Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον απο το πρωι εβαλα την 12 και εκτος απο ενα προβλημα στην φωτεινοτητα που ουσιαστικα δεν ηταν τιποτε και διορθωθηκε και οτι επιτελους σταθεροποιουνται τα κεφαλαια ολα καλα.Το προβλημα μου ειναι οτι πλεον οτι ringtone mp3 κοβω δεν το παιζει το βαζω default και ακουω μονο παρασιτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πριν λιγο ξεσκισα το m1 note μου.ημουν με 4.5.0.2Α.πηγα να φλασαρω μια ανωτερη stable .κολλησε στο flyme εικονιδιο και εκτοτε εχω μονο ασπρη οθονη.ουτε σε recovery δεν μπαινει.ανοιγει το κινητο κανονικα αλλα εχω μονο ασπρη οθονη και παταω στη τυχη.το pc το βλεπει κανονικα .πως μπορω να το ξεκινησω ?υπαρχει τροπος να του περασω ρομ με ενναλακτικο τροπο?????

Κλασσική περίπτωση μπρικαρισματος!

:p. Βάλε από το PC στο recovery partition τη rom και ξαναπροσπάθησε. Δε θα έχεις πρόβλημα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις στο φακελο recovery partition ?δεν τον βλεπω πουθενα καθως εχω συνδεσει το κινητο με tο Pc

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

εννοεις στο φακελο recovery partition ?δεν τον βλεπω πουθενα καθως εχω συνδεσει το κινητο με tο Pc

Πάτησε το Power με την φωνή επάνω

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

το καταφερα.βλεπω το recovery partion .πεταω τη ρομ μεσα αλλα δυστυχως οταν ξεκιναει βλεπω μονο ασπρη οθονη με μια πιο εντονη λευκη γραμμη στη μεση .ειναι δυνατον με ρομ να καψω καρτα γραφικων?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

το καταφερα.βλεπω το recovery partion .πεταω τη ρομ μεσα αλλα δυστυχως οταν ξεκιναει βλεπω μονο ασπρη οθονη με μια πιο εντονη λευκη γραμμη στη μεση .ειναι δυνατον με ρομ να καψω καρτα γραφικων?

Αν μπορούσες να ανεβάσεις ένα βίντεο θα βοηθούσε να δούμε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια μου ριχνει την ενταση οταν ειμαι με ακουστικα και ακουω μουσικη στο 0 την ανεβαζω το ιδιο.Χωρις ακουστικα οκ.3 ζευγαρια αλλαξα το ιδιο κανει.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την τελευταία.

Ειδοποιήσεις και όλα τα προγράμματα τέλεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την τελευταία.

Ειδοποιήσεις και όλα τα προγράμματα τέλεια.

 

Μπορείς να μου την στείλεις σε προσωπικό μήνυμα; είμαι με 5.5.12.22 και λόγω ροοτ δε μου ήρθε αναβάθμιση; Αν την περάσω από πάνω θα έχω πρόβλημα;

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου την στείλεις σε προσωπικό μήνυμα; είμαι με 5.5.12.22 και λόγω ροοτ δε μου ήρθε αναβάθμιση; Αν την περάσω από πάνω θα έχω πρόβλημα;

Εδώ είναι:

http://downloads.meizufans.eu/m1note/firmware/test/5.6.1.12/a/update.zip

 

Όχι κανένα πρόβλημα αν την περάσεις από πάνω χωρίς wipe data.

Απλα θέλει ροοτ ξανά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι:

http://downloads.meizufans.eu/m1note/firmware/test/5.6.1.12/a/update.zip

 

Όχι κανένα πρόβλημα αν την περάσεις από πάνω χωρίς wipe data.

Απλα θέλει ροοτ ξανά.

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι αυτή εδώ(https://downloads.meizufans.eu/m1note/firmware/test/) έτσι; γιατί με έβγαλε το λινκ σε κεντρική σελίδα. Εννοείς την test 5.6.1.5?

