Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπεις στις ρυθμίσεις > air gestures και τα ενεργοποιήσεις όταν μπεις για παράδειγμα στις φωτογραφίες και κουνίσεις το χέρι σου μπροστά αππο τον proximity sensor που βρίσκεται δίπλα στην εμπρός κάμερα , θα αλλάζει φωτογραφίες . δοκίμαστε το έχει πλάκα αλλά κατεβάζει μπαταρία νομίζω ευκολά

Δε δουλεύει έτσι με τις φωτό απότι βλέπω στο άλμπουμ.

Απλά κουνώντας το χέρι μπροστά από το sensor τραβάει φωτογραφίες!

Επίσης και στο ράδιο αλλάζει σταθμούς!Καλή φάση! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε δουλεύει έτσι με τις φωτό απότι βλέπω στο άλμπουμ.

Απλά κουνώντας το χέρι μπροστά από το sensor τραβάει φωτογραφίες!

Επίσης και στο ράδιο αλλάζει σταθμούς!Καλή φάση! :lol:

Έτσι δουλεύει και στις φωτο,το εχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

respect στο GearBest , δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια να κανει αυτη την κινηση .

 

Ετσι γιατι καποιοι ειχαν σπειρει τον πανικο γεμιζοντας ενα ολοκληρο θεμα για το Gear.

Δεν νομιζω οτι θα επεστρεφαν εκτελωνιστικα και πολλα μαγαζια, μπαινοντας μεσα τελικα.

ΥΓ. Το user manual ειναι στα αγγλικα; Ειναι αναλυτικο για να το λειτουργησει καποιος αρχαριος ;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γιατι καποιοι ειχαν σπειρει τον πανικο γεμιζοντας ενα ολοκληρο θεμα για το Gear.

Δεν νομιζω οτι θα επεστρεφαν εκτελωνιστικα και πολλα μαγαζια, μπαινοντας μεσα τελικα.

ΥΓ. Το user manual ειναι στα αγγλικα; Ειναι αναλυτικο για να το λειτουργησει καποιος αρχαριος ;

To manual είναι και στα αγγλικά και ουσιαστικά απλά παραθέτει, εντελώς ενδεικτικά, ορισμένες δυνατότητες της συσκευής.

Κάποιος αρχάριος δε μπορεί να βασιστεί στο manual για να το λειτουργήσει, πρέπει απλά να πειραματιστεί και να το σκαλίσει.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που παρελαβε απο GearBest Θα μπορουσε υπευθυνα να μας πει τι χρειαζετε να κανουμε μολις το παραλαβουμε (αναλυτικα οσο γινεται για αρχαριους); πχ:

1) ειναι root η χρειαζεται ; και γιατι, ποιο το οφελος και η διαφορα;

2) Αν χρειαζεται πως γινεται;

3)Χρειαζεται να γινει καποια αναβαθμηση και πως;

4) Οτι αλλο θεωρειτε απαραιτητο..

Συγνωμη αν ειναι κουραστικες η αστειες για τους γνωριζοντες οι απορειες αλλα σκεφτητε οτι θα ειναι πολυ χρησιμες οι οδηγιες σας σε πολλους αρχαριους συμκουμπιτες.!! Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχάριος παρών!! και δεν είναι οδηγίες αυτές :p

Ακόμα ψάχνομαι...

Θέλετε να μάθετε περισσότερα για το Android 4.4 KitKat; Η Google μόλις κυκλοφόρησε το Android Quick Start Guide, Android 4.4 (KitKat) eBook. Το ψηφιακό βιβλίο διανέμετε δωρεάν και θα σας καθοδηγήσει στα νέα χαρακτηριστικά του λειτουργικού για κινητές συσκευές της Google.

 

To e-book παρουσιάζει τα βασικά του Android, τις ρυθμίσεις της συσκευής σας, την οργάνωση της οθόνης και προχωράει υποδεικνύοντας με τη χρήση των περισσότερων από τα νέα χαρακτηριστικά του KitKat, όπως την ασύρματη εκτύπωση και τη χρήση της εντολής «OK Google».

 

Πολλές από τις συμβουλές είναι ειδικά για χρήστες των Nexus (ιδιαίτερα τους ιδιοκτήτες των τελευταίων smartphones Nexus 5), αλλά και για τους νέους στο Android.

 

Android Quick Start Guide, Android 4.4 (KitKat): US English version

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που παρελαβε απο GearBest Θα μπορουσε υπευθυνα να μας πει τι χρειαζετε να κανουμε μολις το παραλαβουμε (αναλυτικα οσο γινεται για αρχαριους); πχ:

1) ειναι root η χρειαζεται ; και γιατι, ποιο το οφελος και η διαφορα;

2) Αν χρειαζεται πως γινεται;

3)Χρειαζεται να γινει καποια αναβαθμηση και πως;

4) Οτι αλλο θεωρειτε απαραιτητο..

