Jump to content

Κλείσε τα Mάτια (Mega)


Bayern7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αγωνας δικαιωθηκε...Ζουζουνα is one and only! ;)

Απαιχτο επεισοδιο... :)

 

Οσο για τους επικριτες της σειρας :whistle: ...ενταξει ρε παιδια..το κομπλεξ σας και η ζηλεια σας, ειναι πιο μεγαλα απο την ασχετοσυνη του σεναριογραφου...

σας κατανοουμε! ;) :rolleyes:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 667
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπράβο lifedeath. Πολύ καλή ανάλυση.

Όμως... ΓΙΑΤΙ ΣΠΑΤΑΛΗΣΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ; Για να έρθεις να μας την πεις μήπως; Αφού δε σας αρέσει, τι ασχολείστε μαζί του; Δυστυχώς τελείωσε και να δω που θα βρίσκετε υλικό για θάψιμο τώρα. Άαααααντε γεια κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

"Mπράβο lifedeath. Πολύ καλή ανάλυση. "

 

*υπόκλιση*

 

Φχαριστώ φχαριστώ... :P

 

"Όμως... ΓΙΑΤΙ ΣΠΑΤΑΛΗΣΕΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ; Για να έρθεις να μας την πεις μήπως; Αφού δε σας αρέσει, τι ασχολείστε μαζί του; Δυστυχώς τελείωσε και να δω που θα βρίσκετε υλικό για θάψιμο τώρα. Άαααααντε γεια κι εσύ."

 

Ήθελα να ήμουν σίγουρη πως θα τέλιωνε...

 

και ήθελα να δω τον ηλίθιο χαρακτήρα του να πεθαίνει...

 

Απίθανο τώρα που το σκέφτομαι...

 

Μια ελληνική σειρά που σιχάθηκα τόσο τους χαρακτήρες... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, μας αποστώμοσες τώρα...

http://users.forthnet.gr/kar/pafman/photoz/cookiegoodjob.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lifedeath (18 Μάι. 2004 , 00:20)

 

Μια ελληνική σειρά που σιχάθηκα τόσο τους χαρακτήρες... :rolleyes:

 

 

Και που δεν εχασες ουτε ενα επεισοδιο φανταζομαι,ετσι; :!:

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη δεν κατάλαβες. Τα βλέπουν οχι επειδή τους αρέσουν, αλλά από υποχρέωση προς εμάς που έχουμε χαμηλό επίπεδο. Πως θα μας αφυπνίσουν χωρίς να ξέρουν τα γεγονότα;

Ευτυχώς τελείωσε και θα απαλλαγούν κι αυτοί από τον άχαρο ρόλο της αναγκαστικής παρακολούθησης τέτοιων σειρών. :p

Link to comment
Share on other sites

"Και που δεν εχασες ουτε ενα επεισοδιο φανταζομαι,ετσι; "

 

Μπά , το πολύ δέκα είδα...

 

Τα άλλα από τα προσεχώς και την τατιάνα.. :P

Link to comment
Share on other sites

Wraio oneiro vre paidia, alla mikro e???? Mono 3 sezon oneiro....

 

Mas trellane pali o Xristoforos! Emena me arese...

 

An kai eipe ena psema, to ergo den teleiwse me tin skini tou thanatou.........

 

Ante kai tou xronou allo ergo( tha exw onirokriti egw omws tote xaxa)\

 

En telei.... KALOS o Xristoforos

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Βρε σταματήστε να απαντάτε ;)

 

Ο Αναστασιάδης και ο Μαρκουλάκης ήταν guest; :p

 

Εμένα μου άρεσε το μήνυμα : "Ό,τι είναι να γίνει στη ζωή, θα γίνει"

Οσες φορές και να το βλέπω σε ταινία,πάντα μ'αρέσει :o

 

Φυσικά και η μουσική... ασχολίαστη :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (18 Μάι. 2004 , 01:10)

 

 

 

Ο Αναστασιάδης και ο Μαρκουλάκης ήταν guest; :p

 

 

 

Nai guest itan kai oi 2 tous, kai malista den katalava ton logo! H sumvoli tous itan kathoristiki stin ekseliksi tou oneirou????????

