Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω ακομη δεν έχω παρει και δεν ξερω αν αξιζει να αγορασω....

Δε ξερω τι να κανω....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η nohon είναι περίπτωση, σε άλλους έκατσε καλά σε άλλους όχι. Εγώ δυστυχώς την πέταξα (στην ανακύκλωση), μου έσβηνε το κινητό αναπάντεχα όταν έπεφτε κάτω από 25%...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως άσχετο με το thread.....πωλούνται δύο note 2.και τα δύο με καινούρια μπαταρία σε άψογη λειτουργική κατάσταση και εμφάνιση.μαζι με ένα σωρό θήκες τζαμακια και άλλες δύο μπαταρίες σε συσκευασία.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγουμενες ημερες 4-5 το κινητο μου αρχισε να τρωει την μπαταρια.Εκανα καθαρισμα και με το δικο του clean master και μεσω twrp και διαφορα δεν ειδα.Σκεφτομαι τα επαιξε η μπαταρια?Ετσι αποτομα?Αδειασα τελειως την μπαταρια αφηνοντας το ανοιχτο σε twrp κατασταση οπου με 1% εκανε 2 ωρες να κλεισει, πληρης ολονυκτια φορτιση και την επομενη ημερα παλλι τα ιδια.Το ποσοστο επεφτε σαν 5 λεπτο.Εκανα εγκατασταση τον launcher της νοκια τον δουλεψα κανα 20 λεπτο μου φανηκε πολυ χαλια ,μετα εβαλα της Microsoft καλουτσικο και μετα επεστρεψα στον μι.Τωρα 2 ημερες μετα το κινητο επεστρεψε στην κανονικη του καταναλωση.Εαν δεν το χρησιμοποιω απλα δεν πεφτει.
Link to comment
Share on other sites

Η nohon είναι περίπτωση, σε άλλους έκατσε καλά σε άλλους όχι. Εγώ δυστυχώς την πέταξα (στην ανακύκλωση), μου έσβηνε το κινητό αναπάντεχα όταν έπεφτε κάτω από 25%...

 

Το ίδιο κάνει και σε μένα. Και δεν έχει καμία σχέση σε διάρκεια με την εργοστασιακή...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 8.2.1.0 βάζω μια φώτο για ταπετσαρία και την βγάζει τεράστια στην ταπετσαρία. Επίσης όταν κάνω δεξιά αριστερά ή φώτο στην ταπετσαρία μένει σταθερή χωρίς να φαίνεται ολόκληρη λόγω μεγέθυνσης. Δεν βρίσκω κάτι στις ρυθμίσεις που να το αλλάζει.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Τις προηγουμενες ημερες 4-5 το κινητο μου αρχισε να τρωει την μπαταρια.Εκανα καθαρισμα και με το δικο του clean master και μεσω twrp και διαφορα δεν ειδα.Σκεφτομαι τα επαιξε η μπαταρια?Ετσι αποτομα?Αδειασα τελειως την μπαταρια αφηνοντας το ανοιχτο σε twrp κατασταση οπου με 1% εκανε 2 ωρες να κλεισει, πληρης ολονυκτια φορτιση και την επομενη ημερα παλλι τα ιδια.Το ποσοστο επεφτε σαν 5 λεπτο.Εκανα εγκατασταση τον launcher της νοκια τον δουλεψα κανα 20 λεπτο μου φανηκε πολυ χαλια ,μετα εβαλα της Microsoft καλουτσικο και μετα επεστρεψα στον μι.Τωρα 2 ημερες μετα το κινητο επεστρεψε στην κανονικη του καταναλωση.Εαν δεν το χρησιμοποιω απλα δεν πεφτει.

