Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο είναι αυτό το site? Πρώτη φορά το ακούω..

 

Δεν χανεις και τιποτε που δεν το ξερεις

https://www.trustpilot.com/review/www.fastcardtech.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α μουφα δηλαδή.. Είπα και εγώ. Χαχα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, όταν μου έρχεται κάποια ειδοποίηση mail, ενημερώσεις, κλπ, επάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων, εμφανίζονται κάτι τελείες και πρέπει να κατεβάσω την μπάρα για να δω τι είναι. Είναι κάτι που διορθώνεται ή απλά κάποιο bug της ρομ; Είμαι με την τελευταια Ελληνική.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Πρωτη φορα χρηστης χιαομι (πορελαβα μολις σημερα ) . Εχω ενα προβλημα .

Με το που παρελαβα το τηλεφωνο ακολουθησα ολα τα βηματα και φλασαρα την ελληνικη ρομ .

Μετα ανακαλυψα οτι ενω ολα ειναι ενταξει το Youtube εχει προβλημα . Οταν παταω να παιξει ενα βιντεακι αυτο παιζει για λιγα δευτερολεπτα (3-4) και μετα σταματαει σαν να κολλαει . Αφου επιμεινω μου πεταει το μηνυμα για να ξαπατησω για επαναληψη . Οταν το παταω ξεκιναει να παιζει η εικονα χωρις ηχο ομως . Τραβηξα και ενα βιντεακι για να δειτε τι εννοω goo.gl/photos/okhxxwuK3eprxyaSA

Αν καποιος ξερει να με βοηθησει θα το εκτιμησω . Ενημερωτικα δοκιμασα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι αφου ειχα κανει διαγραφη της cache της εφαρμογης χωρις ομως αποτελεσμα .

Edited by nikoscupra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Πρωτη φορα χρηστης χιαομι (πορελαβα μολις σημερα ) . Εχω ενα προβλημα .

Με το που παρελαβα το τηλεφωνο ακολουθησα ολα τα βηματα και φλασαρα την ελληνικη ρομ .

Μετα ανακαλυψα οτι ενω ολα ειναι ενταξει το Youtube εχει προβλημα . Οταν παταω να παιξει ενα βιντεακι αυτο παιζει για λιγα δευτερολεπτα (3-4) και μετα σταματαει σαν να κολλαει . Αφου επιμεινω μου πεταει το μηνυμα για να ξαπατησω για επαναληψη . Οταν το παταω ξεκιναει να παιζει η εικονα χωρις ηχο ομως . Τραβηξα και ενα βιντεακι για να δειτε τι εννοω goo.gl/photos/okhxxwuK3eprxyaSA

Αν καποιος ξερει να με βοηθησει θα το εκτιμησω . Ενημερωτικα δοκιμασα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι αφου ειχα κανει διαγραφη της cache της εφαρμογης χωρις ομως αποτελεσμα .

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με την stable v7.1.1.0. Λύση δεν βρήκα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Πρωτη φορα χρηστης χιαομι (πορελαβα μολις σημερα ) . Εχω ενα προβλημα .

Με το που παρελαβα το τηλεφωνο ακολουθησα ολα τα βηματα και φλασαρα την ελληνικη ρομ .

Μετα ανακαλυψα οτι ενω ολα ειναι ενταξει το Youtube εχει προβλημα . Οταν παταω να παιξει ενα βιντεακι αυτο παιζει για λιγα δευτερολεπτα (3-4) και μετα σταματαει σαν να κολλαει . Αφου επιμεινω μου πεταει το μηνυμα για να ξαπατησω για επαναληψη . Οταν το παταω ξεκιναει να παιζει η εικονα χωρις ηχο ομως . Τραβηξα και ενα βιντεακι για να δειτε τι εννοω goo.gl/photos/okhxxwuK3eprxyaSA

Αν καποιος ξερει να με βοηθησει θα το εκτιμησω . Ενημερωτικα δοκιμασα απεγκατασταση και εγκατασταση παλι αφου ειχα κανει διαγραφη της cache της εφαρμογης χωρις ομως αποτελεσμα .

Μου το εκανε και εμενα με την 6.1.7 ξαναπερασα την rom εκανα και wipe case wipe dalvik και εφτιαξε.........

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε και εμενα με την 6.1.7 ξαναπερασα την rom εκανα και wipe case wipe dalvik και εφτιαξε.........

 

αν απεγκαταστησει το youtube app και το εγκαταστησει ? μου εχει συμβει και ετσι το ελυσα σε άλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

κατι εκτος τοπικ αλλα επειδη ολοι εδω ειμαστε android μονο για 24 ωρες δωρεαν το enpass (ισως το καλυτερο προγραμμα να κραταμε κωδικους) και μονο για ANDROID

το κατεβαζετε και εγω παροτι εχω και για αλλη πλατφορμα ειπα νεος χρηστης βαζεις ενα κωδικο αρχικο και σε παει σε μια οθονη που λεει επιλογη και οταν το πατασ σου βγαζει το εμαιλ του playstore και απο κατω claim offer πατας και προγραμμα που κανει 10 δολ εντελως δωρεαν η pro εκδοση . λεπ[τομερειες εδω http://www.androidcentral.com/popular-password-manager-app-enpass-goes-free-24-hours-myappfree

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με την stable v7.1.1.0. Λύση δεν βρήκα μέχρι τώρα.

