Jump to content

Lenovo A859


Tr3LaRaS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις αυτο το κινητο να τον ρωτησω κατι που θελω σχετικα με την εφαρμογη security ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι θέλεις να ρωτήσεις; Υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή στις περισσότερες συσκευές της Lenovo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να ρωτήσεις; Υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή στις περισσότερες συσκευές της Lenovo.
καταρχας μου ζηταει 2 ευρω για 2 βδομαδες για να συνεχισει να δουλευει ?το κανει αυτο σε ολους ?επισης δε μπορω να κανω απεγκατασταση της εφαρμογης

επισης οταν μπαινω να μπλοκαρω κλησεις με το security εκει που πρεπει να μου βγαζεις τις επιλογες για να διαλεξω τα τηλ δε φαινετε τιποτα η μαλλον τα γραφει τοσο αχνα που δε βλεπεις τιποτα.γιατι ?

επισης με διαφορα προγραμμα call blocker που προσπαθησα να μπλοκαρω οτι θελει μπλοκαρει και οτι θελει οχι ασε που διαβαζεις τις κλησεις με +30 μπροστα

Link to comment
Share on other sites

καταρχας μου ζηταει 2 ευρω για 2 βδομαδες για να συνεχισει να δουλευει ?το κανει αυτο σε ολους ?επισης δε μπορω να κανω απεγκατασταση της εφαρμογης

επισης οταν μπαινω να μπλοκαρω κλησεις με το security εκει που πρεπει να μου βγαζεις τις επιλογες για να διαλεξω τα τηλ δε φαινετε τιποτα η μαλλον τα γραφει τοσο αχνα που δε βλεπεις τιποτα.γιατι ?

επισης με διαφορα προγραμμα call blocker που προσπαθησα να μπλοκαρω οτι θελει μπλοκαρει και οτι θελει οχι ασε που διαβαζεις τις κλησεις με +30 μπροστα

Μπορείς ν ανεβάσεις ένα screenshot μ αυτό που ζητάει 2€; Η εφαρμογή υπάρχει σ όλα τα σύγχρονα Lenovo, κι αυτό πρώτη φορά το ακούω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ν ανεβάσεις ένα screenshot μ αυτό που ζητάει 2€; Η εφαρμογή υπάρχει σ όλα τα σύγχρονα Lenovo, κι αυτό πρώτη φορά το ακούω
αμα μου πεις και πως τραβαει screenshot πολυ ευχαριστως
Link to comment
Share on other sites

αμα μου πεις και πως τραβαει screenshot πολυ ευχαριστως

Σχεδόν σε όλα τα Android, το κάνεις κρατώντας ταυτόχρονα πατημένα τα πλήκτρα volume_down + power για τρία δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι που μου ζηταει 2 και ευρω

 

http://i87.photobucket.com/albums/k160/Giannis_Pantaris/Screenshot_2014-12-23-15-57-25_zps00fdc02b.jpeg

 

και εδω που εχω μπει να μπλοκαρω κλησεις και οπως βλεπεις γραφει κατι πολυ αχνα

 

http://i87.photobucket.com/albums/k160/Giannis_Pantaris/Screenshot_2014-12-23-15-58-10_zpsf2ec4af3.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι που μου ζηταει 2 και ευρω

 

http://i87.photobucket.com/albums/k160/Giannis_Pantaris/Screenshot_2014-12-23-15-57-25_zps00fdc02b.jpeg

 

και εδω που εχω μπει να μπλοκαρω κλησεις και οπως βλεπεις γραφει κατι πολυ αχνα

 

http://i87.photobucket.com/albums/k160/Giannis_Pantaris/Screenshot_2014-12-23-15-58-10_zpsf2ec4af3.jpeg

Το πρώτο δεν ειναι το Lenovo security, ειναι άλλη εφαρμογή τρίτου. Αγνόησέ την, ή αν εισαι root, σβήσε την. Για το 2ο, επιλέγεις μία απ τις επιλογές για να μπλοκάρεις κάποιο νούμερο

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν ειναι το Lenovo security, ειναι άλλη εφαρμογή τρίτου. Αγνόησέ την, ή αν εισαι root, σβήσε την. Για το 2ο, επιλέγεις μία απ τις επιλογές για να μπλοκάρεις κάποιο νούμερο
το lenovo ειναι και αν δεν πατησω ναι δε μου κανει ενημερωση βασης δεδομενων

οσο για το δευτερο πως να επιλεξω αφου δε φαινετε τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τσεκαρε και δω και κοιτα τι γραφει

 

http://i87.photobucket.com/albums/k160/Giannis_Pantaris/Screenshot_2014-12-23-16-36-26_zpsf9675150.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι της Lenovo, είναι κάποια εφαρμογή της NQ Mobile Security και πιο συγκεκριμένα μάλλον αυτή. Για τη προσθήκη στη black list, λογικά μπορείς να το κάνεις μέσα από τον Contact Manager ή από το αρχείο κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κατεβασει αλλη εφαρμογη

η εφαρμογη ειναι η security της lenovo ξαναλεω παλι και αν μπειτε μεσα στο google play και δειτε που γραφουν στο security app της lenovo θα δειτε οτι του το εχει βγαλει και σε αλλον αυτο