 

Mipws prin koimithei i Pemy evlepe "OLA" kai to proigoumeno vradu eixe paei na dei Amlet kai mperdeutike??

 

Ontws i mousiki itan TELEIA opws panta.......

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Μας προϊδεάζει λοιπόν, λέγοντας πάνω κάτω αυτό που είπε και στον μικρό:

 

"Σε μια ιστορία δεν έχει σημασία

πώς συμβαίνουν τα γεγονότα αλλά

πώς τα αφηγείσαι.

Όλα είναι πιθανά να συμβούν,

αρκεί να πεις την ιστορία

με το δικό σου τρόπο.

Και αυτή να αρέσει."

 

Κοινώς: "ναι, η σειρά μου είχε στοιχεία σαπουνόπερας, λίγο από Beverli Hills, λίγο αντιγραφή από σενάρια ταινιών, αλλά, όπως και ο Φοίβος, δεν έχει σημασία αν αντιγράφεις, αλλά να αντιγράφεις σωστά :) Και επειδή τελικά, η ιστορία που διηγήθηκα άρεσε, εγώ θεωρώ την είπα καλά."

 

Και επειδή αν τελειώνε εκεί η σειρά, θα ήταν απλώς μελό, κάτι το εντελώς αναμενόμενο από την αρχή του 3ου κύκλου (μη πω και νωρίτερα) όπου όλοι σχεδόν μαντέψαμε την κηδεία του Φίλιππου (η οποία, btw, πολύ όμορφα σκηνοθετημενη και στημένη, εμένα με συγκίνησε :)), ο Παπακαλιάτης αντιγράφει για μια τελευταία φορά τις ταινίες που αντέγραψαν το αρχαίο ρητό "το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον", και μας παρουσιάζει την ελπίδα με τη μορφή της εναλλακτικής εκδοχής της ιστορίας, αν την ξαναέγραφαν από την αρχή.

 

Αυτά. Εμένα μου άρεσε, πάντως πιστεύω ότι ο Παπακαλιάτης ακόμα προθερμαίνεται για το μεγάλο μπαμ που θα κάνει σε μερικά χρόνια.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

bre magkes an htan oneiro pou ksekinhse prin 2 xronia pws eblepe sto prwino ton Arnaoutoglou?Epishs ti phre prin pesei gia ypno?O titlos "Kleise ta podi..eemm matia" eprepe na mas proideasei gia to telos?O papakaliaths pws pethane sto shrial?O Themos mphke sto FAME STORY h kai auto oneiro htan?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakis (18 Μάι. 2004 , 02:04)

 

Μας προϊδεάζει λοιπόν, λέγοντας πάνω κάτω αυτό που είπε και στον μικρό:

 

"Σε μια ιστορία δεν έχει σημασία

πώς συμβαίνουν τα γεγονότα αλλά

πώς τα αφηγείσαι.

Όλα είναι πιθανά να συμβούν,

αρκεί να πεις την ιστορία

με το δικό σου τρόπο.

Και αυτή να αρέσει."

 

Κοινώς: "ναι, η σειρά μου είχε στοιχεία σαπουνόπερας, λίγο από Beverli Hills, λίγο αντιγραφή από σενάρια ταινιών, αλλά, όπως και ο Φοίβος, δεν έχει σημασία αν αντιγράφεις, αλλά να αντιγράφεις σωστά :) Και επειδή τελικά, η ιστορία που διηγήθηκα άρεσε, εγώ θεωρώ την είπα καλά."

