Jump to content

Lenovo S90 Sisley


lazaros_nexus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους

 

επεσε το ματι μυο σε αυτο το κινητο και μου κεντρισε το ενδαιφερον λογω της amoled οθονης του.

 

εχω το xiaomi note Και ψαχνω καποιο πιο μαζεμενο κινεζικο της προκοπης.

 

θελω λοιπον αποψεις για την ποιοτητα του τηλεφωνου:

 

εχει προβληματα?

η οθονη ειναι οντως amoled?

οι καμερες ειναι 13 και 8 μπροστα πραγματικες ή με interpolation ανεβαζουν την αναλυση?

το gps Πιανει? εχει και glonass?

ληψη wifi και 3g υπαρχουν προβληματ ή ολα κυλανε κανονικα?

η μπαταρια με 2300 την παλευει την μια μερα? φοριτζει γρηγορα γιατι βλεπω ειναι και Lipo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω πως μερικοι κρινουν ασχημα το συγκεκριμενο κινητο χωρις να το εχουν δει καν... Το παρελαβε γνωστος προσφατα (200ε περιπου απο vickmall) κ ειναι πανεμορφο . Kατασκευη αψογη , καμερες πολυ καλες(ευχαριστη εκπληξη το φλας στην μπροστινη καμερα, δεν το χαμε παρατηρησει οταν εγινε η παραγγελια) ,πολυ γρηγορο (αν κ δοκιμαστηκε σε απλη χρηση ,δεν δοκιμασε παιχνιδια κτλ) . Η οθονη τα σπαει και απ τα βιντεακια δεν μπορουσαμε να το καταλαβουμε. Κατα τ αλλα στα αρνητικα μονο κατι κινεζιες που πιστευω ευκολα βγαινουν. Προσωπικα περιμενα το meizu m1 mini αλλα μαλλον με βλεπω να καταληγω σαυτο . Το βλεπω στο pandawill στα 160ε τελευταια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό, το θέμα είναι ότι υπάρχει στην ευρωπαική έκδοση που κοστίζει κάπου 400 ευρώ και η κινέζικη έκδοση που από etotalk κοστίζει λιγότερο από τα μισά αλλά με 16GB μνήμη.

 

Από φίλους που έχουν πάρει lenovo τέτοιου τύπου (σειρές Vibe Z, Vibe X) μου προτείνουν να μην μπλέξω με κινέζικες ROM και άλλα modification καθώς το κινητό χάνει σε επίδοση. Επίσης από προσωπική εμπειρία με το Lenovo a820 το οποίο και αυτό αγοράστηκε από etotalk και του πέρασα εγώ rom από το needrom μπορώ να πω ότι κάθε φορά με οποιαδήποτε rom διορθωνόταν ένα πρόβλημα και εμφανιζόταν ένα άλλο. Από προβλήματα στο wifi μέχρι και σε πιο μικρά θέματα που είναι ικανά να σου σπάσουν τα νεύρα ή να μην σε κάνουν αποδοτικό με το κινητό σου.

 

Το ερώτημα μου είναι τώρα, σε περίπτωση κάποιος που το έχει πάρει και το έχει δοκιμάσει. Είναι δυνατό να πάρω το κινέζικο s90 με τα 2Gb ram και 16Gb αποθηκευτικό χώρο και να του περάσω την ευρωπαϊκή rom που παρέχει η lenovo στην επίσιμη ιστοσελίδα της και να δουλέψει;

Τα υπόλοιπα specs του κινητού βάσει των ιστοσελίδων είναι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωση του Lenovo S90 5.0 inch IPS HD Screen Android 4.4 4G Phablet MSM8916 Quad Core 1.2GHz 2GB RAM 16GB ROM σε τιμή 181,76 ευρώ μου φαίνεται αρκετά συμπαθητική, αφού ψάχνω για μια τέτοια λύση, με δεδομένο ότι τα οικονομικά αντέχουν μέχρι τα 200 ευρώ μάξιμουμ.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με το συγκεκριμένο μοντέλο; Αξίζει να το παραγγείλω από Κίνα μεριά ή να κοιτάξω κάποια άλλη λύση στα ίδια περίπου χρήματα;

 

Οποιος έχει τη διάθεση και το χρόνο, απαντά.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και από μένα.

 

σήμερα παρέλαβα το 2/16 από vickmall στα 190€. Θα το δω και θα επανέλθω

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από Lenovo Exclusive το λευκό στα €299.

Πλήρης συσκευασία με screen protector και διάφανο σκληρό back case!

Εξελληνισμένο κανονικά!

Ομορφο και λεπτό σχεδόν κόπια του iphone 6 μου και χωρίς να ξεχωρίζει ο φακος.

Πολύ ζωντανά χρώματα στην οθόνη. Αριστη συνεργασία με τις 2 κάρτες.

Το βράδυ θα το στήσω να δω και ταχύτητα με εφαρμογές!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από Lenovo Exclusive το λευκό στα €299.

Πλήρης συσκευασία με screen protector και διάφανο σκληρό back case!

Εξελληνισμένο κανονικά!

Ομορφο και λεπτό σχεδόν κόπια του iphone 6 μου και χωρίς να ξεχωρίζει ο φακος.

Πολύ ζωντανά χρώματα στην οθόνη. Αριστη συνεργασία με τις 2 κάρτες.

Το βράδυ θα το στήσω να δω και ταχύτητα με εφαρμογές!

 

Καλημέρα μαν,

 

Δε ξέρω για σένα. Εμένα έχουν θέμα οι επαφές. Ενώ έχω καταχωρημένη μία επαφή, αν στείλει μήνυμα ή έχω αναπάντητη μου βγάζει το νούμερό του και όχι το όνομά του.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαν,

 

Δε ξέρω για σένα. Εμένα έχουν θέμα οι επαφές. Ενώ έχω καταχωρημένη μία επαφή, αν στείλει μήνυμα ή έχω αναπάντητη μου βγάζει το νούμερό του και όχι το όνομά του.

