Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Η μπαταρία του Cubot S200 μου έχει φουσκώσει πάρα πολύ και σπρώχνει την οθόνη έξω από το πλαίσιο της.

Πουλάει κανείς καμμιά μπαταρία;

 

Ή ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να "ξεφουσκώσω" την μπαταρία μου;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

 

Η μπαταρία του Cubot S200 μου έχει φουσκώσει πάρα πολύ και σπρώχνει την οθόνη έξω από το πλαίσιο της.

Πουλάει κανείς καμμιά μπαταρία;

 

Ή ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να "ξεφουσκώσω" την μπαταρία μου;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

η μπαταρία σου είναι πλέον για πέταμα - ανακύκλωση

και με μια αναζήτηση Ελλάδα δεν βρίσκω κάτι μάλλον πας για αγορά κίνα

 

http://www.geekbuying.com/item/-Original--3-7V-3300mAh-Rechargeable-Lithium-ion-Battery-for-CUBOT-S200-Smart-Phone-341716.html

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία σου είναι πλέον για πέταμα - ανακύκλωση

και με μια αναζήτηση Ελλάδα δεν βρίσκω κάτι μάλλον πας για αγορά κίνα

 

http://www.geekbuying.com/item/-Original--3-7V-3300mAh-Rechargeable-Lithium-ion-Battery-for-CUBOT-S200-Smart-Phone-341716.html

Είναι sold out, δεν υπάρχει πλέον πουθενά.

Μάλλον θα μοσχοπουλήσω κανά δυό που έχω! :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα.Μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί. έχω το cubot S200. Χωρίς να έχω κάνει κάτι, τουλάχιστον δε θυμάμαι , όταν έρχονται ειδοποιήσεις είτε sms είτε messnger, ανάβει η οθόνη του κινητού. Είχε ξανασυμβεί και κάπως το είχα αλλάξει αλλά δε μπορώ να θυμηθώ πως.μπορει να ήταν και στο προηγούμενο μοντέλο s168. Παίζει κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί. έχω το cubot S200. Χωρίς να έχω κάνει κάτι, τουλάχιστον δε θυμάμαι , όταν έρχονται ειδοποιήσεις είτε sms είτε messnger, ανάβει η οθόνη του κινητού. Είχε ξανασυμβεί και κάπως το είχα αλλάξει αλλά δε μπορώ να θυμηθώ πως.μπορει να ήταν και στο προηγούμενο μοντέλο s168. Παίζει κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

Δηλαδή δε θέλεις να ανάβει?

Ποιό launcher έχεις, το μαμίσιο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε θέλω να ανάβει.τωρα για το launcher αν καταλαβαίνω αυτό που λες εννοείς clean master και τέτοια? Δε πολυασχολουμαι οπότε είμαι λίγο άσχετη
Link to comment
Share on other sites

Ναι δε θέλω να ανάβει.τωρα για το launcher αν καταλαβαίνω αυτό που λες εννοείς clean master και τέτοια? Δε πολυασχολουμαι οπότε είμαι λίγο άσχετη

Για launcher δες ρυθμίσεις-->αρχική σελίδα. Έχεις launcher3 ή κάποιον άλλο?

Επίσης δες ρυθμίσεις-->ασφάλεια-->κλείδωμα οθόνης. Έχεις κάποια επιλογή κλειδώματος?

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωμα οθόνης δεν έχω.το άλλο με το launcher εξακολουθεί να με μπερδεύει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για launcher δες ρυθμίσεις-->αρχική σελίδα. Έχεις launcher3 ή κάποιον άλλο?

Επίσης δες ρυθμίσεις-->ασφάλεια-->κλείδωμα οθόνης. Έχεις κάποια επιλογή κλειδώματος?

 

Κλείδωμα οθόνης δεν έχω.Το άλλο με το launcher εξακολουθεί να με μπερδεύει

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωμα οθόνης δεν έχω.το άλλο με το launcher εξακολουθεί να με μπερδεύει

Για δοκίμασε τις επιλογές με τα κλειδώματα οθόνης που είναι διαθέσιμα (μοτίβο και Pin βασικά) ώστε να δεις αν κόβουν το άναμμα της οθόνης.

Όσο για το launcher αγνόησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε τις επιλογές με τα κλειδώματα οθόνης που είναι διαθέσιμα (μοτίβο και Pin βασικά) ώστε να δεις αν κόβουν το άναμμα της οθόνης.

