Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παραγγειλα απο tinysdeal στις 27 Μαρτιου.στα 97 ευρω παραδοσι αεροπορικος.Ειναι αξιοπιστο το συγκεκριμενο καταστημα.Μου ειπαν οτι οτι παραγγελνεις απο χονκ κονγ υπαρχει ο κινδυνος να κλαπει και να μην το παρεις ποτε.Τωρα που το βουτανε εκει εδω στην Ελλαδα στο ταχυδρομειο ?. Αν καποιος γνωριζει κατι ας μου πει και ας ελπισουμε οτι θα παραλαβω το cubots200
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παραγγειλα απο tinysdeal στις 27 Μαρτιου.στα 97 ευρω παραδοσι αεροπορικος.Ειναι αξιοπιστο το συγκεκριμενο καταστημα.Μου ειπαν οτι οτι παραγγελνεις απο χονκ κονγ υπαρχει ο κινδυνος να κλαπει και να μην το παρεις ποτε.Τωρα που το βουτανε εκει εδω στην Ελλαδα στο ταχυδρομειο ?. Αν καποιος γνωριζει κατι ας μου πει και ας ελπισουμε οτι θα παραλαβω το cubots200

Νομίζω πως το συγκεκριμένο topic δεν είναι το κατάλληλο για να ρωτήσεις για αξιοπιστία καταστήματος και για φήμες σχετικά με κλοπές δεμάτων...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν... Η "ένοχη" εφαρμογή βρέθηκε...

Δυστυχώς το lucky patcher έφταιγε.

Μόλις το απεγκαταστήσω σταματάει το κρασάρισμα.

Μόλις το ξαναεγκαταστήσω ξαναρχίζει το κρασάρισμα.

Άρα 100% ευθύνεται αυτό.

Το κακό όμως είναι οτι το χρειάζομαι και το lucky patcher.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Έχετε καμμιά ιδέα;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το συγκεκριμένο topic δεν είναι το κατάλληλο για να ρωτήσεις για αξιοπιστία καταστήματος και για φήμες σχετικά με κλοπές δεμάτων...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν... Η "ένοχη" εφαρμογή βρέθηκε...

Δυστυχώς το lucky patcher έφταιγε.

Μόλις το απεγκαταστήσω σταματάει το κρασάρισμα.

Μόλις το ξαναεγκαταστήσω ξαναρχίζει το κρασάρισμα.

Άρα 100% ευθύνεται αυτό.

Το κακό όμως είναι οτι το χρειάζομαι και το lucky patcher.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Έχετε καμμιά ιδέα;

 

Μα τι είναι αυτο το φρουτάκι που έβαλες??? Δεν έρχεσαι καμιά βόλτα να βρείς τι πρόβλημα έχει και το δικό μου??? :O

Link to comment
Share on other sites

Ποιο φρουτάκι; Δεν κατάλαβα.

 

Να ερχόμουν ευχαρίστως, αλλά πρέπει να είμαστε πολύ πολύ μακριά :)

 

Κάνε κι εσύ οτι έκανα εγώ.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εγκατάσταση του παιχνιδιού σε καθαρό λειτουργικό για να δεις αν παίζει. Και μετά βλέποντας και κάνοντας...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδη δεν πολυπαρακολουθω,έχετε πρόβλημα με τα games? πως γινεται αυτό.αφου εχουμε ολοι τον ιδιο επεξεργαστη,ίδια καρτα γραφικών,ίδια ram-rom.Τι παιζει? να τονίσω ότι δεν εχω κάνει wireless update εδω και 2 μηνες που το εχω πάρει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε κάποια παιχνίδια αντιμετωπίσαμε κάποια προβλήματα αλλά αποδείχτηκε (στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον) πως το πρόβλημα οφειλόταν σε software...
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το κακό όμως είναι οτι το χρειάζομαι και το lucky patcher.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Έχετε καμμιά ιδέα;

Αν το κάνεις freeze, με προοπτική να το... ξεπαγώνεις όταν το χρειάζεσαι (για... επεμβάσεις σε κάποια εφαρμογή),

το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται...;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητάκι δουλεύει ρολόι προς το παρόν με την μπαταρία να τα σπάει. Νταξει το gps με δείχνει ακόμα και ακίνητο ένα τετράγωνο πιο μακριά αλλά οκ. Ερώτηση λοιπόν: Έχει βρει κάποιος θήκη της προκοπής; Ότι έχει γραφτεί εδώ μέχρι σήμερα το έχω διαβάσει. Απλά ρωτάω μήπως κάποιος εντόπισε κάτι άλλο και δεν το ξέρουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο φρουτάκι; Δεν κατάλαβα.

