Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή που ονομάζεται airdroid. Μπορείς να μεταφερεις αρχεία μεσω wifi απο τον υπολογιστή στο τηλέφωνο και αντίστροφα. Την χρησιμοποιούν αρκετοί στο forum με μεγάλη επιτυχία.

 

Μπορείς να το κάνεις απευθείας αυτό από το MIUI χωρίς να κατεβάσεις άλλη εφαρμογή. Γίνεται μέσω WiFi εφόσον ο υπολογιστής σου και το τηλέφωνο είναι συνδεμένα στο ίδιο δίκτυο. Πηγαίνεις στην εφαρμογή αρχεία, πατάς το στρογγυλό κουμπί που γράφει FTP και μετά πατάς εκκίνηση υπηρεσίας. Θα σου βγάλει μια διεύθυνση FTP. Μπαίνεις στον υπολογιστή μου και γράφεις στην γραμμή διευθύνσεων την ίδια διεύθυνση και πατάς enter, μετά σου βγάζει τα αρχεία του τηλεφώνου σου και μπορείς να τα διαχειριστείς μέσω του υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις απευθείας αυτό από το MIUI χωρίς να κατεβάσεις άλλη εφαρμογή. Γίνεται μέσω WiFi εφόσον ο υπολογιστής σου και το τηλέφωνο είναι συνδεμένα στο ίδιο δίκτυο. Πηγαίνεις στην εφαρμογή αρχεία, πατάς το στρογγυλό κουμπί που γράφει FTP και μετά πατάς εκκίνηση υπηρεσίας. Θα σου βγάλει μια διεύθυνση FTP. Μπαίνεις στον υπολογιστή μου και γράφεις στην γραμμή διευθύνσεων την ίδια διεύθυνση και πατάς enter, μετά σου βγάζει τα αρχεία του τηλεφώνου σου και μπορείς να τα διαχειριστείς μέσω του υπολογιστή

Πολύ ενδιαφέρον. Ευχαριστώ. Να περάσω και την recovery redminote2_twrp.img κι αν ναι σε ποιον φάκελο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ενδιαφέρον. Ευχαριστώ. Να περάσω και την recovery redminote2_twrp.img κι αν ναι σε ποιον φάκελο;
.

Μόλις έκανα την σύνδεση μέσω FTP και πέρασα το αρχείο στο φάκελο Downloaded Rom. Το περίεργο είναι ότι μόλις συνδέθηκα η 1η sim εξαφανίστηκε από την οθόνη και μόλις αποσυνδέθηκα ξαναεμφανίστηκε. Άραγε απενεργοποιε'ιται ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι λιγάκι πιο αργό, σα να έχει χάσει τη σπιρτάδα του, μήπως είναι αυτό που λέει ο φίλος;

Έχουν κάνει αλλαγές στο πως δουλεύει ο επεξεργαστής στην τελευταία έκδοση. Στην προηγούμενη έκδοση είχαν ρυθμισμένο το TouchBoost στα 2 GHz (δηλαδή μόλις άγγιζες την οθόνη ο επεξεργαστής πήγαινε απότομα στα 2 GHz). Τώρα το έχουν ρίξει στα 1183 MHz.

Στην αρχη μόλις το έπιασα επαθα σοκ με την απόκριση του, πολλές φορές νόμιζα ότι πιάνει το πατημα πριν ακόμα ακουμπήσει το δάχτυλο στην οθονη, τώρα βλέπω ότι αργεί να ανοίξει το Skype, το viber κλπ.. Ιδέα μου είναι;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε, αφαιρώ την τελευταία εφαρμογή

http://s22.postimg.org/as4hni4dd/Screenshot_2015_10_26_14_20_01_com_miui_home.png

http://s24.postimg.org/64acu27lx/Screenshot_2015_10_26_14_20_08_com_miui_home.png

Και μειωνεται η ελεύθερη.

Αν όμως πατησω το Χ τότε πραγματικά αυξανεται

Μήπως είναι bug της ρομ;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατέβασω την πιο πρόσφατη lexicon miui rom από το xiaomi-miui.gr αλλά δεν βγάζω άκρη. Μπορεί τα να μου δώσετε ένα link για να το κάνω?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι bug της ρομ;

 

Δεν ξερω, anyway, απλά το είχα απορία..

 

Άσχετο, αλλα κάνουν update και τα θέματα.. wtf

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί: Ποια η διαφορά αυτών των δύο τύπων του ιδίου κινητού (στην ίδια τιμή) στο site minideal;;;

XIAOMI Hongmi Note2/Redmi Note 2 4G FDD LTE MTK Helio X10 2.0GHz 64 Bit 2GB RAM 16GB ROM

Original Xiaomi Redmi Note 2 4G LTE Mobile Phone 2GB RAM MTK X10 2.0GHz

 

Μήπως στη μπάντα για το 4G; Μήπως είναι καλύτερη η δεύτερη επιλογή λόγω MIUI 7;

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην πλατη του κινητου και κάτω από την μπαταρία η ''ευρωπαική έκδοση '' γράφει TD-LTE ή WC-LTE ? θέλω να μου απαντήσει αν μπορεί κάποιος που το έχει ήδη στα χέρια του και έχει δουλέψει 4g και στις 2 κάρτες .
Link to comment
Share on other sites

TD γράφει. Και σε άλλα μοντέλα που ξέρω (hongmi, redmi 2) πάλι TD γράφει η 4g έκδοση..