Κι' εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την ελληνική και ευρωπαϊκή stable. Τελίκα έβαλα την επίσημη Global 7.1.1.0 από το miui.com και όλα δουλεύουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρα από την κάμερα που είναι ανώτερη στο lg g4 αξίζει να κάνω την μετάβαση?μου έχει καρφωθει στο μυαλό αυτές τις μέρες..

 

Τέτοιου είδους συζητήσει γίνονται αποκλειστικά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Κι' εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με την ελληνική και ευρωπαϊκή stable. Τελίκα έβαλα την επίσημη Global 7.1.1.0 από το miui.com και όλα δουλεύουν ρολόι.

 

εχει ελληνικη γλωσσα ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που εβαλε ελληνικη stable 7.1.1.0.;την εχθες αλλα οταν φλασαρα το mod για 160 χαρακτηρες δεν δουλευει η εφαρμογη για τα μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτησω κάτι έχω βάλει την τελευταία ευρωπαϊκή και σήμερα ανακάλυψα πως το σήμα στην πρώτη κάρτα sim επάνω στην μπάρα φαίνεται πολυ αχνά λες και έχει ξεθωριάσει....τι μπορεί να συμβαίνει?

Κάποια βοήθεια?

Edited by nekromanths
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τσεκάρουμε το "Set on Boot" στο RN2 Tool; Τι κάνει αυτή η επιλογή;

 

Όταν κανείς rebοot παίρνει τις τιμες που είχες ορίσει από πριν

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτησω κάτι έχω βάλει την τελευταία ευρωπαϊκή και σήμερα ανακάλυψα πως το σήμα στην πρώτη κάρτα sim επάνω στην μπάρα φαίνεται πολυ αχνά λες και έχει ξεθωριάσει....τι μπορεί να συμβαίνει

Κάποια βοήθεια κάποιος που το έχει πάθει?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και στην dev 6.1.7 .Μην ανησυχεις όμως,ή sim δέχεται και κάνει κανονικά τις κλήσεις από το δίκτυο της.Είναι θέμα rom.Την Παρασκευή ας ελπίζουμε να διορθωθεί με την νέα rom(εννοώ για την developer).
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλοί γράφουν έβαλα αυτή τη ρομ, πέρασα αυτό έκανα το άλλο, δε μου δουλεύει αυτό, θα περάσω την άλλη, δεν έχω ραδιόφωνο και πολλά άλλα.... Εγώ από 21/12 που το πήρα έχει την eu όπως ήρθε, έρχονται αυτόματα οι αναβάθμισης κάθε εβδομάδα και τις έχω κάνει όλες δεν είχα κανένα πρόβλημα σε καμία, τώρα έχω την 6.1.7 ίσως είναι η καλύτερη σε θέμα μπαταρίας και διαχείριση μνήμης ram βλέπω ότι δεν τη γεμίζει πολύ.

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Το ote tv go δεν μου παίζει στην 7.1.1.0.

Αυτή υποτίθεται δεν είναι ρουτ, άρα θεωρητικά το ote tv go έπρεπε να παίζει.

Πηγαίνοντας στο Κέντρο Ασφαλείας-->Δικαιώματα εμφανίζονται δύο υπομενού: Αυτόματη έναρξη και Δικαιώματα.

Που θα δω για την κατάσταση ρουτ της συσκευής και πως μπορώ να το ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη τη στιγμη πια ειναι η καλυτερη rom ανεξαρτητου γλωσσας

 

Την ίδια ερώτηση έχω και εγώ. Παραλαμβάνω σε λίγες μέρες και θα ήθελα να ξέρω ποια είναι η πιο καλή και σταθερή Rom. Με καλή διαχείριση μπαταρίας και με λίγα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Demakhs, πας κέντρο ασφαλειας-δικαιωματα-προνομια root και το ενεργοποιεις.Οι developer roms είναι root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Alexis DS , εγώ σου προτείνω την developer rom που κάθε παρασκευή έχει αναβάθμιση και γενικά μεγάλη υποστήριξη από το forum .Ή τελευταία είναι ή GTV 6.1.7 αλλά μέχρι να το.παραλάβεις θα φορεσεις την GTV 6.1.14.Από διαχείρηση Ρομ και μπαταριας πολύ καλά.

Edited by johnred7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα...πηγαίνοντας κέντρο ασφαλείας-->δικαιώματα, εμφανίζει μόνο 2 υπομενού:

αυτόματη έναρξη και δικαιώματα, χωρίς να έχει μενού για προνόμια ρουτ.

 

Πρέπει νομίζω να φλασάρω το supersu από το recovery για να αποκτήσω ρουτ.

 

Από την άλλη, δεν πρέπει να είναι ρουτ το τηλέφωνο για να δουλεύει το OTE TV GO....:wacko:

Αυτό με ενδιαφέρει βασικά γιατί δε δουλεύει...

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...