Jump to content

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro


sevast99
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μετα από την μικρή μου ενασχόληση με το tablet καταλήγω στα παρακάτω συμπεράσματα

 

Θετικά

1) Η εμπειρία του προτζέκτορα κάνει την διαφορά και μάλιστα είναι ιδιαιτέρως αξιοπρεπής

2) Το ενσωματωμένο σταντ είναι ιδιαιτέρα βολικό ιδιαιτέρως για το μέγεθος του.

3) Ο ήχος είναι αρκετά άνω του μετρίου

4) Η τιμή του για αυτά που προσφέρει είναι άριστή 420€

 

Αρνητικά

1) Η ποιότητα κατασκευής είναι μέτρια (κάτοχος ipad air) και με απογοήτευσε λίγο

2) Η οθόνη αν και μεγάλη δεν έχει ζωντανά χρώματα

3) H η cpu ή η gpu δεν κάνουν καλά την δουλεία τους με αποτέλεσμα σε ορισμένα παιχνίδια να μην υπάρχει η επιθυμητή απόδοση.

4) Η μπαταρία αν και είναι στον 3 κύκλο φόρτισης δεν με ενθουσιάζει

 

Ο προτζέκτος κάνει την διαφορά αλλά αν περιμένετε να σας συναρπάσει με τις επιδόσεις του γενικά σε games δεν θα μείνετε απολύτως ικανοποιημένοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επειδή το ξανάβγαλε το ehsop στα 427, μπορείτε να μου πείτε αν παίζει OTE TV go ή/και NOVA GO (και αν ναι, αν βάλεις το προτζεκτοράκι συνεχίζει να παίζει ή σταματάει)?

 

Επίσης, αυτό με τη διαρροή φωτός που λέτε τι είναι? Συνεχίζεται ή ήταν bug κάποιας έκδοσης?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν.. Ούτε καν στην οθόνη. Και διαρροή φωτός υπάρχει στον projectora.

 

:wacko::wacko: Κρίμας, και θα ήταν βασικός λόγος για την αγορά του :(

 

1.Εσύ τελικά το πήγες πίσω στο eshop λόγω διαρροής φωτός και πήρες επιστροφή χρημάτων?

 

2. Είναι τόσο άσχημη αυτή η διαρροή φωτός που λέτε?επηρεάζει τη θέαση? ή απλά γύρω γύρω από την εικόνα φωτίζει τον τοίχο?

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν ειδα οσες φορες το χρησιμοποιησα (Αρκετες το καλοκαιρι)καμια διαρροή φωτος , κάτι που να μου κανει εντύπωση τελος παντων,Τώρα με την Lolip δεν ξερω, τον χρησιμοποιησα μερικες φορες, αφου την πήρε αλλα για να το δείξω σε φιλους και οχι για θεαση ταινίας κλπ, (εχω μεγαλο projector για κατι τέτοιο ,στο σπιτι, ενω το καλοκαιρι...τροχοσπιτο... κλπ)Πάντως και τώρα δεν είδα κατι !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ειναι τοσο σαβουρα αυτο το tablet ;μια φιλη μου ενδιαφέρεται και το έχει προσφορά το eshop 390 ευρω.

λογω μεγεθους το θελει αν και το 10αρι πιστευω θα ηταν το ιδανικο αυτη θελει κατι μεγαλύτερο και φαίνεται πολύ καλο σα μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καθόλου σαβούρα. Τέλειο είναι. Και τελικά αγόρασα μια φορητή οθόνη 86 ιντσών και έχω σινεμά παντού

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ με κάποιο τρόπο από τους διαθέσιμους να χρησιμοποιήσω τα δεδομένα του κινητού μου, htc one m7, στο ταμπλετ αλλά δεν γίνεται. Στο wifi hot-spot συνδέεται και βγαίνει αμέσως. Στο Bluetooth και USB γίνεται η σύνδεση αλλά δεν ανοίγει σελίδες. Καμία λύση; έψαξα παντού.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα στην παρέα του myphone.gr

 

Αργά το ανακάλυψα αλλά αφού συζητάτε εδώ για το συγκεκριμένο tablet είπα να ρωτήσω: Προφανώς αυτή την εποχή δεν το βρίσκω σε ελληνικά καταστήματα... Έχει κανείς υπόψιν του να έχει ξεμείνει κάπου;

 

Το βρήκα από amazon.co.uk στα 520€. Σημαντικό ότι θα έρθει από Αγγλία άρα με πληρωμένο ΦΠΑ και χωρίς πρόβλημα στα τελωνεία κλπ...

 

Είχα το Note Pro 12.2 που μου έκανε πολλά προβλήματα με τη μπαταρία μέχρι που τελικά τα έπαιξε, αλλά πρόλαβε να με εθίσει στις πολύ μεγάλες οθόνες. Το προορίζω για ανάγνωση comics και βιβλίων, διαβάζω πάρα πολύ, συνεχώς σε portrait και ανάγνωση είμαι στα tablet μου... Και έχω παθολογική εμμονή με τις μεγάλες οθόνες, οτιδήποτε λιγότερο από 12 ίντσες απλά είναι λίγο...

 

Τι λέτε να την κάνω την κίνηση; 13 ίντσες είναι αυτές, αλλά η οθόνη τι λέει για ανάγνωση pdg, cbr, cbz;

 

Οι επιδόσεις γενικά δεν με προβληματίζουν καθώς δεν παίζω παιχνίδια κλπ, αντιθέτως οι multimedia δυνατότητες είναι ευπρόσδεκτες!

 

Αν κάποιος έχει υπόψιν του κάπου που να υπάρχει ακόμα σε ελληνικό κατάστημα το συγκεκριμένο μηχάνημα (θα το συζητούσα και για μεταχειρισμένο) ας ενημερώσει...

Samsung Galaxy Note II is still ROCKING !!!

My Galaxy Note Pro 12.2" is there for my educational purposes...

But Galaxy Tab Pro 8.4 is THE KING!!

SAMSUNG still rules !!! :up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...