Jump to content

Lenovo K3 Lemon


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους-ες.

Πριν αρκετο καιρο πηρε και ο αδερφοσ μου αυτο το κινητο , αλλα τωρα καθησα να ασχοληθο .

http://www.minideal.net/lenovo-k3-4g-fdd-lte-smartphone-qualcomm-64bit-dual-sim-5-0-inch-hd-ogs-screen-1gb-16gb-android-4-4-yellow.html

Η απορια μου ξεκιναει απο το σημειο που αντιλαβανομε οτι εχει καποιες εφαρμογες που δεν μπορω να την κανω uninstall γιατι πολυ απλα δεν μου βγαζει σαν επιλογη το κινητο .

Εφαρμογες σαν και : foodpanda , homily chart , lemon fm , mirage , mobo market malaysia news .

Γνωριζει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω για να τις διαγραψω ?

Εχτες δοκιμασα να δω μπας και θελει να γινει root το κινητο με το towelroot αλλα μου βγαζει οτι δεν υποστιριζετε το κινητο , ασχετα αν δοκιμασα να αλλαξω και τα νουμερα στην εφαρμογη .

Καμμια αλλη ιδεα η γνωση παρακαλω ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους-ες.

Πριν αρκετο καιρο πηρε και ο αδερφοσ μου αυτο το κινητο , αλλα τωρα καθησα να ασχοληθο .

http://www.minideal.net/lenovo-k3-4g-fdd-lte-smartphone-qualcomm-64bit-dual-sim-5-0-inch-hd-ogs-screen-1gb-16gb-android-4-4-yellow.html

Η απορια μου ξεκιναει απο το σημειο που αντιλαβανομε οτι εχει καποιες εφαρμογες που δεν μπορω να την κανω uninstall γιατι πολυ απλα δεν μου βγαζει σαν επιλογη το κινητο .

Εφαρμογες σαν και : foodpanda , homily chart , lemon fm , mirage , mobo market malaysia news .

Γνωριζει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω για να τις διαγραψω ?

Εχτες δοκιμασα να δω μπας και θελει να γινει root το κινητο με το towelroot αλλα μου βγαζει οτι δεν υποστιριζετε το κινητο , ασχετα αν δοκιμασα να αλλαξω και τα νουμερα στην εφαρμογη .

Καμμια αλλη ιδεα η γνωση παρακαλω ?

 

...πρέπει καταρχάς να είσαι root για να αφαιρέσεις τις system εφαρμογές που δε σε αφήνει αλλιώς...καλύτερα εφόσον δε γνωρίζεις, να τις κάνεις freeze με κάποια ανάλογη εφαρμογή (Titanium Backup ή ανάλογο) και όχι αφαίρεση για την περίπτωση που κάποια χρειάζεται...root μπορείς να κάνεις αφού βάλεις custom recovery (υπάρχει σχετικό που εγκαθίσταται μέσω adb από εκτελέσιμο αρχείο) μέσω flashable SuperSU ή μέσω σχετικής εφαρμογής (π.χ. iRoot).

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω πάρει το κινητό για το γιο μου και δεν βρίσκω το ράδιο έχει ενα κινέζικο app lenovo radio αλλά δεν παίζει fm. Τι μπορώ να κανω (δεν έχω γνώσεις να ρουταρω) Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το κινητό για το γιο μου και δεν βρίσκω το ράδιο έχει ενα κινέζικο app lenovo radio αλλά δεν παίζει fm. Τι μπορώ να κανω (δεν έχω γνώσεις να ρουταρω) Ευχαριστω

Δεν έχει ράδιο (δέκτη fm)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς.

Είναι θέμα hardware, δεν έχει δέκτη ραδιοφώνου οπότε δε λαμβάνει συχνότητες FM.

Δοκίμασε κανά τέτοιο app αν έχεις αρκετά data βέβαια.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είναι ακόμη εν ζωή το νήμα? :)

Έχει κανείς ρουτάρει το κινητό να μου πεί τρόπο που να δουλεύει σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

εκανα μια πατατα με ενα τετοιο ...εκανα instal με twrp κ30w ρομ, σε κ30τ κινητο (που δουλευε πριν) ...

και ..η ρομ δουλευει κανονικα αλλα εχει χασει το baseband και δεν εχω καθολου σημα..ουτε στην σιμ ουτε wifi ..emei εχω ..

 

ΑΝ λεω αν εχει καποιος ακομα αυτο το κινιτο ...θελω ενα back up απο το qcn με αυτο το προγραμμα

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f606/china-qualcomm-cpu-unknown-baseband-imei-null-solution-1949169/

 

ή καποιος..καποια λυση...; :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά το κινητό ΕΧΕΙ fm αλλά θέλει μια κατάλληλη third party εφαρμογή και τον κατάλληλο πειραματισμό με τις ρυθμίσεις για να δουλέψει. Το έχω κάνει για κινητό του πριν καμιά 2ετία περίπου, απλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς για να σας πω.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα μέσω ebay από λάθος 2 ζελατίνες, tempered glass για το Lenovo K3 αντί του δικού μου.

Τις έχω σπίτι στο κουτί τους, δεν τις άνοιξα καν, και τις χαρίζω!

 

Όποιος ενδιαφέρεται και μπορεί να περάσει από Βριλήσσια (γήπεδο Χαλανδρίου/προαστικό Πεντέλης) ή Μελίσσια (Everest/Kozi's κλπ) ας μου στείλει ένα email στο christoskyrkilis@hotmail.com και να κανονίσουμε μέρα/ώρα.

 

Μου στοίχισε 2 ευρώ η μία οπότε παρακαλώ μην μου ζητήσετε να συναντηθούμε κάπου αλλού.

 

Αν υπάρξει ζήτηση μεγάλη άμεσα, θα τις δώσω ξεχωριστά για να χαροποιήσω 2 ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...