Jump to content

G3 : Οδηγός αναβάθμισης και επιστροφής σε stock frimware


vagetore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest YiorgosA
Υπάρχει ανάλογη διαδικασία για linux ή για να κάνουμε οποιαδήποτε τροποποίηση (από root μέχρι flash stock) χρειαζόμαστε περιβάλλον win?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποση ωρα κανει να φλασαριστει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Στο πεδιό country/language ρε παιδια θα βάλουμε ελληνικά; ή αν επειδή το κινητο ειναι από εξωτερικό θα βάλουμε την "καταγωγή" του (πχ εμενα Γερμανικο)
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδιά sos, έχω πρόβλημα. Έχω το g3 32gb και ακολύθησα τη διαδικασία πιστά, όπως αναγράφεται στη 1η σελίδα. Το πρόβλημα είναι στο σημείο που συνδέω το κινητό με τον Υ/Η. Δλδ, ενώ το έχω κλειστό και πατώντας ταυτοχρονα το πάνω κουμπί της έντασης το συνδέω, αλλά ο υπολογιστής δεν το "διαβάζει" με αποτέλεσαμ η οθόνη του κινητού να έχει κολλήσει στο μνμ: FIRMWARE UPDATE, do not unplug the usb connection...

Έχω μείνει χωρίς κινητό και δεν ξέρω τι να κάνω!!!! Δοκίμασα να το κλείσω αλλά τίποτα!!!!

Παιδιά όποιος μπορεί να βοηθήσει.....!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos, έχω πρόβλημα. Έχω το g3 32gb και ακολύθησα τη διαδικασία πιστά, όπως αναγράφεται στη 1η σελίδα. Το πρόβλημα είναι στο σημείο που συνδέω το κινητό με τον Υ/Η. Δλδ, ενώ το έχω κλειστό και πατώντας ταυτοχρονα το πάνω κουμπί της έντασης το συνδέω, αλλά ο υπολογιστής δεν το "διαβάζει" με αποτέλεσαμ η οθόνη του κινητού να έχει κολλήσει στο μνμ: FIRMWARE UPDATE, do not unplug the usb connection...

Έχω μείνει χωρίς κινητό και δεν ξέρω τι να κάνω!!!! Δοκίμασα να το κλείσω αλλά τίποτα!!!!

Παιδιά όποιος μπορεί να βοηθήσει.....!

Βγάλε μπαταρία τότε... Και δοκίμασε άλλο υπολογιστή γιατί για να μην το διαβάζει, κάτι τρέχει με το pc σου.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω unroot την συσκευή μου ? πρέπει να την στείλω για σερβις .. Έχω την 5.0

Με τον οδηγό που έχει στην πρώτη σελίδα!

Το "σωστό" unroot είναι στην ουσία το ξαναπέρασμα του official λογισμικού με το flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ τον οδηγό που έχει παραπάνω , αλλά δεν ξέρω για πιο λόγο στο τέλος , ενώ πατάω ΟΚ δεν μου βγάζει τπτ .

Με το πατημα του volume up και σύνδεση με τον Η/Υ σε βγάζει σε download mode ?

Αυτά και ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ τον οδηγό που έχει παραπάνω , αλλά δεν ξέρω για πιο λόγο στο τέλος , ενώ πατάω ΟΚ δεν μου βγάζει τπτ .

Με το πατημα του volume up και σύνδεση με τον Η/Υ σε βγάζει σε download mode ?

Αυτά και ευχαριστώ ...

Ναι, πατάς παρατεταμένα το volume up και ταυτόχρονα κουμπώνεις το micro usb. Με σβηστό κινητο. Εννοείτε έχεις περασμένους τους drivers στον υπολογιστή σου.

Η διαδικασία είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

Αυτά που γράφει στην αρχή θα κανείς, όχι αυτά που λέει πιο μετά για "TOT Method", ελπίζω να μη σου χρειαστούν.

