Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Γιατί όπως είπα το αντίστοιχο του xposed δεν δούλευε στην 8 και το είχα βολευτεί.. Θα το δοκιμάσω. Φαντάζομαι το παίρναμε μέσω TWRP;

Με το xmiui module δουλεύει στο xposed.

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό... για όσους αρέσκεστε σε cm :p

Πάντως αυτό με το marshmallow που έλεγες στους XDA δεν το βρήκα. Μπορεί να μην έψαξα καλά.

 

Sorry για το ορθογραφικό στο όνομά σου :)

στους xda πανε στο android development και επειτα στο θεμα mt6795 source code. εκει γινεται η συζητηση περι cm13.

 

Τι το σημαντικό θα έχω σε MM που δεν το έχω σε LP ή ακόμα και KK? Προσωπικά αν είχα την KK rom που έχει η προηγούμενη συσκευή μου αυτή θα έβαζα και στο RN2.

Αυτά με τα καθε λίγο και λιγάκι αναβαθμίζουμε την Android ver. από την Google είναι περισσότερο κόλπα μάρκετινγκ πάρα προσθήκη ουσιαστικών αλλαγών και βελτιωσεων.

προς το παρων τιποτα. μελλοντικα δε θα υποστηριζονται καποιες εφαρμογες(π.χ.οπως γινεται σε καποιες με την 4.2)

το θεμα αναβαθμισης ειναι κατα κυριο λογο ψυχολογικο πιστευω.

ενω ειμαι υπερπληρης με 5.1, θελω την 6 στο κινητο μου

 

Sent from my V967S using Tapatalk

 

edit: εσκασε και η αλφα βερζιον της ΜΜ :D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3455755

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

@mol

θα την βάλεις την alpha? Εντάξει μπορεί να μην δουλεύει τίποτα αλλά όπως και να το κάνουμε θα λες οτι έχεις MM στο τηλεφωνο σου :p

Link to comment
Share on other sites

ρεεεεεεεεεε!!!!! θα σε μπαναρω :lol:

φυσικα δε θα την βαλω τωρα! περιμενω εστω beta να γινει. να λειτουργει και κατι :p

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα patch του αγαπητού φίλου UserXP, είναι εγκατεστημένα από χθες το πρωί. Λειτουργούν όλα κανονικά, μεγάλη ευκολία για μένα η δίγλωσση μπάρα μια και έχω πολλές επαφές ξένες, καθώς και η χωριστή ένταση κλήσης - ειδοποίησης.

Επίσης τα στατιστικά και οι ρυθμίσεις Cpu νομίζω πολύ ενδιαφέροντα, ίσως είναι ένας τρόπος να βελτιωθεί η ζωή της μπαταρίας που πάσχει λίγο.

Θα τα δουλέψω κάμποσο και τα ξαναλέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Στην stable ή dev αναφέρεσαι;

εγω εχω την stable πιανω κοντα το 5ωρο, και στην αναμονη ενω με αλλες ρομ εχανα απο το βραδυ που ταφηνα μεχρι το πρωι απο λιγο εως πολυ ειμαι με 2 σιμ μεσα (2G) με αυτη τη rom εκει που θα το αφησω εκει το βρισκω μετα απο 8-9 ωρες ουτε μοναδα κατω!!:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα.

 

Αν και είμαι κάτοχος Lenovo P70-A, το λειτουργικό που "φοράω" είναι MiUI (συνήθως η τελευταία weekly έκδοση - τώρα η 6.9.1). Ο "δωρητής" για το P70-A είναι το Redmi Note 2.

 

Παρακάτω είναι μια συλλογή από patches (εγκατάσταση μέσω TWRP) που έχω φτιάξει και χρησιμοποιώ σε κάθε έκδοση MiUI.

[Τα παρακάτω έχουν δοκιμαστεί (από τον φίλο fufutos) και αφορούν MiUI 8.0.1 stable του GKalen, αλλά λειτουργούν σε κάθε έκδοση 8.0.1 stable]

 

 

  1. RedmiNote2.MiUIv8.0.1Update1
    • Διαφορετική ένταση για κλήσεις και ειδοποιήσεις.
    • Χειρονομίες ανακίνησης / Shake gestures - [Καθαρισμός RAM ή κλείδωμα οθόνης]
    • Διπλό χτύπημα στη γραμμή κατάστασης -> κλείδωμα οθόνης.
    • CPU stats και CPU Control στις Επιλογές για προγραμματιστές.
    • Διορθώσεις στην αυτόματη φωτεινότητα (δουλεύει πολύ καλά).
    • Κατά τη φόρτιση, το LED γίνεται πράσινο στο 100%.
    [Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι]
     
     
  2. RedmiNote2.MiUIv8.0.1.miui-En_ABCv2_contacts
    Ελληνικό & Αγγλικό αλφάβητο στις επαφές v2.
    Preview εδώ
     
     
  3. 160 χαρακτήρες στα SMS
    Το patch για τους 160 χαρακτήρες δημιουργεί πρόβλημα με τους κυριλλικούς χαρακτήρες (αν κάποιος χρησιμοποιεί).
     
