω και εγω να μπω στην ομαδα σας με ta 64 bit και την ROM που διαμόρφωσε ο εξαιρετικος φιλος μας, ωστε να σας πω και εγω τις εμπειριες και να συμβαλω στην ακομα καλυτερη αναβάθμιση του κινητού.

Ελπιζω όλα τα καλουδια που απολαμβάνω τωρα με την κιτκατ(αναγνωριση προσωπου για ξεκλειδωμα, σβησιμο της οθόνης με ένα κουνημα κλπ...) να συνεχίσω να τα απολαμβάνω και με την καινουργια ρομ στα 64bit...και ακόμα περισσοτερες και καλυτερες επιλογές!!

Σας ευχαριστω και παλι...!!

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούργιος στο φόρουμ. Παρακολουθούσα το thread καιρό πριν πάρω το κινητό και το έχω απο δεκέμβριο. Ευχαριστημένος σε όλα εκτός κάμερας, εννοείται ότι δεν πήγα στη lollipop και έμεινα σε kitkat. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που προτείνετε για βελτίωση κάμερας και γενικά άλλες εφαρμογές που θα με βοηθήσουν;

 

Δοκίμασε να βγάλεις φωτογραφίες χωρίς φλάς. Θα δείς ότι είναι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τα link σε αυτό το post ενημερώθηκαν. Η αναζήτηση είναι της Google.

 

 

@fufutos

Τελικά, αυτό εννοούσα κι εγώ για τη κάτω μπάρα.

Σε μένα δεν γίνεται να προσθέσω και έκτο εικονίδιο. Μήπως είναι επιλογή από το θέμα? Ποιό είναι το παραπάνω θέμα;

 

 

Για κάμερα/φωτογραφίες

Δοκιμάστε το tip από mannolia παραπάνω

Αλλιώς κάντε αναβάθμιση της εφαρμογής σε νεότερη έκδοση της Lenovo. Κάπου πρέπει να έχω μερικές - θα post-άρω links το βραδάκι (είναι όλες lollipop).

Στο τέλος, πάτε σε άλλη εφαρμογή.

 

 

@mamian

Δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα με το διαφορετικό φορτιστή.

 

 

@sfirojohn

  • Launcher για τη stock προτείνω Nova. Για custom MiUI (και VIBE) αυτόν που "φοράνε".
  • Dialer για δίκαρτο, δεν σε καλύπτει η "μαμά" εφαρμογή; [Δεν έχω 2 κάρτες και δεν έχω άποψη]
  • Για την οθόνη που απαντάς στις κλήσεις, ψάξε στο store για κάτι σχετικό με InCall UI, Caller ID. Δες αυτό. (δεν ξέρω τη λειτουργικότητά τους)
  • Μπορείς μόνο να root-άρεις το κινητό χωρίς τίποτε άλλο. Δες αυτό το post - Μέρος 5ο (έχει κι άλλον τρόπο, αλλά θα πρέπει να περιμένεις ή να ψάξεις)
  • Η Xiaomi (για κάποιο λόγο - ποιό?) δεν βάζει face unlock στο MiUI, ενώ έχει face recognition στο Άλμπουμ!
    Σβήσιμο της οθόνης με ένα κούνημα, δεν υπάρχει στο MiUI (νομίζω).
    [Το ΣΚ θα προσπαθήσω να βάλω Lenovo Gestures]

Link to comment
Share on other sites

@sfirojohn

  • Launcher για τη stock προτείνω Nova. Για custom MiUI (και VIBE) αυτόν που "φοράνε".
  • Dialer για δίκαρτο, δεν σε καλύπτει η "μαμά" εφαρμογή; [Δεν έχω 2 κάρτες και δεν έχω άποψη]
  • Για την οθόνη που απαντάς στις κλήσεις, ψάξε στο store για κάτι σχετικό με InCall UI, Caller ID. Δες αυτό. (δεν ξέρω τη λειτουργικότητά τους)
  • Μπορείς μόνο να root-άρεις το κινητό χωρίς τίποτε άλλο. Δες αυτό το post - Μέρος 5ο (έχει κι άλλον τρόπο, αλλά θα πρέπει να περιμένεις ή να ψάξεις)
  • Η Xiaomi (για κάποιο λόγο - ποιό?) δεν βάζει face unlock στο MiUI, ενώ έχει face recognition στο Άλμπουμ!
    Σβήσιμο της οθόνης με ένα κούνημα, δεν υπάρχει στο MiUI (νομίζω).
    [Το ΣΚ θα προσπαθήσω να βάλω Lenovo Gestures]

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση στα θεματα μου, τα οποια ελπιζω να βοηθήσουν και αλλα παιδια σε αυτο το forum. Κριμα που δεν υπαρχει το face unlock στο MiUI ή Σβήσιμο της οθόνης με ένα κούνημα....! Ειναι πολυ βολικα και σου κανουν τη ζωή ευκολη...!!!:mad::(. Για προσπαθησε να κανεις κατι, να τα εχουμε κι αυτα....(αυτα είναι τα Lenovo Gestures????)!! Θα είναι πολυ σουπερ μετα το κινητό...!!!

Α ξεχασα στην κιτ κατ αποθηκευει τις φωτογραφίες η καμερα στην sd card....?προσπαθησα, αλλα δεν βρισκω την επιλογη αυτη....!!!

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα, όσοι είσαστε root δοκιμάστε αυτήν https://github.com/troop/FreeDCam/releases/ έχει ένα σωρό ρυθμίσεις, τραβάει και raw - και νομίζω επιλέγεις που να σώζει τις φωτογραφίες.

 

UserXP το περίεργο είναι ότι μετά από την εγκατάσταση της ανανεωμένης μπάρας, μου προσθέτει έκτο εικονίδιο κάτω (όπου έχω ήδη 5), και συγκεκριμένα τον μαμίσιο browser. Όταν τον σύρω έξω βγαίνει και μετά δεν μπορώ να ξαναβάλω στην θέση του άλλο ή το ίδιο app... :p

 

edit: σε όσα φόρουμ μπήκα, μιλάνε για 6 εικονίδια με σύρε και άσε, τι παίζει άγνωστο…

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...