Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στις ρυθμισεις φωτογραφιων και βγαλε το τικ απο το "ομαδοποιηση των φωτογραφιων μου ανα ωρα και τοποθεσια"

 

ειναι ηδη ξεκλικαρισμενο :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση που πηρε το 535ds?

 

Lumia Denim 8130.65 (02063.00000.15114.43000)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να μου πει καποιο nokia care στην Αθηνα στο οποιο εδωσε το κινητο και του εκαναν κατευθιαν αλαγη panel χωρις να το πηγαινοφερνει για αναβαθμιση λογισμικου και χανει χρονο???
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια...μετα απον4 μηνες και 4 φορες στο σερβις οπου κανανε συνεχως αναβαθμιση και δεν το αντικαταστησανε επαθε κτ η αποδοση της συσκευης. Να σημειωσω οτι περα απο τα τις αναβαθμισεις που του κανανε το εχω κανει και γω 3-4 ρεσετ και σετην τελευαταια φορα κτ κανανε, δεν περασανε καλα την αναβαθμιση με αποτελεσμα να μην μπαινει το κινητο στα windows. Αναγκαστηκα να κανω ρεσετ με τα πλαινα πληκτρα και τωρα δουλευιει κανονικα.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια...μετα απον4 μηνες και 4 φορες στο σερβις οπου κανανε συνεχως αναβαθμιση και δεν το αντικαταστησανε επαθε κτ η αποδοση της συσκευης. Να σημειωσω οτι περα απο τα τις αναβαθμισεις που του κανανε το εχω κανει και γω 3-4 ρεσετ και σετην τελευαταια φορα κτ κανανε, δεν περασανε καλα την αναβαθμιση με αποτελεσμα να μην μπαινει το κινητο στα windows. Αναγκαστηκα να κανω ρεσετ με τα πλαινα πληκτρα και τωρα δουλευιει κανονικα.

 

Ίσως από τα πολλά resets να το έπαθε; Ασ' το να "ηρεμήσει" για μια εβδομάδα χωρίς reset (αν δε βγάζει πρόβλημα) και αν δεις ότι θέμα σε κάτι, γράφεις εδώ και πάλι και το συζητάμε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ίσως από τα πολλά resets να το έπαθε; Ασ' το να "ηρεμήσει" για μια εβδομάδα χωρίς reset (αν δε βγάζει πρόβλημα) και αν δεις ότι θέμα σε κάτι, γράφεις εδώ και πάλι και το συζητάμε.

 

Βασικα ξεχασα να βαλω ερωτηματικο στο τελος εκει που γραφω γιαν την αποδοση, το χω 4 μερες τωρα και δεν εχει προβλημα.

 

Βασικα ξεχασα να βαλω ερωτηματικο στο τελος εκει που γραφω για την αποδοση, το χω 4 μερες τωρα σε λειτουργία και δεν εχει προβλημα. Απλά ενημερωτικά ήθελα να ξέρω τι γίνεται με την απόδοση της συσκευής μετά από τόση ταλαιπωρία.

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χρησιμοποιώντας το 535 για λίγο διάστημα (προερχόμενος από Android) μεταξύ άλλων, αντιμετωπίζω το εξής οξύμωρο!

Όταν συνδέσω Bluetooth headset, όλοι οι notification ήχοι εκτός αυτού της εισερχόμενης κλήσης δικτύου, μεταφέρονται στο headset και η συσκευή σιγή ιχθύος.

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth, ΔΕΝ βλέπω ξεχωριστή επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης για headset/πολυμέσα όπως στο android.

Μου ξεφεύγει κάτι είναι τελικά τόσο ελλιπείς τα 8.1;

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ποσοι εχουν το hardware revision 3.0.0.0;Αυτο ειναι το χειροτερο hardware απο ολες τις εκδοσεις του κινητου!δυο φορες μου το αλλαξανε απο κινητο που δεν ξανανοιξε μετα απο φορτιση!Και τωρα προβλημα στα ακουστικα δεν παιζει το ενα καναλι και το αλλο παιζει με θορυβο!Αλλες 15 μερες εξωτερικο απο νοκια center στο αιγαλεω!Αλλοι εχουν προβληματα με το touch δεν ξερω απογοητευση με πιανει με το 535!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πηγα σημερα στις 9 στην Nokia Care του Φαλήρου, 9:40 ήταν έτοιμο.

Το κινητο ειναι μπόμπα πλέον, όπως ακριβώς το ήθελα.

Το νέο firmware .114 απο ότι μου ειπε είναι για αυτους που έχουν τα νεα πάνελ, καθως με το παλιο εμενα προσωπικα δεν μου εβγαζε να κανω update ενώ μετα το service ήταν αναβαθμισμένο.

 

Οι αισθητήρες οπως έχουν πει αλλοι και σε αυτο το φορουμ και σε ξενα είναι πιο εμφανείς και απο οτι παρατηρησα μετα πιο responsive.

 

pic: Click me

 

Τέλος καλό, όλα καλα. Θα πρότεινα σε όσους μπορούν να πανε για την αντικατάσταση αξίζει.

 

Εχω στείλει γύρω στα 8 Ε-μαιλ για το ποια καταστήματα το κάνουν αυθημερόν τα γράφω παρακάτω για διευκόλυνση όλων:

1)Κατάστημα στο Π.Φαλήρο

2)Κατάστημα στο Αιγάλεω

3)Κατάστημα στην Κηφησιά

4)Κατάστημα στην Πάτρα

 

Προσωπικά στο συγκεκριμένο κατάστημα που πήγα ουτε εγγύηση ζήτησε να δει ούτε τίποτα.

