Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα το νεο ταπαταλκ Και το ταπαταλκ το παλιο (εκδοση 4.10.0 ) για να δω τις διαφορες αλλα δεν βλεπω κατι το ιδιαίτερο. Ειναι τα ιδια νομιζω, μονο που στην εκδοση 4.10.0 εχει τις επιλογες ειδοποιησεισ, παρακολουθειται, με συμμετοχη, μηνυματα κ.α. στο μενου στα δεξια ενω στην νεοτερη εκδοση αυτα τα εχει πανω. Δεν βλεπω κατι αλλο..... Επειδη με ενδιαφερει λιγο το θεμα πειτε μου αν ειναι κατο που δεν εχω δει ! Έχει κάποιος να μου δώσει την 4.9.5 γιατί δεν την βρίσκω κάπου? ???

Η 4.9.5 έχει τις μεγάλες διαφορές. Πραγματικά, τι μπάχαλο είναι αυτό στην 10.1? Που πήγαν τα sticky?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάμε για το tapatalk, γίνεται , εάν έχουμε δύο λογαριασμούς σε ένα φόρουμ να μας δείχνει και τους δύο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω εδω ταιριαζει καλυτερα!

 

Βλεπω πολυ μεγαλη καταναλωση δεδομενων απο το ταπαταλκ ακομα και πριν την αναβαθμιση!

 

Πως μπορω να το μειωσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω εδω ταιριαζει καλυτερα!

 

Βλεπω πολυ μεγαλη καταναλωση δεδομενων απο το ταπαταλκ ακομα και πριν την αναβαθμιση!

 

Πως μπορω να το μειωσω;

Στις ρυθμίσεις του σε ρωτάει τι θες να εμφανίζεται σε περίπτωση που το χρησιμοποιείς με δεδομένα, ξετίκαρε avatars, εικόνες κλπ ώστε να σου εμφανίζει μόνο τα κείμενα.

Αν και προσωπικά ποτέ δεν παρατήρησα μεγάλη κατανάλωση απ'τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του σε ρωτάει τι θες να εμφανίζεται σε περίπτωση που το χρησιμοποιείς με δεδομένα, ξετίκαρε avatars, εικόνες κλπ ώστε να σου εμφανίζει μόνο τα κείμενα.

Αν και προσωπικά ποτέ δεν παρατήρησα μεγάλη κατανάλωση απ'τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Θενκς θα το δω!!

 

Δες και ενα screenshot

Link to comment
Share on other sites

Θενκς θα το δω!!

 

Δες και ενα screenshot

Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο. . Έχεις πειράξει τίποτα εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Θενκς θα το δω!!

 

Δες και ενα screenshot

Μήπως βλέπεις βίντεο μέσω της εφαρμογής;

Δεν εξηγείται κάπως αλλιώς.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο. . Έχεις πειράξει τίποτα εσύ;

 

 

 

Μήπως βλέπεις βίντεο μέσω της εφαρμογής;

Δεν εξηγείται κάπως αλλιώς.

 

 

Οχι φιλε αλλα το δουλευω πολυ σε 2 3 φορουμ με πολλες φωτο

 

Αυτο θα φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε αλλα το δουλευω πολυ σε 2 3 φορουμ με πολλες φωτο

 

Αυτο θα φταιει;

Κοίτα.

Υπάρχει φωτογραφία μερικά kb και υπάρχει και φωτογραφία μερικά έως πολλά Mb.

Πάντως να κλέβει το Tapatalk είναι χλωμό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που μου συμβαίνει εδώ και μερικές μέρες.πατώντας πάνω σε οποιοδήποτε λινκ που στέλνετε για να δω εφαρμογές,reviews,κλπ Δεν μου τα ανοίγει και μου βγάζει ότι η σελίδα Δεν είναι διαθέσιμη με αποτέλεσμα να μη μπορώ να διαβάσω κανένα λινκ.

Τι μπορεί να φταίει;

Να σημειώσω ότι με όλα αυτά που έχω ακούσει για το ταπατοκ δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση και παρέμεινα στην αρχική έκδοση.

