Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η απλότητα και χρηστικότητα του Tapatalk δεν υπάρχει.

Tο χρησιμοποιήσαμε πόσοι ακόμη και με το παλιό site με το οποίο ήμασταν εξοικειωμένοι μετά από τόσα χρόνια, τώρα είναι ακόμη πιο αναγκαίο, αλλά δυστυχώς δεν βλέπω να δίνουν πρόσβαση.

Θα θέλουν να μπαίνουμε από browser.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω , μια απάντηση από τους διαχειριστές γιατί δεν υπάρχει υποστήριξη από Tapatalk ενω το ζητάει τόσος κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefanidis said:

Για να καταλάβω , μια απάντηση από τους διαχειριστές γιατί δεν υπάρχει υποστήριξη από Tapatalk ενω το ζητάει τόσος κόσμος.

Έχουν απαντήσει ήδη στο θέμα της αναβάθμισης του site και έχει αναφερθεί και παραπάνω ότι θα το κοιτάξουν.
Παρ' όλα αυτά, η νέα πλατφόρμα είναι πολύ πιο αναγνώσιμη σε φορητές συσκευές, αλλά και η ενσωμάτωση του Tapatalk αρκετά πιο απαιτητικη. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι προτεραιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.

Σίγουρα θα ήταν χρήσιμη κάποια ενσωμάτωση του Tapatalk, γιατί, όπως είναι προφανές, η πλειοψηφία των χρηστών του forum συνδέεται (και γράφει) από φορητές συσκευές...

Ωστόσο, σε πρώτη φάση, ας δοθεί μία προτεραιότητα στη διόρθωση των βασικών προβλημάτων που προέκυψαν από τη μετάβαση στη νέα πλατφόρμα, και στο μέλλον ας το κοιτάξουν κι αυτό οι διαχειριστές.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, GARCIA said:

Για να σας κάνω την περιήγηση πιο εύκολη και dark 😀

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.belous.v.forumtalker

Screenshot_20210825-032557.png

Ωραίος Γιώργο ...αλλά ρε φίλε δεν "στηνεται" η συγκεκριμένη εφαρμογή με τίποτα....

Δοκιμάζω και δεν έχει επιλογές. Ούτε login.

Σε βάζει απλά στην πρώτη σελίδα και πρεπει να ψάχνεις.... Ενώ με tapatalk ήταν όλα πολύ απλά.

Τώρα εάν είναι να κάνω 20 κλικ και να ψάχνω μια ώρα (μέσα στο νεο site που τόσο περιμέναμε) άστο...δεν μπαίνω καθόλου και τελείωσε.

Γι'αυτό και η συμμετοχή σε ΟΛΑ τα θέματα έπεσε κατακόρυφα.

Δόξα το Θεό υπάρχουν οι ομάδες στο fb για ερωτήσεις και ενημέρωση.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefanidis said:

Εγώ πάντως έψαχνα  που είναι τα θέματα που παρακολουθούσα, τα βρήκα μετά από δύο μέρες.

Εννοώ για το site , και όχι για μια καινούρια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stefanidis said:

Εγώ πάντως έψαχνα  που είναι τα θέματα που παρακολουθούσα, τα βρήκα μετά από δύο μέρες.

 

2 hours ago, stefanidis said:

Εννοώ για το site , και όχι για μια καινούρια εφαρμογή.

Ναι και εγώ μια από τα ίδια.

Στο tapatalk είχα 2 κατηγορίες.

Μια ήταν γεμάτη θέματα στα οποία έχω συμμετάσχει.

Και η άλλη αυτά που απλά ακολουθούσα.

Τώρα ούτε τα βρίσκω όλα....(ας πούμε το θέμα "Homescreen&Lockscreen" που μας ανέβαζε κάτι αριστουργήματα ο Garcia δεν το βλέπω πουθενά) αλλά ούτε και με πάει στο πρώτο "μη αναγνωρισμένο" 

Πχ ήθελα να γράψω τώρα αυτό το μήνυμα..... Βρίσκω το θέμα... Το ανοίγω... Ανοίγει στο πρώτο πρώτο ποστ..... Πατάω κλικ να με πάει στην τελευταία σελίδα και μετά την σκρολαρω ολόκληρη να δω που είχα μείνει την τελευταία φορά....

