Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θηκη φαντασμα ειναι αυτη που εβαλες.Δεν υπαρχει.

 

όντως? γιατί μια χαρα μου φαινεται εμένα οτι υπάρχει.

έχουν την ίδια και για άλλο κινητο

http://www.aliexpress.com/item/For-Philips-Xenium-Phone-case-Concise-Vogue-silicone-Rubber-Gel-Back-Cover-Cell-Phone-Capa-Shield/32247994889.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eνδιαφέρομαι να αγοράσω το cubot s200. Θα είναι το πρώτο μου smartphone. Από τα μηνύματα που διάβασα στο forum και κάποια video που είδα στο youtube μου άρεσε. Το vickmall πουλάει το συγκεκριμένο κινητό rooted στα 89,34 ευρώ, ενώ το gearbest unrooted στα 74,76 € με το κουπόνι.

 

Παρακαλώ να απαντήσετε στις παρακάτω ερωτήσεις;

 

1. Να γίνει το κινητό rooted ή να παραμείνει unrooted;

2. Αν πρέπει να γίνει rooted, είναι εύκολο να το κάνει κάποιος που γνωρίζει από υπολογιστές μόνος του;

3. Το gps του δουλεύει σωστά στη χώρα μας;

4. Εχει κάποιο μεγάλο μειονέκτημα το κινητό που το κάνει τόσο φθηνό;

 

5. Εδώ λέει ότι η main camera είναι 8 Mpx και η selfie είναι 5 Mpx .

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-cubot-s200

Εγώ νόμιζα 13 και 8 αντίστοιχα. Τι ισχύει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by axoi1two
Επιπλέον ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

1) αργει να μου κλειδωσει το gps.. το αφηνω ανοιχτο για παρα πολυ ωρα. το ανοιγοκλεινω μεχρι να βρει.

κανω κ clear agps κ Update agps στο gps τεστ.. κανω τα παντα για να κλειδωνει συντομα. το εχω δοκιμασει διαφορες ωρες της ημερας, με καθαρο ουρανο, σε σταση καθως και σε ταξιδι με αυτοκινητο. βγαινω για τρεξιμο κ κλειδωσε μετα απο δεκαπεντε λεπτα.

2) επισης στο τρεξιμο θελω μουσικη..

εχω προβλημα με τα ακουστικα. δοκιμασα τρια ακουστικα, και στα τρια δεν εκανε καλη επαφη με την εισοδο.

το γυρνουσα και το ξαναγυρνουσα, τιποτα. εβρισκε επαφη και την ξαναεχανε.

Link to comment
Share on other sites

1) αργει να μου κλειδωσει το gps.. το αφηνω ανοιχτο για παρα πολυ ωρα. το ανοιγοκλεινω μεχρι να βρει.

κανω κ clear agps κ Update agps στο gps τεστ.. κανω τα παντα για να κλειδωνει συντομα. το εχω δοκιμασει διαφορες ωρες της ημερας, με καθαρο ουρανο, σε σταση καθως και σε ταξιδι με αυτοκινητο. βγαινω για τρεξιμο κ κλειδωσε μετα απο δεκαπεντε λεπτα.

2) επισης στο τρεξιμο θελω μουσικη..

εχω προβλημα με τα ακουστικα. δοκιμασα τρια ακουστικα, και στα τρια δεν εκανε καλη επαφη με την εισοδο.

το γυρνουσα και το ξαναγυρνουσα, τιποτα. εβρισκε επαφη και την ξαναεχανε.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.

 

Υπάρχει και άλλος φίλος στο φόρουμ να έχει τόσα προβλήματα στην συσκευή του, όπως ο Βayern4;

Link to comment
Share on other sites

Το gps έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με τις πρώτες φορές που το ενεργοποιούσα.

Με sygic που το δουλεύω δεν κλειδώνει σε 5'' όπως π.χ σε ένα lenovo a760, αλλά σε 20'' βρίσκει το σημείο που είσαι. Ίσως με τον καιρό βελτιωθεί κι' άλλο.

