Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες έβγαλε 5.20 λεπτά.Καλα πιστεύω είναι.Γενικα δεν τρώει μπαταρία χωρίς χρήση.Απο το πρωί στις 7.30 έως τις 15.00 με 3 τηλεφωνήματα ήταν 100% η μπαταρία.

Ποια ρομ ειπες φορας?

 

 

 

3 παρα το εβγαλα απ τη φορτιση, δε το χρησιμοποίησα σχεδον καθολου και τωρα εχω 63%

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά και εγώ έχω τα θεματακια μου με την μπαταρία.Προσπαθώ να μην το παρατήσω απο τώρα το κινητό και να πάω σε καινούριο.Nα δούμε το mi6 πρώτα :lol:...

 

Keraunos εσυ χρησιμοποιείς fb,messenger κτλ?? που αυτά πάντα ρουφάνε μπαταρία

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ελα σε leeco και συ :lol:

Θα φλασαρω την ρομ του κεραυνου και δε θα πειραξω τιποτα. Οπως ειναι θα την αφησω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά και εγώ έχω τα θεματακια μου με την μπαταρία.Προσπαθώ να μην το παρατήσω απο τώρα το κινητό και να πάω σε καινούριο.Nα δούμε το mi6 πρώτα :lol:...

 

Keraunos εσυ χρησιμοποιείς fb,messenger κτλ?? που αυτά πάντα ρουφάνε μπαταρία

 

Αυτά τα έχω.Την 8.2.1 εχω με 37 modem.Εκτος από αυτά πρέπει να ψάξετε ότι άλλο κάνετε εγκατάσταση εάν κουβαλάνε ύποπτα υποπρογραμματακια.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η 8.2?Στο miui hellas δεν ανέβηκε ακομη αποτι γνωρίζω.

 

Ναι στο xiaomi.eu

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο xiaomi.eu

 

Καλημέρα

είμαι με την XTRVbeta1 8.1 Stable 8.1.3.0 (LHMCNDI) MODEM p37

Κατέβασα την καινουρια που εβαλες το link απο xiaomi.eu

Θ'ελω να την περάσω χωρίς να χάσω δεδομενα (εφαρμογες κλπ).

Τι προτείνεις?

Είδες κάποια διαφορά στην μπαταρία?

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα εγώ την τελευταία ελληνική Stable 8.2.1.0....από ταχύτητα πάει μια χαρά...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα εγώ την τελευταία ελληνική Stable 8.2.1.0....από ταχύτητα πάει μια χαρά...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

να δούμε και την κατανάλωση με το 58αρι modem που έχει ενσωματωμένο.....αλλιώς με βλέπω να ξαναγυρναω στο 37ρι που πάει μία χαρά.

Link to comment
Share on other sites

να δούμε και την κατανάλωση με το 58αρι modem που έχει ενσωματωμένο.....αλλιώς με βλέπω να ξαναγυρναω στο 37ρι που πάει μία χαρά.

Ναι όντως... Θα δείξει...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα απο πανω με twrp. ελαφρως καλυτερες επιδοσεις. θα δειξει.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε γνωμες.

 

Πως την περασατε? Με twrp ή clean με mi flash?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Από πάνω απευθείας με TWRP.... Εφόσον έχεις την προηγούμενη Stable δεν χρειάζεται clean install...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε γνωμες.

 

Πως την περασατε? Με twrp ή clean με mi flash?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

και εγώ από πάνω την πέρασα με TWRP, έκανα και wipe dalvik και cache και φαίνεται μία χαρά, μένει να δούμε αν θα πάει καλά με το 58ρι modem.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω συντομα να μπορέσω να την φλασαρω.

Μόντεμ μαλλον θα κρατήσω το 37

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έκανα εγκατάσταση μέσω twrp με wipe dalvik/cache και δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω wifi μόνο μέσω data. Έκανα flash το p58 πάλι αλλά τίποτα, το p37 τίποτα. Καμμιά ιδέα?

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έκανα εγκατάσταση μέσω twrp με wipe dalvik/cache και δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω wifi μόνο μέσω data. Έκανα flash το p58 πάλι αλλά τίποτα, το p37 τίποτα. Καμμιά ιδέα?

 

Μαλλον θες καθαρη εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα.

Περιμενω να βρω wifi, για να κανω και τα καταλληλα downloads εφαρμογών.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το κινητο της αδερφης μου φοραει την πολυγλωσσικη ρομ με την οποια ηρθε απ το vickmall 2 χρονια πριν.Συγκεκριμενα MIUI 7.0 Stable 7.00.66.00(LHMCNCI).

Κατεβαζοντας μια απο τις τελευταιες Ελληνικες η πολυγλωσσικες και περνοντας την στο κινητο,αν κανω αναβαθμιση απο την ομωνυμη εφαρμογη (οπως ειδα στην πρωτη σελιδα,τον πρωτο τροπο αναβαθμισης) θα περαστει καλα η ρομ?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακόμη τηλέφωνο με τετοια ρομ????

 

Προτεινω καθαρη εγκατασταση με miflash

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακόμη τηλέφωνο με τετοια ρομ????

 

Προτεινω καθαρη εγκατασταση με miflash

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Άσχετο... Αποφάσισες τι θα πάρεις για να αλλάξεις το RN2;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...