Καταφέραμε να κάνουμε λίγο πιο δυσκολη τη ζωή μας... Μεγάλη επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

όσοι προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα την ευκολία του Tapatalk δεν την βρίσκουμε με browser ότι και να κάνουμε,στο Tapatalk με ένα swipe αριστερά δεξιά ήταν όλα μπροστά σου τώρα θέλεις 500 κλικ και σκρολ,και επίσημα δεν βγήκε κάποιος να μας πει ναι ρε φίλε το προσπαθούμε,έχουμε κάποια προβλήματα και θα το φτιάξουμε με το Tapatalk.....σπάνια θα ξανά μπω πλέον 

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2021 at 10:45 ΠΜ, karx said:

Φτιάχνεται αυτό τελικά, στις επιλογές ροής βάζοντας στην εμφάνιση "μόνο περιεχόμενα" 

Μόνο που αυτή την επιλογή, πρέπει να την κάνεις κάθε φορά! Αλλιώς επανέρχεται μόνο του στην επόμενη επίσκεψη που θα κάνεις στο site, δείχνοντας πάλι τα ίδια πολλές φορές για κάθε απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Μόνο που αυτή την επιλογή, πρέπει να την κάνεις κάθε φορά! Αλλιώς επανέρχεται μόνο του στην επόμενη επίσκεψη που θα κάνεις στο site, δείχνοντας πάλι τα ίδια πολλές φορές για κάθε απάντηση!

Αποθήκευσε την ως προεπιλεγμένη και λύθηκε το θέμα 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, karx said:

Αποθήκευσε την ως προεπιλεγμένη και λύθηκε το θέμα 

Θα το δοκιμάσω. Μαλλον έχεις δικιο!Πάντως το παλευω το φόρουμ , πιστεύω θα το συνηθίσω το web interface. Όσο για τα τελευταία μηνύματα, τα αδιάβαστα,  πατάμε στο κυκλάκι πριν την ονομασία του θέματος και μας βγάζει τα αδιάβαστα. Για κάποιον που έγραψε πριν.

 

Αλλαξα το όνομα,  επιλογές ροής, πάτησα ως προεπιλεγμένη,  αλλά δυστυχώς όταν μπαίνω στο φόρουμ και πατώ subscription,  μου βγάζει πάλι την παλιά ροή  και όχι την αποθηκευμένη μου! 

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pank said:

 Άλλαξα το όνομα,  επιλογές ροής, πάτησα ως προεπιλεγμένη,  αλλά δυστυχώς όταν μπαίνω στο φόρουμ και πατώ subscription,  μου βγάζει πάλι την παλιά ροή  και όχι την αποθηκευμένη μου! 

Μόλις κάνεις τη διαδικασία δοκίμασε να βάλεις τη σελίδα σε συντόμευση στην αρχική σου οθόνη. Εγώ έτσι το έκανα και όταν πατάω τη συντόμευση μου τα βγάζει κανονικά ένα ένα.

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Amyntaios said:

Μόλις κάνεις τη διαδικασία δοκίμασε να βάλεις τη σελίδα σε συντόμευση στην αρχική σου οθόνη. Εγώ έτσι το έκανα και όταν πατάω τη συντόμευση μου τα βγάζει κανονικά ένα ένα.

Σωστός! Τώρα δούλεψε! Μια χαρά! Αντε να το μαθαίνουμε σιγά σιγά! Θέμα συνήθειας είναι!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amyntaios said:

Μόλις κάνεις τη διαδικασία δοκίμασε να βάλεις τη σελίδα σε συντόμευση στην αρχική σου οθόνη. Εγώ έτσι το έκανα και όταν πατάω τη συντόμευση μου τα βγάζει κανονικά ένα ένα.

πως βάζουμε την σελίδα στην αρχική οθόνη; 

Link to comment
Share on other sites

@ilka71

Καθώς έχεις την σελίδα φορτωμένη στης καθετές 3 τελείς θα έχει επιλογή "Add to Home screen" θα βγει επιλογή για μετονομασία της συντόμευσης το αφήνεις η το ονομάζεις όπως θέλεις και πατάς στο "Add"

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pank said:

Όσο για τα τελευταία μηνύματα, τα αδιάβαστα,  πατάμε στο κυκλάκι πριν την ονομασία του θέματος και μας βγάζει τα αδιάβαστα. Για κάποιον που έγραψε πριν.

Ποιο κυκλάκι λες?

Πχ το θέμα με το Redmi Note 8 pro έχει κάποια αδιάβαστα μηνύματα γιατί η γραμματοσειρά του τίτλου είναι bold.

Παρόλα αυτά κυκλάκι εγώ δεν βλέπω.

IMG_20210826_115922.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maarinos said:

@ilka71

Καθώς έχεις την σελίδα φορτωμένη στης καθετές 3 τελείς θα έχει επιλογή "Add to Home screen" θα βγει επιλογή για μετονομασία της συντόμευσης το αφήνεις η το ονομάζεις όπως θέλεις και πατάς στο "Add"

ίσως είπε επειδή χρησιμοποιώ τον Edge δεν έχει αυτή την επιλογή; ΟΚ ΤΗΝ ΒΡΉΚΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΉ ΕΥΧ! 

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ λέω να δώσουμε λίγο χρόνο στα παιδιά  και στον εαυτό μας για την αναβάθμιση, αν διορθωθούν τα λίγα σφάλματα που υπάρχουν πιστεύω πως  δεν θα χρειάζεται το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...