 

Και επειδή αν τελειώνε εκεί η σειρά, θα ήταν απλώς μελό, κάτι το εντελώς αναμενόμενο από την αρχή του 3ου κύκλου (μη πω και νωρίτερα) όπου όλοι σχεδόν μαντέψαμε την κηδεία του Φίλιππου (η οποία, btw, πολύ όμορφα σκηνοθετημενη και στημένη, εμένα με συγκίνησε :)), ο Παπακαλιάτης αντιγράφει για μια τελευταία φορά τις ταινίες που αντέγραψαν το αρχαίο ρητό "το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον", και μας παρουσιάζει την ελπίδα με τη μορφή της εναλλακτικής εκδοχής της ιστορίας, αν την ξαναέγραφαν από την αρχή.

 

Αυτά. Εμένα μου άρεσε, πάντως πιστεύω ότι ο Παπακαλιάτης ακόμα προθερμαίνεται για το μεγάλο μπαμ που θα κάνει σε μερικά χρόνια.

 

 

Έγραψε πάλι στο φινάλε ο Χριστόφορος!!! Μπορεί να με είχαν απογοητεύσει τα τελευταία επεισόδια αλλά το φινάλε μας δικαιώσε όλους, πραγματικά συγκινητικό και χωρίς να κουράζει. Εγώ πάντως συμφωνόντας με τον saki θα πω ότι αυτό κατάλαβα ότι και καλά ακόμα και αλλιώς να έρχονταν τα πράγματα πάλι την ίδια κατάλληξη θα είχαν, αφού έστω και με διαφορετικό τρόπο η μοίρα αυτών των ανθρώπων ήταν γραμμένη έτσι...

Αυτό με το ότι όλο το στόρυ ήταν ένα όνειρο δε μπορώ να πω ότι μου πέρασε από το μυαλό και μάλλον από αυτό που είπε πιο πριν

"Σε μια ιστορία δεν έχει σημασία

πώς συμβαίνουν τα γεγονότα αλλά

πώς τα αφηγείσαι.

Όλα είναι πιθανά να συμβούν,

αρκεί να πεις την ιστορία

με το δικό σου τρόπο.

Και αυτή να αρέσει."

 

πιστεύω ότι αυτό που σκέφτηκα εννοούσε, απλά αυτός την ιστορία την είπε έτσι με το δικό του τρόπο απλά θα μπορούσε να ξεκινούσε και αλλιώς.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Melkor (18 Μάι. 2004 , 02:50)

 

bre magkes an htan oneiro pou ksekinhse prin 2 xronia pws eblepe sto prwino ton Arnaoutoglou?Epishs ti phre prin pesei gia ypno?O titlos "Kleise ta podi..eemm matia" eprepe na mas proideasei gia to telos?O papakaliaths pws pethane sto shrial?O Themos mphke sto FAME STORY h kai auto oneiro htan?

 

 

Γι' αυτό πιστεύω πως δε πρόκειται για όνειρο απλά ήθελε να δείξει και να εξηγήσει αυτό που έγραψε, ότι όλα θα συμβούν απλά μπορεί να περιγραφούν με άλλο τρόπο. Αλλιώς τόση λεπτομέρεια ένα όνειρο πια;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αν μη τι άλλο...συγκινητικό...ειδικά μετά τον θάνατό του...η ερμηνεία του Στέφανου καταπληκτική...όποιος έχει πραγματικά κολλητό (και έχει χάσει κολλητό) το αντιλαμβάνεται πλήρως...

ωραία σειρά..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakis (18 Μάι. 2004 , 02:04)

 

Μας προϊδεάζει λοιπόν, λέγοντας πάνω κάτω αυτό που είπε και στον μικρό:

 

"Σε μια ιστορία δεν έχει σημασία

πώς συμβαίνουν τα γεγονότα αλλά

πώς τα αφηγείσαι.

Όλα είναι πιθανά να συμβούν,

αρκεί να πεις την ιστορία

με το δικό σου τρόπο.

Και αυτή να αρέσει."

 

Κι όπως έδειξε, άρεσε. Και μάλιστα πάρα πολύ.