Συγνωμη αν ειναι κουραστικες η αστειες για τους γνωριζοντες οι απορειες αλλα σκεφτητε οτι θα ειναι πολυ χρησιμες οι οδηγιες σας σε πολλους αρχαριους συμκουμπιτες.!! Ευχαριστω.:)

 

Γειά!!! Μόλις κατάφερα να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή!! Που να φανταστώ οτι η μπάρα πάνω πάνω που δείχνει τις συνδέσεις ανοίγει??? ε! ανοιγεί για να επιλέξεις την κατάλληλη ρύθμιση!! Επιτέλους θα παίξω με την κινητούμπα μου!!!

1) Root κάνεις για να έχει πρόσβαση σε κλειδωμένες λειτουργίες software-hardware. Πχ διαχείριση CPU ή add block ;) έχω πάντως την αίσθηση οτι το κινητό μας είναι κάπως, ξεκλειδωμένο...

2) Πώς γίνεται...πάς στο ανάλογο θεματάκι να διαβάσεις γιατί δε γίνεται να το πούμε σε 2 γραμμές...αναζήτηση στο νετ και έχουν οδηγίες...

3) Αναβάθμιση έχει βγάλει η κατασκευάστρια εταιρία. Γίνεται On Air, πατάς αναζήτηση αναβάθμισης στις επιλογές και κάνει μόνο του! ΑΛΛΑ οι φίλοι μας έγραψαν οτι χάνεις το ROOΤ οπότε...διαλέγεις.

4) Ψάξτο και ρώτα ότι απορία έχεις...εγώ κατα τύχη βρήκα τη λύση στο πρόβλημά μου. Υπάρχουν πολλά μενού και λίγο χάνεσαι...

 

Ευχαριστώ villasg!:)

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Γειά!!! Μόλις κατάφερα να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή!! Που να φανταστώ οτι η μπάρα πάνω πάνω που δείχνει τις συνδέσεις ανοίγει??? ε! ανοιγεί για να επιλέξεις την κατάλληλη ρύθμιση!! Επιτέλους θα παίξω με την κινητούμπα μου!!!

1) Root κάνεις για να έχει πρόσβαση σε κλειδωμένες λειτουργίες software-hardware. Πχ διαχείριση CPU ή add block ;) έχω πάντως την αίσθηση οτι το κινητό μας είναι κάπως, ξεκλειδωμένο...

2) Πώς γίνεται...πάς στο ανάλογο θεματάκι να διαβάσεις γιατί δε γίνεται να το πούμε σε 2 γραμμές...αναζήτηση στο νετ και έχουν οδηγίες...

3) Αναβάθμιση έχει βγάλει η κατασκευάστρια εταιρία. Γίνεται On Air, πατάς αναζήτηση αναβάθμισης στις επιλογές και κάνει μόνο του! ΑΛΛΑ οι φίλοι μας έγραψαν οτι χάνεις το ROOΤ οπότε...διαλέγεις.

4) Ψάξτο και ρώτα ότι απορία έχεις...εγώ κατα τύχη βρήκα τη λύση στο πρόβλημά μου. Υπάρχουν πολλά μενού και λίγο χάνεσαι...

 

Ευχαριστώ villasg!:)

 

Λες οτι αν κανω αναβαθμηση χανω το root αλλα εγω δεν ζητησα root ουτε πληρωσα γιαυτο οπως καποιοι αλλοι απο Vickmail. Εγω το πηρα απο GearBest και δεν ειχε τετοια επιλογη. Οποτε κανω αναβαθμηση μεσα απο τις επιλογες;

Link to comment
Share on other sites

Λες οτι αν κανω αναβαθμηση χανω το root αλλα εγω δεν ζητησα root ουτε πληρωσα γιαυτο οπως καποιοι αλλοι απο Vickmail. Εγω το πηρα απο GearBest και δεν ειχε τετοια επιλογη. Οποτε κανω αναβαθμηση μεσα απο τις επιλογες;

 

Αυτοι που δεν εχουν κανει root εξ αρχής,απλώς κανουν την OTA αναβάθμιση.Αυτοί που έχουν το κινητο ρουταρισμένο,και κανουν την αναβαθμιση,αυτή θα το ακυρώσει το root.

Link to comment
Share on other sites

Λες οτι αν κανω αναβαθμηση χανω το root αλλα εγω δεν ζητησα root ουτε πληρωσα γιαυτο οπως καποιοι αλλοι απο Vickmail. Εγω το πηρα απο GearBest και δεν ειχε τετοια επιλογη. Οποτε κανω αναβαθμηση μεσα απο τις επιλογες;

Αφού το πήρες από Gb τότε προφανώς η συσκευασία σου ήταν κλειστή με τις ταινίες ασφαλείας από το εργοστάσιο άρα δε το έχει ακουμπήσει χέρι δικό τους οπότε δεν είσαι ούτε σύ root.

Άρα κάνε αναβάθμιση κανονικά δε θα αλλάξει κάτι

Link to comment
Share on other sites

εχμ...Αυτή το δόνηση όταν πληκτρολογώ ακόμα δε βρήκα πως να την επενεργοποιήσω!! κανένα απο τα μενού που γράφουν στο νετ δεν υπάρχει! μα...έλεος...
Link to comment
Share on other sites

εχμ...Αυτή το δόνηση όταν πληκτρολογώ ακόμα δε βρήκα πως να την επενεργοποιήσω!! κανένα απο τα μενού που γράφουν στο νετ δεν υπάρχει! μα...έλεος...

