Jump to content

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro


sevast99
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα , αποφασισα να ανεβάσω το συγκεκριμένοTablet διοτι μου έκανε πολυ εντύπωση,με τα χαρακτηριστικά του , 13,3"οθόνη(2560 x 1440) IPS , και ενσωματωμένο pojector που προβαλει εικονα 50",το εχω παραγγείλει από USA Δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμα Ευρώπη

το περιμενω (θα πάρει κάνα μήνα)εχει ολα τα καλουδια των High end tablet,(intel Atom ,2 giga ram,32 storage , quand core 8mp camera klp klp)και πολυ μεγαλης διαρκειας μπαταρια up15 ωρες, παραθετω spec

η τιμη του σε USA ειναι 499 $ , δηλ 400Ε

 

Yoga Tablet 2 Pro Specs

DESCRIPTION YOGA TABLET 2 PRO

Processor

Intel® Atom™ Z3745 Processor

Operating System

Android™ v4.4 KitKat

Audio

2x Front large-chamber speakers, JBL® subwoofer, Dolby® Audio, Wolfson® Master Hi-Fi™ Codec

Memory

RAM: 2GB LPDDR3

Storage

32GB EMMC

Micro SD card up to 64GB

Battery

Type: Li-ion, 9600 mAh

Usage Time: Up to 15 hours

Display

Size: 13.3" (2560 x 1440) IPS display

Type: Capacitive touchscreen, 10-point multitouch

Weight

2.09 lbs

Color

Platinum

Integrated Cameras

Rear: 8MP f2.2 Auto-focus

Front: 1.6MP HD

Sensors

G-Sensor, e-Compass, Ambient Light, Hall, Vibration

Connectivity

WiFi 802.11 a/b/g/n, MiMo

2.4 GHz and 5 GHz Dual Band

Bluetooth® 4.0

Ports

Micro USB / 3.5 mm audio jack / Micro SD card

http://shop.lenovo.com/gr/el/tablets/lenovo/yoga-tablet-series/yoga-tablet-2-pro/#tab-Χαρακτηριστικά

Θα γραψω εντυπώσεις, όταν με το καλό μου έρθει

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να παραλάβεις.το περιμένω και εγώ όταν κυκλοφορίσει με το καλο στην Ελλάδα.ελπιζω η ίση να μην ξεφύγει.περιμενουμε εντυπώσεις για οθονη,μπαταρία,lag, και γενικά εμπειρία χρήσης.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ok , και εγω το περιμενω με αγωνια, και για την Εγγυηση. Αν και ειπα να το Ελεξουν USA ,πριν το στειλουν , καλου κακου :p (φιλοι το εχουν παρει για μενα) Οσο για την ιση τι να πω Απ" οτι βλεπω στο ebay , Αλμυρο το εχουν Ελπιζω να οφειλεται στο οτι ειναι καινουργιο, δειχνει γαμ@το εργαλειο, , και για τα λεφτα του (οσο εχει ΗΠΑ ) Ειναι I pad killer for Sure, και για τα επομενα I PAD :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν εχω NOVA για να το δοκιμάσω όταν το πάρω αλλά γιατι όχι??Εφόσον υπάρχει APK.

 

Το παρέλαβα επιτελούς, είμαι ενθουσιαζμενη , πολύ γρήγορο , εντυπωσιακή τεράστια οθόνη,ότι έχω βάλει απο apk , δουλεύουν άψογα ο projector ολα τα λεφτα, αν και χρειάζεται πολύ σκοτάδι για καλή απόδοση, αλλά η πρώτες εντυπώσεις καλές (ένταξή μην περιμενετε αποδόσεις μεγάλου , pico ειναι ,αλλά αυτή η έξτρα δυνατότητα ειναι φανταστική ιδιαίτερα για διακοπές camping κλπ).

Μπαταρία πολύ καλη αν και θέλει 3 κύκλους για να φτάσει στο forte της,(βαρεθηκα να περιμενω να ξεφορτισει σε ικανοποιητικο βαθμό, για να το βάλω για φόρτιση :p,

Πρόβλημα που κοιτώ να λύσω ειναι η ασυμβατότητα flash player με kit kat (που το αντιμετωπιζουν ολα τα Android jelly bean &kit kat) .Ειναι το μόνο αρνητικό που συνάντησα , αλλά δεν ευθύνεται η Lenovo για αυτο Αλλά η Adobe που σταμάτησε να υποστηρίζει flash:mad:

Αυτα προς το παρον :)

 

Χο Χο μόλις βρήκα την Λύση για το flash player , o Puffin Web Browser, υποστηρίζει flash , δινετε free η Αγορα 2.91E

ΕΕ το δοκίμασα μου έκανε και τον αγορασα :)

 

Ακόμα να το φέρουν Ελλάδα , το 2 Pro (Οι επίσημοι μεταπωλητές της Lenovo ) έχουν φέρει μέχρι το Yoga tablet 2, 8" 10" , που ναι μεν καλά δεν λέω, και πιο φορητά, αλλά δεν έχουν τον projector που εκει ειναι η μαγκιά Για όσους ενδιαφέρονται υπάρχει στην Ελλάδα αλλά παραεισαγωγη σε 3 καταστήματα , και η Τιμή του κυμαίνεται απο 518-630 E (Best Price ) oxi (skroutz) Αρκετά καλη θα έλεγα ιδίως το 518

