Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι αξιοπιστο και στέλνει γρήγορα το minideal. το ποτε θα παραλάβεις έχει να κάνει καθαρά με την μεταφορική και όχι το κατάστημα. αν και νομιζω ότι το vickmall το έχει φθηνότερα και το στελνει σενιαρισμένο κομπλέ.

 

Μολης το παρρειγειλα απο minideal, μεγια μου :) μπαα καλυτερη προσφορα απ το minideal δε παιζει σου δινει δωρο και προστατευτικο οθονης και θηκη σιλικονης, και σχετικα με διευκρινησεις τους ξεκαθαρισα απο κατω στα comment με αριθμο παραγγελιας

 

1) Root the phone latest firmware and latest MIUI and check that it works properly (100%), Install Google Play Store

2) Install Greek and English language menu and keyboard (set greek as main)

3) Make sure there is an EU charger-adapter (GREECE)

4) Declare the package as gift to avoid custom taxes

5) Install Google playstore and apps

6) Remove all Chinese apps

7) Make sure that it's well packed and has no damages before you send it

8) Check the phone for any damage (software or hardware) or any screenproblem (dead pixels or scratches)

9) Make sure that the phone is working

10) Make sure all gifts and extra leather case are included

11) please make sure that this is the correct version of 4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz for EU bands

 

Ελπιζω μονο να τα τηρησουν και να μη μου ερθει αλλα αντι αλλων, αν πιθστευετε πως πρεπει να διευκρινισω κατι αλλο σημαντικο που εχω παραλειψει πειτε μου.

 

Και κατι τελευταιο ρε παιδια η τελικη τιμη εβγενε 134 ευρω γιατι στο paypall στο τελος μου εφαγε 147 ευρω? τι παιζει με τις ισοτιμιες και με το paypall?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πού την ξεθαψες αυτη την εκθεση;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία φαίνεται η θήκη! Είναι βολική?? Μπορείς να μου πεις το link απο το ebay που το αγόρασες, μήπως την πάρω και εγώ? Επίσης ποιο είναι το θέμα που έχεις και ποια η γραμματοσειρά?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν μπορεις να απαντησεις ενω εχεις κλειστο το καλλυμα.

Εχω απαντήσει στην απορία σου δύο ποστ πιο κατω

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Τη θελω αυτη τη θηκη! Στειλε μου link που μπορω να τη βρω πιο οικονομικα αν μπορεις να τη παραγγειλω.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις αυτην την θηκη? καλη μου φαινεται http://www.ebay.com/itm/301789841477?var=600600952431

Είναι μια χαρά θήκη. Την έχω πάρει από banggood. Το πάνω μέρος έχει καλλυμα από πλαστικό και το κάτω είναι ανοικτό για να μπορείς να συρεις το δάχτυλο σου για να απαντησεις. Μιλάς χωρίς να ανοίξεις την θηκη. Δεν "παχαινει" το τηλεφ., είναι κομψή και έχει μαγνήτη.

Το τηλεφ. κουμπωνει πολυ δυνατα και δεν βγαινει ευκολα. Το μόνο κακό είναι ότι είναι ψευτοδερμάτινη και δεν ξέρω ποσό θα αντέξει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μολης το παρρειγειλα απο minideal, μεγια μου :) μπαα καλυτερη προσφορα απ το minideal δε παιζει σου δινει δωρο και προστατευτικο οθονης και θηκη σιλικονης, και σχετικα με διευκρινησεις τους ξεκαθαρισα απο κατω στα comment με αριθμο παραγγελιας

 

και το vickmall ίδια προσφορά έχει με τρία δώρα

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και η θήκη σιλικόνης της nillkin μετά από 2 μήνες. Απλά απίστευτη. Καμία σχέση με την θήκη του vickmall. Πολύ λεπτή με καπάκια για το usb, ακουστικά. Καλύπτει ακόμα και τα κουμπιά έντασης.

http://s10.postimg.org/raatntvrt/IMG_20160105_120726.jpg

image hosting site no sign up

ΚΑι εμενα σημερα ηρθε μετα απο 45 ημερες . Πραγματι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια χαρά θήκη. Την έχω πάρει από banggood. Το πάνω μέρος έχει καλλυμα από πλαστικό και το κάτω είναι ανοικτό για να μπορείς να συρεις το δάχτυλο σου για να απαντησεις. Μιλάς χωρίς να ανοίξεις την θηκη. Δεν "παχαινει" το τηλεφ., είναι κομψή και έχει μαγνήτη.

