Jump to content

Lg G3 vs S5


ernesto1983
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τα ειχα και τα δυο .το εχετε παρεξηγήσει το s5 .ειναι φοβερο κινητο και βαρετά απροβλημάτιστο.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και το s5 κάτι θέματα νομίζω με την κάμερα.

Είναι όμως καλό κινητό,αν είχε άλλο παρουσιαστικό θα ήταν στα χέρια μου,έτσι όπως είναι όμως,μπα.άλλωστε οι χαμηλές του πωλήσεις σε σχέση με το παρελθόν το επιβεβαιώνουν ακράδαντα αυτό.

Στο g3 η οθόνη έχει βελτιωθεί σε φωτεινότητά,φανταστείτε ότι εγώ το έχω στο 48% και το βλέπω αρκετά φωτεινό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 η 2 ατομα σε ολο το φορουμ δεν ειναι Γιαννη αξια λογου πιστεύω .αυτο που λες για το s5 οτι αν ηταν πιο όμορφο συμφωνώ θα ειχε πολυ περισσότερες πωλήσεις΄.και το g3 αν και ειχε θεματακια πιστεύω ειναι πολυ καλο τηλ.αλλα νομιζω σαν υλοποίηση ειναι κατώτερο του s5.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

1 η 2 ατομα σε ολο το φορουμ δεν ειναι Γιαννη αξια λογου πιστεύω .αυτο που λες για το s5 οτι αν ηταν πιο όμορφο συμφωνώ θα ειχε πολυ περισσότερες πωλήσεις΄.και το g3 αν και ειχε θεματακια πιστεύω ειναι πολυ καλο τηλ.αλλα νομιζω σαν υλοποίηση ειναι κατώτερο του s5.

 

Τo s5 δεν πληρώνει ότι δεν είναι καλό κινητό. Πληρώνει ότι είναι samsung την εποχή που όλοι ψάχνουμε κάτι το διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι πληρώνει ότι είναι samsung.αντιθέτως αυτό θα πρεπε να ήταν ατού.με το παρουσιαστικό αυτό όμως τι σκέφτονταν δεν μπορώ να καταλάβω.bezels απαράδεκτα,περίβλημα πού ούτε κινεζικό δεν έχει,τόσο χάλια,κι ένα μέγεθος πού σίγουρα δεν είναι για 5,1 ίντσες οθόνη.

Όταν έσκασαν μύτη εξωτερικό φέραμε με 2 φίλους 10 κομμάτια με δώρο άλλο ένα,για μεταπώληση σαφώς,το ένα λοιπόν το κράτησα λίγες μέρες,καταρχήν στην αρχή ήταν φουλ laggy.μετά από ότι διάβασα το έφτιαξαν.δεν ενθουσίασε πουθενά πέρα κάμερας και οθόνης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

lazman χαθηκες φιλε!!!εκεινο το το i9500 χαλαλι του..Ξερεις για τι μιλαω!!!

το s5 οτι εχει καλυτερη οθονη σε φωτεινοτητα νομιζω,g3 δεν εχω δει απο κοντα!!στο g3 αυτο που με τραβαει ειναι οθονη του..παιχνιδια δεν παιζω σε κινητα. θελω να βλεπω μια ωραια οθονη με καλη αναλυση και ppi!!συμφωνω με τον ταξιδιωτη στην οθονη!!5,5 ιντζες..απο την αλλη το s5 best φωτο,ο ηχος πως ειναι?το g2 δν ειχε και απο τους καλυτερους ηχους..βλεπω και ενα παραληρημα με τα g3 να τα πουλανε.ειδικα τα 16 gb!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ηχείο πολύ καλό,κλάσης ανώτερό από του g2.

Camera ίδια με του s5 και λίγο καλύτερή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

lazman χαθηκες φιλε!!!εκεινο το το i9500 χαλαλι του..Ξερεις για τι μιλαω!!!

το s5 οτι εχει καλυτερη οθονη σε φωτεινοτητα νομιζω,g3 δεν εχω δει απο κοντα!!στο g3 αυτο που με τραβαει ειναι οθονη του..παιχνιδια δεν παιζω σε κινητα. θελω να βλεπω μια ωραια οθονη με καλη αναλυση και ppi!!συμφωνω με τον ταξιδιωτη στην οθονη!!5,5 ιντζες..απο την αλλη το s5 best φωτο,ο ηχος πως ειναι?το g2 δν ειχε και απο τους καλυτερους ηχους..βλεπω και ενα παραληρημα με τα g3 να τα πουλανε.ειδικα τα 16 gb!!

 

εχω αλλάξει απο τον σεπτέμβριο 4-5 κινητα :)ειχα παρει το s5 μαιο και το κρατησα μεχρι σεπτέμβριο ...επειδή ηθελα αλλαγη μας πιανει καμια φορα αυτο ξερεις.:)ε σαν το s5 δεν βρηκα .απροβληματιστο καμερα πολυ καλητερη απο οτι δοκιμασα και η μπαταρια φανταστικη.του g3 η οθονη δεν μου αρεσε πολυ οταν εκανα αλλαγη απο s5 ...αλλα μετα αν την συνηθισεις ειναι οκ.αυτο που ειδα στην οθονη του g3 ειναι οτι ειναι απιστευτα ξεκουραστη στο ματι.η εμφανισει του g3 ειναι πολυ καλητερη απο το s5 αλλα και ο ηχος απο το ηχειο πιο καλος.μεχρι εκει σε ολα τα αλλα μου αρεσε πιο πολυ το s5 .τα λεω τωρα που εκατσε λιγο ο ενθουσιασμος απο καθε τη που επερνα.

το 9500 πως δεν το θυμαμε :)εγω το εχω ακομα το εχω δώσει στο πατερα μου.:D παντος ο κολητος μου που ειχε και αυτος s5 και πηγε σε g3 το πουλαει τωρα σε κατασταση κανουριου και γυρναμε παρεα στο s5:p

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εγω το εδωσα το i9500 και αν σου πω οτι μου λειπει πολυ...αλλα παλι εκει δεν γυρναω!!!τωρα σκεφτομαι να αλλαξω το i9506 ειναι σφαιρατο γιαννη!!αλλα θελω κατι ποιο καινουριο..θα πεσει μαχη τωρα s5 vs g3!Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...