 

Τη βρήκα την άκρη!!

 

Όποιος θέλει μιλάει

 

Ευχαριστώ θερμά το φίλο kandilak[/member]

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κατεβαίνει η 5.0.2 .... Για να δούμε

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

ισως να σου βαλει μονο αγγλικα και κινεζικα. Σε ενα που εχω με 5χχ κρασαρουν ολη την ωρα και τα gapps.

Αν δεν εχεις προβλημα με τη rom που εχεις θα ελεγα να μην ρισκαρεις με την 5χχ

Περιμενουμε νεα σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω ενα θεματακι με το lenovo μου, αν μπορει καποιος να βοηθησει

 

το data connection ανοιγει μονο του και παρολο που το απενεργεποιω το ξανακανει

 

το ιδιο προβλημα εχει και η αδελφη μου στο lenovo golden warrior

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει κάποια ρύθμιση στο WiFi που του επιτρέπει, ενώ είναι κλειστό, να ενεργοποιείται αυτόματα όταν βρίσκει ήδη αποθηκευμένα wifi. Στο δικό μου S820 η ρύθμιση λέγεται Wifi Binding, κάπως έτσι πρέπει να είναι και στο δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει κάποια ρύθμιση στο WiFi που του επιτρέπει, ενώ είναι κλειστό, να ενεργοποιείται αυτόματα όταν βρίσκει ήδη αποθηκευμένα wifi. Στο δικό μου S820 η ρύθμιση λέγεται Wifi Binding, κάπως έτσι πρέπει να είναι και στο δικό σου.

 

το εκανα και φαινεται οτι λειτουργει

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πήγα Μυτιλήνη και η SIM της Cosmote έπιασε Turkcell. Έκτοτε δεν έχει "γυρίσει" σε Cosmote. Έκλεισα το κινητό, έβγαλα την κάρτα τίποτα... Καμιά ιδέα?

 

Έκανα ότι μπορείτε να φανταστείτε, χειροκίνητη αλλαγή δικτύου κλπ τίποτα.

 

Και η sim της Vodafone έπιασε Vodafone TR αλλά γύρισε κανονικά...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει η 5.0.2 .... Για να δούμε

 

 

Ξεχάστηκα.....

Μια χαρά ειναι, πληρέστατη και χωρις προβλήματα. Έκανα και ένα reset βάζοντας την και ολα καλα! Ελληνικο μοντέλο ειναι το δικό μου και δεν είχα θέμα με τη γλώσσα αν και πάντα χρησιμοποιώ στα αγγλικά τα τηλέφωνα μου.....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστηκα.....

Μια χαρά ειναι, πληρέστατη και χωρις προβλήματα. Έκανα και ένα reset βάζοντας την και ολα καλα! Ελληνικο μοντέλο ειναι το δικό μου και δεν είχα θέμα με τη γλώσσα αν και πάντα χρησιμοποιώ στα αγγλικά τα τηλέφωνα μου.....

 

Ελληνικό μοντέλο? Το δικό μου είναι το S90-u. Από που κρατάει η σκούφια του? Και γιατί δεν έχει κατέβει η 5?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το lenovo s90 sisley από vickmall και ενώ δεν το ζήτησα μου το έκαναν root. Είχα ένα θέμα με τις εφαρμογές, μου έβγαζαν όλες διαφημίσεις αλλά το έλυσα. Έχω άλλο ένα θεματακι. Είχα τις επαφές μου περασμένες με το +30 μπροστά για να τις αναγνωρίζει το viber. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο ενώ υπάρχει επαφή μου την εμφανίζει ως άγνωστο αριθμό επειδή έχει μπροστα το +30. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω χωρίς να βγάλω το +30 ;;;; :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το lenovo s90 sisley από vickmall και ενώ δεν το ζήτησα μου το έκαναν root. Είχα ένα θέμα με τις εφαρμογές, μου έβγαζαν όλες διαφημίσεις αλλά το έλυσα. Έχω άλλο ένα θεματακι. Είχα τις επαφές μου περασμένες με το +30 μπροστά για να τις αναγνωρίζει το viber. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο ενώ υπάρχει επαφή μου την εμφανίζει ως άγνωστο αριθμό επειδή έχει μπροστα το +30. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω χωρίς να βγάλω το +30 ;;;; :confused::confused:

 

Καλημέρα,

 

6-7 post παραπάνω θα δεις πως έχω βρει τη λύση. Στείλε μου το mail σου με ένα pm να στο στείλω

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κάτοχος κι εγώ από σήμερα του συγκεκριμένου κινητού. πολύ καλή κάμερα, την μπαταρία θέλω να δω τις επόμενες μέρες πως τα πάει με data αλλά πολύ blotware μέσα. :down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο minideal το μοντελο 1/16GB RAM ερχεται με παλιοτερη ROM που δε γινεται root.

(αρχισε και η lenovo τις βλακειες με κλειδωμα bootloader και τετοια)

 

Με το που θα το παρετε αναβαθμιστε στη 1504 που θα βρειτε εδω

http://www.needrom.com/download/lenovo-s90u-1g2g/

 

εχει ελληνικα, εχει google apps και ειναι root (παροτι λεει οτι δεν ειναι).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά Καλησπέρα, μακάρι να το δει κάποιος άμεσα γιατι θέλω ν το παραγγείλω!! Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η κάμερες. Η μπροστινή με το φλας βγαζει ωραίες φώτο; η πίσω πως ειναι το βράδυ; αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...