Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι με στεγνα,κανενα Nokia Care θεσσαλονικη που μπορω να παω υπαρχει; Ειναι ενα νομιζω στην Βασιλισης Ολγας,δεν θυμαμαι σε ποιο υψος.

Πριν τη Μπότσαρη στο αριστερό σου χέρι! Εχει και στο κέντρο Ι. Δραγούμη πανω απο την Εγνατία!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλησπέρα. Σκέφτομαι να το αγοράσω.

Θα είναι 2η συσκευή και εάν το πάρω θα είναι για σμς και λίγο ιντερνετ.

 

Πως σας φαίνεται εσείς που το χρησιμοποίειτε?

Διαβάζω μερικά σχόλια στο skroutz και με προβληματίζουν.

 

Ευχαριστώ.

 

Προχώρα άφοβα . Το τηλ είναι πολύ καλό είμαι κάτοχος απο τον Γενάρη και το μόνο πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει ήταν με την οθόνη , και έγινε αλλαγή μιας και ήταν εντός εγγύησης ( είναι πρόβλημα των πρώτων 535 το touch ) .

Καλή κάμερα , δεν κολλάει , είναι γρήγορο . Είμαι πολύ ευχαριστημένος

Edited by alex_gate_7
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Σκέφτομαι να πάρω το lumia535 αλλά καθώς είμαι παντελώς ασχετος από windows phone θα ήθελα να ρωτήσω εαν μπορούμε να βάλουμε κι εδώ "σπασμενες" εφαρμογές. Κυρίως το GPS με ενδιαφέρει γιατί το χρειάζομαι και σε περιπτώσεις που δεν χρησιμοποιώ δεδομένα 3G. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Σκέφτομαι να πάρω το lumia535 αλλά καθώς είμαι παντελώς ασχετος από windows phone θα ήθελα να ρωτήσω εαν μπορούμε να βάλουμε κι εδώ "σπασμενες" εφαρμογές. Κυρίως το GPS με ενδιαφέρει γιατί το χρειάζομαι και σε περιπτώσεις που δεν χρησιμοποιώ δεδομένα 3G. Ευχαριστώ πολύ!

Όποιο Lumia και να πάρεις, το GPS λειτουργεί και χωρίς δεδομένα, ακόμα και κατά τη πλοήγηση! Για της εφαρμογές δεν ξέρω, ας απαντήσει κάποιος άλλος που ξέρει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Σκέφτομαι να πάρω το lumia535 αλλά καθώς είμαι παντελώς ασχετος από windows phone θα ήθελα να ρωτήσω εαν μπορούμε να βάλουμε κι εδώ "σπασμενες" εφαρμογές. Κυρίως το GPS με ενδιαφέρει γιατί το χρειάζομαι και σε περιπτώσεις που δεν χρησιμοποιώ δεδομένα 3G. Ευχαριστώ πολύ!

 

To 535 έχει έτοιμους προεγκατεστημένους χάρτες Here maps που είναι άψογοι και κάνεις τη δουλειά σου πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Σκέφτομαι να πάρω το lumia535 αλλά καθώς είμαι παντελώς ασχετος από windows phone θα ήθελα να ρωτήσω εαν μπορούμε να βάλουμε κι εδώ "σπασμενες" εφαρμογές. Κυρίως το GPS με ενδιαφέρει γιατί το χρειάζομαι και σε περιπτώσεις που δεν χρησιμοποιώ δεδομένα 3G. Ευχαριστώ πολύ!

 

Με το HERE Maps κάνεις δωρεάν πλοήγηση σε όποιο σημείο θες (αρκεί να έχεις κατεβάσει μία φορά τους χάρτες της χώρας που σε ενδιαφέρει)

 

Σπασμένες εφαρμογές δεν γίνεται να βάλεις στα WP

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους για την άμεση απάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το HERE Maps κάνεις δωρεάν πλοήγηση σε όποιο σημείο θες (αρκεί να έχεις κατεβάσει μία φορά τους χάρτες της χώρας που σε ενδιαφέρει)

 

Σπασμένες εφαρμογές δεν γίνεται να βάλεις στα WP

 

Σε αυτά υπάρχει χρέωση όπως οταν κατεβάζει κανεις χάρτες για συσκευές GPS?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους για την άμεση απάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Σε αυτά υπάρχει χρέωση όπως οταν κατεβάζει κανεις χάρτες για συσκευές GPS?

 

 

 

Το gps χωρις 3G θελει σε εμενα ενα λεπτο να κλειδωσει και εχει αποκλιση 800 μετρα σε εμενα.Σε εσωτερικο χωρο.Σε εξωτερικο πηγα να κανω διαδρομη με το sports tracker και αργουσε να κλειδωσει με αποτελεσμα να χασω κομματι στη διαδρομη.Θελεις και αλλο παραδειγμα,αργει να κλειδωσει ακομα και να παω να βαλω τοποθεσια σε φωτογραφιες με instagram beta.Δεν ξερω αμα ειναι θεμα εφαρμογης αλλα γινεται ακομα και στους here maps.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Μια μικρή βοήθεια θέλω. Το κινητό το έχει μια φίλη μου και μου είπε ότι τελευταία (~ 1 μήνα) δεν της εμφανίζει τις επαφές. Το περιέργο είναι ότι τις εμφανίζει κανονικά όταν της έρχεται sms/κλήση ... Οι επαφές είναι περασμένες (αποθηκευμένες) στο outlook και ο συγχρονισμός δεν έκανε κάτι.

