Jump to content

Lenovo P70t


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lenovo P70t

Επεξεργαστής 64bit quad-core MediaTek MT6732

Οθόνη 5” HD OGS (1280 x 720)

Μνήμη RAM 1GB

Αποθηκευτικός χώρος 8GB (επέκταση με microSD)

Κάμερα 13MP

Εμπρόσθια κάμερα 5MP

dualSIM

WiFi, Bluetooth, GPS, 4G LTE

Μπαταρία 4000mAh

Διαστάσεις 142 x 71.8 x 8.9mm

Βάρος 149gr

 

Η εταιρεία ισχυρίζεται ότι ή μπαταρία 4000mah παρέχει αυτονομία 46 ημερών, όχι μόνο λόγω του μεγέθους, αλλά και χάριν στην νέα τεχνολογία εξοικονόμησης ενέργειας

Όταν ο χρήστης κλειδώνει τη συσκευή του, τότε κλείνουν αυτόματα όλες οι εφαρμογές που τρέχουν στο background και δεν χρησιμοποιούνται. Επίσης, όταν έχει φορτιστεί πλήρως και βρίσκεται ακόμη συνδεδεμένο στον φορτιστή, τότε συνεχίζει να παίρνει την απαιτούμενη ενέργεια για να παραμένει μόνιμα σε κατάσταση πλήρους φόρτισης. Τέλος, με μια φόρτιση 15 λεπτών, ο χρήστης μπορεί να πραγματοποιήσει τηλεφωνικές κλήσεις διάρκειας 6 ωρών.Το καπακι του πισου μερους εχει την ψευδαίσθηση κατασκευης απο δερμα.Θα υπαρχει σε 2 χρωματα ασπρο και μαυρο.Εναρξη πωλησεων Ιανουαριος 2015.Τιμη αγνωστη αλλα αναμενεται να ειναι χαμηλη.

"To save power, the Lenovo P70t uses the latest power-saving processor (TI BQ24296M). It has a charging current of 2000mA meaning that when you charge it for 15 minutes, you can make phone calls for 6 hours."

http://i62.tinypic.com/2vm5zye.jpg

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ recovery - root - νέας ROM για το Lenovo P70-A

MIUI Android 5.0 - x64 (v7.1.3) με Ελληνικά -- Lenovo P70-A

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tα τελευταία νεα για το p70t με την τεραστια μπαταρια των 4000mah λενε για 2 εκδοσεις μια ποιο οικονομικη με τον τετραπυρηνο 64-bit MT6532 στα $225.18 και μια ποιο ακριβη με οκταπυρηνο 64-bit MT6752 και 2G ram στα $257.18.Εχει αρχισει ηδη να κανει την εμφανιση του σε καποια κινεζομαγαζα http://product.958shop.com/lenovo/36430/index.html .Λιγο τσιμπημενο μου φαινεται :( .Αναμενεται και η intenational εκδοση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κανα νεο για αυτο ρε παιδια? φαινεται πολυ καλος εχει τον ιδανικο συνδυασμο χαρακτηριστικων για μενα:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο βιντεο που παραθεσες οι ρωσοι εχουν ενα λινκ με τεστ που το βγαζουν καλο με μονo μειον την βελτιωση της καμερας και το software αυτης και την μη replacable μπαταρια :( αν και βγαινει το πισω καπακι

εδω μεταφραση στα αγγλικα

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fhi-tech.mail.ru%2Freview%2FLenovo_P70.html&edit-text=

 

και απο pandawill ή εκδοση με το 1g ram

http://www.pandawill.com/lenovo-p70t-smartphone-64bit-mtk6732-1gb-8gb-50-inch-hd-screen-4000mah-battery-black-p96996.html

Link to comment
Share on other sites

αυτη η εκδοση παιζει ελλαδα?:wacko:

ΟΧΙ μονο κινα.Απο οσο εχω ψαξει δεν εχει κυκλοφορησει ακομα ή διεθνης εκδοση η οποια ομως αναμενεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βγήκε στις ειδήσεις , φαντάζομαι τώρα που έχουν και τις διακοπές του οι κινέζοι δεν θα πάρουν απόθεμα , οπότε μετά τις 23 Φεβρουαρίου θα έχουμε κινητικότητα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410911

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η συσκευή μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα αλλά μόνο στην περίπτωση των 2gb Ram.Όποιος έχει πληροφόρηση γενικά για την συσκευή ας γράψει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lenovo Greece

 

Πάρε μια πρώτη ιδέα από το μοναδικό P70, την εκπληκτική του μπαταρία και απέκτησέ το άμεσα από το δίκτυο της WIND

https://www.facebook.com/video.php?v=1070721799635585&theater

Link to comment
Share on other sites

Lenovo p70 λοιπον 8 πύρινο με 2 giga ram τρεχει σε 4.4.4 κιτκατ 16 giga εσωτερική μνήμη (έχει υποδοχή και για εξωτερική μέχρι 32 νομιζω ) 2 καρτο (4g,2g) 13 κάμερα και 5 αντίστοιχα εμπρως πίσω και μια τεραστια μπαταρία 4000 mah.