 

Να ερχόμουν ευχαρίστως, αλλά πρέπει να είμαστε πολύ πολύ μακριά :)

 

Κάνε κι εσύ οτι έκανα εγώ.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εγκατάσταση του παιχνιδιού σε καθαρό λειτουργικό για να δεις αν παίζει. Και μετά βλέποντας και κάνοντας...

 

Το app σου δε το βρίσκω στο playstore ;)

 

Να ρωτήσω! Αν κάνω reset σε factory απο τα κουμπιά είναι καλύτερα απ'ότι απο τα μενού???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .....σημερα παρελαβα το cubot s200 ....στις πρωτες 2 ωρες λειτουργιας του ηταν μια χαρα ....κατεβασα το gmsecurity και μοθ εβγαλε ενα κατι σαν ιο και πατισα να σβηστει .....μετα απο καμια ωρα οπως το ειχα ανοιχτο και το κοιτουσα μαυρισε η οθονη ενω το κινητο ειχε 16% μπαταρια .......υπαρχει καποιος τροπος να το κανω reebot η στανταρ εχει καει η οθονη? και κατι ακομα δεν ειμαι ροοτ Edited by steliosKIZAKIS6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .....σημερα παρελαβα το cubot s200 ....στις πρωτες 2 ωρες λειτουργιας του ηταν μια χαρα ....κατεβασα το gmsecurity και μοθ εβγαλε ενα κατι σαν ιο και πατισα να σβηστει .....μετα απο καμια ωρα οπως το ειχα ανοιχτο και το κοιτουσα μαυρισε η οθονη ενω το κινητο ειχε 16% μπαταρια .......υπαρχει καποιος τροπος να το κανω reebot η στανταρ εχει καει η οθονη? και κατι ακομα δεν ειμαι ροοτ

 

Ξεκινας απο τα βασικά! Βγάζεις μπαταρία για κανα 10 λέπτο. Βάζεις και ελέγχεις. Βάζεις να φορτίσει...

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα αυτα φιλε το ειχα ν φορτιζει ωρες εχω βγαλει πανω απο 15 φορες την μπαταρια ....κανενας τροπος για reset? οστοσο ξεχασα ν πω το κινητο ανοιγει κανονικα το ακουω το βαζω με το "m" να πεζει μουσικη και πεζει Edited by steliosKIZAKIS6
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα αυτα φιλε το ειχα ν φορτιζει ωρες εχω βγαλει πανω απο 15 φορες την μπαταρια ....κανενας τροπος για reset? οστοσο ξεχασα ν πω το κινητο ανοιγει κανονικα το ακουω το βαζω με το "m" να πεζει μουσικη και πεζει

 

Reset γίνεται με συνδιασμο power button me volume. Να μας πει όμως κάποιος που το έχει κάνει...Δυστυχώς δε το βλέπω καλά το κινητούλι σου. Απο πού το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις freeze, με προοπτική να το... ξεπαγώνεις όταν το χρειάζεσαι (για... επεμβάσεις σε κάποια εφαρμογή),

το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται...;

Όχι. Όταν είναι παγωμένο το lucky patcher δεν κρασάρει το RR3.

Οι επεμβάσεις σε άλλες εφαρμογές δεν ξέρω αν λειτουργούν όμως όταν είναι παγωμένο.

Θα το τεστάρω...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Τα ανδροιντ, δεν θελουν αντιβαιρους, οταν βαζετε αντιβαιρους μπορεί να δει καπιιο αρχειο συστηματος και να το σβυσει, είπαμε τα ΑΝΔΡΟΙΝΤ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΤΙΒΑΙΡΟΥΣ
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Το app σου δε το βρίσκω στο playstore ;)

 

Να ρωτήσω! Αν κάνω reset σε factory απο τα κουμπιά είναι καλύτερα απ'ότι απο τα μενού???