Το τηλεφ. κουμπωνει πολυ δυνατα και δεν βγαινει ευκολα. Το μόνο κακό είναι ότι είναι ψευτοδερμάτινη και δεν ξέρω ποσό θα αντέξει.

 

ευχαριστω για την απαντηση, σημερα εκανα παραγγελεια απο ebay και οσο κρατησει ,βολευει παντως να απαντας χωρις να ανοιγεις την θηκη

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω τωρα 4 μερες να καταφερω να ελεγξω τον διαολεμενο τον αποκωδικοποιητη κ δεν μπορω

ειναι εξωτερικος κ ειναι της doop

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/perifereiaka-tv/apokodikopoiitis-mpeg4/Doop-HDMP-100-Digital-Tunner-HR550.htm

οποιαδηποτε γνωμη δεκτη

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω τωρα 4 μερες να καταφερω να ελεγξω τον διαολεμενο τον αποκωδικοποιητη κ δεν μπορω

ειναι εξωτερικος κ ειναι της doop

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/perifereiaka-tv/apokodikopoiitis-mpeg4/Doop-HDMP-100-Digital-Tunner-HR550.htm

οποιαδηποτε γνωμη δεκτη

 

δοκιμασε αυτο Anymote smart remote

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.δε μπορώ να δω βίντεο στο messenger τραβηγμένο από άλλο κιν.ενώ πάει να το διαβάσει σταματά στα 5 δευτερόλεπτα.έχει κανείς καμία ιδέα τι παίζει;5.12.31* Edited by spkou
Link to comment
Share on other sites

Τη θελω αυτη τη θηκη! Στειλε μου link που μπορω να τη βρω πιο οικονομικα αν μπορεις να τη παραγγειλω.

 

Απο εδω την πηρα!! :)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/221894896137?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=520788315731&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos! Στο minideal που τους ειπα να μου στειλουν ρουταρισμενο το τηλεφωνο υπαρχει περιπτωση να χασω την εγγηυση???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos! Στο minideal που τους ειπα να μου στειλουν ρουταρισμενο το τηλεφωνο υπαρχει περιπτωση να χασω την εγγηυση???

 

Οχι φιλε μου!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και η εγγυηση ισχυει και στην Ελλαδα ή θα εχω προβλημα επειδη το παρειγκειλα απο εξω?

 

Αμα παθει κατι χτυπα ξυλο θα χρειαστει να το στειλεις εξω απο εκει που το πηρες.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! αυτο ειιν το μονο ασχημο οταβν παραγγελκνεις απο εξω αρα μετα η μονη λυση ειναι αν το πας επισκευη στηνμ ελληνικη αντιπροσοπεια που απο οτι εχω ακουσει υπαρχει σρτην Ελλαδα και να στο φτιαξουν με χρεωση βεβαια
Link to comment
Share on other sites

Ωχ! αυτο ειιν το μονο ασχημο οταβν παραγγελκνεις απο εξω αρα μετα η μονη λυση ειναι αν το πας επισκευη στηνμ ελληνικη αντιπροσοπεια που απο οτι εχω ακουσει υπαρχει σρτην Ελλαδα και να στο φτιαξουν με χρεωση βεβαια

 

Δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Και η εγγυηση ισχυει και στην Ελλαδα ή θα εχω προβλημα επειδη το παρειγκειλα απο εξω?

 

μη σκεφτεσε αρνητικα ολα καλα , το μονο που ισχυει στην αγορα κινητων απο κινα ειναι οπως πας να παρεις καρπουζι ,δεν ξερεις τι θα σου βγει.....

Link to comment
Share on other sites

η xiaomi δεν απευθυνεται στην ελληνικη αγορα. το οτι τα αγοραζουμε εμεις, ειναι αλλο θεμα.

οποτε εγγυηση μονο το κινεζοκαταστημα σε δινει/ για αυτο προσεχε απο που θα παρεις.

Link to comment
Share on other sites

το prime εχει υπερχρονισμενο επεξεργαστη στα 2.2 και υψηλοτερα χρονισμενη gpu

κατα τα αλλα τα ιδια.

διαλεγεις οποιο θες και κανεις μια χαρα τη δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...