 

http://i87.photobucket.com/albums/k160/Giannis_Pantaris/Screenshot_2014-12-23-19-07-14_zps73d16a59.jpeg

 

http://i87.photobucket.com/albums/k160/Giannis_Pantaris/Screenshot_2014-12-23-19-07-35_zps1fe2ae80.jpeg

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο screen shot που έβαλες υπάρχει σε μία από τις φωτό που εμφανίζονται στο link της εφαρμογής που σου έβαλα παραπάνω. Δες το και εσύ. Τσέκαρε από τη λίστα των εφαρμογών σου υπάρχει η εφαρμογή αυτή. Μπορεί να ήταν προεγκατεστημένη.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο screen shot που έβαλες υπάρχει σε μία από τις φωτό που εμφανίζονται στο link της εφαρμογής που σου έβαλα παραπάνω. Δες το και εσύ. Τσέκαρε από τη λίστα των εφαρμογών σου υπάρχει η εφαρμογή αυτή. Μπορεί να ήταν προεγκατεστημένη.
το ειδα το εψαξα αλλα δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη μεσα στο κιν απλα μου βγαζει 2 security στις εφαρμογες και ουσιαστικα αν κλεισω τη μια δεν ανοιγει το αντιβιωτικο

μηπως συνεργαζετε η lenovo με την αλλη εταιρια και δε σας εχει ζητησει ακομα φραγκα ?δες τι γραφει στη φωτο κατω με μικρα γραμματα στο post #9

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα αυτό που λες από τη πρώτη στιγμή και εγώ το ίδιο σκέφτηκα, μήπως υπάρχει κάποιου είδους συνεργασία μεταξύ τους. Το παράξενο όμως είναι ότι το Security της Lenovo είναι εφαρμογή του συστήματος και του λειτουργικού της εταιρίας και κατ' επέκταση είναι δωρεάν και εγώ προσωπικά δεν έχω δει πάλι από κάποιο μέλος με οποιοδήποτε Lenovo τηλέφωνο να αναφέρει θέμα τέτοιο. Εξάλλου, το security της Lenovo έχει το δικό της antivirus και επιλογή να κάνεις update χωρίς να σου ζητάει χρήματα. Κάνε το άλλο, έμπα στο google play, πήγαινε στις εφαρμογές σου και βρες τα δύο αυτά security. Πάτα να δεις που σε βγάζει το καθένα, το λογικό είναι το ένα να σε βγάζει στο security της Lenovo Group και το άλλο στο Security της NQ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα αυτό που λες από τη πρώτη στιγμή και εγώ το ίδιο σκέφτηκα, μήπως υπάρχει κάποιου είδους συνεργασία μεταξύ τους. Το παράξενο όμως είναι ότι το Security της Lenovo είναι εφαρμογή του συστήματος και του λειτουργικού της εταιρίας και κατ' επέκταση είναι δωρεάν και εγώ προσωπικά δεν έχω δει πάλι από κάποιο μέλος με οποιοδήποτε Lenovo τηλέφωνο να αναφέρει θέμα τέτοιο. Εξάλλου, το security της Lenovo έχει το δικό της antivirus και επιλογή να κάνεις update χωρίς να σου ζητάει χρήματα. Κάνε το άλλο, έμπα στο google play, πήγαινε στις εφαρμογές σου και βρες τα δύο αυτά security. Πάτα να δεις που σε βγάζει το καθένα, το λογικό είναι το ένα να σε βγάζει στο security της Lenovo Group και το άλλο στο Security της NQ.
και αν δεις στο google play στην εφαρμογη της Lenovo προσφατα καποιος εγραψε οτι και σε αυτον ζηταει λεφτα

ουσιαστικα στις εφαρμογες μου που βλεπω 2 security οταν κλεισω τη μια και μπω στην αλλη και πατισω εκει που λεει αντιβιωτικο δε μου ανοιγει αυτο το παραθυρο ενω τα υπολοιπα κανονικα

εγω πιστευω οτι κατι εχει παιξει με τις εταιριες και θα ζητανε λεφτα γιατι λεει συνεργασια security και nq mobile συν οτι επειδη ειναι προγραμματα συστηματος δε σε αφηνει να το αφαιρεσεις.δηλαδη να μη δουλευει και να το εχεις μεσα

 

Ξερει κανεις αλλος τι παιζει η αν εχει το ιδιο θεμα ?