 

Μπορείς να ποστάρεις εντυπώσεις όταν παραλάβεις;

Μόλις πήρα την iPaky θηκη, δίνει όχι προστασία, αλλα υπερπροστασία, αλλα το μεγαλώνει το κινητό. Ειναι λαστιχένια με ενα πλαστικό περίγραμμα. Εχει αρκετό παχος και όλες οι θύρες μπαίνουν πολύ μέσα. Επίσης όταν βγαίνει παίρνει και το καπάκι μαζί και μετά είναι δύσκολο να το βγάλεις

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

TD γράφει. Και σε άλλα μοντέλα που ξέρω (hongmi, redmi 2) πάλι TD γράφει η 4g έκδοση..

 

 

Μόλις πήρα την iPaky θηκη, δίνει όχι προστασία, αλλα υπερπροστασία, αλλα το μεγαλώνει το κινητό. Ειναι λαστιχένια με ενα πλαστικό περίγραμμα. Εχει αρκετό παχος και όλες οι θύρες μπαίνουν πολύ μέσα. Επίσης όταν βγαίνει παίρνει και το καπάκι μαζί και μετά είναι δύσκολο να το βγάλεις

 

Από που την πήρες την θήκη; Το μεγαλώνει τόσο που να μην μπορείς να το πιάνεις άνετα με το ένα χέρι;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Cover-TPU-PC-IPAKY-Hybrid-Dual-Layer-Frame-Back-Cover-Protective/32471770182.html

Ετσι κιαλλιως δε μπορεις να τα χειριστεις ανετα με το ενα χερι.. Αυτη σε δυσκολευει λιγο ακομα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Cover-TPU-PC-IPAKY-Hybrid-Dual-Layer-Frame-Back-Cover-Protective/32471770182.html

Ετσι κιαλλιως δε μπορεις να τα χειριστεις ανετα με το ενα χερι.. Αυτη σε δυσκολευει λιγο ακομα

 

Εντάξει, εγώ το περιμένω και δεν μπορώ να κατανοήσω επακριβώς το μέγεθός του αν και προερχόμενη από το s2 μου θα μου φανεί τεράστιο ιδίως και στο μικρό μου χέρι, αλλά το λάτρεψα.

Για να είμαι στο θέμα μου, σου κάνει κόπο να βγάλεις μια φωτο με την θήκη μαζί με το κινητό για να δούμε πως είναι; Αν είναι να επιλέξουμε και εμείς ή όχι; Καμιά 20αριά μέρες φαντάζομαι έκανε σωστά;:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 5_10_16 αν πω ότι θέλω να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία χωρίς να μπω σε recovery mode αλλά με την ενημέρωση γίνεται έτσι?? Αν δεν κάνω back up χάνω δεδομένα κι εφαρμογές η είναι μόνο για ασφάλεια μην γίνει καμία στραβή???
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 5_10_16 αν πω ότι θέλω να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία χωρίς να μπω σε recovery mode αλλά με την ενημέρωση γίνεται έτσι?? Αν δεν κάνω back up χάνω δεδομένα κι εφαρμογές η είναι μόνο για ασφάλεια μην γίνει καμία στραβή???

Οχι δεν θα χάσεις τίποτα . Βάλε την 5.10.22 όπως είναι μέσα στο φάκελο Downloaded_rom

του κινητού , και φλασάρισε από τον Updarer

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Cover-TPU-PC-IPAKY-Hybrid-Dual-Layer-Frame-Back-Cover-Protective/32471770182.html

Ετσι κιαλλιως δε μπορεις να τα χειριστεις ανετα με το ενα χερι.. Αυτη σε δυσκολευει λιγο ακομα

Από σήμα πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Από σήμα πως πάει;

 

Αυτο θελει λιγο χρονο για να το διασταυρωσω.

 

φοτο δε μπορω να το βγαλω ακομα γιατι δεν εχω δευτερη cam..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όταν μπορέσεις βγάλτο να το δούμε και εμείς.

Καλό θα ήταν όσοι δοκιμάζουν θήκες και τις βρίσκουν καλές να μας ενημερώνουν και εμάς τους υπόλοιπους.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελει λιγο χρονο για να το διασταυρωσω.

 

φοτο δε μπορω να το βγαλω ακομα γιατι δεν εχω δευτερη cam..

 

Γιαυτο υπαρχει ο καθρεφτης.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουμε και συγκριτικό θηκών σε λίγο

http://s14.postimg.org/ff4hefdxt/IMG_20151027_124737_HDR.jpg

Εδώ είναι μαζί με τη σκληρή θήκη του vickmall που την έχω βολευτεί. Ειναι λες και κανουν για διαφορετικά κινητά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα χάσεις τίποτα . Βάλε την 5.10.22 όπως είναι μέσα στο φάκελο Downloaded_rom

του κινητού , και φλασάρισε από τον Updarer

 

Σευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη 5.10..8 και η μπαταρία βγάζει δε βγάζει μέρα με τη χρήση πού του κανω

Αν βάλω τη τελευταία θα έχω καλύτερή μπαταρία η στα ίδια πλαίσια θα είμαι

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για θηκες εγω πηρα αυτην:

http://www.ebay.com/itm/151821334234?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=451014640478&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://i288.photobucket.com/albums/ll162/938636999/Nature%20TPU%20Case%20Nillkin/Redmi%20Note%202/21_zps5dfwnehp.jpg~original

Link to comment
Share on other sites

όταν μπορέσεις βγάλτο να το δούμε και εμείς.

 

http://s21.postimg.org/hzk6sc5k7/IMG_20151027_151835.jpg

http://s22.postimg.org/mygz9ei9d/IMG_20151027_145429.jpg

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...