 

το ιδιο κανει και σε μενα μηπως καποια αναβαθμηση εφαρμογης τρωει την μπαταρια !!!!! πριν ολα Ηταν Μια Χαρα!!! μολις μπει στο Ιντερνετ αμεσως πεφτει δραματικα η Μπαταρια!!!!! :mad:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Είχα τα ίδια θέματα και νόμιζα ότι έφταιγε κάποια εφαρμογή ή η ρομ, τελικά αγόρασα μια nohon από Ali, την έχω περίπου εβδομάδα, τώρα που γράφω έχω sot 35 λεπτά και είμαι στο 88%, με πλοήγηση στο ίντερνετ. Πηγαίνει περίπου 4 έως 4.5 ώρες sot. Νομίζω ότι στον 1.5+ χρόνο που έχω το κινητό επιβάλλεται αλλαγή μπαταρίας. Όπως λέει και ένας φίλος η nohon είναι τη παρτίδα θα σου κάτσει γιαυτό άλλοι είναι ευχαριστημένοι και άλλοι όχι
Link to comment
Share on other sites

Το'χω δυο χρόνια το εργαλείο και δεν του χω κάνει update. είναι στην έκδοση από το 2015, αν δεν κάνω λάθος την 7.

Παίρνει αναβαθμιση; κι αν ναι πως (υπάρχουν οδηγίες κάπου); και τι καινούργιο προστίθεται;

Με τα δεδομένα, τι παίζει; χάνονται;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το'χω δυο χρόνια το εργαλείο και δεν του χω κάνει update. είναι στην έκδοση από το 2015, αν δεν κάνω λάθος την 7.

Παίρνει αναβαθμιση; κι αν ναι πως (υπάρχουν οδηγίες κάπου); και τι καινούργιο προστίθεται;

Με τα δεδομένα, τι παίζει; χάνονται;

 

Δώσε ένα screenshot από το about phone να δούμε την ROM.

Αναβαθμίσεις έχουν βγει πάρα πολλές. Οι αλλαγές είναι κυρίως στο γραφικό περιβάλλον και σε νέες δυνατότητες όπως να μπορείς να έχεις δύο ίδιες εφαρμογές (πχ δύο αριθμούς Viber στην ίδια συσκευή) κτλ. Το θέμα είναι με την μπαταρία. Κάποιοι έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση.

Οσον αφορά τον τρόπο εγκατάστασης, ανάλογα τι ROM θες να βάλεις. Καλό θα ήταν να περάσεις μία fastboot μιας και έχεις μείνει πολύ πίσω σε updates, με βάση αυτές τις οδηγίες, με την διάφορα ότι θα κατεβάσεις από εδώ την fastboot που λέει "Redmi Note 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download".

Αυτό θα σου περάσει την τελευταία Official Stable έκδοση. Αν θες να μείνεις με official δεν κάνεις τίποτα άλλο και όταν θα υπάρχουν ενημερώσεις θα σου έρχονται ειδοποιήσεις. Αν θες να βάλεις μία custom ROM, βελτιστοποιημένη για τους Ευρωπαίους χρήστες, μπορείς να βάλεις αυτήν την Ελληνικής Κοινότητας. Οδηγίες εδώ .

Λόγο του ότι έχεις μείνει πίσω στις αναβαθμίσεις και πρέπει να κάνεις όλη αυτήν τη διαδικασία, θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου, οπότε πάρε αντίγραφα στον υπολογιστή ή κάπου.

Αν έχεις απορίες, εδώ ήμαστε

Edited by LoukG
Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι περιμένουμε και για το δικό μας τηλέφωνο stable ΜΙUI 9 σύντομα,ίσως θα ήταν καλό να περιμένεις λίγο με το configuration που εχεις τώρα γτ η 8άρα πραγματικά έχει θέματα με κατανάλωση.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

+1! Έβαλα κάποιες τελευταίες developers 9 και ξαναγύρισα στην 8.0.1 stable, εν αναμονή της 9...
Link to comment
Share on other sites

Είχα τα ίδια θέματα και νόμιζα ότι έφταιγε κάποια εφαρμογή ή η ρομ, τελικά αγόρασα μια nohon από Ali, την έχω περίπου εβδομάδα, τώρα που γράφω έχω sot 35 λεπτά και είμαι στο 88%, με πλοήγηση στο ίντερνετ. Πηγαίνει περίπου 4 έως 4.5 ώρες sot. Νομίζω ότι στον 1.5+ χρόνο που έχω το κινητό επιβάλλεται αλλαγή μπαταρίας. Όπως λέει και ένας φίλος η nohon είναι τη παρτίδα θα σου κάτσει γιαυτό άλλοι είναι ευχαριστημένοι και άλλοι όχι

 

για βαλε λινκ να την παρω και εγω να την εχω καβαντζα την μπαταρια!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα screenshot από το about phone να δούμε την ROM.