Αν δεις και κανένα βίντεο στο YouTube για τη διαδικασία του flash tool, θα σε βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ως κατοχος του lg g3s min d722 εχω να πω καποια πραγματακια τα οποια ισως μπορουν να σας βοηθησουν εαν το προγραμμα που αναφερει το παιδι παραπανω κρασαρει για καποιο λογο η δεν γινει σωστα η εγκατασταση του λειτουργικο

 

1. σιγουρευτειται οτι εχετε προσθεσει το προγραμμα στο windows firewall

2. να βαλετε το αρχειο kdz μεσα στον φακελο του προγραμματος οπωςδηποτε

3. να εχετε κατεβασει ολα τα microsoft visual c++

4. πρεπει οπωςδηποτε να εχετε βαλει το κινητο σας σε download mode

Δεν παιζει ρολο εαν το κινητο καπου κολλαει, και παλι μπορειται να περασε ξανα το λειτουργικου μεσω του προγραμματος αυτου, ακρει να μπειτε μεσα σε download mode και να σιγουρευτεται πως εχετε τους drivers και του υπολογιστη σας και του κινητου, δεν ξερω εαν βοηθησα απλως ειχα ενα θεματακι και χωρις να το ψαξω εκανα 2-3 κολπα μονος μου και μπορεσα να εγκατασταση ξανα το λειτουργικο. Ειχε κολλησει στο λογοτυπο της lg και μου κρασαρε το προγραμμα

 

Υ.Γ Επισης μπορειται να πατε στο cmd run με admin rights και να πατησετε sfc /scannow στην περιπτωση που κρασαρει το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως βρισκω την χωρα καταγωγης του κινητου? Στο ιμει μου δινει 06. θελω την κιτκατ γιατι με λολιποπ η μπαταρια δεν... Εχω το 32αρι.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

επειδη θελω να το παω στο service για να μην υπαρχουν ιχνη root πρεπει να κανω cse install ή μας κανει και το απλο περασμα της rom που δεν κανει format

παντα με το lgtoolkit εννοω

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον το flashtool δεν ισχυει για την 6,βρηκα στο xda ενα τοπο για να περασω ρουταρισμενη την 6 σε kdz αρχειο,αλλα πρεπει να εχω την 5 περασμενη και ρουταρισμενη αλλα το εργαλειο δεν μπορεσε,κολλαει στο 4% οποτε προς το παρων τζιφος:(
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει να κάνει με τις ρουταρισμένες... Για εντελώς στοκ μετάβαση δεν νομίζω ότι έχει θέμα. Αφού πέρασαν παιδιά την 6αρα με flashtool.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Το κινητό δεν μπορώ να μπω ούτε σε recovery ούτε σε download mode έχει μπρικαρι για τα καλά ο υπολογιστής μου το βλέπει αλλά δεν δέχεται τίποτα ξέρετε κάποιον που να μπορεί να με βοηθήσει η κάποιο κατάστημα service?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για να βάλω πολωνική ΡΟΜ για το ΜΜ, το κάνω με την ίδια διαδικασία που αναφέρεις στο πρώτο ποστ;

 

Αν ναί, απο που κατεβάζω σίγουρη καθαρή την Πολωνική ΡΟΜ; και πως θα είμαι σίγουρός ότι κάνει για το μοντέλο μου (G3 32GB,FRA)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα ηθελα τη βοηθεια σας εχει κολησει το τηλεφωνο στο logo εναρξης ...κανει εγκατασταση 44 εφαρμογων android αλλα δεν ξεκιναει ...και αντε παλι απο την αρχη ...τι να κανω ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Το πιθανότερο για το πρόβλημα με τα 44 apk που εκει κολλάει ειναι ότι έχει δημιουργηθεί συμπλεγμα μεταξύ κάποιων apk ta οποία καταλαμβάνουν την ίδια διεύθυνση στη UI.Η προτεινόμενη λύση ειναι ενα ρεσετ του κινητού για να ξεμπλοκαρει η UI του κινητού σου.Με φιλικούς χαιρετισμούς relativer777
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...