Το lucky patcher δεν υπάρχει στο Play Store.

Google it...

 

Εγώ από TWRP έκανα factory reset πάντως.

Το τι είναι καλύτερο δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να έχει διαφορά από τα κουμπιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, το κινητάκι δουλεύει ρολόι προς το παρόν με την μπαταρία να τα σπάει. Νταξει το gps με δείχνει ακόμα και ακίνητο ένα τετράγωνο πιο μακριά αλλά οκ. Ερώτηση λοιπόν: Έχει βρει κάποιος θήκη της προκοπής; Ότι έχει γραφτεί εδώ μέχρι σήμερα το έχω διαβάσει. Απλά ρωτάω μήπως κάποιος εντόπισε κάτι άλλο και δεν το ξέρουμε.

Αύριο παραλαμβάνω την θήκη που έχω παραγγείλει.

Ανέμενε για εντυπώσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας .....σημερα παρελαβα το cubot s200 ....στις πρωτες 2 ωρες λειτουργιας του ηταν μια χαρα ....κατεβασα το gmsecurity και μοθ εβγαλε ενα κατι σαν ιο και πατισα να σβηστει .....μετα απο καμια ωρα οπως το ειχα ανοιχτο και το κοιτουσα μαυρισε η οθονη ενω το κινητο ειχε 16% μπαταρια .......υπαρχει καποιος τροπος να το κανω reebot η στανταρ εχει καει η οθονη? και κατι ακομα δεν ειμαι ροοτ

Δεν κάνεις μια δοκιμή να φλασάρεις την εργοστασιακή ROM μπας και τα έπαιξε κάτι;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

θελω να κάνω update την rom se V05. κατέβασα το αρχείο που βρήκε ( 27.5 ΜΒ) οταν παταω update now με πάει στο recovery mode και μου έχει διάφορες επιλογές. τι πρέπει να πατήσω μετά?? στην sdcard που έχω βάλει να αποθηκεύονται τα αρχεία έχει έναν φάκελο που λέγεται romsu αλλά είναι κενός. μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω την θήκη που έχω παραγγείλει.

Ανέμενε για εντυπώσεις...

 

Δώσε κανένα λινκ βρε! εγώ του πήρα μια φορμούλα! Όχι μόνιμη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πήρα σε γαλάζιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να κάνω update την rom se V05. κατέβασα το αρχείο που βρήκε ( 27.5 ΜΒ) οταν παταω update now με πάει στο recovery mode και μου έχει διάφορες επιλογές. τι πρέπει να πατήσω μετά?? στην sdcard που έχω βάλει να αποθηκεύονται τα αρχεία έχει έναν φάκελο που λέγεται romsu αλλά είναι κενός. μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?? Ευχαριστώ

Πως το κατέβασες το update; Από την επιλογή Ενημερώσεις συστήματος της συσκευής;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δεν κάνεις μια δοκιμή να φλασάρεις την εργοστασιακή ROM μπας και τα έπαιξε κάτι;

ναι αυτο θα δοκιμασω ν κανω τωρα ...μακαρι να ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πήρα σε γαλάζιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως το κατέβασες το update; Από την επιλογή Ενημερώσεις συστήματος της συσκευής;

 

άνοιξα το wifi και βρήκε μόνο του την εηνημέρωση. στη συνέχεια απλά ακολούθησα τα βήματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άνοιξα το wifi και βρήκε μόνο του την εηνημέρωση. στη συνέχεια απλά ακολούθησα τα βήματα

 

το ξανακατέβασα και οταν ηταν στο recovery mode και εκανε install ξαφνικά σταμάτησε και εμφάνισε error. the zip file is incorect.installation has been aborted

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ενημερώσεις συστήματος και κατέβασε το τελευταίο OTA update.

Λογικά θα σου βγάλει την V8 και όχι την V5.

