Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

εγω εχω ενα key φτηνο, ρυθμιζεται με τα χιλια ζορια στο 1 ή 2 κλικ, αλλα δεν ειναι πολυ ευαισθητο, αλλοτε πιανει, αλλοτε δεν πιανει, αλλοτε καθυστερει (εχω με ενα κλικ να βγαζει φοτο ας πουμε)

 

 

 

 

 

 

 

Εγω αγόρασα της Xiaomi υπολογίζω να το έχω σε καμια 10αρια μέρες θα σας ανεβάσω το κατα πόσο δουλεύει

 

Κι εγώ ένα φτηνό έχω,και το θέλω μόνο για να λειτουργεί ως power button με ένα κλικ,αλλά ποτέ δεν λειτουργεί.ενώ μέσα στην εφαρμογή ανταποκρίνεται κανονικά στα πατήματα,εκεί που τα μετράει,και είπα μήπως πρέπει να έχω το γνήσιο της xiaomi για να δουλέψει. Επίσης όταν κάνω reboot,νομίζει ότι έχω ακουστικά συνδεδεμένα και απάντησα σε κλήση και δεν άκουγα τίποτα από το ακουστικό,μετά το κατάλαβα και άνοιξα το Mikey και τότε το κατάλαβε. Αλλά άμα είναι σε κάθε restart να ανοίγω την εφαρμογή για να το,αναγνωρίζει τότε δεν λέει.

Θα περιμένω μήπως δουλέψει με σένα της xiaomi οπότε να το παραγγείλω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις το παρελαβα (16mb version) εβαλα την 5.10.8. Antutu 64bit 44040 σε performance mode και airplane mode .Το τηλεφωνο ζεστενοταν αρκετα αλλα δεν παρατηρησα καποιο τριξιμο στο καπακι .Θα πω τις εντυπωσεις μου αφου περασει καμια βδομαδα καλης χρησης.
Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες γιατί...

 

από ρομ τι είναι διαθέσιμες για την ώρα για το κινητό ?

stable κινέζικη (v6)

developer κινέζικη (v7)

και αντίστοιχες ελληνικές ?

global δεν έχει βγει ακόμα για το κινητό ? σε άλλες συσκευές είχε λίγο καλύτερη διαχείρηση στη ραμ γ αυτό ρωτάω .

Link to comment
Share on other sites

από ρομ τι είναι διαθέσιμες για την ώρα για το κινητό ?

stable κινέζικη (v6)

developer κινέζικη (v7)

και αντίστοιχες ελληνικές ?

global δεν έχει βγει ακόμα για το κινητό ? σε άλλες συσκευές είχε λίγο καλύτερη διαχείρηση στη ραμ γ αυτό ρωτάω .

 

Υπάρχει και μια AOSP αλλά δεν γνωρίζω σε τι επίπεδο είναι.

Κατάφερες να έχεις θέμα με τη διαχείριση της RAM; Πώς;! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Graydath, λες ότι δεν προσφέρει τίποτα το μήνυμα του φίλου, αλλά τα δύο δικά σου προσέφεραν; Think about that. ;)

Παρακαλώ να τελειώσει εδώ η παραπάνω συζήτηση.

 

Αλκη εχεις δικιο...Υπομονη σε 2-3 μερες θα σας ζαλισω μολις το εχω στα χερια μου...

Πιστευω παντως οτι μπορει να καθαρισει το νημα απο ασχετα σχολια και ειδικοτερα οι πρωτες 100 σελιδες απο χρονικα ακυρα πλεον σχολια...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια AOSP αλλά δεν γνωρίζω σε τι επίπεδο είναι.

Κατάφερες να έχεις θέμα με τη διαχείριση της RAM; Πώς;! :confused:

 

δεν το έχω παραλλάβει ακόμα απλά ήθελα να δω τι επιλογές υπάρχουν μόλις το πάρω στα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Θα ήθελα να σας πω την εμπειρία από vickmall. Παραγγελία από eu-warehouse Κυριακή βράδυ, εχθές επικοινώνησα για ένα λάθος στη διεύθυνση και για το κλασσικό μνμ που στέλνουμε όλοι (ρουτ, δώρα κλπ). Σήμερα το πρωί είναι έδω
Link to comment
Share on other sites

Αλκη εχεις δικιο...Υπομονη σε 2-3 μερες θα σας ζαλισω μολις το εχω στα χερια μου...