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς η απόδοσή του δεν φτάνει τις ναυαρχίδες των άλλων εταιριών. Η Lenovo δεν έχει κάνει και την καλύτερη software υλοποίηση και "μπουκώνει" άδικα τη συσκευή. Αν εξαιρέσεις την καινοτομία του pico projector, είναι δύσκολα τα πράγματα. Επίσης η οθόνη του απλού 10ιντσου έχει καλύτερη χρωματική απόδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η απόδοσή του δεν φτάνει τις ναυαρχίδες των άλλων εταιριών. Η Lenovo δεν έχει κάνει και την καλύτερη software υλοποίηση και "μπουκώνει" άδικα τη συσκευή. Αν εξαιρέσεις την καινοτομία του pico projector, είναι δύσκολα τα πράγματα. Επίσης η οθόνη του απλού 10ιντσου έχει καλύτερη χρωματική απόδοση.

Δεν ξερω σε τι αναφέρεσαι για την υλοποιηση software , Οι ναυαρχίδες των άλλων εχουν 13,3" με (2560 x 1440) IPS display και κανουν 500 plus Ε ?Μονο ο Projecter κανει 200-300 E οτι εχω βάλει απο εφαρμογές παει σφήνα , οσο για το 10αρι και την χρωματική απόδοση , δεν το εχω δει στην πράξη, αλλα λογικό μου ακούγεται γιατι οσο μεγαλύτερη οθόνη τοσο πιο δύσκολα τα πράγματα (θεωρητικά μιλώντας)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ανάλογα με τι θες, Για μενα αξιζει , ειναι πολυ γρήγορο , απο οθονη καταπληκτικό , βαλε και τον προβολέα..Αλλά δεν θεωρειτε φορητό , δεν το βάζεις εύκολα σε τσαντάκι ,ειναι σαν να κουβαλάς netbook ,οχι βαρύ αλλα εχει ογκο (13") βλέπεις
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τι θες, Για μενα αξιζει , ειναι πολυ γρήγορο , απο οθονη καταπληκτικό , βαλε και τον προβολέα..Αλλά δεν θεωρειτε φορητό , δεν το βάζεις εύκολα σε τσαντάκι ,ειναι σαν να κουβαλάς netbook ,οχι βαρύ αλλα εχει ογκο (13") βλέπεις

 

Εγω φιλε μου χρειαζομαι ενα ταμλετ γρηγορο μρ καλη μπαταρια και σε καλη τιμη αλλα αυτο μου αρεσει γιατι εχει και τον προβολεα και εχει καλα ηχεια

Link to comment
Share on other sites

EE Τοτε ειναι πάρα πολύ καλό,Αν δεν σε προβληματιζει η Τιμή του που ναι μεν γι αυτά που προσφέρει ειναι πολύ καλή , αλλά δεν θα το έλεγες και φθηνό, ειναι Αριστο , το χαίρετε η ψυχή μου , και δεν μετανιώνω με τίποτα για την αγορά του
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Lolipop εχει παρει?

 

Οχι ακόμη, αλλά υποτίθεται ότι θα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

lollipop ακουμε και λολιποπ δε βλεπουμε, το μηχανημα ειναι πολυ καλο, την οθονη του και τη διασταση της δε τη χορταινεις με τιποτα.

ο προβολεας σε αποδεκτα επιπεδα κανει μια χαρα τη δουλεια του

nova go μεσω προβολεα δεν υποστηριζει

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Στην Ελλάδα έχει κυκλοφορήσει τελικά? Πέρασε τις προάλλες από την Lenovo Exclusive και δεν το είχαν, δεν το γνώριζαν
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το εχει το e-shop στα 600Ε ,στο Exclusive κοιμούνται!Επισημα η Lenovo greece δεν νομίζω να το έφερε, αλλά το E-shop το εχει εδω και 5 μηνες +
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενα review με τα + και - ποιος θα κάνει? :lol::lol::lol:

Τελικά πείρε την 5αρα? Αλήθεια είναι πως εαν το έχουμε και φορτίζει και χρησιμοποιούμε τον projector η μπαταρία συνεχίζει να πέφτει ?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε γιατί δεν παίζει το NOVA go? Έχει κάποιο κόλπο? Και επίσης στο δικό σας όταν παίζει ο προτζεκτορας εχει διαρροή φωτός γύρω από την εικόνα της ταινία που παίζει εκείνη την ώρα? Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα δε παιζει τη νοβα ουτε η ιδια η νοβα δε μουδωσε απαντηση.

Για το προβολεα και σε μενα το κανει προφανως ετσι ειναι απο κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα πίσω για τον αυτό το λόγο. Περιμένω η καινούργιο η επιστροφή χρημάτων. Το κάνει μετά την αναβάθμιση σε lollipop νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαρροή φωτός δεν διαπίστωσα, ισως γιατί δεν το δοκίμασα βράδυ,(σήμερα)! Αλλα το καλοκαίρι το χρησιμοποιουσα συχνά τα βράδια. Ολα δείχνουν οκ και μετά την Lolip Για Nova Δεν γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα δεν θέλω πραγματικά τα χρήματα πίσω. Ενώ έχω το Samsung tab s σε 10,5 και το προ 8,4, αυτό εδώ για multimedia δεν παίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...