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Το πρωί παρέλαβα ένα cubot S200 απο gearbest και πριν λίγο άνοιξα το δέμα, γιατί δεν είχα κάμερα και ήθελα να βιντεοσκοπήσω το unboxing για να έχω αποδείξεις σε περίπτωση βλάβης.

 

Πατάω το power και δεν ανάβει. Στους πόλους της μπαταρίας δεν υπάρχει κάποια ταινία, το είδα καλά.

Το έβαλα στο ρεύμα μήπως ήθελε φόρτιση αλλά πάλι δεν. Κάποια στιγμή και όπως το έχω με το usb συνδεδεμένο να φορτίζει και χωρίς καπάκι, έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα. Για 2 δεύτερα, άνοιξε η οθόνη και μου έδειξε την μπαταρία που φορτίζει με ένδειξη 63% και ξαναέκλεισε , όπου πάλι δεν ανοίγει.

 

Εβγαλα την μπαταρία και το σύνδεσα με usb στο λαπτοπ και κατόπιν την έβαλα πάλι. Κανονικά έπρεπε τα windows να αναζητήσουν driver, αλλα δεν κουνιέται τίποτα. Δεν το βλέπει το κινητό.

 

Επειδή το κινητό είναι για τον ανηψιό μου, παιδί 17 χρονών που το περίμενε πως και πως και δώσαμε και 90 ευρώ, υπάρχει κάποιος στην Θεσσαλονίκη που έχει το ίδιο για να δοκιμάζαμε με άλλη μπαταρία;

Πρέπει να εξακριβωσω αν φταίει το κινητό ή η μπαταρία.

Ζήτησα να ελεγχθεί πριν μου το στείλουν... μπορεί να μην το κάνανε, αλλά μπορεί και να το κάνανε με δική τους μπαταρία, που με αυτήν δοκιμάζουν όλα τα cubot S200.

Κρίμα είναι να το στείλουμε πίσω αν φταίει μόνο η μπαταρία τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι σου έδειξε για λίγο το ποσοστό της μπαταρίας δεν σημαίνει οτι η συσκευή άνοιξε.

Αυτή την εικόνα με την μπαταρία και το ποσοστό την βγάζει με κλειστό κινητό όταν το συνδέσεις σε φορτιστή.

Άρα πρέπει να ανοίξεις την συσκευή.

Δεν ανοίγει με τίποτα;

Είδες καλά οτι δεν υπάρχει ταινία στις επαφές της συσκευής;

Πολύ δύσκολο να το έστειλαν χωρίς ταινία.

Από που το πήρες;

Τους μίλησες να ρωτήσεις αν τσέκαραν την σωστή λειτουργία του;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί παρέλαβα ένα cubot S200 απο gearbest και πριν λίγο άνοιξα το δέμα, γιατί δεν είχα κάμερα και ήθελα να βιντεοσκοπήσω το unboxing για να έχω αποδείξεις σε περίπτωση βλάβης.

Πατάω το power και δεν ανάβει. Στους πόλους της μπαταρίας δεν υπάρχει κάποια ταινία, το είδα καλά.

Το έβαλα στο ρεύμα μήπως ήθελε φόρτιση αλλά πάλι δεν. Κάποια στιγμή και όπως το έχω με το usb συνδεδεμένο να φορτίζει και χωρίς καπάκι, έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα. Για 2 δεύτερα, άνοιξε η οθόνη και μου έδειξε την μπαταρία που φορτίζει με ένδειξη 63% και ξαναέκλεισε , όπου πάλι δεν ανοίγει.............

 

Δεν νομίζω οτι υπάρχει έστω και μια στις 1.000 πιθανότητες να σου αποστείλουν ολοκαίνουριο κινητό χωρίς ταινία στους πόλους της μπαταρίας.Πιθανότατα να σου στείλανε κινητό ελαττωματικό που το επέστρεψε κάποιος άλλος (απο οποιαδήποτε χώρα),για το πρόβλημα της οθόνης και όχι της μπαταρίας.Διότι και όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή το συγκεκριμένο κινητό,δεν στο εμφανίζει κατευθείαν στον υπολογιστή,διότι πρέπει να πατήσεις πρώτα κάτι στο κινητό ώστε να επιτρέψεις να γίνει η σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...