Πιστευω παντως οτι μπορει να καθαρισει το νημα απο ασχετα σχολια και ειδικοτερα οι πρωτες 100 σελιδες απο χρονικα ακυρα πλεον σχολια...

 

Θα γίνει σύντομα. :)

 

δεν το έχω παραλλάβει ακόμα απλά ήθελα να δω τι επιλογές υπάρχουν μόλις το πάρω στα χέρια μου

 

Προς το παρόν αυτές είναι οι επιλογές, αν και είναι νωρίς ακόμη. Δεν θα έχεις κανένα θέμα με τη διαχείριση της RAM. Η συσκευή είναι άριστη.

Link to comment
Share on other sites

το πενηνταρι το πατησαμε με τη καινουργια ρομ

ναναι καλα τα παιδια στη xiaomi-miui.gr που με βοηθησανε

αυριο θα πω τη γνωμη μου για τη μπαταρια να περασει μια μερα

 

[ATTACH]64386[/ATTACH]

 

Καλημέρα Σούλη. Εχεις το απλό ή το prime? Πριν 2 ημέρες έβαλα την 5.10.8 και μου έβγαλε σκορ 45.000 λίγο λιγότερο απ'ότι με την 5.9.18. Αυτό όμως που με ανησυχεί είναι ότι για να το πιάσω αυτο το σκορ πρέπει να κάνω επανεκκίνηση και να το έχω σε λειτουργία πτήσης (εννοείται σε λειτουργία αποδοσης). Αλλιώς, έχω 37.000 σκορ.

Εχει κανείς καμία ιδέα για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό? Η μπαταρία παρεπιπτόντως, είναι πολύ καλή. Δύο ημέρες με μέτρια χρήση και αρκετό ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σούλη. Εχεις το απλό ή το prime? Πριν 2 ημέρες έβαλα την 5.10.8 και μου έβγαλε σκορ 45.000 λίγο λιγότερο απ'ότι με την 5.9.18. Αυτό όμως που με ανησυχεί είναι ότι για να το πιάσω αυτο το σκορ πρέπει να κάνω επανεκκίνηση και να το έχω σε λειτουργία πτήσης (εννοείται σε λειτουργία αποδοσης). Αλλιώς, έχω 37.000 σκορ.

Εχει κανείς καμία ιδέα για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό? Η μπαταρία παρεπιπτόντως, είναι πολύ καλή. Δύο ημέρες με μέτρια χρήση και αρκετό ιντερνετ.

πριν βαλω τη καινουργια ημουνα με τη 5.9.18 κ εβγαζε περιπου 45 με 48000,

εχω το prime και εκλεισα ολες τις εφαρμογες υψηλη αποδοση αλλα δεν το εβαλα λειτουργια πτησης

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα το TD rooted απο vickmall στα 150$ χτες.Ελπιζω η εκδοση που θα φοραει να ειναι καλη.Δεν μ ενδιαφερει καθολου το 4G.Αρκει να δουλευει το 3G.Περιμενω να ξεκαθαρισω και τι θα συμβει αν του περασω στο μελλον καποια εκδοση απο miui.gr.Δεν με απασχολει βεβαια αμεσα.Περιμενω κι ενα Meizu M2 Note αλλα κλινω να κρατησω το Xiaomi λογω 2 SIM+SD,capacitive buttons και καθως η miui μου ειναι πιο οικεια.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως ξεκίνησε ο καθαρισμός του θέματος. Μέσα στις επόμενες μέρες ελπίζω να είμαστε πολύ καλύτερα. Ήδη έχουν φύγει 14 σελίδες.