Με ακουστικά δεν έχω θέμα, τα παλιά που είχα δουλεύουν μια χαρά.

Οθόνη πολύ καλή, touch ικανοποιητικό, browsing πολύ καλό, μπαταρία σε κάθε φόρτιση δείχνει και καλύτερη.

Για τα λεφτά του πολύ καλό, ελπίζω να αποδειχτεί και αξιόπιστο.

Για root ας πει κανένας πιο ψαγμένος φίλος.

Link to comment
Share on other sites

το gps με κλειστα τα δεδομενα και το wifi αργει παρα πολυ , οπως ειχα γραψει εκανε μιση ωρα να μου βρει δορυφορο.

Με ιντερνετ κλειδωνει αμεσως

Link to comment
Share on other sites

όντως? γιατί μια χαρα μου φαινεται εμένα οτι υπάρχει.

έχουν την ίδια και για άλλο κινητο

http://www.aliexpress.com/item/For-Philips-Xenium-Phone-case-Concise-Vogue-silicone-Rubber-Gel-Back-Cover-Cell-Phone-Capa-Shield/32247994889.html

 

Η μονη θηκη χωρις αυτοκολητο που κυκλοφορει μεχρι στιγμης ειναι αυτη http://www.aliexpress.com/store/product/New-item-Fasion-PU-Leather-Flip-for-Cubot-S200-case-High-Quality-Luxury-Case-with-view/1593210_32253985058.html

Απο αυτους που την εχουν παραγγηλει, την εχει παραλαβει κανενας να μας πει εντυπωσεις; Παντως φαινεται ολοκληρωμενη απο προστασια.

Edited by a_s_806
συμπληρωματικη
Link to comment
Share on other sites

Η μονη θηκη χωρις αυτοκολητο που κυκλοφορει μεχρι στιγμης ειναι αυτη http://www.aliexpress.com/store/product/New-item-Fasion-PU-Leather-Flip-for-Cubot-S200-case-High-Quality-Luxury-Case-with-view/1593210_32253985058.html

Απο αυτους που την εχουν παραγγηλει, την εχει παραλαβει κανενας να μας πει εντυπωσεις; Παντως φαινεται ολοκληρωμενη απο προστασια.

 

Κι αυτή που ανάρτησα πιστεύω καλη είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτή που ανάρτησα πιστεύω καλη είναι.

 

Περι ορεξεως.. Αν δεν θελεις καπακι για την οθονη και με αμφιβολια αν πατιουνται τα πλαινα κουμπια ...δεν θα μαλωσουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Περι ορεξεως.. Αν δεν θελεις καπακι για την οθονη και με αμφιβολια αν πατιουνται τα πλαινα κουμπια ...δεν θα μαλωσουμε :p

 

Για μενα ειναι μουφα το καπάκι :P απο τι ακριβώς το προστατεύει? το κινητό θα σου πέσει οταν το κρατάς,οταν μιλάς.Αυτό γινεται με ανοιχτό το καπάκι.Αρα θα χτυπησει η οθόνη.Δεν το εχω ρίξει ποτέ έχοντας το στο γραφείο χωρις να το ακουμπαω για να το προστατευσει το πανω καπάκι.

Μια φίλη μου που εχει ενα σαμσουνγκ,της επεσε με κλειστο το καπακι της θήκης αυτηνης,έσπασε το μαγνητακι και χτύπησε το κινητό σε 2 σημεια.

Σιλικονάτη θηκη 4 ever :p

μόνο και μόνο επειδή προεξέχει το πλαστικό της θήκης πάνω απο την οθόνη και αμα πέσει με την οθόνη,θα χτυπησουν τα πλαστικά της θηκης.υπαρχουν και σχετικά βιντεακια.

Link to comment
Share on other sites

μόνο και μόνο επειδή προεξέχει το πλαστικό της θήκης πάνω απο την οθόνη και αμα πέσει με την οθόνη,θα χτυπησουν τα πλαστικά της θηκης.υπαρχουν και σχετικά βιντεακια.