Όσο για το launcher αγνόησέ το.

 

Πάλι το ίδιο κάνει.αναβει η οθόνη και ζητάει μοτίβο ή pin για να ξεκλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο κάνει.αναβει η οθόνη και ζητάει μοτίβο ή pin για να ξεκλειδώσει.

Τότε δε γίνεται τίποτα, υπάρχει σε κάποια κινητά επιλογή στην "ασφάλεια" να μην ενεργοποιείται η οθόνη με νέες ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δε γίνεται τίποτα, υπάρχει σε κάποια κινητά επιλογή στην "ασφάλεια" να μην ενεργοποιείται η οθόνη με νέες ειδοποιήσεις.

Μα δεν το είχε το θέμα αυτό.ποτέ δεν άναβε η οθόνη με τις ειδοποιήσεις.ξαφνικα άρχισε να το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποιο πρόγραμμα που έβαλες τελευταία φταίει. Γενικά κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων μήπως να δεις.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποιο πρόγραμμα που έβαλες τελευταία φταίει. Γενικά κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων μήπως να δεις.

 

Καλημέρα.ευχαριστω.το έλυσα χθες.απενεργοποιησα από το clean master και από το security master τον έλεγχο των ειδοποιήσεων.ηταν κάτι που προφανώς έγινε μετα τη τελευταία ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για όποιον ενδιαφέρεται για μπαταρία βρήκα αυτή:

http://s.aliexpress.com/myiqEFNj

Έκανα παραγγελία και αναμένω...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η μπαταρία έφτασε.

Είναι μισό χιλιοστό πιο μακριά από την μπαταρία που είχε η ίδια η συσκευή από το εργοστάσιο, αλλά με λίγο ζόρι μπήκε κανονικά.

Εκανα πλήρη φόρτιση και το κινητό έχει βγάλει πάνω από 24 ώρες σε ελαφριά χρήση και ακόμα έχει 35% μπαταρία.

Γενικώς είμαι ευχαριστημένος από την αγορά της μπαταρίας.

Τώρα μπορώ να πουλήσω την συσκευή πλήρη, μιας και έχω ήδη αγοράσει ένα Xiaomi Redmi 4X ως αντικαταστάτη της :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλησπερα και χρονια πολλα, μετα απο νεα αγορα κινητου, μπορω να δωσω σε καποιον που ψαχνει μπαταρια η ανταλλακτικα, το λειτουργικοτατο και πιστο μου Cubot. Για περισσοτερες πληροφοριες σε μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ευτυχές το 2018 για όσους έχουν ακόμα το cubotaki μας. Εγώ μόλις έσπασα την οθόνη του και πάω για άλλο.

Όποιος ενδιαφέρεται για μια ολοκαίνουργια αχρησιμοποίητη γνήσια cubot s200 battery , μαζί και με την χρησιμοποιημένη λειτουργική μπαταρία και την συσκευη και θηκουλα, όλα για 15€. Στέλνει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια καλημερα μολις μου εβγαλε μια ενημερωση και την πατησα. Τωρα οταν το ανοιγω βγαζει μονο μια ασπρη οθονη που λεει CUBOT. Τι κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την μπαταρία, βαλτη παλι και μετα πάτα το vilume up + power button μεχρι να ανοιξει και μετα κρατα πατημενο το power up μεχρι να σε βαλει στο revory mode. Απο εκει με το volume up/down πλοηγησου και κανε swipe user data. Θα σου σβήσει τα πάντα πλιν της καρτας μνημης και μετα το τηλεφωνο θα επανελθει. Δυστυχως κάτι πηγε στραβα με την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Έχει περισσέψει σε κανέναν σας μπαταρία; Ήθελα να δώσω το κινητό στον πατέρα μου, αλλά η μπαταρία έχει γίνει τούμπανο και δυστυχώς δεν υπάρχουν πλέον στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει περισσέψει σε κανέναν σας μπαταρία; Ήθελα να δώσω το κινητό στον πατέρα μου, αλλά η μπαταρία έχει γίνει τούμπανο και δυστυχώς δεν υπάρχουν πλέον στην αγορά.

Νομίζω θα βρω μία.

Αν είσαι Αθήνα στείλε pm να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...