Αναβαθμίσεις έχουν βγει πάρα πολλές. Οι αλλαγές είναι κυρίως στο γραφικό περιβάλλον και σε νέες δυνατότητες όπως να μπορείς να έχεις δύο ίδιες εφαρμογές (πχ δύο αριθμούς Viber στην ίδια συσκευή) κτλ. Το θέμα είναι με την μπαταρία. Κάποιοι έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση.

Οσον αφορά τον τρόπο εγκατάστασης, ανάλογα τι ROM θες να βάλεις. Καλό θα ήταν να περάσεις μία fastboot μιας και έχεις μείνει πολύ πίσω σε updates, με βάση αυτές τις οδηγίες, με την διάφορα ότι θα κατεβάσεις από εδώ την fastboot που λέει "Redmi Note 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download".

Αυτό θα σου περάσει την τελευταία Official Stable έκδοση. Αν θες να μείνεις με official δεν κάνεις τίποτα άλλο και όταν θα υπάρχουν ενημερώσεις θα σου έρχονται ειδοποιήσεις. Αν θες να βάλεις μία custom ROM, βελτιστοποιημένη για τους Ευρωπαίους χρήστες, μπορείς να βάλεις αυτήν την Ελληνικής Κοινότητας. Οδηγίες εδώ .

Λόγο του ότι έχεις μείνει πίσω στις αναβαθμίσεις και πρέπει να κάνεις όλη αυτήν τη διαδικασία, θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου, οπότε πάρε αντίγραφα στον υπολογιστή ή κάπου.

Αν έχεις απορίες, εδώ ήμαστε

 

Επειδή βλέπω ότι είναι λίγο "διαδικασία", και το έχω σαν δεύτερο κινητό και επίσης, έχω περιορισμένο χρόνο.. δεν με επείγει να το κάνω τώρα. Από περιέργεια ρώτησα πιο πολύ, και ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να εξηγήσεις/απαντήσεις.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εχω παραλαβει και εγω απο μια nohon και τη εχω μια βδομαδα. μια χαρα ειναι σε σχεση με τη προηγουμενη. μου εκανε φοβερη εντυπωση η συσκευασια της. με σφραφιδες πλατικα και θηκουλα δωρο. απο gearbest
Link to comment
Share on other sites

εχω παραλαβει και εγω απο μια nohon και τη εχω μια βδομαδα. μια χαρα ειναι σε σχεση με τη προηγουμενη. μου εκανε φοβερη εντυπωση η συσκευασια της. με σφραφιδες πλατικα και θηκουλα δωρο. απο gearbest

πόσο πήγε;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ πηρα

https://m.aliexpress.com/s/item/32677428383.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.415bbe2enbyHzE&

Μέχρι τώρα πάει πολύ καλά όπως λέει και ο φίλος παραπάνω ήρθε σε κουτάκι σφραγισμένο με θήκη υφασμάτινη πολύ προσεγμένη

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ειδικά λόγω ότι είχα χαμηλά την φωτεινότητα έχω 3 ώρες sot και είμαι στο 56%

http://i64.tinypic.com/2r4hh1w.png

Link to comment
Share on other sites

Και στο Λίνκ που έδωσες γράφει αυτό:

Shipping Cost:Cannot ship toGreece

Ρωτάω γιατί ο φίλος είπε ότι παρέλαβε πριν μια βδομάδα nohon από aliexpress και αναρωτιέμαι αν θα έρθει αν παραγγείλουμε απο ali..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κανονικά έκανε περίπου 14 μέρες, είμαι επαρχία. Το track number το κοίταγα στο αλί σε κάποια φάση δεν μπορούσα να το εντοπίσω και μετά απλώς ήρθε με αλλαγμένο track, τώρα τη φάση κάνουν οι Κινέζοι δεν ξέρω. Πάντως το ρίσκο είναι των 11 ευρώ και έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...