 

Ισχύει, αυτο προστατεύει, οι γωνίες και ακμες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι μουφα το καπάκι :P απο τι ακριβώς το προστατεύει? το κινητό θα σου πέσει οταν το κρατάς,οταν μιλάς.Αυτό γινεται με ανοιχτό το καπάκι.Αρα θα χτυπησει η οθόνη.Δεν το εχω ρίξει ποτέ έχοντας το στο γραφείο χωρις να το ακουμπαω για να το προστατευσει το πανω καπάκι.

Μια φίλη μου που εχει ενα σαμσουνγκ,της επεσε με κλειστο το καπακι της θήκης αυτηνης,έσπασε το μαγνητακι και χτύπησε το κινητό σε 2 σημεια.

Σιλικονάτη θηκη 4 ever :p

μόνο και μόνο επειδή προεξέχει το πλαστικό της θήκης πάνω απο την οθόνη και αμα πέσει με την οθόνη,θα χτυπησουν τα πλαστικά της θηκης.υπαρχουν και σχετικά βιντεακια.

 

το καπάκι δεν είναι για να προστατεύει από πτώση , αλλά να προστατεύει όταν βάζεις το κινητό στην τσέπη - τσάντα - τσαντάκι

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

το καπάκι δεν είναι για να προστατεύει από πτώση , αλλά να προστατεύει όταν βάζεις το κινητό στην τσέπη - τσάντα - τσαντάκι

 

Συμφωνώ,αλλα γι'αυτο τον λόγο υπάρχουν και οι ζελατίνες.Και εξάλλου οι θήκες αυτες προσωπικά μου ειναι άβολες.Στο μέσο κοινό βεβαια δεν ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

απο ολους εμας που καναμε παραγγελια την προηγουμενη εβδομαδα, με την προσφορα του gearbest, το βλεπει κανεις online το πακετο του ?
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το βλέπω και είναι νομίζω φυσιολογικό .

Το μη φυσιολογικό είναι ότι δεν βλέπω στην σελίδα της παραγγελίας μου την φωτογραφία του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

απο ολους εμας που καναμε παραγγελια την προηγουμενη εβδομαδα, με την προσφορα του gearbest, το βλεπει κανεις online το πακετο του ?

 

Καλημερα σε όλους,

 

σημερα δειχνει shipped

 

παραγγελια 7/01

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Εχθες πηρα το Tracking Number απο το Vickmall.Σε ποσες ημερες θα το παραλαβω;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Εχθες πηρα το Tracking Number απο το Vickmall.Σε ποσες ημερες θα το παραλαβω;

 

εγω παραδειγμα απο το ιδιο μαγαζι πηρα Tracking Number 15 δεκεμβρη και μου ηρθε τελευταια μερα του χρονου(31 δεκ)αλλα μπορει να κανει και 20 μερες!

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Εχθες πηρα το Tracking Number απο το Vickmall.Σε ποσες ημερες θα το παραλαβω;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να έχει δουλέψει περαιτέρω το gps και με κλειστό wifi και με ανοιχτό,και η μπαταρία εχει σταθεροποιηθει?Κατα την αποψή σας νιωθετε με το κινητο στα χερια σας οτι ισχύουν τα 3300 mAh?
Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να έχει δουλέψει περαιτέρω το gps και με κλειστό wifi και με ανοιχτό,και η μπαταρία εχει σταθεροποιηθει?Κατα την αποψή σας νιωθετε με το κινητο στα χερια σας οτι ισχύουν τα 3300 mAh?

 

εγω ναι!με σκληρη χρηση βγαζει 1.5 μερα.απλα το ξαναεγραψα θελει μαλλον καλιμπραρισμα γιατι μπορει να χασει 3,4% σε λιγα λεπτα και να μεινει σταθερο καπου για ωρα!αλλα πολυ ευχαριστημενος οτι και να το κανεις σου βγαζει μερα.μου θυμιζει λιγο LG G2 σε χρονους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...