Ρυθμίσεις--προφίλ ήχου--γενικές :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/buy/Cubot-s200.html

 

Έφερε το banggood και μία θήκη πιο φθηνα απο ebay,και την μπαταρία επίσης πιο φθηνά.Σύντομα θα κανω και μια παραγγελία και των 2.Ειδικά η μπαταρία να βρίσκεται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα βγάλουν καμιά θήκη χωρίς αυτοκόλητο για την πλάτη

 

Αυτό περιμένω και γω.Εντομεταξυ έχω μια απορία.Αμα κολλήσουμε την σκληρη θηκη που δινουν δώρο,στο αυτοκόλλητο, και βάλουμε το κινητο,κανονικά δεν θα κλείνει μετά η ''δερματινη'' θήκη?Δεν θα το χοντρίνει σχετικά νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει root τη συσκευή του μετά την αναβάθμιση "φλασάροντας" το supersu μέσω recovery;
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρες από Gb τότε προφανώς η συσκευασία σου ήταν κλειστή με τις ταινίες ασφαλείας από το εργοστάσιο άρα δε το έχει ακουμπήσει χέρι δικό τους οπότε δεν είσαι ούτε σύ root.

Άρα κάνε αναβάθμιση κανονικά δε θα αλλάξει κάτι

 

ελεγμένο είναι αυτό το σακουλάκι με τις φυσαλίδες τα βάζει το gearbest και η ταινία που αναφέρεις την βάζει το gearbest , δεν είναι από την cubot , από το εργοστάσιο φευγει χωρίς ταινίες και τίποτα

 

Αυτό περιμένω και γω.Εντομεταξυ έχω μια απορία.Αμα κολλήσουμε την σκληρη θηκη που δινουν δώρο,στο αυτοκόλλητο, και βάλουμε το κινητο,κανονικά δεν θα κλείνει μετά η ''δερματινη'' θήκη?Δεν θα το χοντρίνει σχετικά νομιζω.

 

το σκέφτηκα και εγώ αυτό , αλλά και η θήκη που πήραμε με το κινητό , δεν εφαρμόζει καλά οπότε τζάμπα κόπος , για την γυναίκα πήρα μια θήκη πορτοφόλι-φάκελος , που το βάζει μέσα μαζί με την πλαστική, προσωρινή λύση ( 3 ευρώ έκανε το πορτοφόλι) .

Πάντως για θήκες και μπαταρίες όντως το banggood έχει τις καλύτερες τιμές στις περισσότερες μάρκες

Edited by spiros7777
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιμένω και γω.Εντομεταξυ έχω μια απορία.Αμα κολλήσουμε την σκληρη θηκη που δινουν δώρο,στο αυτοκόλλητο, και βάλουμε το κινητο,κανονικά δεν θα κλείνει μετά η ''δερματινη'' θήκη?Δεν θα το χοντρίνει σχετικά νομιζω.
Αυτό σκέφτομαι να κάνω και εγώ. Δε νομίζω να είναι και τόσο χάλια λύση.
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει παίδες.Σκέφτομαι να παραγγείλω την θήκη με το αυτοκόλλητο και αμα ειναι θα δοκιμάσω με την πλαστική θηκη μέσα.Άμα δεν εφαρμόζει όπως λεει και ο φίλος Σπύρος,το πολύ να κολλήσω εκεί το κινητό να τελειώνουμε :p

Πάντως πριν κατι μερες είδα μια κοπέλα στο τρένο με ένα Samsung,και είχε τετοια θήκη με αυτοκόλλητο και δεν μου φάνηκε πολύ μουφέξ.Κράταγε.Το θεμα ειναι..ξεκολλάει μετά?

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος χρησιμοποιεί κάρτες μνήμης με ή χωρίς πρόβλημα να μας πεί να έχουμε μια ιδέα. Βλέπω στο νετ πολλά προβλήματα με διάφορες κάρτες που χάνουν δεδομένα!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα κι εγώ παραγγελία από vickmall σε 19 μέρες! Το κινητό προοριζόταν για δώρο και είναι ήδη με τον καινούργιο του κάτοχο!! Από όσα είδα όταν το σκάλιζε είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του και μου έκανε ιδαίτερη εντύπωση η κάμερά του. Βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες, τουλάχιστον όσο το δοκιμάσαμε στο σαλόνι χωρίς δυνατό φως σήμερα το βράδυ. Ο νέος κάτοχος δεν είναι πολύ απαιτητικός χρήστης, αλλά θα περιμένω να μου πει εντυπώσεις σε καμιά βδομάδα!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορο το vickmall και γώ απο εκεί περιμένω παραγγελία της 30/12/2014.

Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή καθώς αναεθεώρησα τις απόψεις μου για τα ακριβά κινητά , μιας και η χρήση που κάνω καλύπτεται και απο ενα τέτοιο κινητό.

Απο τα review φαίνεται οτι τα κινητά της cubot φαίνονται προσεγμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...