Μόλις χθες το παρέλαβα και είπα να μοιραστω τις εντυπώσεις μ μαζί σας μιας και δεν έχει ανοιχτεί τόσο καιρό κάποιο θέμα και μ έκανε εντύπωση (μου έκανε εντύπωση γτ είναι σχεδόν ίδιο με το meizu m1 note και το κακακομοιρο το lenovo δεν εχει πάρει καθόλου δημοσιότητα)

Ανοίγοντας το κουτί βλεπεις ενα κομματι πλαστικό με 5 ίντσες οθόνη :/ (κάτι σαν sony) ,καθόλου design, ακουστικά ,φορτιστη ,ενα καλώδιο mini usb σε usb θηλυκό και το κλασικό καλώδιο mini usb σε usb αρσενικό.

Χαζευοντας λίγο το σπεκ του φορτιστη output δίνει 5.2v, 2.0 A. Αυτο θα φορτίζει γρήγορα λέω το βάζω στην φόρτιση και πραγματικα μέσα σε 3 ώρες ηταν πλήρως φορτισμενο.Power button λοιπόν και ξεκινάμε .....

Πρωτη σκέψη που είναι το μενού .... Απαντηση μετα απο ενα λεπτο:απλα δεν έχει μενου!(πατάτα) ε λίγο παίξιμο με τις αλλες εφαρμογές όλα οκ.βάζοντας λοιπον το ηχείο τέρμα ....ένας ήχος σαν απο ξεχυλωμενο ηχειο. Αρνητικό αλλά το προσπερνας μόλις βάλεις την οθόνη τέρμα ...κανει για για λαμπα το βράδυ,παρα πολύ φωτεινή με ωραία χρωματα όπως και η ποιότητα κλήσης εξαιρετική τόσο το μικρόφωνο όσο και το ακουστικό.

Playstore/antutu και 44.000.πολύ δυνατό και με 4.4.4 αρα με lolipop 48.000 χαλαρά υποθετω.

Playstore/asphalt 8 ...πουθενά lag στις μέγιστες ρυθμίσεις ποιότητας όπως και στο brother in arms.

Συνοψίζοντας

Θετικά

Είναι γρήγορο αρκετά

Μπαταρία δεν την αδειαζεις σς μια μέρα

Φωτεινή οθόνη

Εξαιρετική ποιότητα κλήσης

Γρήγορη φόρτιση

 

Αρνητικά

Ηχείο (χαλιά μαύρα)

Design

Το ui της lenovo

Και το οτι τρέχει κιτ κατ (θα παει αναβάθμιση όμως)

 

Κλείνοντας δεν θα σας έλεγα οτι είμαι απο τους πιο αντικειμενικούς κριτές μιας και είμαι ψιλό άσχετος με τα smartphones,Κρινώ βαση των προηγούμενων κινητών που εχειχα στην κατοχή μου (nexus 4,τοπ για την εποχή του και xpxperia sole που κανει μονο για βατραχακια στην θάλασσα)

(Το πήρα απο ελληνικό μαγαζί στα 300€ απο τα πρωτα κομάτια για την ακρίβεια είναι p70 a)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οτι σου βγαλει να μας το γραφεις μεχρι να το παρουν κι αλλοι. Το ui της lenovo μπορει να μην σαρεεσει αλλα ειναι ελαφρυ και θα το συνηθισεις.:p

Εγω στο Α806 μου εχω κανει φακελο και εχω βαλει ολα τα apps εκει και εχω μειωσει τις αρχικες σελιδες σε 2.

 

Τελικα το κινητο βγηκε μονο για Ευρωπη? Στην Ρωσια και τωρα Ελλαδα το εχω δει και στα κινεζικα μαγαζια ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται παρακαλώ να μη κάνετε merge τα post του P70 και του P70t σε 1? Το P70t είναι μούφα, κλώνος που βγήκε στα κινεζομάγαζα όταν πρωτοανακοινώθηκαν τα προσωρινά specs του P70 για να πιάσουν κορόιδο τους κακομοίρηδες που ζαχάρωσαν το original. Πουθενά στη Lenovo δεν αναφέρεται το τετραπύρηνο P70t, μόνο το οκταπύρηνο P70.