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια μου δώσετε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι προσεκτικος στις εφαρμογες που εγκαθιστω, σας αναφερω κατι περιεργο που μου συνεβη με την εκδοση 4.10.1 του tapatalk. Με το που εγινε η αναβαθμιση το κινητο μου (νοτε2) αρχισε να πηγαινει σημαντικα αργα παντου και να αργει αρκετα τοσο η αναβαθμιση νεων εφαρμογων οσο κυριως η αποθηκευση (το save δηλαδη) στη μνημη οποιουδηποτε εγγραφου. Επειδη μαζι με το tapatalk ειχαν αναβαθμιστει και αλλες εφαρμογες ταυτοχρονα, δεν πηγε το μυαλο μου. Εκνευρισμενος απο τη δυσκολια χρησης της νεας εκδοσης γυρισα πισω στην 4.9 και ω του θαυματος το κινητο επανηλθε στην προηγουμενη καλη κατασταση. Ξερω οτι καθε συσκευη την εχει ρυθμισει καθενας στα μετρα του αλλα αν δειτε παρομοια αργοπορια δοκιμαστε να κανετε downgrade στο tapatalk.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που μου συμβαίνει εδώ και μερικές μέρες.πατώντας πάνω σε οποιοδήποτε λινκ που στέλνετε για να δω εφαρμογές,reviews,κλπ Δεν μου τα ανοίγει και μου βγάζει ότι η σελίδα Δεν είναι διαθέσιμη με αποτέλεσμα να μη μπορώ να διαβάσω κανένα λινκ.

Τι μπορεί να φταίει;

Να σημειώσω ότι με όλα αυτά που έχω ακούσει για το ταπατοκ δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση και παρέμεινα στην αρχική έκδοση.

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια μου δώσετε.

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω...!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που μου συμβαίνει εδώ και μερικές μέρες.πατώντας πάνω σε οποιοδήποτε λινκ που στέλνετε για να δω εφαρμογές,reviews,κλπ Δεν μου τα ανοίγει και μου βγάζει ότι η σελίδα Δεν είναι διαθέσιμη με αποτέλεσμα να μη μπορώ να διαβάσω κανένα λινκ.

Τι μπορεί να φταίει;

Να σημειώσω ότι με όλα αυτά που έχω ακούσει για το ταπατοκ δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση και παρέμεινα στην αρχική έκδοση.

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια μου δώσετε.

Αρχικά εγκαταστήστε το dolphin και ανοιξτε με αυτο τα λινκ...αν συμβαίνει ακομα αυτο ελέγξτε αν στο λινκ λειπει κατι...δλδ τα www η κατι άλλο που να ειναι κουλο π.χ να έχει πολλες τελεις στο ενδιαμεσο

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω...!
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι προσεκτικος στις εφαρμογες που εγκαθιστω, σας αναφερω κατι περιεργο που μου συνεβη με την εκδοση 4.10.1 του tapatalk. Με το που εγινε η αναβαθμιση το κινητο μου (νοτε2) αρχισε να πηγαινει σημαντικα αργα παντου και να αργει αρκετα τοσο η αναβαθμιση νεων εφαρμογων οσο κυριως η αποθηκευση (το save δηλαδη) στη μνημη οποιουδηποτε εγγραφου. Επειδη μαζι με το tapatalk ειχαν αναβαθμιστει και αλλες εφαρμογες ταυτοχρονα, δεν πηγε το μυαλο μου. Εκνευρισμενος απο τη δυσκολια χρησης της νεας εκδοσης γυρισα πισω στην 4.9 και ω του θαυματος το κινητο επανηλθε στην προηγουμενη καλη κατασταση. Ξερω οτι καθε συσκευη την εχει ρυθμισει καθενας στα μετρα του αλλα αν δειτε παρομοια αργοπορια δοκιμαστε να κανετε downgrade στο tapatalk.

Παρατήρησα κι εγώ τη συγκεκριμένη καθυστέρηση προχτές (αφού αναβάθμισα το tapatalk σε 4.10.1) και φυσικά το μυαλό μου δεν θα πήγαινε ποτέ στην αναβάθμιση της συγκεκριμένης εφαρμογής. Την επόμενη μέρα όμως όλα επανήλθαν στους κανονικούς τους ρυθμούς χωρίς να κάνω downgrade στο tapatalk, δεν ξέρω αν όντως λοιπόν ευθύνεται αυτό και στη δική σου περίπτωση και δεν ήταν κάποιο άλλο κόλλημα της συσκευής η του δικτύου γενικότερα.. φυσικά δεν αμφιβάλλω ότι όταν έκανες το downgrade όλα άλλαξαν απλά λέω μήπως ήταν και τυχαίο όλο αυτό.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που μου συμβαίνει εδώ και μερικές μέρες.πατώντας πάνω σε οποιοδήποτε λινκ που στέλνετε για να δω εφαρμογές,reviews,κλπ Δεν μου τα ανοίγει και μου βγάζει ότι η σελίδα Δεν είναι διαθέσιμη με αποτέλεσμα να μη μπορώ να διαβάσω κανένα λινκ.