 

τελικα το βρηκα πως δουλευει

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα το βρηκα πως δουλευει

 

Δεν λες κιόλας τι βρήκες για πιθανούς ενδιαφερόμενους; Καλό είναι να γράφουμε τις απορίες μας αλλά αν λέμε και τις απαντήσεις τους είναι ακόμα καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες κιόλας τι βρήκες για πιθανούς ενδιαφερόμενους; Καλό είναι να γράφουμε τις απορίες μας αλλά αν λέμε και τις απαντήσεις τους είναι ακόμα καλύτερο.
Πατησα να πληρωσω τα 2,7 ευρω που ζητησε μου ζητησε να γινει χρεωση απο τη καρτα του κινητου μου στελνωντας ενα μην σε ενα 54445 του πατησα οχι και τελικα εκανε κανονικα update χωρις να γινει χρεωση αλλα με δειχνει σαν premium μελος και δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν ακουγεται σωστο.
Μου εβγαλε να κανω update τη βαση δεδομενων και οταν πατησα μου ζητουσε 2,7ευρω για 2 μηνες για να μου ενεργοποιηση την premium εκδοση και καλα.Οταν παταγα οχι δε μου εκανε καν update τη βαση δεδομενων και μου λεγε οτι το αντιβιοτικο δε δουλευει.καποια στιγμη πατησα ναι και μου πεταξε ενα παραθυρακι να στειλει μην σε ενα 5 ψηφιο 54445 αν θυμαμαι με χρωση του κιν μου οποτε πατησα εκει οχι ωστε να μη με χρεωσει και αντι να με πεταξει εκτος προγραμματος εκανε update κανονικα και μαλιστα οταν παω στις πληροφοριες μου λεει οτι ειμαι premium μελος

Τωρα τι παιχτηκε και χωρις να με χρεωσει δουλεψε μακαρι να ξερα

και γω μπερδεμενο το ειδα αλλα δε ξερω να σου πω παραπανω.παντως μεχρι τωρα δουλευει κανονικα

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε να κανω update τη βαση δεδομενων και οταν πατησα μου ζητουσε 2,7ευρω για 2 μηνες για να μου ενεργοποιηση την premium εκδοση και καλα.Οταν παταγα οχι δε μου εκανε καν update τη βαση δεδομενων και μου λεγε οτι το αντιβιοτικο δε δουλευει.καποια στιγμη πατησα ναι και μου πεταξε ενα παραθυρακι να στειλει μην σε ενα 5 ψηφιο 54445 αν θυμαμαι με χρωση του κιν μου οποτε πατησα εκει οχι ωστε να μη με χρεωσει και αντι να με πεταξει εκτος προγραμματος εκανε update κανονικα και μαλιστα οταν παω στις πληροφοριες μου λεει οτι ειμαι premium μελος

Τωρα τι παιχτηκε και χωρις να με χρεωσει δουλεψε μακαρι να ξερα

και γω μπερδεμενο το ειδα αλλα δε ξερω να σου πω παραπανω.παντως μεχρι τωρα δουλευει κανονικα

 

Αν σε χρέωσε ή όχι ίσως είναι νωρίς ακόμα να το δεις.Το 54445 μου κάνει για τα γνωστα απατεωνοsites που σε χρεωνουν σε καθε μήνυμα που λαβαίνεις.ΦΟβαμαι οτι σου εχει περάσει κάτι τέτοιο και θα χρεωθείς.Γιατί δεν κάνεις factory reset να σβησουν όλα αυτα που πιθανόν είναι malware ? Κανε ενα ψαξιμο στο ιντερνετ για το 54445 .

Link to comment
Share on other sites

Αν σε χρέωσε ή όχι ίσως είναι νωρίς ακόμα να το δεις.Το 54445 μου κάνει για τα γνωστα απατεωνοsites που σε χρεωνουν σε καθε μήνυμα που λαβαίνεις.ΦΟβαμαι οτι σου εχει περάσει κάτι τέτοιο και θα χρεωθείς.Γιατί δεν κάνεις factory reset να σβησουν όλα αυτα που πιθανόν είναι malware ? Κανε ενα ψαξιμο στο ιντερνετ για το 54445 .
δε θυμαμαι αν ειναι αυτο το 5 ψηφιο παντως κατι τετοιο ηταν.εχω vodafone cu οποτε λογικα θα με ειχε χρεωσει απο τη καρτα αλλα το χω τσεκαρει και δεν εχει κανει χρεωσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.. Μετά από 1,5 μήνα χρήσης του κινητού... Μπορώ να πω ότι με καλύπτει σχεδόν απόλυτα.. Με συνεχόμενη χρήση Internet.. Βγάζει γύρω στις 5ωρες.. Το έχω φορτώσει με τις ίδιες και περισσότερες εφαρμογές που είχα και στο xperia sp... Και με έχει βγάλει ασπροπροσωπο... Είχα τις αμφιβολίες μου ως προς τη μάρκα.. Καλή στους υπολογιστές αλλά άγνωστη στα τηλέφωνα.. Αλλά δεν το μετάνιωσα που το κράτησα.. Μια χαρά smartphone... Αν δεν ήταν στο 1gb ram... Θα ήταν ιδανικό.. Και αν υπήρχε η δυνατότητα για μια αναβάθμιση από το 4.2.. Θα ήταν τέλειο... Το έχω κάνει φύλλο φτερό.. Από Δευτέρα θα δοκιμάσω να το rootαρω.. Και θα ενημερώσω
skorpio
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα

εχει το κινητο μεσα ενα gps και κατι παιχνιδια που δε προκειτε να τα παιξω ποτε και θελω να τα σβησω αλλα οταν τα σβηνω τα εικονιδια παραμενουν μεσα στο κιν

ξερετε γιατι δε διαγραφονται ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...