 

Μέχρι στιγμής οι πρώτες 80+ σελίδες έχουν γίνει 39. Ελπίζω να γίνει πιο ευανάγνωστο το θέμα για τους νέους χρήστες. :)

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχουν αυτές οι δύο εκδόσεις; Δουλεύει το 3g/4g στο πρώτο στην Ελλάδα; Επίσης πόσες μέρες περίπου θέλει η παράδοση από Vickmall (Θεσ/νίκη μένω);

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-smartphone-td-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-ram-16gb-rom-3060mah.html

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-hongmi-note-2-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-2-0ghz-2gb-16gb-5-5-inch-fhd-13-0mp.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 5.9.18 μετα απο air update. Γιατί δεν έρχεται η 5.10.8 όταν κάνω έλεγχο ενημέρωσης και λέει "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις" ;
Link to comment
Share on other sites

Εχει απενεργοποιηθει προς το παρόν το ota update

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 5.9.18 μετα απο air update. Γιατί δεν έρχεται η 5.10.8 όταν κάνω έλεγχο ενημέρωσης και λέει "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις" ;

 

Μετά την 5.9.24 νομίζω, έχουν απενεργοποιηθεί οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις. Μπαίνεις στο miui.gr, βρίσκεις τη ROM και ακολουθείς τον οδηγό εγκατάστασης που βρίσκεται στην 1η σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 5.9.18 μετα απο air update. Γιατί δεν έρχεται η 5.10.8 όταν κάνω έλεγχο ενημέρωσης και λέει "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις" ;

 

Απ'οσο ξερω και απ'οτι λενε τα παιδια στο miui.gr,μονο χειροκινητα μπαινει προς το παρον...Ψαξτο...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως ξεκίνησε ο καθαρισμός του θέματος. Μέσα στις επόμενες μέρες ελπίζω να είμαστε πολύ καλύτερα. Ήδη έχουν φύγει 14 σελίδες.

 

Μέχρι στιγμής οι πρώτες 80+ σελίδες έχουν γίνει 39. Ελπίζω να γίνει πιο ευανάγνωστο το θέμα για τους νέους χρήστες. :)

 

Επί τέλους βρε παιδιά γιατί το κακό παράγινε .

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την 5.9.18 μετα απο air update. Γιατί δεν έρχεται η 5.10.8 όταν κάνω έλεγχο ενημέρωσης και λέει "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις" ;

 

1. Κατέβασε με το PC την 5.10.8 για το Note 2 από ΕΔΩ .

2. Όταν την κατεβάσεις πέρασέ τη όπως είναι (χωρίς μετονομασία) μέσα στο φάκελο Downloaded_rom του κινητού σου

3. Από το κινητό σου άνοιξε την εφαρμογή "Αναβάθμιση" . Πάνω δεξιά έχει τρεις τελίτσες . Πάτα τες και θα σου βγάλει ένα Μενού .

4. Πάτα την επιλογή "Επέλεξε πακέτο αναβάθμισης" . Θα σε βγάλει στα περιεχόμενα του κινητού .

5. Ανοιξε το φάκελο Downloaded_rom και επέλεξε την Rom και απλά περίμενε . Μην κάνεις τίποτα μέχρι να κάνει το κινητό μόνο

του Reboot .

 

Πιο απλό δεν γίνεται . Καλή επιτυχία .

 

ΥΓ . Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο θα κάνεις αναβάθμιση σε μελλοντικές Rom όσο είνει developer . : Οταμ βγει stable τότε πας σε άλλη

διαδικασία .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να το παραγγειλω απο vickmal και μου λέει:VICKMALL TECKNOLOGY LIMITED.Το έχει αντιμετωπισει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμα τπτ με τα θέματα. Δεν κατεβαίνει τπτ.... Τι γίνεται με αυτούς τους servers?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κα γω ισα που καταφερα να κατεβασω ενα.. Ενω το "κατεβασα" πολλες φορες, μετα δεν υπηρχε στα local θεματα.

Η μπαταρια εφτασε κοντα σε 3,5 ωρες SOT με παιχνιδια μεσα και gps.. Καλα παμε.

Αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι γιατι φορτιζει πολυ αργα με power bank Xiaomi, τη στιγμη που δινει 2Α και ολα τα αλλα κινητα και tablets τα φορτιζει πολυ γρηγορα, ενω φορτιζει πολυ γρηγορα με ενα απλο φορτιστή ρευματος 1Α..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε. Από μπαταρία πάει καλά πάντως εγώ στην πρώτη φόρτιση έφτασα τις 4 ώρες + sot. Σας βολεύει ο miui launcher η βάλατε nova? Δεν μπορώ να τον συνηθίσω με τπτ....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε πολλοι οι miui fans και τον εχουμε συνηθισει απο πριν. Αν και εδω που τα λεμε οι μισοι κορυφαιοι κατασκευαστες αυτο το συστημα δουλευουν...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...