Τι μπορεί να φταίει;

Να σημειώσω ότι με όλα αυτά που έχω ακούσει για το ταπατοκ δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση και παρέμεινα στην αρχική έκδοση.

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια μου δώσετε.

 

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω...!

 

Παιδες, υπαρχει καμια εφαρμογη μηνυματων που να βγαζει notification στην status bar οταν αποστελεται το μηνυμα; αυτο το κανει το handcent sms αλλα μου εβγαλε καυι bugs καιντο εσβησα. Το go sms δεν το κανει απο,τι βλεπω.

 

 

 

Και σε μενα το ιδιο. Μονο ο opera μου τα ανοιγει..

Αν έχετε κάποιο adblocking προσθέστε στη white list αυτό: *.viglink.com

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει αναφερθεί πολλές φορές αυτό το θέμα με τα links του tapatalk και πώς το λύνουμε.

Αν έχετε adaway ή άλλο ad blocker, πάτε στο white lists και προσθέτετε το *.viglink.com

Μετά ξανακατεβαστε τα hosts και είστε έτοιμοι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε κάποιο adblocking προσθέστε στη white list αυτό: *.vigling.com

 

 

 

 

 

 

 

Παίδες έχει αναφερθεί πολλές φορές αυτό το θέμα με τα links του tapatalk και πώς το λύνουμε.

Αν έχετε adaway ή άλλο ad blocker, πάτε στο white lists και προσθέτετε το *.viglink.com

Μετά ξανακατεβαστε τα hosts και είστε έτοιμοι.

 

Ευχαριστουμε!

 

 

Παντως οσον αφορα στο tapatalk, βρηκα στο blackmarkt μια παναρχαια (και την αγαπημενη μου) εκδοση και το γυρισα!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ ανήκω σε αυτούς που γύρισαν στη προηγούμενη έκδοση.. Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειται να δωσετε το λινκ της προηγουμενης δεν ειμαι σιγουρος ποια ηταν!

 

Πραγματικα απαλευτο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

εάν έχουμε σε ένα φόρουμ πχ myphone δύο λογαριασμούς μπορούμε και με τους δύο να τους κάνουμε εγγραφή στο tapatalk και να διαλέγουμε με ποιον θα μπαίνουμε; μιλάω για την τελευταία έκδοση γιατί στην 4.9.5 γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειται να δωσετε το λινκ της προηγουμενης δεν ειμαι σιγουρος ποια ηταν!

 

Πραγματικα απαλευτο ειναι!

Διάβασε το πρώτο post..

εάν έχουμε σε ένα φόρουμ πχ myphone δύο λογαριασμούς μπορούμε και με τους δύο να τους κάνουμε εγγραφή στο tapatalk και να διαλέγουμε με ποιον θα μπαίνουμε; μιλάω για την τελευταία έκδοση γιατί στην 4.9.5 γίνεται

Απ' όσο γνωρίζω όχι μιας και στα περισσότερα Forum (αν όχι σε όλα..) κάτι τέτοιο απαγορεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το πρώτο post..

 

Απ' όσο γνωρίζω όχι μιας και στα περισσότερα Forum (αν όχι σε όλα..) κάτι τέτοιο απαγορεύεται.

Θενκς

 

Γυρισα και εγω πισω και ησυχασα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μου εμφανίζει το tapatalk τα αδιάβαστα PM επάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων του κινητού όπως τα sms ? Έχω την έκδοση 4.10.0 Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια themed version από αυτές των xda που υπάρχει το link στο πρώτο ποστ και δεν κάνει login μέσω Google+

Βγάζει όλο processing, ενώ η κανονική εφαρμογή δουλεύει τέλεια.

Καμία ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την δυνατότητα να επαναφέρει από τιτανιουμ μόνο τα δεδομένα του τιτανιουμ (από προηγούμενο μπακαπ) στην πηραγμενη εφαρμογή και λογικά θα συνδεθεί. Ιδέα λέω δεν ξέρω....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...