Edited by Helpmagkes
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι αυτή εδώ(https://downloads.meizufans.eu/m1note/firmware/test/) έτσι; γιατί με έβγαλε το λινκ σε κεντρική σελίδα. Εννοείς την test 5.6.1.5?

H 1.12 είναι η τελευταία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

H 1.12 είναι η τελευταία.

 

Ναι σε ευχαριστώ πολύ την πέρασα μέχρι στιγμής όλα καλά δείχνουν.

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, πρόσφατα παρήγγειλα το κινητό και από ο,τι μου φαίνεται πρέπει να είναι πραγματικά θηρίο για τα χρήματά του! Μια ερώτηση μονο. Διάβασα τα προηγούμενα ποστ και λέτε πως δεν θα μπορώ να κάνω τα OTA updates αμα έχω πρόσβαση root. (Το λεω αυτό γιατί το πήρα πρόσφατα σε ενα sale μονο για 119€ και τικαρα να εχει root από πριν γτ βαριέμαι να κάνω τη διαδικασία :P). Πως θα μπορώ να κάνω τα updates? Θα χρειαστώ custom recovery ή οχι; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Edit: Και κάτι ακόμα. Η νεότερη έκδοση του flyme είναι η 1.12;

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

5.12 η τελευταια και τι ροοτ βγενει με clear data νομιζω
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, πρόσφατα παρήγγειλα το κινητό και από ο,τι μου φαίνεται πρέπει να είναι πραγματικά θηρίο για τα χρήματά του! Μια ερώτηση μονο. Διάβασα τα προηγούμενα ποστ και λέτε πως δεν θα μπορώ να κάνω τα OTA updates αμα έχω πρόσβαση root. (Το λεω αυτό γιατί το πήρα πρόσφατα σε ενα sale μονο για 119€ και τικαρα να εχει root από πριν γτ βαριέμαι να κάνω τη διαδικασία :P). Πως θα μπορώ να κάνω τα updates? Θα χρειαστώ custom recovery ή οχι; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Edit: Και κάτι ακόμα. Η νεότερη έκδοση του flyme είναι η 1.12;

Φιλε μην αγχώνεσαι. Root γίνεται πανεύκολα και μόνος σου να το κάνεις. Μέσω ota δεν μπορείς να κάνεις Update αλλά να κατεβάσεις την Ρομ μόνος και να την φλασαρεις χωρίς wipe data γινεται κανονικα. Τζάμπα το πηρες και θα δεις ότι τα λεφτά σου θα πιάσουν τόπο

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

εχει περασει περιπου ενας χρονος απο την αγορα του και ακομα δεν εχει βγει τιποτα πολυ ανωτερο που να αξιζει να το αλλαξω , νομιζω παραμενει μεσα στα κορυφαια κινητακαι απο επιδοσεις και απο σταθεροτητα ρομ. Δεν ξερω αν διαφωνει κανενας με αυτο
Link to comment
Share on other sites

εχει περασει περιπου ενας χρονος απο την αγορα του και ακομα δεν εχει βγει τιποτα πολυ ανωτερο που να αξιζει να το αλλαξω , νομιζω παραμενει μεσα στα κορυφαια κινητακαι απο επιδοσεις και απο σταθεροτητα ρομ. Δεν ξερω αν διαφωνει κανενας με αυτο

 

επειδη προσφατα φιλος εψαχνε mid range κινητο εως 200Ε δεν βρηκε ΤΙΠΟΤΑ της προκοπης περαν του meizu m2 note.και εγω που χαλασε η οθονη ψηθηκα να αλλαξω αλλα δεν ηθελα να δωσω 300Ε για να παρω ανωτερο του meizu.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

επειδη προσφατα φιλος εψαχνε mid range κινητο εως 200Ε δεν βρηκε ΤΙΠΟΤΑ της προκοπης περαν του meizu m2 note.και εγω που χαλασε η οθονη ψηθηκα να αλλαξω αλλα δεν ηθελα να δωσω 300Ε για να παρω ανωτερο του meizu.