Support page P70-A, Lenovo Support P Series

Link to comment
Share on other sites

Ρ70-Α (ευρωπαϊκή έκδοση):

Επεξεργαστής - 64-bit 8-core MT6752 με μια συχνότητα των 1,7 GHz

Οθόνη -. 5 ίντσες

Videochip - Μάλι Τ-760

RAM - 2 GB RAM

Δύο SIM (4G)

Ενσωματωμένη μνήμη - 16 GB ROM + κάρτες microSD μέχρι 32 GB .

Κάμερα - 5 και 13Mp

Wireless:

- 802.11a / b / g / n / AC 2,4GHz

- Bluetooth 4.0

- 2G: GSM / GPRS / EDGE 900/1800 / 1900MHz

- 3G: DC-HSPA + (42.2 / 5,76Mbit / s) / WCDMA 850/1900 / 2100MHz / TD-SCDMA 1900 / 2100MHz

- 4G: LTE Cat. 3 (150 / 50Mbit / s) / LTE FDD band3, band7 (1800 / 2600MHz) / LTE TDD band39, band40, band41 (1900/2300 / 2600MHz)

Βάρος 149 g

Διαστάσεις - 142 x 71,8 x 8,9 χιλιοστά

Μπαταρία 4000 mAh, 46 ημέρες του χρόνου αναμονής, γρήγορη φόρτιση

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P70-T (κινεζική έκδοση):

Επεξεργαστής - 64-bit 4-core CPU MT6732 1.5 GHz

Οθόνη -. 5 ίντσες

Videochip - Μάλι Τ-760

RAM - 1GB

Δύο SIM (4G)

Ενσωματωμένη μνήμη - 8 GB + κάρτα microSD έως 32GB.

Κάμερα - 5 και 13Mp

Wireless:

- 802.11a / b / g / n / AC 2,4GHz

- Bluetooth 4.0

- 2G: GSM / GPRS / EDGE 900/1800 / 1900MHz

- 3G: Μόνο για την Κίνα

- 4G: μόνο για την Κίνα

Βάρος 149 g

Διαστάσεις - 142 x 71,8 x 8,9 χιλιοστά

Μπαταρία 4000 mAh, 46 ημέρες του χρόνου αναμονής, γρήγορη φόρτιση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

P70-T (κινεζική έκδοση):

I stand corrected. Και ο συνάδελφος που μου είπε πως το P70-T είναι fake. Όπως και να έχει, είναι πλέον ξεκάθαρο πως το P70-T δεν δουλεύει στην Ελλάδα.

Τελικά το P70-A εδώ πότε θα το δούμε; Το ένα και μοναδικό μαγαζί που το είχε φέρει στην Ελλάδα λέει πως ο προμηθευτής δεν έχει ημερομηνία για restock και εγώ το θέλω κολασμένα αυτό το κινητό. :love: :heat: Έχω πάθει μεγάλη ζημιά μαζί του :drool: :w00t:, είναι όλα όσα δεν ήταν το νεκρό P780 μου .

Link to comment
Share on other sites

Fake δεν είναι, απλά όπως έγραψες δεν δουλεύει στα δικά μας δίκτυα. Το έχουν και στο site τούς http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500023273#remote-tab-1 το κινέζικο μοντέλο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στην Wind το έχει 249 € αλλά είδα και αυτό το βιντεάκι και έχει τα θεματακια (όχι πολλά) 1.το ηχείο είναι μέτριο(έχει αναφερθεί και πριν εδώ) 2. η χρήση ram ειναι κάπως...:confused:.....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο καταστημα, γιατι στο site δεν γραφει τιποτα.

 

Τελικα το ανεβασαν και στο site τους.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Ναι περιμενουμε εντυπωσεις. Απο wind το παρηγγειλες ?

2. η χρήση ram ειναι κάπως...:confused:.....

Απ οτι ειδα στο βιντεο κανα 2 εφαρμογες τις ειχε κλειδωσει αρα δεν ξερω ποσες αλλες εφαρμογες μπορει να ειχε κλειδωμενες και γιαυτο ειχε τοσο χαμηλη ram.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Μόλις παρέλαβα. Αίσθηση μέτρια. Οθόνη σουπερ. Δεν σκρολαρει πουθενά. 4g καμπάνα. Φορτησα όλο το βράδυ απο 8:30 που είναι ανοιχτό με αρκετή χρηση wi-fi είναι στο 87℅.Μου έκανε καλη πρωτη εντύπωση :)
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες αίσθηση μέτρια; στην αφή,σαν εμφάνιση;

Επίσης η μνήμη Ram πως είναι στη χρήση;

πόση σου μένει ελεύθερη;

Και γενικά η rom είναι καλή ή σου κάνει τίποτα βλακείες;

Link to comment
Share on other sites

Μέτριο στην αφή ενοουσα εχεις δίκιο. Παιδιά απ το πρωι το χω σκίζει κι έχω τώρα 73% μπαταριαααα. 1,1 gb μένει ελεύθερο απο την Ραμ. Τα σπάει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...