Κι αυτό είναι που μένει τελικά. :)

Αντιγραφές και λοιπές ιστορίες είναι απλά μικρολεπτομέρειες

 

Τον Αρναούτογλου που τον είδατε πάλι; :alien:

 

Όποιος έκλαψε παρακαλώ να σηκώσει το χέρι του. Υπόσχομαι ότι δε θα χλευαστεί. :p

Link to comment
Share on other sites

Είπε κανείς ότι η σειρά τελείωσε; Μήπως τελείωσε μόνο το όνειρο της Ζούνη; Μήπως έχει μείνει ανοιχτό το παράθυρο για συνέχεια;

Δεν ξέρω... προβληματισμούς διατυπώνω :devil:

 

 

Και κάτι άλλο....

.... λευκό φόντο - μαύρα γράμματα "κλείσε τα μάτια" ...

Τι να συμβολίζει άραγε...;

 

Όσο για τα ζουμιά, τη γυναίκα μου την κατάφερε, εμένα όχι.

Ήταν πάντως συγκλονιστικό επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία αυτός ο Παπακαλιάτης είδατε τη δυνατός και μπρατσομένος είναι;

Τράβηξε τη βάρκα εντελώς έξω απο το νερό όταν πήγε σ'εκείνη την παραλία μόνος του!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, .... Πάνω σε πόσα μαξιλάρια βάλανε τον Θέμο να κάτσει για να φαίνεται στο πλάνο που κάθεται πίσω από το gay ζευγαράκι μέσα στο αεροπλάνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλο το τελος (γιατι το ζηταγε ο κοσμος), αψογος ο Στεφανος στον ρολο του κολλητου, φανερες επιρροες απο αλλες σειρες και ταινιες, καλες οι μουσικες επιλογες του Χριστοφορου και ευχαριστη εκπληξη η εμφανιση του Θεμου και του Μαρκουλακη παιζοντας....τον εαυτο του! Μονο ολη αυτη η σκεψη με το ονειρο με χαλασε λιγο! Παντως αν και πρωτη σειρα του Παπακαλιατη, καταφερε να κρατησει τηλεθεαση για 3 (2μιση) κυκλους, να συζητηθει το ονομα του, να τον επικρινουν και να τον συγχαρουν! Οχι και ασχημα για ενα παιδι του Λαζοπουλου και καλο ηθοποιο! Σε αλλους αρεσε η σειρα και σε αλλους οχι, οποια αποψη και να υποστηριζετε, ο Χριστοφορος Παπακαλιατης, εφτιαξε ενα καλυτερο ονομα, εφερε λεφτα στην παραγωγη, στο καναλι και στην τσεπη του και σιγουρα θα τον ξαναδουμε καπου, καπως, καποτε.
Link to comment
Share on other sites

MEMENTO rules!!!!!! :!: :!:

:lol: :lol: :lol:

Παρά την πολύ καλή (και έξυπνη;)) αντιγραφή το πρόβλημα με τους ηλίθιους διαλόγους παρέμεινε κατά τη διάρκεια όλης της σειράς όπως και στο τελευταίο επεισόδιο. (Ναι το είδα γιατί δεν έχω τι να κάνω Δευτέρα βράδυ και γιατί έχω μαζοχιστικές τάσεις) ;)

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (18 Μάι. 2004 , 07:07)

 

αν μη τι άλλο...συγκινητικό...ειδικά μετά τον θάνατό του...η ερμηνεία του Στέφανου καταπληκτική...όποιος έχει πραγματικά κολλητό (και έχει χάσει κολλητό) το αντιλαμβάνεται πλήρως...

ωραία σειρά..

 

 

O Στέφανος "τράβηξε" χθες όλο το επεισόδιο. Σκεφτείτε το ξανά χωρίς τις ατάκες του, ΣΟΥΠΑ! Μιλάμε ότι ο άνθρωπος είναι ταλεντάρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...