Jump to content

Μετατροπή Huawei G750 U10 σε Huawei G750 T00


tzivas31
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εχω μεινει στην Β265, κατεβάσα την G750-T00_mod6.5_268.zip

 

εκανα αυτα τα βηματα

 

1 -twrp 2.8.1.0 either 2.7.0 biobio

2 -copy your file (zip) in micro sd

3 - WipeCache ,Wipe Dalvik Cache,Wipe Data

4 - try to install by twrp (one times )

5- WipeCache ,Wipe Dalvik Cache

6- reboot the system

7- When you first start the system - no WIFI connect and login Google

8- The system booted

9 - plug WIFI, authorization Google (open play market) , update all applications and Superuser

 

το 7 και το 8 δεν μου εμφανίστηκε ως διαδικασία, το κινητό ειναι 2καρτο μου αναγνωρίζει σήμα μόνο του πρώτου αλλά κάνει 3 μπιπ οταν με παίρνουν και λέει ότι δεν είμαι διαθέσιμος ούτε μπορώ να πάρω τηλ.. wtf?

Edited by B_Dark
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ εχω μεινει στην Β265, κατεβάσα την G750-T00_mod6.5_268.zip

 

εκανα αυτα τα βηματα

 

1 -twrp 2.8.1.0 either 2.7.0 biobio

2 -copy your file (zip) in micro sd

3 - WipeCache ,Wipe Dalvik Cache,Wipe Data

4 - try to install by twrp (one times )

5- WipeCache ,Wipe Dalvik Cache

6- reboot the system

7- When you first start the system - no WIFI connect and login Google

8- The system booted

9 - plug WIFI, authorization Google (open play market) , update all applications and Superuser

 

το 7 και το 8 δεν μου εμφανίστηκε ως διαδικασία, το κινητό ειναι 2καρτο μου αναγνωρίζει σήμα μόνο του πρώτου αλλά κάνει 3 μπιπ οταν με παίρνουν και λέει ότι δεν είμαι διαθέσιμος ούτε μπορώ να πάρω τηλ.. wtf?

 

έγραψα στις κλίσεις αυτό *#*#3646633#*#* και διορθώθηκε αυτόματα :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδια μια ερωτηση απλη, σε windows 10 η 8 η δουλεια γινεται ποια. Γιατι τωρα τα 7 ειναι λιγο δυσευρετα.

 

Σε 10αρια εργασιες με flashtool γινεται δοκιμασμενα απο μενα. Για 8 δεν μπορω να ξερω ετσι και αλλιως ποτε δεν τα χωνεψα σαν τεχνικος υπολογιστων προσωπικη μου αποψη ήταν πολυ άθλια ουτε μια μερα δεν τα αφησα σε υπολογιστες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Δεν μου κατεβαίνει το 2ο αρχείο μου βγάζει αυτό

"The file you attempted to download was determined to be dangerous. For your protection, MediaFire does not enable distribution of dangerous files."

Μπορεί να ανεβεί κάπου αλλού; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν μου κατεβαίνει το 2ο αρχείο μου βγάζει αυτό

"The file you attempted to download was determined to be dangerous. For your protection, MediaFire does not enable distribution of dangerous files."

Μπορεί να ανεβεί κάπου αλλού; Ευχαριστώ!

 

Ευχαριστώ για την ενημερωση ειχε ληξει απο εκει που το ειχε ανεβασει αλλος πλεον το ανεβασα απο δικο μου λογαριασμο μπορεις να το κατεβασεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Πέρασα τον οδηγό σου σε ένα κινητό ενός φίλου και πήγαν όλα εξαιρετικά, απλώς του παρουσιάζει ένα πρόβλημα που του παρουσίαζε και σαν G750-U10 που το είχε : 'οταν πάει να ανοίξει η κάμερα δεν ανοίγει.

Όταν του το έφτιαξα αρχικά με τον οδηγό σου δούλευε κανονικά η κάμερα.

Έχεις καμία ιδέα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Μάγκες βρήκα αυτό το νέο update που και καλά το έκανε σε android 6 https://www.getdroidtips.com/resurrection-remix-huawei-g750/

αλλά μάλλον είχαν ανεβάσει λάθος rom γιατί μου βγάζει στο pc zte g750, το κινητό κολλάει στο boot load και δεν προχωράει. τι να κάνω τωρα??! ξέρει κανείς πως να ξανά επαναφέρω το κιν στα καλά του? ουτε twrp μου βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες βρήκα αυτό το νέο update που και καλά το έκανε σε android 6 https://www.getdroidtips.com/resurrection-remix-huawei-g750/

αλλά μάλλον είχαν ανεβάσει λάθος rom γιατί μου βγάζει στο pc zte g750, το κινητό κολλάει στο boot load και δεν προχωράει. τι να κάνω τωρα??! ξέρει κανείς πως να ξανά επαναφέρω το κιν στα καλά του? ουτε twrp μου βγάζει

 

λοιπόν το ξαναπέρασα το νέο rom μπήκε κανονικά το θέμα είναι ότι δεν αναγνωρίζει τις 2 sim, της βλέπει κενές, τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...