 

Με την οθόνη τι έκανες τελικά? Το περιμένεις από china? Λόγω capital δεν περνάει με paypal η αγορά οθόνης από ebay, ούτε με κάρτα και aliexpress. Επίσης όπου αλλού προσπάθησα έφαγα πόρτα. Πώς θα γίνει η αλλαγή τώρα, να το στείλω πίσω?

Παρεμπιπτόντως, έχω το pro 5 αλλά αν ήμουν οκ με την οθόνη του m1 note παίζει να το έδινα μιας και με καλύπτει σε πολύ μεγάλο βαθμό m1.

Σαφώς δε συγκρίνονται τα κινητά αλλά η εμπειρία χρήσης είναι άψογη και στο m1...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το πληκτρο αυξομειωσης υης εντασης πως το φτιαχνουμρ.συνεχιζει να δουλευει μονο για ηχο παιχνιδιων τραγουδιων κτλ.πως θα δουλευει για αυξομειωση ηχου κλησης;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη τι έκανες τελικά? Το περιμένεις από china? Λόγω capital δεν περνάει με paypal η αγορά οθόνης από ebay, ούτε με κάρτα και aliexpress. Επίσης όπου αλλού προσπάθησα έφαγα πόρτα. Πώς θα γίνει η αλλαγή τώρα, να το στείλω πίσω?

Παρεμπιπτόντως, έχω το pro 5 αλλά αν ήμουν οκ με την οθόνη του m1 note παίζει να το έδινα μιας και με καλύπτει σε πολύ μεγάλο βαθμό m1.

Σαφώς δε συγκρίνονται τα κινητά αλλά η εμπειρία χρήσης είναι άψογη και στο m1...

Δεν αφορά το παρόν θέμα, αλλά έχει αναφερθεί πολλές φορές στα σχετικά θέματα ότι κάποιες κάρτες περνάνε. Δοκίμασε λοιπόν με άλλες κάρτες ή ψάξε να μάθεις τι άλλοι τρόποι υπάρχουν, πχ κάρτα revolut.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην αγχώνεσαι. Root γίνεται πανεύκολα και μόνος σου να το κάνεις. Μέσω ota δεν μπορείς να κάνεις Update αλλά να κατεβάσεις την Ρομ μόνος και να την φλασαρεις χωρίς wipe data γινεται κανονικα. Τζάμπα το πηρες και θα δεις ότι τα λεφτά σου θα πιάσουν τόπο

 

Μια χαρά. Δεν ήθελα να δείξω πως είμαι noon όμως :P ασχολούμαι πολύ με root και τέτοια και το πήρα γιατί πιστεύω οτι θα πρέπει να δίνουμε και μια ευκαιρία σε λιγότερο γνωστούς κατασκευαστές. Εγω προς το παρόν είμαι κάτοχος μιας μπακατελας της Sammy και πιο παλιά κάτοχος του Nexus 5. Δε λεω. Πολύ καλό το Nexus αλλά δεν νομίζω πως μπορεί να βρει κανείς καλύτερο τηλέφωνο από το M1 Note για τα χρήματά του. Έχω άλλες δυο ερωτήσεις. Προσπάθησε κανένας να βάλει το Xposed framework? Αν ναι το gravitybox λειτουργεί ή μπορεί να το καταστρέψει; και κάτι άλλο που ήθελα να αναφέρω. Πρόσφατα βρήκα μια custom rom που είναι βασισμένη σε AOSP. Λέτε να είναι καμιά μουφα γτ σε άλλα δυο σάιτ που προσπάθησα να την κατευασω είχε surveys. Χμμμ, δεν ξέρω. Κάτι μου βρομάει... καλο όμως και το flyme os.

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη μπορειτε μια βοηθεια.εγω μετα τις αναβαθμισεις δεν εχω ελληνικα.τι γινεται?

Εάν το κινητό σου δεν παίρνει τις international και φλασαρες Α ROM τότε δεν θα έχεις ελληνικά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αν δεν σου κανει κοπος μπορεις να μου στειλεις μια ρομ που πιστευεις θα εχω ελληνικα.τα εχω μπλεξει σε ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...