Διάβασα και δοκίμασα διάφορα (πχ "άλλαξε μια επαφή από το outlook.com και κάνε συγχρονισμό", "πρόσθεσε μια νέα επαφή" κ.α.) αλλά τίποτα...

Τι μπορεί να φταίει και βασικά πώς μπορεί να το φτιάξει;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχει επιλέξει τον λογαριασμό oulook που έχει τις επαφές μέσα από το «Φιλτράρισμα Επαφών» (Επαφές -> Ρυθμίσεις)???
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Μια μικρή βοήθεια θέλω. Το κινητό το έχει μια φίλη μου και μου είπε ότι τελευταία (~ 1 μήνα) δεν της εμφανίζει τις επαφές. Το περιέργο είναι ότι τις εμφανίζει κανονικά όταν της έρχεται sms/κλήση ... Οι επαφές είναι περασμένες (αποθηκευμένες) στο outlook και ο συγχρονισμός δεν έκανε κάτι.

Διάβασα και δοκίμασα διάφορα (πχ "άλλαξε μια επαφή από το outlook.com και κάνε συγχρονισμό", "πρόσθεσε μια νέα επαφή" κ.α.) αλλά τίποτα...

Τι μπορεί να φταίει και βασικά πώς μπορεί να το φτιάξει;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια :)

 

Να πάει στις Επαφές και να δει στην κορυφή της λίστας και επάνω από τη φωτογραφία προφίλ που έχει στο facebook (αν έχει προφίλ) έχει μια φράση που γράφει "showing/εμφανίζονται ....". Στις 3 τελείες θα έχει λέξη αντίστοιχη με την επιλογή που έχει κάνει, π.χ. όλοι/outlook/facebook ή ό,τι άλλο. Θα πατήσει εκεί και θα επιλέξει Outlook.

 

Θα έβγαλε την επιλογή κατάλαθος. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχει επιλέξει τον λογαριασμό oulook που έχει τις επαφές μέσα από το «Φιλτράρισμα Επαφών» (Επαφές -> Ρυθμίσεις)???

 

Ναι, το κοίταξα εγώ ο ίδιος. Την πρώτη φορά που πήγα για συγχρονισμό ζήτησε τον κωδικό του mail και έκανε κανά 5λεπτο να επανέλθει από το "γκριζάρισμα". Τις επόμενες φορές έκανε ~2-3 sec...

 

Δεν ξέρω... Γενικά αυτό το άτομο "έλκει" την απώλεια δεδομένων... Πρώτα της έπεσε ένα sony ericsson που είχε σε νερά και τέζα... Μετά της έκανε reset από μόνο του (τουλάχιστον αυτή είναι η "επίσημη" εκδοχή :devil:) ένα "dump" Nokia... Μετά της έκλεψαν το lumia 630... Τώρα αυτό... :!::luck:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κοίταξα εγώ ο ίδιος. Την πρώτη φορά που πήγα για συγχρονισμό ζήτησε τον κωδικό του mail και έκανε κανά 5λεπτο να επανέλθει από το "γκριζάρισμα". Τις επόμενες φορές έκανε ~2-3 sec...

 

Δεν ξέρω... Γενικά αυτό το άτομο "έλκει" την απώλεια δεδομένων... Πρώτα της έπεσε ένα sony ericsson που είχε σε νερά και τέζα... Μετά της έκανε reset από μόνο του (τουλάχιστον αυτή είναι η "επίσημη" εκδοχή :devil:) ένα "dump" Nokia... Μετά της έκλεψαν το lumia 630... Τώρα αυτό... :!::luck:

 

Χμ... Νομίζω ένα CAT κινητό είναι ό,τι πρέπει. :lol: Δε θα σπάει τουλάχιστον. Τώρα, για την απώλεια δεδομένων, να μην "πατάει" ό,τι βλέπει και δε γνωρίζει...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κοίταξα εγώ ο ίδιος. Την πρώτη φορά που πήγα για συγχρονισμό ζήτησε τον κωδικό του mail και έκανε κανά 5λεπτο να επανέλθει από το "γκριζάρισμα". Τις επόμενες φορές έκανε ~2-3 sec...