 

Αντικατασταση touchpanel; ή συσκευης;Εμενα παντως με ελλατωματικη θυρα ακουστικων στο αιγαλεω με γειωσαν 15 μερες στο εξωτερικο!

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Ποσοι εχουν το hardware revision 3.0.0.0;Αυτο ειναι το χειροτερο hardware απο ολες τις εκδοσεις του κινητου!δυο φορες μου το αλλαξανε απο κινητο που δεν ξανανοιξε μετα απο φορτιση!Και τωρα προβλημα στα ακουστικα δεν παιζει το ενα καναλι και το αλλο παιζει με θορυβο!Αλλες 15 μερες εξωτερικο απο νοκια center στο αιγαλεω!Αλλοι εχουν προβληματα με το touch δεν ξερω απογοητευση με πιανει με το 535!

 

 

 

Δεν υπαρχει αλλο hardware revision. Δλδ αυτοι με το 3.0.0.0 τους κοροιδεψε η microsoft και εβγαλε αλλο που ειναι καλυτερο ?

Μην ακουω οτι να ναι.:rolleyes:

Αν εχεις αποδειξεις γι αυτα που λες , δειξτε μας και θα παω παω πασο και θα ζητησω συγνωμη. Αν οχι , θα σου ελεγε να μην διαβαζεις απο δω και απο κει τι λενε στο ιντερνετ ή τουλαχιστον να μην τα πιστευεις χωρις αποδειξεις και εισαι τοσο ευκολοπιστος. ;)

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

μόλις εγκατέστησα μια μικρή αναβάθμιση που διορθώνει(αν και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα) επανεκκινήσεις της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το πηρα σημερα και μου φαινεται καπως αργο το πληκτρολογιο...μπορω να το αλλαξω?

και αν ναι,υπαρχει κανα καλο να μου προτεινετε? Ειμαι απο android και δεν τα ξερω αυτα του store!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το πηρα σημερα και μου φαινεται καπως αργο το πληκτρολογιο...μπορω να το αλλαξω?

και αν ναι,υπαρχει κανα καλο να μου προτεινετε? Ειμαι απο android και δεν τα ξερω αυτα του store!

 

Δυστυχώς το πληκτρολόγιο δεν μπορείς να το αλλάξεις.. Κάνε υπομονή μέχρι να βγουν τα windows 10 for phones. Εκεί νομίζω θα δίνεται αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το πηρα σημερα και μου φαινεται καπως αργο το πληκτρολογιο...μπορω να το αλλαξω?

και αν ναι,υπαρχει κανα καλο να μου προτεινετε? Ειμαι απο android και δεν τα ξερω αυτα του store!

 

Αργό; Δε νομίζω. Προσωπικά, το πληκτρολόγιο των wp είναι το πιο γρήγορο που έχω χρησιμοποιήσει (και έχω χρησιμοποιήσει πολλά), ειδικά αν γράφεις πολύ σε forums και γενικότερα στο internet. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λείπει βέβαια το swipe στα ελληνικά. Αν εκτός αυτού δωθεί και η δυνατότητα εγκατάστασης τρίτων πληκτρολογίων στα windows 10 θα έχει γίνει ένα ακόμα πολύ σημαντικό θέμα υπέρ της χρηστικότητας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματα με τυχαία restart μερικών συσκευών ήταν το update ( προσωπικά δεν το έχω δει σε κανένα lumia που έχω δουλέψει ).

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έδω και 2-3 μέρες το πληκτρολόγιο του λατρεμενου 535 μου κάνει νάζια. Με το που αρχίσω να πληκτρολογώ, παίρνει φόρα και αρχίζει γράφει ασυναρτησίες(φδσαηφκξδσαηφκδ κτλ) . Έχω checkάρει για πιθανές αναβαθμίσεις αλλα δεν μου εμφάνισε κάτι. Καμία ιδέα?:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έδω και 2-3 μέρες το πληκτρολόγιο του λατρεμενου 535 μου κάνει νάζια. Με το που αρχίσω να πληκτρολογώ, παίρνει φόρα και αρχίζει γράφει ασυναρτησίες(φδσαηφκξδσαηφκδ κτλ) . Έχω checkάρει για πιθανές αναβαθμίσεις αλλα δεν μου εμφάνισε κάτι. Καμία ιδέα?:!:

 

Είναι το γνωστό πρόβλημα με το touch του L535. Καλύτερα να το πας σε κάποιο Nokia Care για έλεγχο και είτε θα σου κάνουν κάποια αναβάθμιση είτε αλλαγή πάνελ για να διορθωθεί το πρόβλημα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνωστό πρόβλημα με το touch του L535. Καλύτερα να το πας σε κάποιο Nokia Care για έλεγχο και είτε θα σου κάνουν κάποια αναβάθμιση είτε αλλαγή πάνελ για να διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Thanks a lot :))))

Link to comment
Share on other sites

Θερμότατα και ειλικρινά ευχαριστώ! Πόσο καιρό έψαχνα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις βρίσκω όμως στις "Εφαρμογές μου" (μη εγκατεστημένες). Πώς τις διαγράφω και από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως ρυθμίζω τις Επαφές; Δηλαδή μου έκανε μαντάρα όλες τις επαφές και δεν με αφήνει να τις διορθώσω μία μία. Επίσης τα ονόματα του τι είναι το κάθε τηλέφωνο (π.χ. οικία κινητό εργασία) μου τα έκανε κινητό1 κινητό2 κλπ. Δεν μπορώ να τα διορθώσω;

Στη βοήθεια δεν λέει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το update που λέτε είναι το Windows Phone Update2

Μέχρι στιγμής το έχουμε εμείς και τα Lumia 640/640 XL (official edition)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...