     
  4. Extra στη Κάμερα και στην Ηχογράφηση
     
     
  5. Restore back (όλα)
     
     

 

Σε MIUI 8 dev δε δουλεύουν;

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα.

 

 

 

[*]Extra στη Κάμερα και στην Ηχογράφηση

 

 

[*]Restore back (όλα)

 

 

μηπως ξερουμε τα εξτρα στην καμερα τι περιλαμβανουν??

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερουμε τα εξτρα στην καμερα τι περιλαμβανουν??

 

Είναι κάτι σχετικά με HDR (δεν έχω ιδέα τι είναι), tap 2 focus, νομίζω και κάτι ακόμη. Δεν ξέρω αν υποστηρίζονται από την κάμερα του Redmi Note 2.

 

Στην ηχογράφηση μπορείς να διαλέξεις την ποιότητα εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σχετικά με HDR (δεν έχω ιδέα τι είναι), tap 2 focus, νομίζω και κάτι ακόμη. Δεν ξέρω αν υποστηρίζονται από την κάμερα του Redmi Note 2.

 

Στην ηχογράφηση μπορείς να διαλέξεις την ποιότητα εγγραφής.

ευχαριστω!

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Στέγνωσέ το με πιστολάκι ή βάλτο στον ήλιο.

Ελπίζω να ξαναδουλέψει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την stable πιανω κοντα το 5ωρο, και στην αναμονη ενω με αλλες ρομ εχανα απο το βραδυ που ταφηνα μεχρι το πρωι απο λιγο εως πολυ ειμαι με 2 σιμ μεσα (2G) με αυτη τη rom εκει που θα το αφησω εκει το βρισκω μετα απο 8-9 ωρες ουτε μοναδα κατω!!:)

Ποια stable εχεις ; Εντυπωσιακο πολυ να μην εχεις battery drain μετα απο 8-9 ωρες ,εγω σε ολες τις ρομ εχω 10 % το λιγοτερο

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

μολις διαβασα οτι στην cm13 ειναι πολυ πιθανο να υπαρχει double tap wake :D

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αστο κανα 2 3 μερες στο ρυζι. φυσα και με πιστολάκι. προσευχησου και ότι γινει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια stable εχεις ; Εντυπωσιακο πολυ να μην εχεις battery drain μετα απο 8-9 ωρες ,εγω σε ολες τις ρομ εχω 10 % το λιγοτερο

αυτη που συζητανε παραπανω του Gkalen miui8 :) και εγω 2-3 που δοκιμασα και την official ειχαν απο λιγο εως πολυ battery brain ενω με αυτη τιποτα!! συν οτι ειναι πολυ γρηγορη και χωρις κολληματα!

εδω ειναι η ρομ δες ολοι λενε τα καλυτερα για την μπαταρια με αυτη την ρομ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11974-Developer-ROM-gkalen-%CE%9CiUi8-6-9-1-THUNDER-%CE%9F%CE%94%CE%97%CE%93%CE%9F%CE%A3-%CE%93%CE%99%CE%91-%CE%9C%CE%91%CE%93%CE%95%CE%99%CE%A1%CE%95%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91-%CE%A3%CE%A5%CE%96%CE%97%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3-%CE%9A%CE%91%CE%99-%CE%91/?pageNo=274

Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα και εγω αλλα το βραδυ μου εφαγε 11% μπαταρια εχοντας το wifi ανοιχτο βεβαια . Αυτη που παραγματικα ειμαι ευχαριστημενος απο μπαταρια ειναι η angels and demons v8 . Ειμαι με 19,5 ωρες με μπαταρια απο 100% και εχω 56% ακομα και 1,5 ωρα οθονης και συμφωνα με το κεντρο ασφαλειας εχω ακομα 1 ημερα και 16 ωρες υπολοιπο
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

σε μια μιυι ειδα μονο καλη μπαταρια. dev της 15/12/2015!!!

 

σε ΚΑΜΙΑ αλλη μιυι.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εδώ και λίγες μέρες μου εμφανίζει πάνω στη μπάρα εκτός από τις εφαρμογές που έχω ν ανοίγουν μόλις ανοίξω το Κινητό κ μία εφαρμογή με κινέζικά γράμματα πού όταν το πατήσω μου δείχνει κάτι βίντεο. Να πω ότι έχω παλιά ρόμ και έχω καιρό να πειράξω το Κινητό και να κατεβάσω κάποια εφαρμογή

Ξέρει κανείς πως το εξαφανιζω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σε μια μιυι ειδα μονο καλη μπαταρια. dev της 15/12/2015!!!

 

σε ΚΑΜΙΑ αλλη μιυι.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εγω ακομα δεν βρήκα ρομ να μου κρατάει πάνω απο 1,5 - 2,5 ωρες το πολυ

Link to comment
Share on other sites

ελα σε cm.

3 ώρες σοτ σημερα. με πλοήγηση σε 4g και 3g.

με κανονικη χρηση, το 4ωρο ειναι ΑΝΕΤΟ. 5 ωρο χτυπαω συχνα.

6ωρο βλεπω που και που

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...