 

Δεν ξέρω... Γενικά αυτό το άτομο "έλκει" την απώλεια δεδομένων... Πρώτα της έπεσε ένα sony ericsson που είχε σε νερά και τέζα... Μετά της έκανε reset από μόνο του (τουλάχιστον αυτή είναι η "επίσημη" εκδοχή :devil:) ένα "dump" Nokia... Μετά της έκλεψαν το lumia 630... Τώρα αυτό... :!::luck:

 

Κάνε ένα soft reset για αρχή μπας και διορθωθεί...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά με αυτό το κινητό αλλά ένα θεματάκι με το touch το έχει. Για παράδειγμα το double tap για την ενεργοποίηση της οθόνης λειτουργεί όποτε θυμάται. Μερικές φορές αλλού πατάω και αλλού πατιέται ... Όχι σε βαθμό που θα με κάνει να το μισήσω αλλά ΟΚ του στραβού το δίκιο να το λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά με αυτό το κινητό αλλά ένα θεματάκι με το touch το έχει. Για παράδειγμα το double tap για την ενεργοποίηση της οθόνης λειτουργεί όποτε θυμάται. Μερικές φορές αλλού πατάω και αλλού πατιέται ... Όχι σε βαθμό που θα με κάνει να το μισήσω αλλά ΟΚ του στραβού το δίκιο να το λέμε.

 

 

 

Οντως και αμα το πιασεις με ιδρωμενα χερια δεν πατιεται τιποτα,ουτε κωδικος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπαθούσα να πάω τηλέφωνο έκανε έδειχνε τη κλήση κανονικά αλλά ποτέ δε συνδέθηκε και μετά απλά δεν έκλεινε. Κόλλησε εκεί. Αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ή εγώ είμαι ο άτυχος?
Link to comment
Share on other sites

Εάν στο έκανε μία φορά δεν τρέχει κάτι... Φυσικό είναι για ένα smpartphone να γίνει... Αν στο κάνει συχνά όμως πρέπει να το κοιτάξεις... Είτε με κάποιο soft reset και διαγραφή προσωρινών δεδομένων είτε με κάποιο hard reset αν δε λυθεί με το πρώτο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και έμενα μου παρουσίασε θέμα με την οθόνη με ιδρωμένα χεριά, άλλα με το που έβαλα tempered glass λύθηκε αμέσως !! Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Και έμενα μου παρουσίασε θέμα με την οθόνη με ιδρωμένα χεριά, άλλα με το που έβαλα tempered glass λύθηκε αμέσως !!

 

 

 

Σημερα εβαλα και εγω,πηρα και μια διαφανη θηκη.Ολα αψογα και δεν εχω κανενα θεμα.Το Double Tap δουλευει καλυτερα αλλα και το mutlitouch.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα και εγω,πηρα και μια διαφανη θηκη.Ολα αψογα και δεν εχω κανενα θεμα.Το Double Tap δουλευει καλυτερα αλλα και το mutlitouch.

 

Μπορείς να βάλεις ένα λινκ με το tempered glass που αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποιο site,αλλα εχει page στο Facebook. https://m.facebook.com/#!/Ερμού-42-758821087486859/

 

Το γυαλι ειναι αυτο http://1drv.ms/1Sub8P9 και το πηρα 10€. Εχει και πολλες θηκες και καλυμμματα για ακουστικα.Εχω ενα με το σφυρι του Θωρ,το οποιο ειναι πολυ ομορφο.Το γυαλι εκανε δουλεια και τωρα πληκτρολογω με 2 δαχτυλα χωρις προβλημα.Δοκιμασα και το asphalt 8 με τα κουμπια στην οθονη.Κρατουσα το τιμονι και πατουσα φρενο και νιτρο παραλληλα.Ολα καλα και επισης το double tap πιανει καλυτερα+οταν συνδεω στα ηχεια το κινητο εκει που δεν μπορουσα να πατησω τιποτα και πατιοταν απο μονος του ο κωδικος,πατουσα κανονικα.Παρομοιο θεμα εχει φιλος με χωρις tempered glass οταν φορτιζει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι την αγορα ενος lumia 535 αλλα εχω προβληματιστει με το προβλημα που αναφερετε πολλοι για το touch. Nα προχωρησω στην αγορα ή να δοσω 10-20 ευρω και να κοιταξω για το 540;; Μεχρι εκει γιατι παραπανω λεφτα δεν διαθετω! Καθε γνωμη σας χρησιμη.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι την αγορα ενος lumia 535 αλλα εχω προβληματιστει με το προβλημα που αναφερετε πολλοι για το touch. Nα προχωρησω στην αγορα ή να δοσω 10-20 ευρω και να κοιταξω για το 540;; Μεχρι εκει γιατι παραπανω λεφτα δεν διαθετω! Καθε γνωμη σας χρησιμη.

 

Θέμα με την αφή είχαν οι πρώτες παρτίδες που κυκλοφόρησαν. Το αν θα είναι από τις πρώτες παρτίδες η συσκευή που θα αγοράσεις εξαρτάται κυρίως από το κατάστημα πιστεύω. Βέβαια η MS έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα και γίνεται δωρεάν αντικατάσταση πάνελ στις προβληματικές συσκευές. Για απορίες σχετικά με την επιλογή συσκευής μπορείς να απευθυνθείς στην αντίστοιχη ενότητα: Επιλογή συσκευής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...