Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε μου, έκανα και τα δύο. Ένα pc και αλλα τηλέφωνα συνδέονται, εγώ όχι.

 

Δοκίμασε να διαγράψεις από το γνωστά δίκτυα της συσκευής και προσπάθησε να συνδεθείς ξανά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα τίποτα...

 

Εαν υπαρχουν πολλες συσκευές στο wifi πολλες φορές λόγο του ότι πεφτουν σε sleep mode καποιες

τα router μπερδεύεται και δινουν την ίδια IP αλλου. μετά έχεις IP conflicts και γίνετε μπάχαλο.

θα σου πρότεινα για της βασικές συσκευές που χρησιμοποιεί το wifi σου να δημιουργησεις dhcp binding στο ρουτερ για να στρωσει

από θέμα ipconficts μια και καλή.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, είχα αναφερει και παλιοτερα το θεμα αυτο. Εχει κανεις η ειχε και διορθοθηκε το θεμα με το GPS ;; Το ειχα στειλει στα e-shop αλλα μου το εστειλαν ταχα μου φτιαγμενο που μονο φτιαγμενο δεν ηταν, και μεχρι τωρα παραμενει το θεμα με το GPS, offline δεν πιανει με τιποτα ειναι αχρηστο στην ουσια... Να το ξαναστειλω μετα απο τοσους μηνες.... ; Με ειχαν πει οτι αν ειναι να το ξαναστειλουν θα το πανε στην ιδια την Microsoft, και αμα πει και αυτη οτι ειναι ΟΚ, δεν θα βρω ποτε το δικιο μου..... αφηστε που θα περιμενω και κανα μηνα και.... Τι προτεινεται εσεις ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχουν πολλες συσκευές στο wifi πολλες φορές λόγο του ότι πεφτουν σε sleep mode καποιες

τα router μπερδεύεται και δινουν την ίδια IP αλλου. μετά έχεις IP conflicts και γίνετε μπάχαλο.

θα σου πρότεινα για της βασικές συσκευές που χρησιμοποιεί το wifi σου να δημιουργησεις dhcp binding στο ρουτερ για να στρωσει

από θέμα ipconficts μια και καλή.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να με κατευθύνεις που να ψάξω για dhcp binding γιατί δεν βρίσκω σχετικά θέματα και ότι βρήκα είναι για cisco router και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω το ίδιο στο δικό μου ZXHN H108L;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να με κατευθύνεις που να ψάξω για dhcp binding γιατί δεν βρίσκω σχετικά θέματα και ότι βρήκα είναι για cisco router και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω το ίδιο στο δικό μου ZXHN H108L;

έχουμε το ίδιο router. το απόγευμα θα σου βγάλω οδηγίες. συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μόλις κονόμησα ένα 535 από τον πεθερό που δεν τον βόλεψε και δοκίμασα την εφαρμογή για το multitouch και κάνει ότι να ναι.

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί , αλλά στη Θεσσαλονίκη σε ποιο Νοκια center το διορθώνουν πιο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μόλις κονόμησα ένα 535 από τον πεθερό που δεν τον βόλεψε και δοκίμασα την εφαρμογή για το multitouch και κάνει ότι να ναι.

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί , αλλά στη Θεσσαλονίκη σε ποιο Νοκια center το διορθώνουν πιο γρήγορα;

Όλγας πριν την Μπότσαρη είναι το ένα και Βενιζέλου πάνω από την εγνατια το άλλο όπου σε βολευει πας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές και εγώ πήρα ένα καλομεταχειρισμένο.

 

Είχα το 435 για 20 ημέρες , το έδωσα και να 'μαι :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να με κατευθύνεις που να ψάξω για dhcp binding γιατί δεν βρίσκω σχετικά θέματα και ότι βρήκα είναι για cisco router και δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω το ίδιο στο δικό μου ZXHN H108L;

 

1.άνοιξε ότι συσκευές έχεις στο σπίτι να ειναι όλες συνδεδεμένες. αν δεν μπορείς να συνδέσεις κάποια βρες το MAC address της και σημείωσε το θα το χρειαστείς.

2.κανε log in στο router. (http://192.168.1.254/ αν δεν το έχεις αλλάξει)

3.Πατα network μετά LAN μετά DHCP server. εκεί κατω κατω θα δεις όλες της συσκευές που ειναι συνδεδεμένες με την IP τους , MAC address, lease time κλπ... (εικόνα 1) Πάρε copy paste όλα τα MAC addresses σε ένα notepad (για να μην κάνεις μπρος πίσω της σελίδες)

4.Πατα από το αριστερό μενού DHCP Binding στην θέση που λέει IP Address βάζεις την IP της αρεσκείας σου (192.168.1.ΧΧ) (εικόνα 2) από κατω κάνεις copy paste MAC address και πατάς ADD..

Επαναλαμβάνεις το βήμα 4 για όσες mac έχεις στο notepad και κάθε φορά βάζεις διαφορετική IP

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

έχει ενεργοποιήσει κάποιος το Cortana? σε εμένα δε κατεβαίνει το Αγγλικό Speech pack
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει νομίζω να δηλώσεις περιοχή Αγγλία και να γυρίσεις την συσκευή στα Αγγλικά. Η αντίστοιχα Αμερική.
Link to comment
Share on other sites

τα έβαλα όλα στα αγγλικά ΗΒ. αλλα είναι να κατέβει το πακέτο 15-18 mb και μένει στο 0%
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

1.άνοιξε ότι συσκευές έχεις στο σπίτι να ειναι όλες συνδεδεμένες. αν δεν μπορείς να συνδέσεις κάποια βρες το MAC address της και σημείωσε το θα το χρειαστείς.

2.κανε log in στο router. (http://192.168.1.254/ αν δεν το έχεις αλλάξει)

3.Πατα network μετά LAN μετά DHCP server. εκεί κατω κατω θα δεις όλες της συσκευές που ειναι συνδεδεμένες με την IP τους , MAC address, lease time κλπ... (εικόνα 1) Πάρε copy paste όλα τα MAC addresses σε ένα notepad (για να μην κάνεις μπρος πίσω της σελίδες)

4.Πατα από το αριστερό μενού DHCP Binding στην θέση που λέει IP Address βάζεις την IP της αρεσκείας σου (192.168.1.ΧΧ) (εικόνα 2) από κατω κάνεις copy paste MAC address και πατάς ADD..

Επαναλαμβάνεις το βήμα 4 για όσες mac έχεις στο notepad και κάθε φορά βάζεις διαφορετική IP

 

Μόλις επέστρεψα από ταξίδι και το διαβάζω.

Μια ερώτηση. Επειδή έχω πολλές συσκευές και επιτρέπω σε ορισμένες συσκευές συγγενών όταν έρχονται σπίτι, πρέπει σε όλες να δώσω ΙΡ; Είναι δηλαδή σαν να δίνω πρόσβαση μόνο σε MAC Address ρυθμίζοντας την ΙΡ τους;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Θελω να παρω δευτερο κινητο...κ ειμαι αναμεσα στο 535 και 435. Τι λετε??
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

Αν σε παίρνει να ανέβεις λίγο στο μπάτζετ (20-30) πήγαινε με κλειστά μάτια στο 640 που είναι πολύ καλύτερο και πιο καινούριο μοντέλο...

 

Αλλά για επιλογή συσκευής υπάρχει ειδική ενότητα και καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα εδώ:

 

Επιλογή Συσκευής

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα με την μπαταρία το οποίο δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή όχι (νομίζω ότι έχει να κάνει με το λογισμικό πάντως, απλός έτυχε να το παρατηρήσω τις τελευταίες μέρες, δεν ξέρω αν γινόταν και πριν). Την ώρα που η μπαταρία είναι π.χ. στο 37% άμα κάνω soft reset (power+volume down button) όταν ανοίξει θα έχει πάει στο 50% (τυχαίο είναι το ποσοστό που αναφέρω αλλά συνήθως είναι από 5% έως 20%) και μετά άμα το κλείσω το κινητό κανονικά και το ξανά ανοίξω παραμένει π.χ. στο 50%. Το έχω παρατηρήσει στα 2-3 τελευταία preview builds των windows 10, 10549, 10572, 10581. Δηλαδή μπορεί να φορτίζει κανονικά, π.χ. από το 20% στο 50% σε 35 λεπτά περίπου και μόλις το κάνω soft reset θα πάει στο 65% ασπούμε, τρελά πράγματα..... !!!

 

Μπορεί να μου κανείς αν το κάνει και στο δικό του κινητό ;;; Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 8.1 το έκανα και... 60% ήμουν και... 60% παρέμεινα.

 

 

Κάτι που θέλω να ρωτήσω σχετικά με αυτό που έγραψες...

 

άμα κάνω soft reset (power+volume down button)

 

Μέχρι τώρα ήξερα ότι πρέπει να πατάς το power button 10 δευτερόλεπτα συνεχώς για να κάνει soft reset.

 

Αυτό που λες εσύ είναι άλλο soft reset?:confused:

 

Πόσα soft reset έχουν windows phone?:wacko::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες το παρατηρώ και με πατημένο το power button κάνει restart, αλλά εγώ το είχα διαβάσει αυτό που λέω στο site της Microsoft . Δεν ξέρω ποια η διαφορά τους και αν και τα δύο είναι soft reset αλλά τέλοσπαντον τι να πω.... Μπορεί να φταίνε τα windows 10 που είναι ακόμα beta αλλά για να ακούσω και κανέναν άλλον, τι διάλογο μόνο εγώ το έχω..... ;; Πάντως δεν μου κάνει για θέμα hardware, π.χ. την μπαταρία ασπούμε, τι λέτε ;; Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ''πατημένο'' το έχω διαβάσει εδώ μέσα.

 

Έκανα και αυτό που λες και νομίζω ότι είναι το ίδιο πράγμα...:worry:

 

θα μας πει κάποιος πιό έμπειρος αν τελικά είναι το ίδιο...;)

Link to comment
Share on other sites

Το soft reset, γίνεται πατώντας παρατεταμένα power + vol down και όταν δονηθεί η συσκευή, αφήνουμε το power και συνεχίζουμε να κρατάμε το down μέχρι να εμφανιστεί το θαυμαστικό. Τότε, αφήνουμε το volume down και περιμένουμε να επανεκκινήσει η συσκευή. Κατά τη διαδικασία αυτή μειώνεται ένα 1-2% από τη μπαταρία.

Το παρατεταμένο πάτημα του power οδηγεί σε reboot όλες τις συσκευές και είναι ένα απλό κλασικό reboot το οποίο ναι μεν μπορεί να βοηθήσει σε κάποιο κόλλημα των Windows Phone, αλλά δεν είναι "soft reset".

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...